Digitální kompakt
Olympus Mju 740 stříbrný
- Rozlišení snímače: 7,4 Mpx
- Optický zoom: 5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 740 stříbrný?
„Olympus Mju 740 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.08.2007

Olympus Mju 740 stříbrný
Popis a parametry
Odolný proti povětrnostním vlivům, okouzlující a nabitý funkcemi, s vynikající obrazovou kvalitou. Rozlišení 7,1 Mpx, 5x optický zoom, 23 scénických režimů, široký rozsah citlivosti ISO 64-1600, video (640 x 480 px), 15 sn./s, hmotnost 114 g.
- Voděodolné* kovové tělo ve stříbrném modrém a červeném provedení (* voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4)
- 5x optický zoom (ekv. 36-180 mm)
- 7.1 milionu pixelů
- BrightCapture technologie pro lepší snímky za šera
- Velká 6,4 cm LCD obrazovka s rozlišením 215.000 pixelů
- 23 scénických režimů
µ 740 je ve své třídě naprosto unikátním modelem reprezentujícím řadu nové generace - výkonných ultrakompaktních přístrojů. Výkonný 5x optický zoom pokrývající 36-180mm nabízí spolu s vysokým rozlišením a 23 scénickými režimy téměř nekonečné možnosti. Stylové ultra kompaktní a voděodolné* tělo µ 740 zapůsobí kdekoli jej vytáhnete z kapsy. Navíc bude k dispozci v několika barvách: stříbrná, modrá a červená.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 7,4 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-180 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 180 mm |
| Konstrukce objektivu | 8 členů / 6 skupin |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 70 cm |
|---|---|
| Makro od | 3 cm |
Expozice a fotografování
| Digitální zoom | 5,6 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 3,5 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,8 |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MOV |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 96 x 54 x 24,3 |
|---|---|
| Hmotnost | 114 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | fotoaparát, řemínek, Lithium-Iontová baterie Li-42B, nabíječka Li-40C, USB kabel, AV kabel, OLYMPUS MASTER (software CD-ROM), návod k použití, záruční karta |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Hlídat dostupnost Olympus Mju 740 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus Mju 740 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Olympus Mju 740 stříbrný
Související články s Olympus Mju 740 stříbrný
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus Mju 740 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.







Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 5. 2007 |Olympus Mju 740 stříbrný |Reagovat
Z-O
Zdeněk - Olomouc, 23. 5. 2007 |Olympus Mju 740 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 16. 11. 2006 |Olympus Mju 740 stříbrný |Reagovat
Z
Zdeněk, 16. 11. 2006 |Olympus Mju 740 stříbrný |Reagovat