Recenze Olympus TG-3 černý
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Olympus TG-3 od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 2.8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/2000 s |
| Clona: | 2.4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 3.2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | 4.9 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | 4.9 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | 2.3 |
| ISO: | 320 |
| Ohnisko: | 6 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 5 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/2000 s |
| Clona: | 4.9 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Objektiv: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Olympus TG-3
| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 5.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 5.87 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 6.42 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10.29 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/3,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 11.78 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/3,8 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 11.78 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/3,4 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 9.61 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/5 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 10.29 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | f/3,2 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 5.87 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/4,7 |
| ISO: | 500 |
| Ohnisko: | 16.48 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/4,5 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 15.41 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 1600 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 6400 |
| Ohnisko: | 4.5 mm |
|
Objektiv: - |
|
Ukázková videa
Představení Olympus TG-3
Olympus TG-3 je nástupce modelu TG-2, který se ještě nyní doprodává. Ten patří stále k nejlepším outdoorovým fotoaparátům na trhu a a jeho nástupce TG-3 je ještě lepší. Měl jsem možnost dostat jej na jedno odpoledne do rukou a nyní mohu zhodnotit své poznatky.
Hodnocení zákazníků (5)
Popis a parametry
Olympus TG-3 je nová vlajková loď odolných kompaktů Olympus vybavená 16Mpx BSI-CMOS snímačem, novým procesorem TruePic VII použitý v OM-D E-M1 a stejným světelným zoomovým objektivem jako u TG-2 s clonou f/2,0-4,9 a s ekv. ohniskovou vzdáleností 25-100mm. Olympus TG-3 je nově vybaven Wi-Fi modulem pro snadné spárování s chytrými zařízeními a funkcí Time-lapse(časosběrným snímáním) po jedné vteřině až po 24hodinách(max 99 snímků). Natáčí FullHD video 1080/30p.
- Ještě odolnější TOUGH
V roce 2013 vzal legendární japonský horolezec Yuichiro Miura předchůdce
modelu TG-3 na vrchol Mount Everestu a jediný rychlý pohled na nýtovaný
plášť nového fotoaparátu potvrdí pověstnou kvalitu konstrukce modelů
TOUGH. Fotoaparát odolá pádům z výšky až 2,1 metru nebo tlaku až 100
kg, odolá mrazu až -10 °C, je prachotěsný a vodotěsný až do hloubky 15
metrů bez speciálního podvodního pouzdra PT-056.
- Ještě blíže
Bezpečné tělo TOUGH TG-3 chrání řadu prvotřídních obrazových technologií.
Například vůbec první makro režim nabízející čtyři nastavení v jednom.
Vyspělý Super Macro režim nabízí režimy Microscope, Microscope control,
Focus Stacking a Focus Bracketing. Režim Microscope vám umožní ze
vzdálenosti pouhého 1 cm zvětšit objekt více než 40x. Takže pokud objekt
ve skutečnosti měří pouhý 1 mm, může se na LCD displej objevit zvětšený
do působivého rozměru až 44,4 mm. Režim Focus Stacking odstraňuje
nežádoucí bokeh způsobený malou hloubkou ostrosti. Tento režim
automaticky pořídí několik záběrů, pokaždé se zaostřením na jinou část
objektu. Poté tyto snímky spojí do jiskrně ostrého snímku mimořádné kvality.
Výsledkem je maximální kreativita bez použití počítače – což je přesně to,
co potřebujete, když jste na míle daleko od svého domova.
Fyzikální specifikace
| Vodotěsnost | 15 metrů |
|---|---|
| Rozměry v mm | 112 x 66 x 31 |
| Hmotnost | 247 g |
| Barva | černá, červená |
| Odolnost | Nárazuvzdornost |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ano |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 10 cm |
| Makro od | 1 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 16 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 4608x3456 |
| Technologie snímače | BSI-CMOS |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 6,17 x 4,55 |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Směrné číslo blesku | 7,9 |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 330 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | TruePic VII |
|---|
Objektiv
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 3 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 5 sn./s |
| Panorama | Ano |
| HDR | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 460000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | MPEG-4 |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | Full HD (1920×1080) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Obecné
| Podle použití | Odolný |
|---|
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | V104140BE000 |
|---|---|
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,036 GB |
|---|










Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Robert, Karlovy Vary, 21.11.2015
4
Odolny, rychly. Presne co jsem chtel.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Hořovice, 02.07.2015
5
Fotoaparát splnil mé očekávání, je rychlý a dělá hezké fotky. Ve vodě parádní. Jediné co mě trošku štve je výdrž baterie při zapnutém GPS nedal ani celých 24 hodin / při pořízení cca 150 snímků /
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Rado, Mutěnice, 25.05.2015
4
Mám problém, snímky v pohybu jsou rozmazané, časosběrné snímky při pohybu a změně vzdálenosti v průběhu snímání jsou ve špatné kvalitě a také rozmazané. Asi jsem koupil nesprávný fotoaparát. Jednou jsem jej doporučil, ale to jsem neměl dělat. Za uvedené peníze jsem očekával podstatně větší kvalitu. S pozdravem Ivan Krejsa
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ivan, Zábřeh, 11.09.2014
1
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Tomáš, Lanškroun, 17.08.2014
5