Digitální kompakt Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!

 • Značka: Olympus
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 18 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!?

„Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!?

Začít s výkupem

Výkonný a ergonomicky prvotřídně řešený ultrazoomový fotoaparát. Díky širokoúhlému objektivu s ohromujícím 18x optickým zoomem, vysokému rozlišení 8,0 Mpx, dvojí stabilizaci obrazu a dalším pokročilým funkcím se jedná o přístroj, který uspokojí i ty nejnáročnější fotografy. Produktová sekce: Digitální kompakty Olympus

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Olympus SP-560 UZ: 18x bližší, 18x divočejší

Extrémně výkonný a ergonomicky prvotřídně řešený Olympus SP-560 UZ kráčí ve šlépějích oceněného předchůdce SP-550 UZ. Je vybaven ohromujícím širokoúhlým objektivem s 18x optickým zoomem (ekv. 27-486mm na 35mm fotoaparátu). Fotografové tak mají zcela otevřené pole, zdali se rozhodnou fotit širokoúhlé záběry krajiny, nebo naopak budou na safari z bezpečné vzdálenosti snímat detaily divé zvěře, chystající se k lovu. Tento univerzální přístroj je vybaven také duálním stabilizátorem obrazu, zabraňujícím rozmazání snímků v důsledku otřesů fotoaparátu. Jeho účinnost pozná každý zejména při použití extrémních teleohnisek. Technologie pro rozpoznání obličeje zabezpečí správně zostřené tváře snímaných osob v záběru. Nový model dokonce zvyšuje rozlišení na 8.0 megapixelů a žádný detail mu tak neunikne. Připravte se na nový Olympus SP-560 UZ a dostaňte se tam, kde jste vždy chtěli být.

Přibližte se nebo rozšiřte své obzory
Vyzkoušejte na vlastní kůži co to znamená fotit si co se vám zachce. S neuvěřitelným 18ti násobným širokoúhlým zoomem (ekv. 27-486mm), prokazuje SP-560 UZ jedinečné širokoúhlé i tele schopnosti. Ať už fotíte spolužáky při promoci z poslední řady auly, nebo se snažíte zachytit zpívajícího slavíka v koruně stromů, s tímto přístrojem to bude úplná hračka. Volitelný telekonvertor TCON-017 s mezikroužkem CLA-10 dokonce násobí ohnisko objektivu na téměř vesmírných 826mm - ve spojení s digitálním zoomem pak neskutečných 4626mm (ekv. na 35mm). Na opačné škále ohniskových vzdáleností stojí širokoúhlé ohnisko 27mm, se kterým na jeden záběr bez potíží zachytíte početnou rodinu při oslavě narozenin.

Ostřejší a lepší snímky
Spolehněte se na duální stabilizaci obrazu - kombinací mechanického stabilizátoru a vysoké citlivosti dosáhnete prvotřídních a především ostrých snímků téměř za všech okolností. JIž se nemusíte bát, že se vám třesou ruce, nebo že při špatném světle či použití teleobjektivu záběr rozostříte. Kromě toho si díky technologii pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) můžete být jisti, že tváře focených osob budou dokonale ostré. Jiná technologie - pro korekci stínů (Shadow Adjustment Technology), se zase stará o rozjasnění jinak příliš tmavých stinných partií, ve kterých není běžně možné vyčíst žádnou kresbu ani detail.

Zachyťte rychlou akci s nejrychlejší sekvencí
Sekvenční snímání až 15 snímků za sekundu* vám umožní zachytit právě střelený gól naprosto do detailu, takže Vám neunikne ten správný moment, kdy se balón odráží od hlavy útočníka. Inteligentní režim tzv. Předsnímání (Precapture) dokonce umožní zachytit 5 záběrů již v okamžiku, kdy jen zlehka namačkáváte spoušť, aniž byste ji úplně stiskli. Nikdy tak nepromeškáte ten správný okamžik.

Bližší a jasnější pohled
Nebojte se detailu a zapněte si režim super-makro. Dokážete pořídit detailní záběry drobounkých okvětních lístků, či souboje mravenců. S SP-560 UZ můžete fotit cokoli vás baví. Množství scénických režimů je vám k tomu bohatě nápomocno. Kompozici pak provedete na 6,4cm LCD obrazovce, na které si snímky ihned po pořízení můžete zkontrolovat. Technologie BrightCapture nejenže rozjasní sledování LCD obrazovky, ale také umožní snadnější pořízení snímků i videosekvencí za špatných světelných podmínek.

Připraven se pořídit vašim nápadům
Výkon a lehkost používání jdou ruku v ruce s prvotřídní ergonomií, padnoucí dokonale do ruky. S SP-560 UZ těží fotografové nejen z mnoha již zmíněných scénických režimů, ale také z možnosti plně manuálního ovládání expozice, případně nastavení preference clony či času, nebo plně programového režimu (P/A/S/M). Tato nastavení pak mohou sloužit nejen úplným začátečníkům, ale i velmi vyspělým, pokročilým fotografům. Režim "Úsměv" zaručuje správné načasování snímků. V ten pravý okamžik, totiž v momentě, kdy se fotografovaná osoba usměje, dojde k automatickému pořízení snímku. Dioptrická korekce, vestavěná do hledáčku usnadňuje fotografování lidem s brýlemi. Celkem 25 jazykových verzí menu, včetně češtiny činí z SP-560 UZ jazykového přeborníka. Jedním z volitelných příslušenství je podvodní pouzdro P-037, se kterým je možné se potopit do hloubky až 40m pod hladinu.

Olympus SP-560 UZ - hlavní charakteristika:

 • 18x optický zoom (ekv. 27-486mm na 35mm fotoaparátu)
 • 1:2.8-4.5 - pro extrémní přiblížení plus 5.6x digitální zoom
 • Duální stabilizace obrazu
 • Nejrychlejší sekvenční snímání (15s/s*) a funkce pre-captue*
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • Super makro režim již od 1cm pro jedinečné detaily
 • P/A/S/M expoziční režimy
 • 24 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • 8.0 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • 6.4cm/2.5" LCD obrazovka (230,000 pixelů)
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Podvodní fotografie až do hloubky 40m s volitelným podvodním pouzdrem PT-037
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Dioptrická korekce
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • Obsahuje software Olympu Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus 4x AA baterie
 • TCON-017 telekonvertor a CLA-10 adaptér umožňují další prodloužení ohniskové vzdálenosti na 826mm (nebo 4626mm při kombinaci s digitálním zoomem)

* Při sníženém rozlišení (1.2 MP)

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Duální stabilizace obrazu
Tato speciální funkce poskytuje dvojí ochranu proti rozmazání snímků způsobenému pohybem fotoaparátu nebo rychle se pohybujících objektů. Kombinuje vysoké hodnoty citlivosti ISO s mechanickým stabilizátorem obrazu, kde vestavěný gyro senzor detekuje pohyby fotoaparátu a odpovídajícím způsobem upraví polohu CCD snímače.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Ostatní
Značka: Olympus
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 1920x1080, 2048x1536, 2303x1728, 2560x1920, 3264x2176, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 18 x
Digitální zoom: 5,6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-486
Minimální ohnisková vzdálenost: 27 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 486 mm
Konstrukce objektivu: 14 členů / 11 skupin
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 10 cm
Makro od: 1 cm
Manuální ostření: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 8
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 1,2 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Sport, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, Pláž, Sníh, Snímek úsměvu, Po
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 47 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 116 x 78,5 x 78
Hmotnost: 365 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta! v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus SP-560 + 1GB xD M+ karta!

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (52 - 43)

 • 52

  Avatar
  Reaguje na 40 | http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz18/page12.asp Olympus Sp560 vypadají fotky nejhůř.....chybí barva,sytost..

  honza ), 07.11.2008 | Reagovat

 • 51

  Bouška
  Reaguje na 50 | Dobrý den, ano, panoramatický režim má.

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.08.2008 | Reagovat

 • 50

  Avatar
  Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli má tento foťák některou z funkcí panorama, 3D, Art.

  Petr, 27.08.2008 | Reagovat

 • 49

  Bouška
  Reaguje na 48 | Dobrý den, ano, tato nabíječka je dostačující, pokud jde o pouzdro, vhodné je http://www.megapixel.cz/olympus-pouzdro-pro-sp-550. Jinak potřeba nic není.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.08.2008 | Reagovat

 • 48

  Avatar
  Dobrý den ,mam zájem o tento fotoaparát.Jaké je vhodné pouzdro a nabíječka? ( iTec Bata099 + 4x AA 2400 je dostačující?)Je nutné ještě něco dokupovat? Děkuji

  Zbyněk , 23.08.2008 | Reagovat

 • 47

  Avatar
  Reaguje na 46 | Dobrý den, děkuji Vám mnohokrát za rychlou odpověď a radu. Budu se při koupi řídit Vaší radou. Ještě jednou děkuji, neck3r

  neck3r, 08.08.2008 | Reagovat

 • 46

  Bouška
  Reaguje na 45 | Dobrý den, v této kategorii mi připadá nejlepší asi SP-560.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.08.2008 | Reagovat

 • 45

  Avatar
  Dobrý den, pane Bouško, rád bych se Vás zeptal na radu odborníka. Chtěl bych si koupit nový fotoaparát do 8000,- Kč. V tom průvodci koupí nového fotoaparátu jsem zjistil, že pro mě bude asi nejlepší digitální kompakt EVF. Mohl byste mi prosím nějaký doporučit, nevím si stále rady s výběrem (co jsem se laicky díval, tak mě zaujaly tyto: Olympus SP-560, Fuji FinePix S5800, Fuji FinePix S1000fd, Fuji FinePix S8100fd, Sony DSC-H10, Kodak EasyShare Z812 IS, ...). Děkuji Vám za radu

  neck3r, 07.08.2008 | Reagovat

 • 44

  Avatar
  Reaguje na 43 | pro focení pod vodou jsou scenické režimy dva a jako třetí režim je i makro pod vodou. Vyzkoušeny je ale nemám ;-)

  radek, 05.08.2008 | Reagovat

 • 43

  Avatar
  Dobrý den prosím vás chtěl jsem se zeptat, jestli tento fotoaparát podporuje scénický režim potápění. V technických parametrech je na konci těchto režimů "po", ale dále již slovo nepokračuje. Děkuji

  Košner, 01.08.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím