ID: 010034

Digitální kompakt Olympus Mju 830 černý

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Olympus Mju 830 černý?

„Olympus Mju 830 černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus Mju 830 černý?

Začít s výkupem

Elegantní vodě a prachu odolný kovový fotoaparát, kvalitní objektiv s 5x optickým zoomem, duální stabilizace obrazu, technologie rozpoznání obličejů a další funkce jistě potěší jak zkušené, tak začínající, ale náročné fotografy. Rozlišení 8 Mpx, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, 125 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Celá modelová řada společnosti Olympus s označením „Mju" je postavena tak, aby se s fotoaparáty dalo fotit za každého počasí a v nejrůznějších podmínkách. Odolnost proti prachu a vlhkosti z
Celá recenze

Kompletní recenze
Olympus Mju 830 černý

Parametry a popis

Olympus µ 830: Výkon & styl

5x zoom a duální stabilizátor obrazu pro větší svobodu vyjádření

Brilantní sladění designu a prvotřídních funkcí propůjčuje novému kompaktu Olympus µ 830 neodolatelné přednosti. S vestavěným objektivem s 5ti násobným optickým zoomem (ekv. 36-180mm na 35mm fotoaparátu), se dostanete výrazně blíže ke sledovanému objektu, aniž byste se hnuli z místa. Dvojitá ochrana proti rozmazání snímků, způsobenému otřesy fotoaparátu při použití teleobjektivu, je zabezpečena systémem duální stabilizace obrazu. Jedná se o kombinaci vysoké citlivosti a mechanického stabilizátoru obrazu. Elegantní hliníkové vododolné* tělo, nabízené ve stříbrné nebo černé barvě, dokonale ochrání útroby fotoaparátu před nepřízní počasí. To znamená, že focení nemusí skončit v okamžiku, kdy skončí krásné počasí a začne pršet. U snímků obsahujících obličeje si nyní s technologií pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) můžete být více než jisti, že tváře všech portrétovaných osob vyjdou dokonale ostré.

Foťte kde chcete, kdy chcete a jak chcete
Štíhlé, kovové a voděodolné* hliníkové tělo µ 830 se nepříznivého počasí nebojí, naopak ho přitahuje. Ať už s ním fotíte za deště na horské výpravě, či jej postříkáte sprškou vody u bazénu, µ 830 fotí stále dál. Rozlišení 8.0 megapixelů je více než dostačující pro vykreslení i těch nejjemnějších detailů. Objektiv s 5x optickým zoomem (ekv. 36-180mm) nabízí více flexibility - zejména pokud se k žádanému objektu nemůžete příliš přiblížit.

S plnou výbavou
S technologií pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) vyjdou tváře focených osob vždy ostré a dobře expozičně vyvážené. Zároveň technologie vyvážení stínů (Shadow Adjustment Technology) upravuje expoziční měření pro jinak příliš tmavá a stinná místa v záběru. Výsledné snímky jsou tak mnohem lépe vyvážené a více lahodí oku. Nový model řady mju vás nenechá na holičkách ani při špatných světelných podmínkách nebo při použití delšího ohniska, kdy jsou fotky většinou rozmazané v důsledku otřesů fotoaparátu a delších expozičních časů. Duální stabilizátor obrazu, kombinující mechanický stabilizátor s vysokou citlivostí ISO se postarají o brilantně ostré snímky za všech okolností.

S velkou 6.4cm HyperCrystal LCD obrazovkou zakomponujete kýžený záběr během okamžiku - a to i za jasného slunce. Technologie BrightCapture zdokonaluje náhled na LCD obrazovku i výsledné snímky jak za jasného denního světla, tak za velmi špatných světelných podmínek. Přítomnost nového obrazového procesoru TruePic III znamená věrnější barevnou reprodukci, sníženou hladinu šumu a zvýšení celkové rychlosti fotoaparátu.

Tak snadné
S celkem 22 scénickými režimy, včetně režimu Noční scéna a Svíčka, není problém zvolit rychle požadované nastavení, vhodné pro příslušnou situaci. 25 jazykových mutací menu, včetně češtiny usnadňují navigaci fotoaparátem. Vestavěná paměť a zejména slot pro karty xD-Picture Card umožňují neomezené focení a nahrávání video sekvencí se zvukem. Přibalený software Olympus Master usnadňuje stahování, archivaci a úpravy pořízených fotografií. Součástí je také zkušební verze programu Muvee Pack, se kterým ze svých fotek poskládáte efektní video prezentaci i se zvukem.

Olymus µ 830 - hlavní charakteristika:

 • 5x optický zoom (ekv. 36-180mm na 35mm fotoaparátu), 1:3.3-5.0 pro větší přiblížení
 • Duální stabilizace obrazu - zabraňující rozmazání snímků
 • Nejlepší přítel na cesty do deště nebo na pláž
 • Voděodolné* kovové tělo
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • 8.0 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • 6.4cm/2.5" HyperCrystal LCD obrazovka (230,000 pixelů) s jasným displejem i na denním světle
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • 22 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Funkce Perfect Fix pro korekci protisvětla a červených očí
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • Vysokorychlostní (Hi-Speed) USB rozhraní
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Prosvětlená tlačítka
 • Obsahuje software Olympus Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus Li-ion baterii LI-42B
  * Vodotěsný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

Duální stabilizace obrazu
Tato speciální funkce poskytuje dvojí ochranu proti rozmazání snímků způsobenému pohybem fotoaparátu nebo rychle se pohybujících objektů. Kombinuje vysoké hodnoty citlivosti ISO s mechanickým stabilizátorem obrazu, kde vestavěný gyro senzor detekuje pohyby fotoaparátu a odpovídajícím způsobem upraví polohu CCD snímače.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Obrazový procesor TruePic III
Nejnovější generace obrazového procesoru společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje důležité aspekty snímku, jako je barevné podání (hloubka barev, sytost barev a jas), obrazová ostrost (redukuje obrazový šum, zdokonaluje reprodukci okrajů objektů), a v neposlední řadě se stará o rychlé zpracování dat.

Ostatní
Značka: Olympus
Příslušenství v balení: Řemínek CSS-9, Návod k použití, Záruční karta, Nabíjecí lithium-iontový akumulátor LI-42B, Nabíječka LI-40C, USB kabel CB-USB7, AV kabel CB-AVC5, OLYMPUS Master 2.0 software
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3248x2436, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 5,6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-180
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 180 mm
Konstrukce objektivu: 8 členů / 6 skupin
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 70 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 4
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sport, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, Pláž a sníh, Podvodní široký
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,6 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 14,8 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 99,6 x 55,1 x 24
Hmotnost: 125 g
Barva: černá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus Mju 830 černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus Mju 830 černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus Mju 830 černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (28 - 19)

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, já bych na Vašem místě asi vybral http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-f50fd, fotí skutečně velice pěkně a má dostatek možností nastavení.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.04.2008 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Dobrý den, mám Olympus E-500 Double Zoom Kit, už dva roky. Bohužel často potřebuji fotit pouze dokumentační fotografie, u kterých potřebuji hlavně ostrost a "aby to "bylo rychle", focení do školy, atd. Také by se mi velmi hodil kompaktní fotoaparát kvůli setkáním s přáteli po hospodách v nočním Brně atd, kam s¨sebou nechci tahat tuhle "velkou drahou neskladnou krabici, kterou akorát někde zapomenu a bude to průšvih". Navíc v zimě často jezdíme na běžky, v létě na kolo, takže jsem loni např. zjistila, že pokud z celodenního ježdění na kole chci něco mít , ale mít i fotky, potřeb uju kompakt. Uvažuji o Olympus Mju 830. Myslím, že při příležitoistném focení takhle někde venku, kam se bojím nebo nechci kvůli váze a počasí tahat E-500, hodil i kvůli odolnosti vůči prachu a vodě. Líbí se mi i 5x opt. zoom a stabilizátor, ten chci u kompaktu určitě (rostliny ve větru, občas fotím sestru na koních..) Zajímalo by mě ale, jestli je u Mju 830
  nastavitelné vyvážení bílé (sestra má Sony W-55, a tam se mi za nic na světě nepovedlo v e stínu vyfotit rostliny jinak než s nádechem domodra, což je docela problém). Také bych se chtěla zeptat, jestli u Mju 830 je u videozáznamu možné zoomovat. A makro jestli je opravdu od 3 cm, když se píšete ostřící vzdálenost 70 cm a u jiného foťáku jsem tu četla ostřící vzdálenost 40 cm a zároveň makro od 5 cm, tak tomu nějaknerozumim. Makro bych potřebovala, aby tam taky nějak šlo, kvůli focení rostlin do školy (např detaily větví jehličnatých stromů, květy atd..) . Případně, jestli se Vám zdá pro mé výše popsané využití vhodnější jiný fotoaparát, nadlo mne leda neco od Panasonicu, ten jsem měla kdysi půjčený a poměrně mi vyhovoval, ale na Olympus jsem zvyklá a neviděla jsem nic jiného odolného vůči prachu a vodě
  Děkuji mnohokrát., Svobodová

  Karolína Svobodová, 08.04.2008 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, ano, videosekvence mají běžné parametry, takže to není žádný problém, ale s kamerou se to samozřejmě srovnávat nedá.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.02.2008 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Dobrý den, je mju 830 také dobrý na nahrávání krátkého videa? Když si video stáhnu do počítače, tak jestli je kvalitní obraz, aby se na to dalo dívat. Děkuji

  Martina, 15.02.2008 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, je to takto: Režim sekvenčního snímání 1 s/s / 3 záběry SHQ velikost obrazu, / 6 záběry HQ velikost obrazu a Režim vysokorychlostního sekvenčního snímání 3.9 s/s / 11 záběry (v režimu 3MP)

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.02.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  ve vašich tabulkách mi chybí údaje o sekvenčním (sériovém) focení. Jak to umí tento? Jinak video VGA pro takovýto foťák je urážkou zákazníka. Kodak za stejnou cenu umí HD.

  Roman, 04.02.2008 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, je odolný stékající vodě, osobně bych to ale bez pouzdra neriskoval...

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.02.2008 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Dobrý den, existuje nějaká bližší specifikace, co ta voděodolnost znamená a co ten foťák tedy vydrží? Jde mě konkrétně o to, jestli je možné ho mít v dešti v promočeném oblečení v kapse bez obalu např. při jízdě na kole. Předem děkuji za odpověď.

  Michal, 01.02.2008 | Reagovat

 • 20

  Bouška
  Reaguje na 19 | Dobrý den, doporučil bych asi Mju 830 právě kvůli odolnosti proti vnikání prachu. Toho bude v Maroku asi poměrně dost... :)

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.01.2008 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Dobrý den, vybírám si svůj první DF. Chystám se na dobrodružnou dovolenou do Maroka, chtěla bych tedy DF, který něco vydrží, není příliš veliký, abych ho mohla pohodlně nosit u sebe při různých příležitostech a vytvoří pěkné fotky za každé situace. Po pročtení mnoha parametrů jsem zatím dospěla ke třem favoritům - Fuji FinePix F50fd, Nikon CoolPix S510 a Olympus Mju 830. Vzledem k absenci hledáčku se mi líbí, že Mju má displej čitelný i na ostrém slunci, větší optický zoom, ale zas menší dosah blesku. Každá varianta má své plusy a minusy, mohl byste mi prosím při výberů poradit nebo doporučit jinou alternativu v podobné cenové hladině? Moc děkuji za odpověď.

  Jana, 28.01.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím