Poradna

Olympus OM-D E-M10 Mark II + 12-50 mm černý

Komentáře

Jakub Caha

Reaguje na (1) | Dobrý den, má to několik faktorů. Pokud půjdeme po maximální kvalitě snímačů, tak vyhraje Sony, jako jedinný zástupce APS-C velikosti snímače. Bohužel trošku bude trpět co se týče srovnán cen objektivů. Na druhou stranu, pokud půjdeme po kompaktnosti a ceně celého systému včetně dalších objektivů, na focení vyhrají Olympus a Panasonic, májí sice menší snímač, ale výbornou stabilizaci, cenově dostupný a kompaktní systém objektivů (vzájemně zaměnitelné) atd. Samozřejmě krom setovách objektivů bych doporučil následně případně portrétní variantu, tedy 50mm resp. 45 mm u Oly a Pana, dále by se mohla hodit variace na 35 mm pro město a street.

2

Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 10. 04. 2018 |Reagovat

V

Dobrý den,
plánuji pořízení kompaktního fotoaparátu a aktuálně zvažuji foťáky v setech: olympus om-d e-m10 mark ii (doporučen známými), sony alpha a6000 a Panasonic Lumix DMC-GX80. Jde mi především o focení na dovolených, tedy hlavně scenerie, případně večerní fotografování města apod., kdy je samozřejmě důležitá právě kompaktnost a hmotnost a proč jsem se rozhodla nejít do zrcadlovky. Který z těchto modelů byste spíše doporučili či jiný kompakt v podobné cenové relaci? A jako víceméně nováčkovi jaký objektiv či filtr dokoupit? Díky.

1

Veronika, 10. 04. 2018 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.