Magazín

Produktové aktuality

Olympus oficiálně představil OM-D E-M5 Mark II a další novinky

Luděk BouškaAktualizováno: 5. 2. 2015 v 15:21 • Rubrika: Produktové aktuality

Olympus oficiálně představil OM-D E-M5 Mark II a další novinky

Doposud nejdokonalejší model řady OM-D dnes představil Olympus spolu s dalšími novinkami. Nový OM-D E-M5 Mark II je oproti předchůdci vylepšen v mnoha ohledech. Jedním z hlavních rozdílů je Multishot technologie poskytující snímky s rozlišením 40 Mpx, ale také daleko výkonnější stabilizátor a výrazně rychlejší a plynulejší zaostřování při natáčení videa. Představen byl také odolný kompakt TG-860 se širokoúhlým objektivem, nový univerzální objektiv vylepšené konstrukce vylepšený o odolnost proti prachu a stékající vodě. Ohlášen byl také doposud nejsvětelnější profesionální objektiv typu rybí oko s ohniskovou vzdáleností 8mm a světelností f/1,8.

Obsah

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Hlavní vlastnosti:

 • Nejvýkonnější systém pětiosé stabilizace obrazu integrovaný v těle fotoaparátu umožňuje pořídit ostré fotografie a videa bez použití stativu nebo gyroskopických držáků. Díky kompenzaci otřesů lze expozici prodloužit až o 5 kroků
 • Velmi skladný, lehký a kompaktní prémiový design odolný proti mrazu, prachu a stříkající vodě umožňuje fotografování a filmování i v nepříznivých povětrnostních podmínkách.
 • Režim OM-D Movie pro 1080 Full HD 60p videa s flexibilními snímkovými frekvencemi, včetně formátu 24p , pro nahrávání videa s atmosférou klasického filmu.
 • 3” dotykový LCD displej s libovolným úhlem natočení a velký elektronický hledáček s automatickou detekcí oka a 2,36 miliony obrazových bodů pro křišťálově čistý obraz 
 • Funkce Multishot s rozlišením 40 megapixelů a úžasným prokreslením detailů

Nový Olympus OM-D E-M5 Mark II povyšuje svého oceňovaného předchůdce v sofistikovaný nástroj kreativních fotografů a filmařů, kterým nabízí i prvotřídní design. První generace OM-D E-M5 přinesla ambiciózním fotografům možnost vyrovnat se v obrazové kvalitě digitální zrcadlovce bez potřeby stativu či dalšího neskladného vybavení. Klíčem k tomuto úspěchu byl lehký a kompaktní design a unikátní IS systém, stabilizující obraz v pěti osách.

V novém E-M5 Mark II Olympus tento systém dále zdokonalil, takže se nyní může pochlubit nejvýkonnější stabilizací obrazu na světě. Kompenzace otřesů fotoaparátu je natolik účinná, že umožňuje prodloužit expoziční čas až o 5EV kroků. Výsledkem je úžasná obrazová kvalita při slabém osvětlení. Té zdatně sekunduje kvalita zpracování těla OM-D, odolného povětrnostním vlivům.

Díky bezkonkurenční stabilizaci obrazu a odolné a kompaktní konstrukci nyní mohou nároční filmaři nahrávat dokonalá videa bez šumu nebo rozmazaného obrazu – a to přímo v plenéru a z ruky, v libovolných světelných podmínkách. Nový režim OM-D Movie nabízí variabilní snímkové frekvence a Full HD video s datovým tokem až 77 Mbps, zatímco mimořádně přívětivé ovládání posouvá vaše vypravěčské možnosti na zcela novou úroveň.

Díky výklopnému LCD displeji s možností libovolného natočení a velkému elektronickému hledáčku poskytuje Mark II svému majiteli v každé situaci křišťálově čistý obraz. S výběrem z více než 40 výměnných objektivů ZUIKO mohou být výsledky vskutku velkolepé. Zejména v případě nově implementované funkce Multishot s neuvěřitelným rozlišením 40 megapixelů. Nejnovější přírůstek do rodiny nejvyspělejších fotoaparátů Olympus bude uveden do prodeje již koncem února.

 

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II

Hlavní vlastnosti:

 • Kompaktní, lehký a přepracovaný 
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost 50cm v celém rozsahu 10,7x zoomu, od širokoúhlých záběrů po telefoto
 • Hmotnost 285g je téměř poloviční oproti srovnatelným objektivům digitálních zrcadlovek
 • Délka 83mm x průměr 63,5mm
 • Odolnost proti prachu a stříkající vodě umožňuje fotografovat prakticky v jakýchkoli podmínkách
 • Rychlý a nehlučný mechanismus automatického zaostřování pro příjemné fotografování a filmování
 • Prvotřídní povrchová úprava čoček Olympus ZERO minimalizuje odlesky a odrazy a usnadňuje tak fotografování v jasném světle
 • Nový klasický černý design je dokonalým doplňkem ikonických fotoaparátů OM-D a PEN

Nová verze univerzálního objektivu Olympus 14-150mm II je ideálním společníkem na cesty pro všechny majitele fotoaparátů PEN a OM-D, kteří požadují maximální mobilitu a pohotovou reakci. Pokud pro vás fotografování není obživou, ale milovaným koníčkem, potřebujete šikovné vybavení, které můžete vzít všude s sebou a které nabízí v minimálních rozměrech maximální obrazový výkon a navíc je mimořádně všestranné a pohotové.

Druhá generace širokorozsahového objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II společnosti Olympus je přesně taková. Kromě nového designu mají optické členy objektivu novou antireflexní úpravu, tzv. ZERO Coating. K tradičním přednostem objektivu 14-150mm přidali vývojáři odolnost vůči povětrnostním vlivům. Nová verze objektivu je voděodolná a prachotěsná, stejně jako některé fotoaparáty Olympus OM-D. 

 

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO

Hlavní vlastnosti:

 • Ideální pro unikátní a neobvyklá panoramata, sportovní akce a záběry zblízka s mimořádně širokým zorným úhlem
 • Maximální kvalita konstrukce a nejpřísnější testování jsou zárukou profesionálního výkonu M.ZUIKO PRO
 • Kompaktní a lehký objektiv odolný prachu a stříkající vodě, který lze vzít všude s sebou

Mimořádně světelné rybí oko M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm 1:1.8 PRO se zařadí po bok dalších PRO objektivů, plánovaných pro tento rok: širokoúhlého zoom objektivu 7-14mm a aktuálně vyvíjeného superteleobjektivu s pevným ohniskem 300mm. Elitní řada Olympus PRO v současnosti nabízí dva objektivy. Výkonný model 12-40mm 1:2.8 zaznamenal působivý debut této řady, když byl organizací EISA vyhlášen „Nejlepším systémovým zoom objektivem roku 2014“.

Po tomto úspěchu následovalo na podzim roku 2014 uvedení prvního zoomového teleobjektivu v řadě M.ZUIKO PRO, modelu s ohnisky 40-150mm. Všechny objektivy M.ZUIKO PRO jsou vyvíjeny a konstruovány podle nejvyšších standardů a nabízejí nejlepší obrazovou kvalitu, jaká kdy byla optickými zařízeními Olympus dosažena. Díky mimořádně skladné konstrukci jsou objektivy PRO ideální pro spontánní fotografování v neustálém pohybu. To samé platí i pro robustní voděodolnou a prachotěsnou konstrukci a bleskurychlý autofokus. Model M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO bude v polovině února představen veřejnosti na výstavě CP Plus Show v japonské Yokohamě. Uvedení do prodeje je plánováno na léto 2015.

 

Olympus Tough TG-860 

Hlavní vlastnosti:

 • Nejlepší ultra-širokoúhlý objektiv ve své kategorii, s rozsahem 21-105mm a pětinásobným optickým zoomem pro akční záběry a autoportréty
 • Mimořádně kvalitní odolná konstrukce pro bezstarostné fotografování sportu i v těch nejdrsnějších podmínkách
 • Vodotěsný do 15m
 • Odolá pádu až z 2,1m
 • Odolá tlaku až 100kg
 • Mrazuvzdorný do -10°C
 • Snadné autoportréty díky výklopnému 3” LCD, čelnímu tlačítku a automatickému nastavení v režimu autoportrétu
 • Vestavěné WiFi pro dálkové ovládání a sdílení pomocí chytrého telefonu s aplikací Olympus OI.Share 
 • Vestavěný GPS modul pro přesné geografické údaje v pouhých 10 vteřinách
 • Režim Sportcam pro vysoce kvalitní širokoúhlá videa v různých formátech a režim Sport Burst pro pořízení sekvence fotografií
 • Snadné ovládání i v rukavicích, konfigurovatelná tlačítka pro ovládání libovolnou rukou

Olympus Tough TG-860 dává milovníkům akce vše, co potřebují – mimořádně širokoúhlý objektiv, ovládání jednou rukou, výklopné LCD pro snadné autoportréty a volitelné uchycení k postroji.

Když se na kole řítíte dolů z kopce nebo taženi padákem řežete prknem zpěněné špičky vln, potřebujete k zachycení akce mimořádně širokoúhlý objektiv – zejména když máte volnou jen jednu ruku a pouze jedinou příležitost dostat do záběru vše důležité. Proto Olympus vybavil nový STYLUS Tough TG-860 nejširším širokoúhlým objektivem, jaký je v současnosti ve třídě kompaktních fotoaparátů k dispozici (21-105mm). A také druhým tlačítkem spouště.

Milovníci adrenalinu tak mohou pořizovat fotografie ostré jako břitva, autoportréty bez známek deformace a videonahrávky v nejrůznějších formátech za plného pohybu, v rukavicích nebo bez, levou nebo pravou rukou. Pro uvolnění jedné ruky lze fotoaparát pomocí nového sportovního držáku pevně připoutat k postroji. A co víc, výklopný LCD displej usnadňuje kompozici autoportrétů a dalších záběrů, kdy vám vaše poloha neumožňuje pohled na zadní panel fotoaparátu.

Majitelé TG-860 mohou svůj fotoaparát ovládat na dálku pomocí WiFi ze svého chytrého telefonu a prostřednictvím aplikace Olympus OI.Share sdílet snímky s údaji o jejich poloze na sociálních sítích – a to prakticky odkudkoli. TG-860 je rozhodně fotoaparát, který lze vzít všude s sebou. Je vodotěsný do 15m, odolný pádům z výšky až 2,1m, odolný tlaku až 100kg, prachotěsný a mrazuvzdorný do -10°C. Na pultech obchodů se objeví v polovině března 2015.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Luděk Bouška

Reaguje na (1) | Dobrý den, máte pravdu, to označení je skutečně dost krkolomné. Možná to ale vypadá hezky, když je to psáno japonsky...  :)

2

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 9. 2. 2015 |Reagovat

MD

jen si říkám, jestli pracovníci marketingu nefetovali, když vymýšleli jméno modelu, složitější to už nešlo :-)

1

Martin D, 5. 2. 2015 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.