010006
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus Mju 760 modrý
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 760 modrý?
„Olympus Mju 760 modrý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 29.01.2008

Olympus Mju 760 modrý
Popis a parametry
Jedinečné spojení stylu a odolnosti, štíhlé voděodolné kovové tělo vhodné do každého počasí, vysoké rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (37-111 mm), duální stabilizace obrazu, ISO 64-1600, LCD 2,5 palce, 120 g.
Olympus µ[mju:] 760 umožňuje fotografům vyjádřit individuální styl. Dodává se ve třech elegantních barvách, má štíhlé voděodolné* tělo, nabízí 7,1 milionů pixelů a skvělé prokreslené fotky - a to za každého počasí. Tento přístroj vybavený 3x optickým zoomem nabízí také duální stabilizaci obrazu (Dual Image Stabilization). Je proto významně omezeno rozmazání snímků v důsledku otřesu fotoaparátu, takže uživatelé snadno zachytí i rychlé akční scény. Díky útlému kovovému tělu se µ[mju:] 760 vejde do každé kapsy, můžete je tedy nosit všude s sebou. Olympus µ[mju:] 760 věrně uchová veškeré vaše prožitky.
Elegantní ve všech směrech
Přitažlivý design a sportovní barvy - stříbrná, modrá a červená - to je individuální styl, který µ[mju:] 760 vyzařuje a kterým přitahuje pozornost okolí. Kompaktní rozměry a elegantní linie jeho voděodolného* kovového těla přinášejí potěšení již při pouhém doteku. Jeho výkon zase přináší skvělé výsledky. Přesný objektiv s 3x optickým zoomem (37-111 mm u a 35 mm fotoaparátu, 1:3.4-5.7) poskytuje fotografovi flexibilitu potřebnou pro snímání vzdálených objektů, rozlišení 7,1 milionů pixelů zaručí prokreslení každého detailu. Duální stabilizace obrazu navíc znamená dvojí ochranu proti nechtěnému rozmazání snímků, a to díky kombinaci mechanického stabilizátoru obrazu s vysokými hodnotami citlivosti ISO.
Lepší focení za špatného světla
Použití technologie BrightCapture garantuje skvělé snímky věrně zachycující noční atmosféru nebo situace, kde je k dispozici jen málo světla. µ[mju:] 760 nabízí speciální scénické režimy, které zvyšují hodnoty citlivosti ISO na 1600, takže není třeba tak často používat blesk, a přitom zůstává zachována obrazová kvalita 7,1 milionů pixelů. Tato technologie se aplikuje také v režimu video záznamu, čímž se výrazně rozšiřují možnosti zachytit kouzlo pohybu i v nočních hodinách. Navíc technologie BrihtCapture usnadňuje provádění kompozice pomocí veliké 6,4 cm LCD obrazovky s 230 000 pixely. Obraz je na ní 4x jasnější než na standardních LCD obrazovkách.
Jednoduše elegantní, elegantně jednoduchý
Fotoaparát µ[mju:] 760 v sobě spojuje všestrannost a elegantní vzhled se snadných ovládáním. Ergonomicky tvarovaný přístroj nabízí celkem 23 scénických režimů, které pokrývají mnoho běžných fotografických situací jako např. svíčka, sport nebo tři podvodní režimy. Uživatelé tak mohou s vynaložením minimální námahy získat perfektní záběry. K dispozici je 25 jazykových verzí menu, včetně češtiny. Fotoaparát µ[mju:] 760 je vybaven vnitřní pamětí i slotem pro paměťové karty xD-Picture Card, takže nabízí dostatečnou kapacitu pro uložení snímků a video sekvencí.
Volitelné podvodní pouzdro ještě zvyšuje možnosti použití fotoaparátu. Radost ze snímání tak může pokračovat až do hloubky 40 metrů pod vodní hladinou!
µ[mju:] 760 je všestranným a atraktivním doplněním řady µ[mju:]. Má kovové tělo a dodává se ve třech barvách. Přitažlivý a pozornost vyvolávající model je spojením exkluzivního designu a nejmodernější snadno ovladatelné technologie. V prodeji bude od března 2007.
Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, která je až 4x jasnější než běžné typy. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim svíčka, noční scéna a dostupné světlo.
Duální stabilizace obrazu
Tato speciální funkce poskytuje dvojí ochranu proti rozmazání snímků způsobenému pohybem fotoaparátu nebo rychle se pohybujících objektů. Kombinuje vysoké hodnoty citlivosti ISO s mechanickým stabilizátorem obrazu, kde vestavěný gyro senzor detekuje pohyby fotoaparátu a odpovídajícím způsobem upraví polohu CCD snímače.
Funkce nápovědy
Přímo na LCD obrazovce jsou vysvětleny jednotlivé funkce fotoaparátu a položky v menu. Fotografování je tedy snadnější, uživatelé téměř nemusejí nahlížet do návodu k obsluze. Ocení to zejména na cestách nebo v přírodě, kdy naleznou potřebné informace přímo ve fotoaparátu, aniž by s sebou museli nosit tištěný návod.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 37-111 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 37 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 111 mm |
| Konstrukce objektivu | 6 členů (4 asférické) / 4 skupiny |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 8 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 5 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 1,1 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 99 x 54 x 24,4 |
|---|---|
| Hmotnost | 120 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Akumulátor Lithium-Ion LI-42B, Nabíječka LI-40C, Software Olympus Master, CB-USB6 USB kabel, CB-AVC3 Video kabel, Řemínek na zápěstí, Návod k použití, Záruční karta |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,018 GB |
|---|
Související články s Olympus Mju 760 modrý
Související články s Olympus Mju 760 modrý
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k Olympus Mju 760 modrý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 25. 6. 2007 |Olympus Mju 760 modrý |Reagovat
P
chci koupit digitální fotoaparát pro denní použití a na dovolenou (léto, zima). Nemohu se rozhodnout mezi Olympus Mju 760 a 780. Pro 760 hovoří jeho cena, ovšem pro 780 lepší světelnost objektivu a zoom. Poznám vůbec při běžném fotografování lepší světelnost objektivu? Který z uvedených typů byste mi doporučil. Děkuji
Pavel, 25. 6. 2007 |Olympus Mju 760 modrý |Reagovat