010142
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus SP-510 UltraZoom černý
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 10 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: xD
Sháníte Olympus SP-510 UltraZoom černý?
„Olympus SP-510 UltraZoom černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 09.12.2007
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Olympus SP-510 UltraZoom černý
Alternativy k již neprodávanému Olympus SP-510 UltraZoom černý

Olympus SP-510 UltraZoom černý
Hlídat dostupnost Olympus SP-510 UltraZoom černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Olympus SP-510 UltraZoom černý použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento digitální fotoaparát je další pokračováním velmi oblíbené řady ultrazoomů, u které měli konstruktéři řadu let na to, aby u jednotlivých modelů "vychytali všechny mouchy". To se jim do jisté míry také podařilo. Na jeho předchůdci (tedy na modelu SP 500) jsme postrádali stabilizátor obrazu,…
Popis a parametry
Nástupce oblíbené SP-500 nabízí opravdu víc! Díky digitálnímu stabilizátoru obrazu umožňuje pořizovat ostřejší snímky i za horších světelných podmínek, vysoké rozlišení dovoluje zachytit více detailů, které si můžete hned prohlédnout na velkém a přehledném displeji. Rozlišení 7,1 Mpx, 10x optický zoom, ISO až 4000, LCD 2,5 palce, 325 g
Přibližte se do centra dění
S fotoaparátem Olympus SP-510 UZ již nikdy nepromeškáte ten správný okamžik. Díky výkonnému 10x optickému zoomu (ekv. to 38-380mm) se můžete vnořit do centra dění, i když stojíte na druhém konci hřiště. Po ruce máte navíc vysoké rozlišení 7.1 milionu pixelů, ze kterého dodatečně vyříznete detail s dostatečným rozlišením pro tisk kvalitních fotografií. Díky technologii BrightCapture poskytuje SP-510 UZ vynikající výsledky i za špatných světelných podmínek. Nápomocná je také vysoká maximální citlivost ISO až 4000*. SP-510 UZ můžete vzít kamkoli sebou a nemusíte se bát, že vám v polovině focení dojdou baterie. Díky snížené spotřebě energie pořídíte na jednu sadu AA batrií až 630** záběrů.
(* v režimu 3.0 milionu pixelů; ** podle standardů CIPA )
- 7.1 milionu pixelů
- 10x optický zoom (ekv. 38-380mm na 35mm fotoaparátu)
- Velká 6.4cm/2.5” LCD
- BrightCapture technologie pro lepší snímky za šera
- Režim digitální stabilizace obrazu
- ISO 50-1600 s rozlišením 7.1MP, ISO 2500/4000 v rozlišení 3MP
- Dlouhá výdrž baterií - 630 snímků (CIPA standard)
- Registrační výhody
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2560x1920, 2303x1728, 2072x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 10 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-380 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 380 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 60 cm |
|---|---|
| Makro od | 3 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 5 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 4000 |
| Rychlost sériového snímání | 1,7 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 201000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,5 |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG, RAW, WAV |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 105,5 x 74,5 x 70 |
|---|---|
| Hmotnost | 325 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | xD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | řemínek, 4X AA alkalické baterie, USB kabel, video kabel, návod k použití, záruční karta, OLYMPUS MASTER (software CD-ROM) |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Olympus SP-510 UltraZoom černý
Související články s Olympus SP-510 UltraZoom černý
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
18. 5. 2026 v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus SP-510 UltraZoom černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.









Komentáře
Pokud mu chcete udělat radost, tak http://www.megapixel.cz/olympus-sp-560 je velmi dobrý a univerzální přístroj.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 31. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
ZH
Zuzana Holíková, 30. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
H
Hanka, 30. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 7. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
F
Fričová, 7. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
@
@ndy, 7. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
J
TATÍM NASHLEDANOU A NAPIŠTE PLSSS
Jarek, 6. 1. 2008 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 9. 11. 2007 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
R
Rasťo, 8. 11. 2007 |Olympus SP-510 UltraZoom černý |Reagovat
Všechny dotazy (44)