ID: 010033

Digitální kompakt Olympus Mju 820 stříbrný

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Olympus Mju 820 stříbrný?

„Olympus Mju 820 stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus Mju 820 stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Elegantní tenké voděodolné tělo s 5x optickým zoomem (36-180 mm), snímačem s vysokým rozlišením 8,0 megapixelů, obrovská 6,9 cm antisluneční LCD obrazovka výrazně usnadňuje správnou kompozici. ISO 50-1600 (3200 při 3 Mpx), 125 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Do slavné a populární Olympus mju rodiny přibyl další přírůstek. Fotoaparát s modelovým označením mju 820, nejen že pokračuje v tradici svých předchůdců, ale je obohacen o spoustu zajímavých
Celá recenze

Kompletní recenze
Olympus Mju 820 stříbrný

Parametry a popis

Olympus µ 820: zoom s výhledem

Pro tento podzim představuje Olympus nový digitální kompakt, který kombinuje eleganci s výkonem. Olympus µ 820 je snem, který se stal skutečností. Ohromující 5ti násobný optický zoom vestavěný do stylového voděodolného* těla v černé, stříbrné, červené nebo modré barvě, dosáhne i tam, kam jiní nedohlédnou. Více barev a větší přiblížení jsou však jen začátkem. Gigantická HyperCrystal LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,9cm usnadňuje nejen samotnou kompozici při pořizování snímků, ale také prohlížení a předvádění fotek větší skupině okolo stojících. Díky µ 820 se můžete navždy rozloučit s rozmazanými nebo špatně exponovanými obličeji svých přátel a známých. Vestavěná technologie pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) kontinuálně skenuje scénu, ve které vyhledává prvky lidských tváří. V případě, že se takovéto objeví, okamžitě na ně zaostří a docílí tak prvotřídního výsledku. Rozlišení 8.0 megapixelů je více než dostatečné pro vysoce kvalitní výtisky i případné výřezy.

Poručte dešti a překonejte vzdálenosti
Štíhlé kovové a voděodolné* tělo v černé, stříbrné, červené nebo modré barvě modelu µ 820 reprezentuje čistou kombinací formy a funkčnosti. Atraktivní kompaktní tvar a odolnost vůči povětrnostním vlivům z něj činí ideálního společníka na cesty deštným pralesem, i na běžnou vycházku do blízkého okolí. 5x optický zoom (ekv. 36-180mm) a 5.6x digitální zoom spojují své síly k celkovému ohromujícímu výkonu. I velmi vzdálené děje se vám budou zdát na dosah ruky. S rozlišením 8.0 megapixelů budete mít dostatek výkonu pro vykreslení i těch nejjemnějších detailů.

Větší výkon pod kapotou
Několik nových inovativních prvků pracuje pohromadě, aby bylo dosaženo těch nejlepších fotografických výsledků. Pro přesné zaostření lidských tváří je využita technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology), která nejenže obličeje focených osob správně zaostří, ale zároveň se postará o vyváženou expozici celého záběru. Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) zase zdokonaluje expozici jinak příliš tmavých stinných partií snímků. BrightCapture technologie vylepšuje podání snímků za nepříznivých světelných podmínek zvýšením citlivosti. Nový obrazový procesor TruePic III zaručuje věrnější barevnou reprodukci, sníženou hladinu šumu a zvýšení celkové rychlosti fotoaparátu. S rozměrnou 6.9cm HyperCrystal LCD obrazovkou je kompozice a prohlížení extrémně jednoduché a zábavné zároveň.

Prostě a jednoduše
20 scénických režimů, včetně Portrétu, Noční scény a Sportu usnadňují rychlé nastavení správné expozice v konkrétních fotografických situacích. Režim "Úsměv" dokonce zabezpečí, že se na fotkách objevíte pouze tehdy, když se budete usmívat. Fotoaparát automaticky rozpozná podle grimas v obličeji, že se usmíváte a automaticky exponuje. Vestavěné funkce pro úpravu fotek vám přinesou další zábavu, i když už nefotíte. Funkce redukce červených očí umožní zbavit se tohoto fenoménu přímo na obrazovce fotoaparátu. Funkce pro úpravu výrazu umožní zábavné zkreslení a deformace obličeje. S 25 jazykovými verzemi, včetně jazyka českého, si již nemusíte lámat hlavu se slovníkem. Vestavěná paměť a zejména slot pro karty xD-Picture Card umožňují neomezené focení a nahrávání video sekvencí.

Olympus µ 820 - hlavní charakteristika:

 • 5x optický zoom (ekv. 36-180mm na 35mm fotoaparátu), 1:3.3-5.0 pro větší přiblížení - plus 5.6x digitální zoom
 • Velká 6.9cm/2.7" HyperCrystal LCD obrazovka (230,000 pixelů) s jasným displejem i na denním světle
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Nejlepší přítel na cesty do deště nebo na pláž s voděodolným* kovovým tělem v černé stříbrné, červené nebo modré barvě
 • 8.0 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • Vysoké ISO pro ostřejší snímky
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • 20 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Super makro režim (již od 3cm)
 • Funkce Perfect Fix pro korekci protisvětla a červených očí
 • Funkce úpravy snímků (Úprava výrazu, červených očí nebo zaostření obličeje)
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Obsahuje software Olympus Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus Li-ion baterii LI-42B
  * Voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Nastavení vysoké citlivosti ISO
Speciální fotografický režim, kdy fotoaparát automaticky zvýší citlivost ISO a umožní tak použití kratších časů, napomáhá vyloučit rozmazání snímků způsobené pohybem fotoaparátu nebo rychlým pohybem snímaných objektů.

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Obrazový procesor TruePic III
Nejnovější generace obrazového procesoru společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje důležité aspekty snímku, jako je barevné podání (hloubka barev, sytost barev a jas), obrazová ostrost (redukuje obrazový šum, zdokonaluje reprodukci okrajů objektů), a v neposlední řadě se stará o rychlé zpracování dat.

Ostatní
Značka: Olympus
Příslušenství v balení: Řemínek CSS-9, návod k použití, záruční karta, nabíjecí baterie LI-42B, nabíječka LI-40C, USB kabel CB-USB7, AV kabel CB-AVC5, OLYMPUS Master 2.0 software
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3264x2448, 640x480
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 5,6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-180
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 180 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 70 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 4
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sport, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, snímek úsměvu, Pláž a sníh
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,9 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 47 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 96,4 x 56,4 x 24,3
Hmotnost: 125 g
Barva: stříbrná

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus Mju 820 stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus Mju 820 stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus Mju 820 stříbrný

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (30 - 21)

 • 30

  Avatar
  Reaguje na 29 | Dobrý den, mělo by to jít pomocí SW, který je součástí balení a tuto funkci má umožňovat - pouze v tištěné verzi. Jinak je třeba datum a čas vepsat v nějakém editačním programu.

  Bohouš Brož - Megapixel, 26.01.2011 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Mohli by jste mi prosím poradit? jak docílím toho, že budu mít datum+čas na fotce? Díky za odpověď

  David, 25.01.2011 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, pokud si dobře vzpomínám, tak to bohužel nejde.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.10.2009 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  prosím vás jak docilím toho,aby mi ukazoval na foto datum u mju 820 olympus diky za odpoved

  Radek, 25.10.2009 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, z hlavy to nevím, ale máte to popsáno v návodu k použití.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.06.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Mohli by jste mi prosímvás říci kde na foťáku tipu OLYMPUS Mju 820 nastavím, aby fotil černobílé a jiné možné typy fotek. Moc děkuji napiště na katuli123@seznam.cz (budu vděčná)

  Katka Šráková, 13.06.2009 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, lépe je na tom Olympus. Osobně bych doporučil velmi odolný http://www.megapixel.cz/olympus-mju-1030-sw, který nabízí i velice praktický širokoúhlý objektiv.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.07.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Dobrý den, chtěl bych si pořídit odolnější foťáček, proto preferuji kovová těla, lezu po horách, takže se to tam užije..řadu mjuček znám a zdá se mi dost kvalitní, ale nyní řeším dilema jestli mju 820 nebo samsung nv 15..Chtěl bych se zeptat, který z nich je schopen "vyfotit" kvalitnější obrázky..děkuji

  Karel, 22.07.2008 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, slabý déšť by vadit neměl, ale pád do vody ho spolehlivě zničí.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.06.2008 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Dobrý den, tento model se prezentuje jako voděodolný, ale nevím přesně, jakou odolnost si pod tím mám představit. Rozumím, že třeba déšť by neměl být problém. Ale co když mi třeba spadne do vody? Děkuji

  Klára V. , 18.06.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím