Olympus právě představil horké novinky. E-M10 je další přírůstek řady OM-D Produktové aktuality

Olympus právě představil horké novinky. E-M10 je další přírůstek řady OM-D

Luděk BouškaAktualizováno: 29. 1. 2014 v 10:44 • Rubrika: Produktové aktuality

Olympus dnes rozšířil řadu výkonných kompaktů s výměnnými objektivy o nový model s označením OM-D E-M10. Tato novinka vyniká ještě kompaktnějšími rozměry, skvělou rychlostí, ale také například vestavěným bleskem. Představeny byly ale také dva nové objektivy a dvojice velice výkonných kompaktů. Jeden z nich nabízí 50x zoom a druhý zase vysokou odolnost a širokoúhlý objektiv.

Olympus OM-D E-M10

OM-D design

I přes dostupnou cenu a malé rozměry si v zásadních parametrech E-M10 nijak nezadá s ostatními členy rodiny OM-D. Nový přírůstek prestižní řady je především fotoaparátem pro ty, kdo ocení vynikající kvalitu fotografií a videa. Bude ale také přitahovat zájem náročných fotografů, schopných ocenit nádherný ergonomický design a kapesní rozměry.

E-M10 je usazen v pevném, celokovovém těle, přinášejícím originální estetiku a odolnou povrchovou úpravu hodnou fotoaparátu nejvyšší třídy. Tloušťka fotoaparátu E-M10 i s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ činí pouhých 63,9 mm. 

Obrazová kvalita OM-D

E-M10 sdílí rodokmen prvotřídní obrazové kvality OM-D, stejně jako rozsáhlou řadu objektivů Olympus M.ZUIKO DIGITAL formátu Micro 4/3. Jak poznamenávají nezávislé recenze, snímky vytvořené 16 Mpx Live MOS snímačem (jaký je i v modelu OM-D E-M5) překonávají srovnatelné digitální zrcadlovky. Spojením tohoto snímače s obrazovým procesorem nové generace TruePic VII z vlajkové lodi OM-D E-M1, dali konstruktéři společnosti Olympus vlastníkům E-M10 do rukou prvotřídní obrazový potenciál. 

Elektronický hledáček OM-D

Rychlý a velký elektronický hledáček (EVF) s 1 440 000 obrazovými body usnadňuje přesné rámování záběru a posouzení světla v náročných podmínkách. Oproti typickým hledáčkům v této třídě fotoaparátů je hledáček E-M10 podstatně větší. Díky technologii přizpůsobení jasu Adaptive Brightness (další funkce převzatá z E-M1) reprodukuje tmavé i světlé scény tak, jak jsou vnímány prostým okem. 

OM-D AF

FAST AF je vůbec nejrychlejší systém automatického zaostřování Olympus, využívající 81 cílových oblastí, které pokrývají celý obraz. Zahrnuje také režimy Small AF Target a Super Spot AF, které umožňují zvětšení a přesné zaostření na drobnou výseč scény. S využitím FAST AF je E-M10 schopen sekvenčního snímání rychlostí 8 snímků za sekundu, což výrazně překonává rychlost 4-5 sn/s, jaké dosahuje většina konkurentů v této kategorii.

Široké možnosti použití OM-D

Kromě výklopného blesku je E-M10 vybaven vestavěným WiFi modulem, takže může přímo komunikovat s kompatibilními chytrými telefony nebo tablety a odeslat vybrané snímky přímo na webové stránky či do sociálních sítí. Případně lze telefon použít jako dálkový ovladač a předejít tak roztřesení fotoaparátu během dlouhých expozičních časů. Uživatel může zaostřit a spustit spoušť na dálku prostřednictvím WiFi (v režimech P, A, S, M a Art Filter). Ve spojení s novým standardním elektronickým objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ lze pomocí kompatibilních chytrých telefonů ovládat na dálku také zoom.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI OM-D E-M10:

 1. Kvalita obrazu předčí mnohem větší srovnatelné zrcadlovky
 2. Vysoce kompaktní, klasické celokovové tělo je mobilnější než digitální zrcadlovky, skvěle vypadá a dobře a pevně se drží
 3. Plně kompatibilní se standardem Micro Four Thirds díky systému automatického zaostřování FAST AF
 4. FAST AF s kontinuálním snímáním 8 snímků za vteřinu umožňuje zachytit rychle se pohybující objekty
 5. Rychlý a velký elektronický hledáček (EVF) s 1 440 000 obrazovými body pro snadné rámování a nastavení parametrů v reálném čase
 6. Stabilizace obrazu ve 3 osách, kompenzující pohyb v ose objektivu a v příčné i vertikální ose, účinně eliminuje rozmazání fotografií i videí nahrávaných za pohybu
 7. Snímač Live MOS a obrazový procesor TruePic VII nové generace s technologií Fine Detail II pro brilantní a precizní fotografie a videa v rozlišení Full HD

Další vlastnosti:

 • 2 HDR režimy, jeden pro zpracování přirozeného dynamického rozsahu, druhý pro expresívní umělecké vyjádření
 • Intervalové snímání umožňuje nahrávat časosběrná videa
 • Funkce Focus Peaking, zvýrazňující zaostřené objekty, dostupná pro manuální objektivy
 • Režim Live Composite pro náhled záběrů s dlouhou expozicí v EVF hledáčku
 • Nastavení ISO včetně ISO 100
 • 12 uměleckých filtrů, včetně Diorama II, pro vynikající efekty rozostření pozadí při portrétní fotografii
 • Režim Photo Story se třemi různými styly rozvržení
 • Funkce Photo and Movie Capture pro souběžné focení a natáčení videa

 

OM-D a nové objektivy

Majitelé E-M10 mohou samozřejmě čerpat z velkého potenciálu a flexibility řady výměnných objektivů, představující v současnosti nejrozsáhlejší nabídku objektivů pro bezzrcadlovky. Představením dvou nových přírůstků se řada originálních Mikro 4/3 objektivů Olympus rozrostla na 15 modelů. (Celkem dnes na trhu existuje 130 objektivů s bajonetem Micro 4/3).

 • Kitový zoom objektiv: Superštíhlý zoom objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ typu pancake je hluboký jen 22,5mm, a je tak nejštíhlejším setovým objektivem se zoomem na světě*. Je vybaven plynulým elektrickým zoomem, vhodným pro nahrávání videí.


 • Základní světelný objektiv: Dalším novým objektivem je lehký a výkonný, vysoce světelný základní objektiv M.ZUIKO DIGITAL 25mm 1:1.8. Má pevné ohnisko, jež je ekvivalentní ohniskové vzdálenosti 50mm (na 35mm fotoaparátech) a je ideální pro univerzální použití, i pro focení portrétů či detailní záběry ze vzdálenosti pouhých 25cm.

Fotoaparát OM-D E-M10 se začne prodávat na konci února 2014 a bude k dispozici ve stříbrném i černém barevném provedení. K dispozici bude samotné tělo, kit se základním objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 nebo kit s novým ultra štíhlým základním objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ.

Nové příslušenství:

 • ECG-1: Přizpůsobený ergonomický grip pro stabilní uchopení fotoaparátu.

 • BCL-0980 (9mm): Ultra tenké rybí oko velikosti krytky pro zachycení neobvyklých, extrémně širokoúhlých záběrů.

 • LC-37C: Stylová automatická krytka objektivu pro rychlé fotografování a ochranu objektivu před prachem a škrábanci.

 • C-44SF: Prémiové polstrované pouzdro fotoaparátu sladěné s designem E-M10, které pojme fotoaparát a 14-42mm objektiv.

 • MCON-P02: makro konvertor umožňující přizpůsobit ostatní objektivy pro makrosnímky (kompatibilní se šesti objektivy Olympus Micro 4/3).

 

 

Olympus SP-100EE: se zaměřovačem neminete žádný záběr na dálku.

Olympus představuje první fotoaparát na světě s vestavěným zaměřovačem. Tento zaměřovač spolupracuje v tandemu s nově vyvinutým Ultrazoomovým objektivem 1:2.9-6.5 24-1200mm s 50násobným optickým zvětšením (100x při Super Resolution), umožňujícím veliké přiblížení a snadné zachycení vzdálených motivů. Je tak ideální pro fotografování pohybujících se vzdálených objektů, jako jsou zvířata, letadla, nebo sportovci na stadionu. Vestavěný zaměřovač je z důvodu lepší mobility sklopený a při fotografování se automaticky vysune – dvě klíčové výhody v porovnání s externě připevněným zaměřovačem. SP-100EE také nabízí hluboce tvarovaný grip pro optimální držení a také jedním prstem nastavitelný kruhový volič, usnadňující ovládání fotoaparátu při používání elektronického hledáčku. Další urychlení práce přináší nové tlačítko omezující rozsah ostření. K dispozici jsou tři režimy: vypnuté omezení, ostření pouze na blízko a ostření pouze na dálku. Fotoaparát v černé barvě, dostupný od března 2014, představuje optimální volbu pro zákazníky, kteří chtějí mít univerzální fotoaparát s ultra zoomem vždy po ruce.

Příslušenství:
Pouzdro fotoaparátu. Toto dobře padnoucí pouzdro z polyesteru je lehké a snadno přenosné, poutko na opasek je pak další výhodou při fotografování na cestách.

 

Odolný Olympus TG-850 s nově integrovaným výklopným LCD

Modelem TG-850 posouvá Olympus robustnost fotoaparátů opět na novou úroveň. Pozoruhodný nováček kombinuje odolnost s dokonalým stylem, nově vyvinutým objektivem s 5násobným ultra širokoúhlým zoomem 21-105mm a výklopným displejem, rozšiřujícím možnosti fotografování. Fotoaparát je skvěle připraven na nevlídná prostředí – je nárazuvzdorný při pádech z výšky 2,1 m, vodotěsný do 10 m, tlakuvzdorný do 100 kg a může pracovat v teplotách klesajících až k -10°C. Ultra-širokoúhlý objektiv nabízí nejširší záběr ve třídě odolných kompaktů, zatímco LCD displej lze vyklápět v rozsahu 180°. Obrazovka však dokonale splývá s tělem fotoaparátu a spolu se zmenšenou jednotkou objektivu přispívá k elegantnímu vzhledu tohoto kompaktního fotoaparátu. Díky svým vlastnostem je fotoaparát obzvláště vhodný pro podvodní fotografii – například při pořizování záběrů s částečným ponořením se při vyklopení LCD o 90° nemusí fotograf nořit pod hladinu. Zvětšený grip zaručuje snadnou manipulaci a pohodlné držení fotoaparátu. Extrémně rychlé automatické ostření FAST AF a schopnosti obrazového procesoru TruePic VII jsou zárukou, že vždy stihnete pořídit záběr v dobré kvalitě. Fotoaparát také nabízí intervalové snímání a je schopen pořizovat plynulá videa v kvalitě 60p Full HD. TG-850 přichází na trh v březnu 2014 a bude nabízen ve stříbrné, černé a bílé barvě.

HLAVNÍ VLASTNOSTI TG-850:

 1. Vodotěsný do 10 m
 2. Nárazuvzdorný do 2,1 m
 3. Tlakuvzdorný do 100 kg
 4. Mrazuvzdorný do -10°C
 5. Extrémně širokoúhlý objektiv 21-105mm s 5násobným optickým zoomem
 6. Výklopné LCD (460 000 bodů, 3“)
 7. Intervalové snímání
 8. Plynulá videa 60p Full HD

Další vlastnosti:

 • Kompaktní a lehké hliníkové tělo
 • Stabilizace obrazu posunem objektivu účinně eliminuje otřesy fotoaparátu
 • Vyspělý obrazový procesor TruePic VII přináší rychlejší reakci a vynikající obrazovou kvalitu
 • 16megapixelový BSI CMOS snímač pro vysoké rozlišení a vynikající výkon při slabém osvětlení
 • Systém automatického ostření FAST AF
 • Umělecké filtry
 • Sekvenční snímání 7,1 sn/s, VGA/HVGA
 • iHS: maximální ISO 6400
 • S-macro 1cm - 10cm

Příslušenství:

Víceúčelové pouzdro. Univerzální pouzdro fotoaparátu ve 3 barevných variantách (červená, modrá, černá), navržené s ohledem na outdoorové aktivity. Silikonový materiál tloušťky 1,5 mm chrání před nárazy, zatímco vnější síťovaná struktura usnadňuje odvod vody. Plastový materiál karabinky byl zvolen s ohledem na slané prostředí mořské vody, podobně jako neoprenová vnitřní vložka.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Jak fotit street foto

  Tento žánr si v posledních letech získal ohromnou popularitu. Každou vteřinu se na ulicích po celém světě odehrávají miliardy příběhů, z nichž každý…

 • Ulice, jako jeviště i hlediště

  Street, neboli pouliční fotografie, patří k velmi krásným a v poslední době také čím dál populárnějším žánrům. Jde v podstatě o jakousi kombinaci…

 • Noční příběhy

  Dlouhé zimní večery, předvánoční mumraj, světelné dekorace a noční procházky městem. To všechno sebou přináší poslední měsíc v roce. A přesně…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím