Digitální kompakt Olympus Mju 810 + xD 1 GB

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Olympus Mju 810 + xD 1 GB?

„Olympus Mju 810 + xD 1 GB“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus Mju 810 + xD 1 GB?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 4 795 Kč?

Začít s výkupem

Přesvědčí svým stylem i voděodolným tělem z nerezavějící oceli. Nejvýkonnější z řady Olympus Mju! Rozlišení 8 Mpx, 3x optický zoom ekv. 35-105 mm se stabilizátorem, 20 scénických režimů, rozsah ISO 64-1600, videosek. se zvukem (640 x 480, 30 s./s.) TV kvalita, váha 145 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Parametry a popis

Neříká se tomu sourozenecká rivalita? Fotoaparát µ DIGITAL 800 si vysloužil mnoho chvály za vynikající spojení výkonu a kompaktního designu. A nyní se zdá, že µ 810 chce svému „staršímu bráškovi" sebrat všechnu pozornost. Díky složené optické soustavě objektivu a přemístění systému závěrky, se podařilo vynikající výkon 8 milionů pixelů a další moderní funkce umístit do nejmenšího těla ve své třídě. Tělo je vyrobeno z nerez oceli a zaručuje odolnost* proti nepříznivým vlivům počasí. Jeho exkluzivní tvar a elegantní stříbrný povrch přitahují závistivé pohledy, ať už ho vezmete kamkoli. Díky technologii BrightCapture získají uživatelé optimální výsledky při snímání za špatných světelných podmínek, jako jsou večerní procházky po pláži nebo noční oslavy. Snižuje se nutnost použití blesku a snímky jsou proto přirozenější. Inovační technologie také usnadňuje kompozici záběrů při špatném světle, obraz na veliké 6,4cm LCD obrazovce je totiž až 4x jasnější než u běžných systémů. Funkce „Dodatečné Digitální Stabilizace" představuje významnou pomoc při získávání skvělých nerozmazaných snímků. Umožňuje výrazně kompenzovat důsledky otřesů fotoaparátu, takže i spontánně pořízenou momentku lze zachránit v případě, že je rozmazaná.

Kompaktní provedení, skvělé výsledky
Nový Olympus µ 810 je velice kompaktní, aniž by se snížil fotografický výkon. Použitím složeného mechanismu objektivu a přemístěním systému závěrky byl vytvořen velmi kompaktní objektiv, který měří pouhých 17mm. Výsledkem jsou zmenšené rozměry fotoaparátu, který je nejmenší ve své třídě. Estetickou působivost přístroje zdůrazňuje stylový tvar a provedení z nerez oceli. U řady µ je samozřejmostí nejen krása exteriéru. Uvnitř voděodolného* těla se skrývá prvotřídní výkon. Rozlišení 8 milionů pixelů zaručuje snímky prokreslené do každého detailu. Fotoaparát je vybaven světelným objektivem s 3x zoomem (odpovídá 35-105mm u fotoaparátu na 35mm film) pro snímky s vynikající čistotou a ostrostí. Veliká 6,4cm LCD obrazovka s vysokým rozlišením 230 000 pixelů nejenže usnadňuje kompozici záběrů, ale umožňuje také pohodlné prohlížení a předvádění snímků větší skupině přátel najednou.

Technologie BrightCapture pro lepší noční záběry
U většiny fotoaparátů se často řada nočních záběrů nepovede. Přátelé se ztratí ve tmě a provedení kompozice je otázka náhody - stiskneme spoušť a pak se uvidí. To však neplatí u µ 810. Jeho LCD obrazovka s vysokým kontrastem poskytuje 4x jasnější obraz než u běžných modelů. Uživatelé mohou snadno zaostřit a zachytit jedinečnou atmosféru noci.

Tento model věrně reprodukuje neopakovatelné prostředí tlumeného světla v klubu či baru anebo slabý jas táborového ohně. µ 810 je vytvořen speciálně pro zvýšený výkon za slabých světelných podmínek. Citlivost ISO nabízí rozsah od 64 co 1600, a v režimu 3 megapixelů dokonce ISO 3200. Vysoká citlivost umožňuje rychlejší časy, čímž se snižuje riziko rozhýbání fotoaparátu způsobující rozmazané snímky. Nabízí také širší kreativní možnosti - například lze zachytit rychle se pohybující objekty s neuvěřitelnou čistotou. Zvýšená citlivost ISO navíc efektivně zdvojnásobí dosah blesku.

„Dodatečná Digitální Stabilizace"- snímek lze po ověření kvality rychle opravit
Pokud by některý snímek byl přece jen rozmazaný, µ 810 má v záloze další překvapení. S funkcí Digital Image Stabilisation Edit lze rozmazání opravit stiskem jednoho tlačítka. Citlivý Gyro senzor změří intenzitu třesu fotoaparátu a poté určí potřebnou úroveň kompenzace. Snímek se pak inteligentně zpracuje a vylepšená verze se uloží jako samostatný soubor, takže původní data zůstávají zachována. Tato technika má mnohem nižší spotřebu energie baterie než běžné stabilizátory obrazu a také napomáhá minimalizovat rozměry fotoaparátu i jeho hmotnost a náklady na výrobu. Není totiž zapotřebí žádné dodatečné stabilizované čočky.

Vynikající všestrannost a snadné ovládání
Zkušenější fotografové jistě ocení režim histogramu pro přesnější odhad expozičních hodnot během komponování záběru. Nabídka 20 scénických režimů, jako např. Pláž, Sníh, Sport a Svíčka, připraví uživatele prakticky na každou fotografickou příležitost. Ti, kdo se rádi přibližují k fotografovaným objektům, využijí schopností režimu Super Makro. Pokud by vznikly nějaké otázky o funkcích přístroje, je zde vestavěný návod, který přehledně vysvětluje jejich účel přímo na LCD obrazovce. Fotoaparát samozřejmě nabízí také nahrávání video sekvence spolu se zvukem. Záznam se ukládá v režimu VGA (640x480), přičemž délka záznamu je omezena pouze zbývající kapacitou paměti.

Všestrannost je zaručena i co se týká paměti. µ 810 zahrnuje kromě vnitřní paměti také slot pro paměťové karty xD-Picture Card. Nejnovější vysokorychlostní karty Olympus xD nabízejí kromě funkce panorama také 2-3x rychlejší přenos dat než u dřívějších médií. Karta obsahuje rovněž různé umělecké efekty a 3D funkce pro další zpracování snímků. S pomocí Olympus Master 1.4 software dodávaného s fotoaparátem mohou vaše záběry získat zcela novou dimenzi. Pro dlouhotrvající nerušenou radost z fotografování je přístroj vybaven novou vysoce výkonnou lithium-iontovou nabíjecí baterií (LI-42B).

Olympus µ 810 nastavuje novou laťku co se týká kompaktního provedení a vysokého rozlišení. Je ideálním řešením pro ty, kdo touží po fotoaparátu, který dobře fotí i dobře vypadá. µ 810 bude v prodeji na jaře 2006.

Olympus µ 810 - hlavní prvky:

 • Tělo z nerez oceli, odolné* proti vlivům počasí
 • Funkce „Dodatečné Digitální Stabilizace" - Digital Image Stabilisation Edit pro kompenzaci rozmazání snímků způsobeného pohybem ruky držící fotoaparát
 • 8 milionů pixelů
 • Objektiv s 3x optickým zoomem (ekvivalentní 35-105mm u fotoaparátu na 35mm film) f2,8-4,7
 • 6,4cm LCD obrazovka s 230 000 pixely
 • Technologie BrightCapture pro lepší fotografování za špatných světelných podmínek
 • ISO 64-1600 s plnými 8MP, ISO 3200 v režimu 3MP
 • 20 scénických režimů (např. Sport, Pláž, Sníh, Svíčka) plus programový automatický režim
 • Záznam video sekvence se zvukem (640x480, 30fps). Nahrávání až do vyčerpání kapacity paměti.
 • Režim Makro a Super Makro pro fotografování již ze vzdálenosti 10cm
 • Vnitřní paměť plus slot pro nové vysokorychlostní paměťové karty xD-Picture Card
 • Více jazyčné menu plus možnosti stažení češtiny z internetu
 • Kompatibilní s PictBridge
 • Dodává se s Olympus Master Software 1.4 podporujícím editační funkce nových vysokorychlostních karet Olympus xD

* odolný podle normy IEC standard publication 529 IPX4

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3264x2448, 640x480
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 5
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Konstrukce objektivu: 6 členů (4 asférické) / 4 skupiny
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 60 cm
Makro od: 10 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Zónové
ISO - minimální citlivost: 64
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 4
Nejkratší expoziční čas: 1/1000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Scénické režimy: Portrét, Krajina s portrétem, Krajina, Sport, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Interiér*, Svíčka*, Autoportrét, Dostupné světlo, Západ slunce, Ohňostroj, Muzeum, Za sklem, Kuchyně, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, Pláž a sníh
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,2 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 97 x 56,2 x 22,7
Hmotnost: 145 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Řemínek, USB kabel, A/V kabel, nabíjecí Li-ion baterie LI-12B, nabíječka LI-10C, OLYMPUS Master 1.4
 
Externí blesk
Směrné číslo: 7,5
 
Další parametry
Značka: Olympus

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus Mju 810 + xD 1 GB v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus Mju 810 + xD 1 GB, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus Mju 810 + xD 1 GB

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím