Olympus právě představil horké novinky. E-M10 je další přírůstek řady OM-D Produktové aktuality

Olympus právě představil horké novinky. E-M10 je další přírůstek řady OM-D

Luděk BouškaAktualizováno: 29. 1. 2014 v 9:44 • Rubrika: Produktové aktuality

Olympus dnes rozšířil řadu výkonných kompaktů s výměnnými objektivy o nový model s označením OM-D E-M10. Tato novinka vyniká ještě kompaktnějšími rozměry, skvělou rychlostí, ale také například vestavěným bleskem. Představeny byly ale také dva nové objektivy a dvojice velice výkonných kompaktů. Jeden z nich nabízí 50x zoom a druhý zase vysokou odolnost a širokoúhlý objektiv.

Olympus OM-D E-M10

OM-D design

I přes dostupnou cenu a malé rozměry si v zásadních parametrech E-M10 nijak nezadá s ostatními členy rodiny OM-D. Nový přírůstek prestižní řady je především fotoaparátem pro ty, kdo ocení vynikající kvalitu fotografií a videa. Bude ale také přitahovat zájem náročných fotografů, schopných ocenit nádherný ergonomický design a kapesní rozměry.

E-M10 je usazen v pevném, celokovovém těle, přinášejícím originální estetiku a odolnou povrchovou úpravu hodnou fotoaparátu nejvyšší třídy. Tloušťka fotoaparátu E-M10 i s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ činí pouhých 63,9 mm. 

Obrazová kvalita OM-D

E-M10 sdílí rodokmen prvotřídní obrazové kvality OM-D, stejně jako rozsáhlou řadu objektivů Olympus M.ZUIKO DIGITAL formátu Micro 4/3. Jak poznamenávají nezávislé recenze, snímky vytvořené 16 Mpx Live MOS snímačem (jaký je i v modelu OM-D E-M5) překonávají srovnatelné digitální zrcadlovky. Spojením tohoto snímače s obrazovým procesorem nové generace TruePic VII z vlajkové lodi OM-D E-M1, dali konstruktéři společnosti Olympus vlastníkům E-M10 do rukou prvotřídní obrazový potenciál. 

Elektronický hledáček OM-D

Rychlý a velký elektronický hledáček (EVF) s 1 440 000 obrazovými body usnadňuje přesné rámování záběru a posouzení světla v náročných podmínkách. Oproti typickým hledáčkům v této třídě fotoaparátů je hledáček E-M10 podstatně větší. Díky technologii přizpůsobení jasu Adaptive Brightness (další funkce převzatá z E-M1) reprodukuje tmavé i světlé scény tak, jak jsou vnímány prostým okem. 

OM-D AF

FAST AF je vůbec nejrychlejší systém automatického zaostřování Olympus, využívající 81 cílových oblastí, které pokrývají celý obraz. Zahrnuje také režimy Small AF Target a Super Spot AF, které umožňují zvětšení a přesné zaostření na drobnou výseč scény. S využitím FAST AF je E-M10 schopen sekvenčního snímání rychlostí 8 snímků za sekundu, což výrazně překonává rychlost 4-5 sn/s, jaké dosahuje většina konkurentů v této kategorii.

Široké možnosti použití OM-D

Kromě výklopného blesku je E-M10 vybaven vestavěným WiFi modulem, takže může přímo komunikovat s kompatibilními chytrými telefony nebo tablety a odeslat vybrané snímky přímo na webové stránky či do sociálních sítí. Případně lze telefon použít jako dálkový ovladač a předejít tak roztřesení fotoaparátu během dlouhých expozičních časů. Uživatel může zaostřit a spustit spoušť na dálku prostřednictvím WiFi (v režimech P, A, S, M a Art Filter). Ve spojení s novým standardním elektronickým objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ lze pomocí kompatibilních chytrých telefonů ovládat na dálku také zoom.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI OM-D E-M10:

 1. Kvalita obrazu předčí mnohem větší srovnatelné zrcadlovky
 2. Vysoce kompaktní, klasické celokovové tělo je mobilnější než digitální zrcadlovky, skvěle vypadá a dobře a pevně se drží
 3. Plně kompatibilní se standardem Micro Four Thirds díky systému automatického zaostřování FAST AF
 4. FAST AF s kontinuálním snímáním 8 snímků za vteřinu umožňuje zachytit rychle se pohybující objekty
 5. Rychlý a velký elektronický hledáček (EVF) s 1 440 000 obrazovými body pro snadné rámování a nastavení parametrů v reálném čase
 6. Stabilizace obrazu ve 3 osách, kompenzující pohyb v ose objektivu a v příčné i vertikální ose, účinně eliminuje rozmazání fotografií i videí nahrávaných za pohybu
 7. Snímač Live MOS a obrazový procesor TruePic VII nové generace s technologií Fine Detail II pro brilantní a precizní fotografie a videa v rozlišení Full HD

Další vlastnosti:

 • 2 HDR režimy, jeden pro zpracování přirozeného dynamického rozsahu, druhý pro expresívní umělecké vyjádření
 • Intervalové snímání umožňuje nahrávat časosběrná videa
 • Funkce Focus Peaking, zvýrazňující zaostřené objekty, dostupná pro manuální objektivy
 • Režim Live Composite pro náhled záběrů s dlouhou expozicí v EVF hledáčku
 • Nastavení ISO včetně ISO 100
 • 12 uměleckých filtrů, včetně Diorama II, pro vynikající efekty rozostření pozadí při portrétní fotografii
 • Režim Photo Story se třemi různými styly rozvržení
 • Funkce Photo and Movie Capture pro souběžné focení a natáčení videa

 

OM-D a nové objektivy

Majitelé E-M10 mohou samozřejmě čerpat z velkého potenciálu a flexibility řady výměnných objektivů, představující v současnosti nejrozsáhlejší nabídku objektivů pro bezzrcadlovky. Představením dvou nových přírůstků se řada originálních Mikro 4/3 objektivů Olympus rozrostla na 15 modelů. (Celkem dnes na trhu existuje 130 objektivů s bajonetem Micro 4/3).

 • Kitový zoom objektiv: Superštíhlý zoom objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ typu pancake je hluboký jen 22,5mm, a je tak nejštíhlejším setovým objektivem se zoomem na světě*. Je vybaven plynulým elektrickým zoomem, vhodným pro nahrávání videí.


 • Základní světelný objektiv: Dalším novým objektivem je lehký a výkonný, vysoce světelný základní objektiv M.ZUIKO DIGITAL 25mm 1:1.8. Má pevné ohnisko, jež je ekvivalentní ohniskové vzdálenosti 50mm (na 35mm fotoaparátech) a je ideální pro univerzální použití, i pro focení portrétů či detailní záběry ze vzdálenosti pouhých 25cm.

Fotoaparát OM-D E-M10 se začne prodávat na konci února 2014 a bude k dispozici ve stříbrném i černém barevném provedení. K dispozici bude samotné tělo, kit se základním objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 nebo kit s novým ultra štíhlým základním objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ.

Nové příslušenství:

 • ECG-1: Přizpůsobený ergonomický grip pro stabilní uchopení fotoaparátu.

 • BCL-0980 (9mm): Ultra tenké rybí oko velikosti krytky pro zachycení neobvyklých, extrémně širokoúhlých záběrů.

 • LC-37C: Stylová automatická krytka objektivu pro rychlé fotografování a ochranu objektivu před prachem a škrábanci.

 • C-44SF: Prémiové polstrované pouzdro fotoaparátu sladěné s designem E-M10, které pojme fotoaparát a 14-42mm objektiv.

 • MCON-P02: makro konvertor umožňující přizpůsobit ostatní objektivy pro makrosnímky (kompatibilní se šesti objektivy Olympus Micro 4/3).

 

 

Olympus SP-100EE: se zaměřovačem neminete žádný záběr na dálku.

Olympus představuje první fotoaparát na světě s vestavěným zaměřovačem. Tento zaměřovač spolupracuje v tandemu s nově vyvinutým Ultrazoomovým objektivem 1:2.9-6.5 24-1200mm s 50násobným optickým zvětšením (100x při Super Resolution), umožňujícím veliké přiblížení a snadné zachycení vzdálených motivů. Je tak ideální pro fotografování pohybujících se vzdálených objektů, jako jsou zvířata, letadla, nebo sportovci na stadionu. Vestavěný zaměřovač je z důvodu lepší mobility sklopený a při fotografování se automaticky vysune – dvě klíčové výhody v porovnání s externě připevněným zaměřovačem. SP-100EE také nabízí hluboce tvarovaný grip pro optimální držení a také jedním prstem nastavitelný kruhový volič, usnadňující ovládání fotoaparátu při používání elektronického hledáčku. Další urychlení práce přináší nové tlačítko omezující rozsah ostření. K dispozici jsou tři režimy: vypnuté omezení, ostření pouze na blízko a ostření pouze na dálku. Fotoaparát v černé barvě, dostupný od března 2014, představuje optimální volbu pro zákazníky, kteří chtějí mít univerzální fotoaparát s ultra zoomem vždy po ruce.

Příslušenství:
Pouzdro fotoaparátu. Toto dobře padnoucí pouzdro z polyesteru je lehké a snadno přenosné, poutko na opasek je pak další výhodou při fotografování na cestách.

 

Odolný Olympus TG-850 s nově integrovaným výklopným LCD

Modelem TG-850 posouvá Olympus robustnost fotoaparátů opět na novou úroveň. Pozoruhodný nováček kombinuje odolnost s dokonalým stylem, nově vyvinutým objektivem s 5násobným ultra širokoúhlým zoomem 21-105mm a výklopným displejem, rozšiřujícím možnosti fotografování. Fotoaparát je skvěle připraven na nevlídná prostředí – je nárazuvzdorný při pádech z výšky 2,1 m, vodotěsný do 10 m, tlakuvzdorný do 100 kg a může pracovat v teplotách klesajících až k -10°C. Ultra-širokoúhlý objektiv nabízí nejširší záběr ve třídě odolných kompaktů, zatímco LCD displej lze vyklápět v rozsahu 180°. Obrazovka však dokonale splývá s tělem fotoaparátu a spolu se zmenšenou jednotkou objektivu přispívá k elegantnímu vzhledu tohoto kompaktního fotoaparátu. Díky svým vlastnostem je fotoaparát obzvláště vhodný pro podvodní fotografii – například při pořizování záběrů s částečným ponořením se při vyklopení LCD o 90° nemusí fotograf nořit pod hladinu. Zvětšený grip zaručuje snadnou manipulaci a pohodlné držení fotoaparátu. Extrémně rychlé automatické ostření FAST AF a schopnosti obrazového procesoru TruePic VII jsou zárukou, že vždy stihnete pořídit záběr v dobré kvalitě. Fotoaparát také nabízí intervalové snímání a je schopen pořizovat plynulá videa v kvalitě 60p Full HD. TG-850 přichází na trh v březnu 2014 a bude nabízen ve stříbrné, černé a bílé barvě.

HLAVNÍ VLASTNOSTI TG-850:

 1. Vodotěsný do 10 m
 2. Nárazuvzdorný do 2,1 m
 3. Tlakuvzdorný do 100 kg
 4. Mrazuvzdorný do -10°C
 5. Extrémně širokoúhlý objektiv 21-105mm s 5násobným optickým zoomem
 6. Výklopné LCD (460 000 bodů, 3“)
 7. Intervalové snímání
 8. Plynulá videa 60p Full HD

Další vlastnosti:

 • Kompaktní a lehké hliníkové tělo
 • Stabilizace obrazu posunem objektivu účinně eliminuje otřesy fotoaparátu
 • Vyspělý obrazový procesor TruePic VII přináší rychlejší reakci a vynikající obrazovou kvalitu
 • 16megapixelový BSI CMOS snímač pro vysoké rozlišení a vynikající výkon při slabém osvětlení
 • Systém automatického ostření FAST AF
 • Umělecké filtry
 • Sekvenční snímání 7,1 sn/s, VGA/HVGA
 • iHS: maximální ISO 6400
 • S-macro 1cm - 10cm

Příslušenství:

Víceúčelové pouzdro. Univerzální pouzdro fotoaparátu ve 3 barevných variantách (červená, modrá, černá), navržené s ohledem na outdoorové aktivity. Silikonový materiál tloušťky 1,5 mm chrání před nárazy, zatímco vnější síťovaná struktura usnadňuje odvod vody. Plastový materiál karabinky byl zvolen s ohledem na slané prostředí mořské vody, podobně jako neoprenová vnitřní vložka.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Jak fotit street foto

  Tento žánr si v posledních letech získal ohromnou popularitu. Každou vteřinu se na ulicích po celém světě odehrávají miliardy příběhů, z nichž každý…

 • Ulice, jako jeviště i hlediště

  Street, neboli pouliční fotografie, patří k velmi krásným a v poslední době také čím dál populárnějším žánrům. Jde v podstatě o jakousi kombinaci…

 • Noční příběhy

  Dlouhé zimní večery, předvánoční mumraj, světelné dekorace a noční procházky městem. To všechno sebou přináší poslední měsíc v roce. A přesně…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím