ID: 010146

Digitální kompakt Olympus SP-560

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 18 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Olympus SP-560?

„Olympus SP-560“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus SP-560?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 212 Kč?

Začít s výkupem

Výkonný a ergonomicky prvotřídně řešený ultrazoomový fotoaparát. Díky širokoúhlému objektivu s ohromujícím 18x optickým zoomem, vysokému rozlišení 8,0 Mpx, dvojí stabilizaci obrazu a dalším pokročilým funkcím se jedná o přístroj, který uspokojí i ty nejnáročnější fotografy. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Alternativy k již neprodávanému Olympus SP-560

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Olympus SP-560

Parametry a popis

Olympus SP-560 UZ: 18x bližší, 18x divočejší

Extrémně výkonný a ergonomicky prvotřídně řešený Olympus SP-560 UZ kráčí ve šlépějích oceněného předchůdce SP-550 UZ. Je vybaven ohromujícím širokoúhlým objektivem s 18x optickým zoomem (ekv. 27-486mm na 35mm fotoaparátu). Fotografové tak mají zcela otevřené pole, zdali se rozhodnou fotit širokoúhlé záběry krajiny, nebo naopak budou na safari z bezpečné vzdálenosti snímat detaily divé zvěře, chystající se k lovu. Tento univerzální přístroj je vybaven také duálním stabilizátorem obrazu, zabraňujícím rozmazání snímků v důsledku otřesů fotoaparátu. Jeho účinnost pozná každý zejména při použití extrémních teleohnisek. Technologie pro rozpoznání obličeje zabezpečí správně zostřené tváře snímaných osob v záběru. Nový model dokonce zvyšuje rozlišení na 8.0 megapixelů a žádný detail mu tak neunikne. Připravte se na nový Olympus SP-560 UZ a dostaňte se tam, kde jste vždy chtěli být.

Přibližte se nebo rozšiřte své obzory
Vyzkoušejte na vlastní kůži co to znamená fotit si co se vám zachce. S neuvěřitelným 18ti násobným širokoúhlým zoomem (ekv. 27-486mm), prokazuje SP-560 UZ jedinečné širokoúhlé i tele schopnosti. Ať už fotíte spolužáky při promoci z poslední řady auly, nebo se snažíte zachytit zpívajícího slavíka v koruně stromů, s tímto přístrojem to bude úplná hračka. Volitelný telekonvertor TCON-017 s mezikroužkem CLA-10 dokonce násobí ohnisko objektivu na téměř vesmírných 826mm - ve spojení s digitálním zoomem pak neskutečných 4626mm (ekv. na 35mm). Na opačné škále ohniskových vzdáleností stojí širokoúhlé ohnisko 27mm, se kterým na jeden záběr bez potíží zachytíte početnou rodinu při oslavě narozenin.

Ostřejší a lepší snímky
Spolehněte se na duální stabilizaci obrazu - kombinací mechanického stabilizátoru a vysoké citlivosti dosáhnete prvotřídních a především ostrých snímků téměř za všech okolností. JIž se nemusíte bát, že se vám třesou ruce, nebo že při špatném světle či použití teleobjektivu záběr rozostříte. Kromě toho si díky technologii pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) můžete být jisti, že tváře focených osob budou dokonale ostré. Jiná technologie - pro korekci stínů (Shadow Adjustment Technology), se zase stará o rozjasnění jinak příliš tmavých stinných partií, ve kterých není běžně možné vyčíst žádnou kresbu ani detail.

Zachyťte rychlou akci s nejrychlejší sekvencí
Sekvenční snímání až 15 snímků za sekundu* vám umožní zachytit právě střelený gól naprosto do detailu, takže Vám neunikne ten správný moment, kdy se balón odráží od hlavy útočníka. Inteligentní režim tzv. Předsnímání (Precapture) dokonce umožní zachytit 5 záběrů již v okamžiku, kdy jen zlehka namačkáváte spoušť, aniž byste ji úplně stiskli. Nikdy tak nepromeškáte ten správný okamžik.

Bližší a jasnější pohled
Nebojte se detailu a zapněte si režim super-makro. Dokážete pořídit detailní záběry drobounkých okvětních lístků, či souboje mravenců. S SP-560 UZ můžete fotit cokoli vás baví. Množství scénických režimů je vám k tomu bohatě nápomocno. Kompozici pak provedete na 6,4cm LCD obrazovce, na které si snímky ihned po pořízení můžete zkontrolovat. Technologie BrightCapture nejenže rozjasní sledování LCD obrazovky, ale také umožní snadnější pořízení snímků i videosekvencí za špatných světelných podmínek.

Připraven se pořídit vašim nápadům
Výkon a lehkost používání jdou ruku v ruce s prvotřídní ergonomií, padnoucí dokonale do ruky. S SP-560 UZ těží fotografové nejen z mnoha již zmíněných scénických režimů, ale také z možnosti plně manuálního ovládání expozice, případně nastavení preference clony či času, nebo plně programového režimu (P/A/S/M). Tato nastavení pak mohou sloužit nejen úplným začátečníkům, ale i velmi vyspělým, pokročilým fotografům. Režim "Úsměv" zaručuje správné načasování snímků. V ten pravý okamžik, totiž v momentě, kdy se fotografovaná osoba usměje, dojde k automatickému pořízení snímku. Dioptrická korekce, vestavěná do hledáčku usnadňuje fotografování lidem s brýlemi. Celkem 25 jazykových verzí menu, včetně češtiny činí z SP-560 UZ jazykového přeborníka. Jedním z volitelných příslušenství je podvodní pouzdro P-037, se kterým je možné se potopit do hloubky až 40m pod hladinu.

Olympus SP-560 UZ - hlavní charakteristika:

 • 18x optický zoom (ekv. 27-486mm na 35mm fotoaparátu)
 • 1:2.8-4.5 - pro extrémní přiblížení plus 5.6x digitální zoom
 • Duální stabilizace obrazu
 • Nejrychlejší sekvenční snímání (15s/s*) a funkce pre-captue*
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • Super makro režim již od 1cm pro jedinečné detaily
 • P/A/S/M expoziční režimy
 • 24 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • 8.0 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • 6.4cm/2.5" LCD obrazovka (230,000 pixelů)
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Podvodní fotografie až do hloubky 40m s volitelným podvodním pouzdrem PT-037
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Dioptrická korekce
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • Obsahuje software Olympu Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus 4x AA baterie
 • TCON-017 telekonvertor a CLA-10 adaptér umožňují další prodloužení ohniskové vzdálenosti na 826mm (nebo 4626mm při kombinaci s digitálním zoomem)

* Při sníženém rozlišení (1.2 MP)

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Duální stabilizace obrazu
Tato speciální funkce poskytuje dvojí ochranu proti rozmazání snímků způsobenému pohybem fotoaparátu nebo rychle se pohybujících objektů. Kombinuje vysoké hodnoty citlivosti ISO s mechanickým stabilizátorem obrazu, kde vestavěný gyro senzor detekuje pohyby fotoaparátu a odpovídajícím způsobem upraví polohu CCD snímače.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Ostatní
Značka: Olympus
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 1920x1080, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3264x2176, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 18 x
Digitální zoom: 5,6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-486
Minimální ohnisková vzdálenost: 27 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 486 mm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 11 skupin
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 10 cm
Makro od: 1 cm
Manuální ostření: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1,2 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Sport, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, Pláž, Sníh, Snímek úsměvu, Po
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 47 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 116 x 78,5 x 78
Hmotnost: 365 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus SP-560 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus SP-560, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus SP-560

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (341 - 332)

 • 341

  Vacek

  Reaguje na (340) | Dobrý den,
  bohužel si myslím že krytku na tento starší model neseženete. Hezký den.

  Jiří Vacek - Megapixel, Specialista na fototechniku, 16.05.2018 | Reagovat

 • 340

  Avatar

  Reaguje na (339) | este je predaj na suciastky aktualny? potrebovala by som len krytku na bateriu, srdecna vdaka, prosim ozvite sa.

  hanka, 15.05.2018 | Reagovat

 • 339

  Avatar

  Reaguje na (337) | ja mám Olympus SP560UZ , tiež mi spadol a objektív sa vysúva len do polovice, neviem či sa oplatí opravovať, ale skôr je vhodný asi na náhradné diely. Kto by mal záujem môže ma kontaktovať na : martis.pavol@gmail.com

  Palo, 13.02.2016 | Reagovat

 • 338

  Lukeš

  Reaguje na (337) | Dobrý den, je mi líto, ale v tomto směru se budete muset obrátit na autorizovaný servis. Jenom oni znají cenu opravy.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 14.12.2015 | Reagovat

 • 337

  Avatar

  Dobrý den, včera mi spadl foták Olymus a rozbil se mi displej... Foťák je starý asi +-7 let... Má to cenu opravovat? A kolik bude stat přibližně oprava? Děkuji za odpověď...

  Martin zaoral, 13.12.2015 | Reagovat

 • 336

  Avatar

  Reaguje na (335) | Děkuji za rychlou reakci, hezký den!

  M.S., 06.08.2015 | Reagovat

 • 335

  Avatar

  Reaguje na (334) | Dobrý den, to bohužel nevím. Může to být opravdu nějaká závada. Doporučuji se obrátit na servisní středisko. Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu
  Teličkova 29, 75124, Přerov 4 Předmostí
  Tel.: +420 221 985 226, fax: +420 221 985 505

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 06.08.2015 | Reagovat

 • 334

  Avatar

  Dobrý den, mám prosbu - Olympus SP 560 UZ mi dobře sloužil, dělal pěkné fotky, ale jednoho dne najednou nechtěl přijmout baterie - ihned psal, že je baterie vybitá. Baterie jsem proměřila, byly v pořádku, zkusila jsem i nové, ale reakce byla stejná - prostě nemohu fotit. Poraďte mi, prosím, čím to je a jestli mi ho někde dokáží opravit. Děkuji předem

  Milena Sailerová, 05.08.2015 | Reagovat

 • 333

  Avatar

  Reaguje na (331) | Dobrý den, mám stejný problém, stalo se mi to včera. Nafotila jsem pár fotek - v pohodě a pak z ničeho nic "fialový negativ". Jestli se můžu zeptat pana Špačka " Jak jste problém vyřešil?" Díky za odpověď.

  Fučíková Olga, 10.05.2015 | Reagovat

 • 332

  Avatar

  Reaguje na (331) | Dobrý den, toto bude nutné zaslat na servisní středisko. Řekl bych, že je špatný snímač.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 26.03.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím