Recenze Olympus SZ-30MR černý
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Olympus SZ-30MR černý od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1600 s |
| Clona: | 6.4 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 49 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 4.1 |
| ISO: | 80 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | 5.4 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 25 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | 4.4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Objektiv: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Olympus SZ-30MR černý
| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 80 |
| Ohnisko: | 5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 80 |
| Ohnisko: | 6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | f/3 |
| ISO: | 80 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/5,5 |
| ISO: | 80 |
| Ohnisko: | 27.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/4,4 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 11.9 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/6,9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 108 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/4 s |
| Clona: | f/4,4 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 11.9 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/3 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/80 s |
| Clona: | f/3 |
| ISO: | 1600 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | f/3 |
| ISO: | 3200 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|

Ukázková videa
Představení Olympus SZ-30MR černý
Představení Olympus SZ-30MR černý
Megapixel videorecenze Olympus SZ-30MR černý
Megapixel videorecenze Olympus SZ-30MR černý
Hodnocení zákazníků (2)
Popis a parametry
Užijte si kvalitu obrazu jako u zrcadlovek avšak v ultra-kompaktním a lehkém těle s úžasnými funkcemi, jako je 16 Mpx CMOS podsvícený senzor pro lepší snímky s menším množstvím šumu, 9sn/s vysokorychlostní sekvenční snímání, výkonný 24x optický zoom a režim nočního scény z ruky s vysokým výkonem i za špatných světelných podmínek. Navíc, současně zachytí snímek v plném16 megapixelů rozlišení a Full HD 1080p video současně - neunikne vám jediný okamžik.
Olympus SZ-30MR
S neuvěřitelným 24x optickým zoomem (25-600mm *) je SZ-30MR špičkou v kategorii kompaktních fotoaparátů. Jedná se o první fotoaparát svého druhu, který nabízí nahrávání krásného 1080p Full HD videa s rozlišením 16 megapixelů. Díky nové funkci Multi Recording (MR), můžete fotografovat ve vysokém rozlišení a kombinovat různé režimy záznamu současně, pak se podělit o své snímky jen v tom nejlepším formátu. Pokud jste někdy natáčely scénu jedním způsobem a pak (když už bylo příliš pozdě) si přály udělat všechno jinak, nyní oceníte, jak užitečná může být funkce MR. Například nastavením fotografií s videosekvencí současně, můžete zachytit videosekvenc i a zároveň pořizovat snímky. Nebo natáčejte dvě videa součaně jedno ve Full HD rozlišení a druhé v nižší kvalitě vhodné pro sdílení na internetu. Můžete také nahrávat dva různé filmy najednou - v širokoúhlém záběru a s maximálním přiblížením, samozřejmě oba ve Full HD kvalitě. Nebo natáčejte originální video a druhé v režimu filtrů (pomocí jednoho fotoaparátu SZ-30MR, vyberte si jeden ze sedmi Magických filtrů). Kromě MR, SZ-30MR nabízí už svým názvem Super Zoom neuvěřitelnou sílu v zoomu, takže je snadné pořizovat mimořádné záběry s velkým přiblížením nebo naopak zachytit co nejširší záběr třeba se skupinou sportovců. SZ-30MR by nebyl vlajkovou lodí, když by nenabízel nové technologie jako podsvícený CMOS snímač (ideální pro fotografování za nízké hladiny osvětlení) funkce 3D fotografie, Smart Panorama a kompatibilitu s Eye-Fi kartami pro bezdrátový přenos snímků a videí do PC nebo webové stránky.
- 24x širokoúhlý optický zoom (25-600mm*) pro výjimečné přiblížení a širokoúhlé záběry
- Duální obrazová stabilizace pro redukování rozmazání pro záběry v pohybu
- Nenechte si ujít žádný okamžik. S 9sn/s vysokorychlostního kontinuálního snímání. Fotografujte a natáčejte najednou
- Natáčejte 1080p Full HD videa se zvukem a prohlížejte společně s fotografiemi v úžasně ostré kvalitě pomocí propojení HDMI na televizích podporujících HDTV a ovládejte přehrávání díky technologii HDMI control
- 16 Megapixelový podsvícený CMOS senzor pro vysoké rozlišení, perfektní kvalitu a plné rozlišení videí i snímků v tiskové kvalitě i za zhoršených světelných podmínek
- Multi Recording s duálním obrazovým procesorem TruePic III+ pro nahrávání videí a snímání fotek současně, nebo nahrávání dnou odlišných videí, případně s rozdílnými ohniskovými vzdálenostmi.
- 7.6cm/3.0" 460,000 bodů, barevné LCD pro jednoduché snímání, náhled a sdílení snímků.
- Smart Panorama pro zachycení jedinečného panoramatického snímku, stačí jen pohybovat fotoaparátem přes celou scénu.
- Režim Noční portrét z ruky pro snímání scén za špatného osvětlení bez rozmazání a bez použití stativu
- Eye-Fi Card kompatibilní pro automatické bezdrátové přenosy obrázků do PC a webové stránky
- Snímání v režimu 3D pro dynamické a super-realistické snímky
- Pokročilá detekce tváří - rozezná až 16 obličejů najednou, na které přizpůsobí zaostření a expozici plus koriguje expozici okolníéch oblastí ve snímku
- Snadná cesta k perfektním snímkům - inteligentní Auto režim, který detekuje exponovanou scénu a automaticky zvolí některý ze scénických režimů a přizpůsobí tak nastavení
- Vždy ostré fotografie, kdykoliv se bude snímaný předmět pohybovat. A to vše díky funkci AF tracking.
- Magické filtry pro kreativitu při natáčení HD videa nebo snímání fotografií
- Automatická detekce domácích mazlíčků pro automatické snímání psů a koček při zaznamenání jejich tváří na displeji.
- Režim Beauty automaticky identifikuje a retušuje nedokonalosti - tvář, rozmazání, ostrost
- Nabíjení baterií pomocí USB kabelu i když organizujete a ukládáte fotky ve vašem počítači
- Manuál ve fotoaparátu k okamžité potřebě a jednoduchému ovládání.
- Photo surfing a [ib] software pro sdílení, organizaci a prohlížení obrázků dle osob, místa, polohy nebo události
- TruePic III+ obrazový procesor pro ideální barevné podání a nízký šum
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 106,3 x 68,7 x 39,5 |
|---|---|
| Hmotnost | 226 g |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 16 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2560x1920, 4608x3456, 4608x2592 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Velikost snímače (mm) | 6,17 x 4,55 |
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 25-600 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 25 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 600 mm |
| Možnost filtrů | Ne |
Ostření
| Makro od | 3 cm |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 1,7 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1700 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 460000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|---|
| Zoom při videu | Ano |
Obecné
| Podle použití | Rodinný, Ultrazoom |
|---|
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 300 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | N4422992 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |


Dobré fotky pouze za dobrého osvětlení.Celkem kvalitní video,ale horší stabilizece obrazu.Pro mne Zbytečné funkce--popart atd.Na baterii mi dodanou,pokud jde o originál slabá výdrž cca 50 obrázků.Při natáčení videa v teplých dnech se vypínala baterie.Zoom velmi dobrý.Velmi dobré makro i supermakro.Doporučil bych pro ůplné začátečníky na momentky a rodinné oslavy kde nezáleží až tak moc na kvalitě fotek.Používal jsem i stativ ele nikdy při focení přírody a krajiny nebyly snímky ostré .Jako velké plus hodnotím věrnost barev tak jak ve skutečnosti,proto jsem si tento přístroj koupil.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
karel, Bystřec, 03.09.2012
3
Dobrý jako fotografický zápisník nebo rodinný fotoaparát na cesty. Trochu robustnější konstrukce dobře padne do ruky. Jednoduché ovládání. Jako minus mohu uvést: delší doba ukládání do paměti (ve srovnání např. s LUMIXem)a horší možnost posouzení obrázku na dispeji např. při použití korekce -1 EV (na displeji se korekce projeví jen minimálně). Dlouhé ohnisko chce skutečně pevnou ruku, stativ nebo podpěru.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Loděnice, 21.11.2011
4