010017
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus Mju 780 stříbrný
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus Mju 780 stříbrný?
„Olympus Mju 780 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 01.12.2007

Olympus Mju 780 stříbrný
Hlídat dostupnost Olympus Mju 780 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus Mju 780 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Velice populární řada Olympusu s označním „MJU" se vždy vyznačovala elegantním designem a zvýšenou odolností proti prachu a vlhkosti. Stejně je tomu u nového modelu Mju 780. Všechny tyto vlastnosti a navíc pětinásobný zoom se stabilizátorem snímače, z něho dělají ideální fotoaparát, který…
Popis a parametry
Elegantní voděodolné kovové tělo umožňuje fotografování za každého počasí, objektiv s 5x optickým zoomem přitáhne i vzdálené objekty a duální stabilizace obrazu se postará o dokonale ostré snímky. Rozlišení 7,1 Mpx, režimy Auto, Program AE, ISO 64-1600, LCD 2,5 palce, 125 g.
Styl a výkon - to je Olympus µ 780
Toužíte po fotoaparátu, který umí vše? Pak si pořiďte nový výkonný Olympus µ 780, s 5x optickým zoomem, který vás přiblíží k akci. Duální stabilizace obrazu ochrání vaše snímky proti rozmazání, ke kterému může docházet při větším přiblížení. Štíhlé tělo fotoaparátu odolné proti vlivům počasí* vám dovoluje naplno si vychutnat skvělých 7,1 milionů pixelů v bezchybných detailech, a to i za deště či prudkého slunce. Užijte si jedinečnou kombinaci síly a všestrannosti. Ať už jste kdekoli, Olympus µ 780 bezchybně zaznamená všechny vaše zážitky.
Zvolte si fotoaparát, který vás nenechá na holičkách. Díky černému kovovému voděodolnému* tělu můžete s µ 780 fotografovat i za deště. Vychutnejte si 7,1 milionů pixelů zaručujících skvělé prokreslení detailů, a 5x optický zoom, který vás přenese na místa, kam byste se jinak nedostali. Duální stabilizace obrazu kompenzuje roztřesení fotoaparátu a zaručuje ostré nerozmazané snímky. Technologie Shadow Adjustment zvyšuje jas a detailní prokreslení vašich fotek, takže budou mnohem realističtější.
Díky technologii BrightCapture můžete fotit i za tmy. Veliká jasná 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka spolu s vysokými hodnotami citlivosti ISO usnadňují kompozici i snímání při slabém světle. Podsvícená tlačítka jsou další komfortní součástí atraktivního ergonomického designu tohoto fotoaparátu. Uživatelé mají k dispozici 23 scénických režimů, pokrývajících řadu situací, a menu v 25 jazykových verzích. Vysokorychlostní USB port umožňuje rychlý a snadný přenos dat, vnitřní paměť a slot pro paměťové karty xD-Picture Card nabízejí dostatečnou úložnou kapacitu pro vaše snímky.
- 7,1 milionů pixelů
- Černé kovové voděodolné* tělo
- Technologie Shadow Adjustment (korekce stínů)
- 5x optický zoom (ekv. 36-180 mm u 35 mm fotoaparátu) 1:3.3-5.0
- 6,4 cm antisluneční LCD obrazovka s 230 000 pixelů
- Duální stabilizace obrazu (spojení mechanického stabilizátoru obrazu a vysokých hodnot citlivosti ISO)
- Technologie BrightCapture- také v režimu video sekvence (30 snímků za sekundu)
- 20 scénických režimů (např. portrét, sport, noční scéna)
- Vnitřní paměť plus slot pro paměťové karty xD-Picture Card
- Vysokorychlostní USB
- 25 jazykových verzí menu
- Podsvícená tlačítka
- Dodává se s elegantním koženým pouzdrem, Olympus Master software, baterií a nabíječkou LI-40C
* Odolný vůči povětrnostním vlivům podle IEC standardu, publikace 529 IPX4
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-180 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 180 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 70 cm |
|---|---|
| Makro od | 3 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 5,6 |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 99,6 x 55,1 x 24 |
|---|---|
| Hmotnost | 125 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Nabíječka LI-40C, Litium-iontový akumulátor LI-42B, USB kabel CB-USB6, Video kabel CB-AVC3e, OLYMPUS MASTER (CD-ROM s programem), Poutko na ruku, Návod k použití, Záruční list |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,015 GB |
|---|
Související články s Olympus Mju 780 stříbrný
Související články s Olympus Mju 780 stříbrný
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
předevčírem v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus Mju 780 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.






Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 6. 2008 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
V
D:
8282
8234
8282
8234
Po vypnutí fotoaparátu zůstal objektiv vysunutý. Nereaguje ani po vytažení baterie a jejím zpětněm zasunutí po zapnutí a vypnutí aparátu. Komunikace s PC je v pořádku.Kde je chyba. Nejde fotoaparát nějak "tvrdě" resetovat? Díky za odpověď.
Vladas, 22. 6. 2008 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 1. 2008 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
P
Peči, 14. 1. 2008 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 7. 12. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Š
zvažuji mezi nákupem Olympus MJU 760 nebo 780. Chtěla jsem se zeptat, zda 760 umožňuje fotografické efekty (např. rámeček atd). Pro který je lepší se rozhodnout.
Děkuji :-)
Šárka, 7. 12. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
J
Viděl jsem tady dotaz: "jak to dopadlo s panem Jirkou"? Můžu říct, že jsem ten foťák hodil do šuplete a vyndavám ho jen v nenjnutnějších případech, kdy nemám jinou možnost fotit něčím jiným. Obrovské zklamání. Ve tmě nevyfotíte už vůbec nic. Raději fotím svým starším foťákem Kodak EasyShare DX 4530. Ten dělá jednu fotku za druhou velice dobře.
Jirka, 6. 12. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 12. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
F
Ferry, 1. 12. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 11. 2007 |Olympus Mju 780 stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (58)