Olympus představuje nové kompakty TG-4 a Stylus 1s Produktové aktuality

Olympus představuje nové kompakty TG-4 a Stylus 1s

Luděk BouškaVydáno: 14. 4. 2015 v 9:30 • Rubrika: Produktové aktuality

Olympus uvádí hned dvě novinky. První z nich je super odolný kompakt řady TOUGH, model Olympus TG-4. Vysoce světelný, odolný fotoaparát s unikátními režimy pro focení makro a mikroskopických detailů. Druhým dnes představeným fotoaparátem je univerzální a taktéž vysoce světelný ultrazoom Olympus Stylus 1s. Přímý nástupce modelu Stylus 1, který si za dobu své existence vydobyl pevnou pozici na čele špičkových kompaktních fotoaparátů s širokým rozsahem ohniskových vzdáleností a s konstantní světelností. S jedním i druhým fotoaparátem dokáží naši zákazníci zachytit jaro v plném rozpuku v detailech i širokoúhlých scenériích.

Olympus TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Odolné fotoaparáty ocení nejen milovníci extrémních sportů – nová vlajková loď mezi fotoaparáty Olympus TOUGH potěší každého, kdo tráví mnoho času v přírodě a chce zachytit svá dobrodružství ve vynikající kvalitě v jakýchkoli podmínkách, bez starostí o dobré světlo nebo stav svého vybavení.

TG-4 je výkonný univerzál nabízející úžasně světelný objektiv se 4x optickým zoomem (25-100mm) a maximální světelností 1:2.0 na široké straně ohniska. To mu umožní zachytit spektakulární snímky plné barev a s minimem šumu i za situací, které jsou skoupé na světlo a zároveň vyžadují krátké expoziční časy a nízké ISO. Například 15 metrů pod hladinou moře, kde TG-4 úspěšně funguje i bez podvodního pouzdra – a dokonce bez pomocného podvodního světla. Potápěči ocení také novou funkci podvodního HDR, vestavěný manometr, volič režimů přizpůsobený ovládání v rukavicích a čtyři různé makro režimy. K dalším přednostem patří funkce Live Composite, podpora formátu RAW a funkce AF Area, která vám umožňuje zaostřit posunutím rámečku.

HLAVNÍ VLASTNOSTI:

 • Supersvětelný (1:2.0) objektiv se 4x zoomem (25-100mm) pro širokoúhlé záběry a vynikající obrazovou kvalitu s vysokými hodnotami ISO při slabém osvětlení.
 • Vodotěsný do 15m
 • Nárazuvzdorný do 2,1m
 • Tlakuvzdorný do 100kg
 • Mrazuvzdorný do -10°C
 • Bezkonkurenční systém Super Macro se čtyřmi režimy pro detailní záběry ze vzdálenosti 30cm až 1cm.
 • Zabudované WiFi a aplikace OI.Share pro sdílení a ovládání na dálku pomocí chytrého telefonu. 
 • GPS, e.Compass a OI.Track pro rychlé a přesné informace o poloze.
 • Široké možnosti rozšíření díky bohaté nabídce předsádek a příslušenství.
 • Podvodní HDR režim pro lepší rozlišení tmavých a světlých ploch. 
 • AF Area pro zaostření na vybrané zóny kompozice.
 • Přizpůsobitelný a snadno dostupný přepínač režimů umožňuje okamžitý přístup ke klíčovým nastavením.

Pět nejlepších

Nový TOUGH TG-4 má pět hlavních předností: objektiv s mimořádnou světelností 1:2.0, systém Variable Macro, bohatou škálu systémového příslušenství, sadu užitečných funkcí (GPS, WiFi, Geotracking atd.) a samozřejmě pověstnou odolnost. TG-4 odolá pádu z výšky až 2,1 metru, tlaku až 100kg, mrazu až -10°C, prachu a vodě až do hloubky 15m bez speciálního podvodního pouzdra. Tato laboratorně i prakticky ověřená odolnost dělá z TG-4 ideálního spolehlivého společníka pro každého milovníka outdoorových dobrodružství. 

Maximální makro

TG-4 přichází se čtyřmi režimy vyspělého systému Variable Macro, který pokrývá rozsah 29 centimetrů (od 30 cm až po přiblížení na pouhý 1 cm od objektu). Těmito čtyřmi režimy jsou Microscope, Microscope Control, Focus Bracketing a Focus Stacking. Novinkou režimu Microscope je synchronizace blesku s dlouhými expozičními časy, což zlepšuje kontrast a zabraňuje potenciálnímu přeexponování, jste-li příliš blízko objektu. Dramaticky se tak zvyšuje obrazová kvalita při velmi velkém zvětšení: TG-4 umožňuje až 6.9x zvětšení (nebo až 13.8x s funkcí Super Resolution Zoom). Focus Bracketing pořídí několik snímků stejné scény, pokaždé s mírným posuvem roviny zaostření, abyste následně mohli vybrat nejlepší snímek. Režim Focus Stacking naopak zkombinuje takto pořízené snímky do jediného obrazu, ve kterém je pak vše zaostřené. Majitelé TG-4 mohou využít funkci Focus Stacking bez externího software, což je v této kategorii fotoaparátů zcela unikátní.

Minimální šum

Těm, kteří chtějí upravovat své fotografie v počítači, nabízí TG-4 podporu formátu RAW. Oceníte realismus, intenzívní barvy a nízký šum snímků pořízených ve slabém světle s nízkými hodnotami ISO a krátkými expozičními časy, například hluboko pod vodní hladinou. To vše díky objektivu se světelností 1:2.0 a rozsahem zoomu 25-100mm, který si zachovává svou vynikající světelnost i na širokém konci rozsahu. TG-4 přináší vynikající snímky v široké škále situací se slabým osvětlením, například v kombinaci s novou funkcí Live Composite, která umožní táborníkům zachytit pohyb hvězd na noční obloze, aniž by došlo k přesvětlení jasně svítících zdrojů na zemi, například jasně zářící stan.

Přirozené, jak příroda chtěla

Dalšími dvěma novými přednostmi pro milovníky přírody jsou funkce Underwater HDR a AF Area. Podvodní HDR vytváří zdůrazněním oblastí silného světla a stínů dramatické záběry podmořské flóry a fauny, které by jinak mohly vyjít celé modré nebo mdlé – nebo obojí. AF Area umožňuje zaostřit na specifické oblasti nebo objekty v záběru pomocí tlačítek na zadní straně fotoaparátu. To je ideální v kombinaci s jedním ze čtyř makro režimů.

Snadný přístup, sledování geografické polohy sdílení

TG-4 je vybaven velkým voličem navrženým pro ovládání v rukavicích a prakticky umístěným hned pod tlačítkem video nahrávání na zadní straně fotoaparátu. A co víc, dvě z poloh voliče jsou programovatelné (označeny jako C1 a C2), což zaručuje rychlý a snadný přístup k oblíbeným nastavením bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Podvodní režim je prakticky označen symbolem ryby.

Stejně užitečné je vestavěné WiFi a aplikace OI.Share pro chytré telefony. WiFi vám umožňuje jednoduše přenášet snímky do jiných zařízení a okamžitě se pochlubit svými fotografiemi nebo video záběry na sociálních sítích. Ale přináší také možnost ovládat fotoaparát na dálku pomocí chytrého telefonu s aplikací OI.Share. Spoušť můžete odpálit přímo z displeje svého telefonu a pořídit tak autoportrét i v situaci, kdy není na blízku nikdo, kdo by vám pomohl.

Funkce OI.Track, která doplní fotografie přenášené nebo sdílené pomocí chytrého telefonu o GPS a e.Compass údaje, jako jsou zeměpisná šířka, délka a nadmořská výška (či hloubka). Samozřejmě můžete tuto funkci kdykoli vypnout, pokud tyto informace nechcete sdílet.

DALŠÍ VLASTNOSTI:

 • Kompaktní a lehké tělo v černé nebo červené barvě.
 • Ergonomické ovladače přizpůsobené pro ovládání v rukavicích.
 • 16Megapixelový BSI CMOS snímač s vysokým rozlišením a skvělým výkonem ve slabém světle.
 • 7 uměleckých filtrů pro kreativní efekty přímo ve fotoaparátu.
 • Obrazový procesor TruePicVII nejnovější generace, dokonale přizpůsobený světelnému objektivu, produkuje přirozené snímky plné života.
 • Třípalcový LCD displej s 460 000 obrazovými body.
 • Intervalové snímání a časosběrné video pro zachycení spektakulárních jevů v průběhu až 24 hodin.
 • Funkce Live Composite pro dynamické fotografie světel velkoměsta a hvězdné oblohy v jediném záběru.
 • Fotografování do RAW pro zachycení, uložení a zpracování originálních záběrů.
 • Duální stabilizace obrazu redukuje rozmazání a otřesy fotoaparátu.
 • Systém zaostřování FAST AF.
 • Sekvenční snímání 5 snímků za vteřinu.
 • iHS: max. ISO 6400.

 

Olympus STYLUS 1s 

Vylepšením objektivu a designových vlastností zvýšil Olympus atraktivitu své vlajkové lodi mezi kompaktními fotoaparáty. Držitel Red Dot ocenění za design je tak nyní ještě výkonnější, snáze ovladatelný a stylovější. Nový STYLUS 1s přichází s novým firmware, rozšiřujícím potenciál ohniskových vzdáleností při zachování vynikající konstantní světelnosti 1:2.8. Dostupný rozsah nyní s pomocí předsádkových čoček začíná na úchvatných 22,4 mm a pokračuje až po telefoto 510 mm. Tento nový prémiový kompakt s vestavěným hledáčkem se objeví v prodeji na začátku léta.

STYLUS 1s  - HLAVNÍ VLASTNOSTI:

 • Vylepšená povrchová textura a styl digitální zrcadlovky s kompletními možnostmi snadného manuálního ovládání. Fotografování v profesionálním stylu a s maximální stabilitou záběrů s velkým přiblížením bez použití stativu.
 • Výkonný objektiv i.ZUIKO DIGITAL s konstantní světelností 1:2.8 v celém rozsahu 10.7x zoomu (28-300mm) v high-end designu s modrým kroužkem. Excelentní obrazová kvalita od širokoúhlých záběrů až po telefoto a brilantní snímky s krátkými expozičními časy i za špatného světla.
 • Špičková obrazová kvalita bez nutnosti vyměňovat objektivy.
 • Velký elektronický hledáček s 1,44 miliony obrazových bodů, automatickou detekcí oka a podsvícením s korekcí jasu umožňuje komponování záběru a nastavení parametrů převyšující možnosti základních zrcadlovek.
 • Mimořádně štíhlá a lehká konstrukce s kompletně zásuvným objektivem přináší maximální mobilitu a skladnost.

Rozšířený rozsah zoomu míří do sféry digitálních zrcadlovek

STYLUS 1s je sice kompakt, ale jeho objektiv i.ZUIKO DIGITAL jasně aspiruje na vyspělé obrazové možnosti základních digitálních zrcadlovek – a dokonce je i překonává. Objektiv je nyní kompatibilní se štíhlou širokoúhlou předsádkou WCON-08X, která spolu s TCON -17X rozšiřuje rozsah ohniskových vzdáleností bez zhoršení vynikající světelnosti 1:2.8. Vrcholný STYLUS je tak ideální pro milovníky krajinářské i interiérové fotografie, kteří často a rádi cestují. Další bonus pro každého, kdo se snaží omezit objem své výbavy na minimum: funkce Step Zoom vám umožní rychle nastavit oblíbené ohniskové vzdálenosti 35mm zrcadlovek bez komplikované výměny objektivů s pevným ohniskem.

Vlaková loď mezi kompaktními fotoaparáty ukazuje svoji pravou tvář

Stejně jako v případě jeho předchůdce, je i nový STYLUS 1s radost držet v ruce. Nová textura povrchu pocit příjemného a snadného držení ještě zvýrazňuje a dodává štíhlému celokovovému tělu ještě vyšší kvalitu. Designéři Olympusu, kteří vždy dbají na vytříbený styl i poutavé detaily, přidali také elegantní modrý kroužek, dobře známý všem příznivcům high-endových objektivů řady ZUIKO DIGITAL.

Lehký a rychlý poráží velké a pomalé

STYLUS 1s útočí na tradiční kategorie fotoaparátů a nabízí kreativitu a praktické fotografování ve stylu digitálních zrcadlovek bez nutnosti neskladných výměnných objektivů. Automatický senzor usnadňuje používání elektronického hledáčku, který se automaticky přepíná po přiložení oka. Velikost hledáčku je plně srovnatelná, dokonce lepší, než je tomu na běžných APS-C digitálních zrcadlovkách. Mezi další nové funkce patří dálkové ovládání spouště z chytrého telefonu (prostřednictvím aplikace OI.Share v2.5), intervalové a časosběrné snímání, detailní zaostřování a funkce Focus Peaking, která zvýrazněním zaostřených objektů usnadňuje manuální zaostřování – sen každého ambiciózního amatérského fotografa.

STYLUS 1s - DALŠÍ VLASTNOSTI:

 • Systém kompletního manuálního nebo automatického ovládání včetně hybridního analogově/digitálního ovládacího prstence a dvou volitelných páček zoomu, programovatelného pomocného voliče a funkčních tlačítek, a navíc zaostřování Fast AF a dotykové focení přes LCD.
 • Kompatibilita s aplikací OI.Share v2.5 pro dálkové ovládání spouště z chytrého telefonu pomocí WiFi.
 • Kompatibilita s lehkou a štíhlou širokoúhlou předsádkou WCON-08X a adaptérem CLA-14 pro záběry s širokým ohniskem až 22,4mm* při cloně 1:2.8 a bez potřeby dalšího těžkého vybavení.
 • Kompatibilita s telepředsádkou TCON-17X a adaptérem CLA-13 pro telefoto až 510mm* při zachování světelnosti 1:2.8.
 • Ohnisková vzdálenost se v hledáčku a na displeji zobrazuje již přepočítaná na 35mm fotoaparáty.
 • Intervalové snímání a časosběrné video pro zachycení spektakulárních dějů v průběhu až 24 hodin.
 • Krokový zoom pro okamžité nastavení populárních ohniskových vzdáleností 35mm fotoaparátů, v rozsahu od 28mm po 300mm.
 • Funkce Small Target AF pro detailní zaostření. 
 • Zvýraznění zaostření Focus Peaking pro snazší manuální zaostřování.
 • Prodloužení záruky: Půlroční prodloužení záruky při registraci na Můj Olympus.

 Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Bouška

  Reaguje na (1) | Dobrý den, měl by jít použít stejný typ, ale bohužel ji nemáme v nabídce.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.01.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobry vecer, na Stylus 1s take lamelovou krytku objektivu jako predchudce Stylus 1 ? Dekuji za odpoved, L.Kotab

  Ludek Kotab, 13.01.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím