Recenze Olympus TG-835

Zpět na detail

Stanislav Mach

Recenzoval:
Stanislav Mach Další recenze

Hodnoceni
zakazniků:
3 z 5

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Automatické režimy
 • Magické filtry
 • Makro
 • Kvalitní zpracování
 • Ovládání a ergonomie
 • GPS

Co se nám nelíbí

 • Horší světelnost objektivu
 • Chybí priorita času

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí Olympus TG-835

 • Olympus TG-835 01.jpg
  Exp. čas:1/400 sClona:f/5,9ISO:125Ohnisko:25 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 02.jpg
  Exp. čas:1/320 sClona:f/3,9ISO:125Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 03.jpg
  Exp. čas:1/250 sClona:f/11ISO:125Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 04.jpg
  Exp. čas:1/400 sClona:f/3,9ISO:125Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 05.jpg
  Exp. čas:1/125 sClona:f/11ISO:125Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:-0.3 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 06.jpg
  Exp. čas:1/100 sClona:f/5,1ISO:200Ohnisko:10 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 07.jpg
  Exp. čas:1/125 sClona:f/4,7ISO:250Ohnisko:6.6 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 08.jpg
  Exp. čas:1/320 sClona:f/16ISO:400Ohnisko:21.2 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 09.jpg
  Exp. čas:1/40 sClona:f/4,7ISO:800Ohnisko:6.6 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 10.jpg
  Exp. čas:1/80 sClona:f/4,8ISO:1600Ohnisko:7.7 mmKorekce Exp.:-0.7 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 11.jpg
  Exp. čas:1/160 sClona:f/13ISO:3200Ohnisko:6.4 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -
 • Olympus TG-835 12.jpg
  Exp. čas:1/800 sClona:f/11ISO:6400Ohnisko:5 mmKorekce Exp.:0 EV Objektiv:
  -

Nahoru

Ukázkové video z Olympus TG-835

Nahoru

Představení Olympus TG-835

Dnes si krátce představíme důležitého zástupce odolných fotoaparátů ze střední třídy. Je jím Olympus TG-835, který už na první pohled prozrazuje svoje kvality, tělo je velice pevné a je vyrobeno z kvalitních materiálů. Na čele fotoaparátu najdeme vedle pohodlného a pogumovaného gripu přisvětlovací diodu, blesk a čočku objektivu. Ten má rozsah přepočtených ohnisek 28-140mm při spíše průměrných hodnotách clony f/3,9 na širokém konci a f/5,9 na konci dlouhém. Tyto údaje jsou ale pochopitelné vzhledem ke konstrukci objektivu, kdy zůstává po celou dobu zapuštěný v těle přístroje, a jeho velkému dosahu. Na horní straně fotoaparátu najdeme spoušť, tlačítko pro nahrávání videosekvencí, jehož prodleva je po stisku opravdu minimální a kvalita videa je na výborné úrovni, najdeme zde možnost nahrát i vysokorychlostí video, a to až při snímkovací frekvenci 240fps. Dále je zde vypínač a také drobná kaplička, která ukrývá GPS anténu. U GPS bych se na malý moment zastavil, její možnosti nastavení a využití jsou opravu bohaté, nejenom, že dokáže zapsat polohu, ale i automaticky nastavit čas nebo podrobně sledovat trasu po které jdete. GPS je tedy v případě tohoto fotoaparátu využita opravdu kvalitně, jen docela výrazně zkrátí výdrž baterie. Celkově bych technické zpracování ohodnotil na výbornou, všechna dvířka jsou velice dobře utěsněná a jsou chráněna otevíracím mechanismem s pojistkou, fotoaparát tedy vydrží s přehledem ponoření do hloubky deseti metrů a pád z výšky dvou metrů.

K pohodlnému ovládání a výborné ergonomii pomáhá krásný rozměrný displej, který má více než dostatečné rozlišení a pouze jemný viditelný rastr. Jas displeje je natolik vysoký, aby nebránil pohodlnému použití i na přímém slunci. Zoom se v případě Olympusu TG-835 ovládá kolébkovým tlačítkem na zadní straně fotoaparátu, pod ním, na poměrně neobvyklém místě, najdeme otočný volič fotografických režimů, který je osazen poměrně zajímavou paletou funkcí. Kromě standartních režimů, jako je plná automatika, programová priorita nebo nabídka scénických režimů, zde najdeme i zajímavější položky, jako je pokročilé nahrávání videosekvencí, tvorba automatických panoramatických fotografií, fotku s krátkým videoklipem nebo řadu velice zajímavých barevných filtrů.
Kruhový volič doplňují už jen tlačítka pro vstup do menu, prohližeče pořízených záznamů a fotografií, a čtyřsměrová klávesa s potvrzovacím středem, kdy každý ze směrů vyvolává určitou funkci. Vedle tlačítek zaujme jistě i bytelné a rozměrné oko na uchycení poutka, které dostanete v balení s fotoaparátem. Ovládání a celková ergonomie je na výborné úrovni, díky použitého procesoru potěší i naprosto okamžité reakce celého přístroje a velice intuitivní systém menu, kde díky promyšlenému rozložení nejčastěji používaných funkcí a kvalitnímu českému překladu nebudete mít jediný problém s ovládáním.

Kvalita výstupu naprosto odpovídá velikosti použitého snímače a objektivu, nemůžeme čekat fotografie na úrovni pokročilých kompaktů v hodnotě deseti tisíc korun, ale fotografie pořízené Olympusem TG-835 určitě uspokojí širokou řadu jeho majitelů. Olympus produkuje nádherné barvy, k perfektním výsledkům dopomůžou výše zmiňované filtry a scénické režimy, co ale doopravdy překvapí, je schopnost fotoaparátu vytvořit velice kvalitní makrofotografie. Nedisponuje sice "super macro" režimem jako jeho dražší sourozenec Olympus TG-2/TG-3, ale i tak nabídne opravdu velké zvětšení při zachování výborné ostrosti a kvality výsledné fotografie. Ostření je standartně kontrastního typu, pracuje velice rychle a při správném použití naprosto spolehlivě, problém logicky nastane až při horším osvětlení, kdy pomůže přisvětlovací dioda. Skrze horší světelnost objektivu fotoaparát produkuje nejlepší snímky při kvalitním světle, v interiérech budete nuceni použít blesk nebo zvedat hodnoty ISO, kde jako hraniční považuji ISO800, na vyšších hodnotách se už projevuje poměrně značný barevný šum. I tak se jedná o velice dobrou hodnotu, kde Olympus z takto velkého snímače dostává maximum.

Olympus TG-835 bych doporučil všem zájemcům o kvalitní odolný a vodotěsný kompakt, který nabídne opravdu nepřeberné množství možností kreativního vyjádření pomocí zabudovaných filtrů, kvalitní automatiku i výbornou implementaci GPS. Videosekvence jsou velice kvalitní a ostré a celkově ve mně fotoaparát zanechal opravdu dobrý dojem. Pro zájemce o odolný kompakt se světelnější optikou Olympus nachystal modely TG-2 a TG-3, pro které je ale třeba sáhnout mnohem hlouběji do kapsy, proto má TG-835 perfektní poměr ceny k výkonu.

Nahoru

Hodnocení zákazníků

 • Kupoval jsem ho před dovolenou v Thajsku, abych měl jistotu, že foťák něco vydrží, i když ho vezmu s sebou na moře nebo do skal. S ohledem k ceně dělá pěkné fotky i video. Velmi příjemně mě překvapilo, jak rychle ostří a jak dobře si poradí bez blesku s horším světlem. Bohužel jsem si v průběhu dovolené všiml, že se občas zevnitř zamlžovala jak čočka fotoaparátu, tak displej :( Takže jsem foťák teď po návratu zabalil zpátky do krabice a odesílám na reklamaci...

  Ověřený zákazník
  David Hauer, 04.11.2014
  3 z 5

Nahoru

Parametry

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
Podle použití: Odolný
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 16,8 Mpx
Typ snímače: CMOS
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC VI
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 4
Minimální ohnisková vzdálenost: 5 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 25 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 3,9
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 5,9
3D objektiv: Ne
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Pomocné světlo AF: Ano
Možnost filtrů: Ne
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové
ISO - minimální citlivost: 125
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/4
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Rychlost sériového snímání: 60 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Kráska, Krajina, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sporty, Interiér, Autoportrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Dokumenty, Pláž a sníh, Podvodní fotografie, Podvodní široký 1, Podvodní široký 2, Podvodní makro, Domácí mazlíčci (kočka), Do
HDR: Ano
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 460000
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Velikost interní paměti: 39 MB
 
Rozhraní a napájení
Typ akumulátoru: LI‑50B
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 109,5 x 66,5 x 28,4
Hmotnost: 214 g
Vodotěsnost: 10m
Nárazuvzdornost: 2,1 m
 
Ostatní
Značka: Olympus

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Olympus TG-835

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím