Poradna

Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm EZ + 40-150 mm R

Komentáře

DM

Reaguje na (3) | Dobrý den, no 


Ano jedno je zrcadlovka a druhé bezzrcadlovka. Také je jeden meněí jak druhý. To myslíte dobře. Ohledně výstupu k dyž to hodně zjednoduším---- je témeř stejný---Nikon má díky velikosti snímače lepší dynamický rozsah, barevnou hloubku a obr kvalitu. Ale není to o hodně jako třeba polovina. cca 20%, 1,5EV. Šum je podstatně nižší.


Stabilizace:  bohužel nevím jak srovnat účinost jedné, nebo druhé. Jde o odlišný princip a mohu říci, že obě fungují dobře.(U nikonu a stávajících skel)


Hledáček: toto je věc názoru každého. U Olympusu je více možností a vidět výsledý obraz je asi +.  Ale je o individuální--osobně např nechat svítit hledáček do oka při delěím focení je pro mě osobně něco s čím se nesmířím. 


Objektivy--oběznačky mají své dobré a průměrné objektivy. Dle toho se bude odvíjet kresba a výsledek. Ale ano díky snímači má Nikon malinko lepší výsledek jak jsem popsalDyn. rozsah, obr kval. a podobně. 


Dále jste si víceméně odpověděl sám co do ovladatelnosti a velikosti. 


Rozhodoval bych se dle toho, co je pro Vás větším přínosem. Velikost, rychlost celkově malý rozměr, nebo obr kvalita, lepší možnosti příslušenství a objektivů nik. 

4

Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 17. 02. 2016 |Reagovat

P

Dobrý den,
rád bych se poradil - zvažuji mezi 2 variantami:
a) Olympus OM-D E-M10 Mark II se setovými objektivy M.ZUIKO 14-42mm f/3,5-5,6 EZ-M1442EZ Pancake + Olympus M.ZUIKO ED 40-150mm f/4,0-5,6 EZ-M4015 R (http://www.megapixel.cz/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-14-42-mm-ez-40-150-mm-r)
b) Nikon D5500 + Nikon 18-55mm f/3,5-5,6 G AF-S DX VR II + Nikon 55-200mm f/4,0-5,6G AF-S AF-S DX VR II (http://www.megapixel.cz/nikon-d5500-18-55-mm-vr-ii-55-200-mm-vr#product-sec-param)

Rozumím tomu, že jedno je bezzrcadlovka, druhé zrcadlovka, jedno je výrazněji menší než druhé a o trochu lehčí. Jaký je ale efektivní rozdíl v pořízených snímcích?
Dále neumím vzájemně porovnat:
- stabilizace obrazu I - u Nikonu je vždy v objektivech, u Olympusu je nějaká "5osá" na čipu + v popisu u těla je uvedeno že objektiv má optický stabilizátor, ale v detailu objektivu o žádné stabilizaci není ani zmínka. Lze tyto technologie stabilizací (Nikon x Olympus) nějak poměřit? Jsou srovnatelné?
- stabilizace II - u některých objektivů pro formát Olympusu je explicitně uvedená stabilizace v objektivu - netlučou se potom obě stabilizace dohromady?
- hledáček - u Nikonu je pouze optický - tzn. vidím přesně předlohu, u Olympusu jsem pochopil, že jsou 2 režimy - "simulace" optického + elektronický, který zobrazuje pohled, jak bude vypadat fotka po vyfocení jak ji zpracuje čip. Lze tudíž na hledáček Olympusu nahlížet, že je "výrazněji" lepší než ten Nikonu?
- objektivy - je nějaká zřetelnější výhoda pro výslednou kvalitu snímku, že pro Nikon jsou větší v průměru - chápu to coby důsledek velikosti chipu. Nebo lze obecně říct, že při stejném ohnisku a stejných světelných podmínkách bude mit Nikon vždy více světla a bude moct fotit menší clonou, nebo kratším časem?

Na Olympusu se mi líbí malé rozměry, cenově si jsou relativně obě sady velmi podobné. K Nikonu mám větší důvěru v osvědčenou a usazenou technologii. Olympus se mi zase zdá trochu ergonomičtější - má 2 velké rolery + řadu programovatelných funkčních tlačítek, tak mám dojem, že manuální doladění parametrů fotky bude snadnější / rychlejší.
Má některý z uvedených modelů něco výrazného "navíc", co by ho odlišovalo, nebo to jsou vždy takové nějaké výhody tu či onde ale ve výsledku jsou defacto shodné? Podle čeho se rozhodnout?
Moc děkuji.
Pavel

3

Pavel, 15. 02. 2016 |Reagovat

DM

Reaguje na (1) | Dobrý den, našel jsem tuto funkci jen na E-M5II. U E-m10II bohužel ne. 

2

Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 11. 02. 2016 |Reagovat

František Zemek

je možné s tímto fotoaparátem vytvářet statické snímky s vysokým rozlišením ? tuším, že cca 40Mb pomocí pohybu stabilizátoru ???
díky

1

František Zemek, 11. 02. 2016 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.