V106060SE000
zkopírováno do schránky
014134
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Olympus VG-150 stříbrný
- Rozlišení snímače: 12 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko): 2,9
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Olympus VG-150 stříbrný?
„Olympus VG-150 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 05.06.2013

Olympus VG-150 stříbrný
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Ačkoli patří Olympus VG-150 do kategorie nejzákladnějších kompaktů. Může svému uživateli nabídnout vše, co se od moderního kompaktu očekává. Čtyřnásobný rozsah širokoúhlého objektivu, VGA videozáznam a 2,7 palcový display. Fotoaparát je na rozdíl od své běžné konkurence napájen akumulátorem, který…
Popis a parametry
4x širokoúhlý optický zoom, pokročilá technologie detekce tváří, 12 megapixelů CCD
- 4x širokoúhlý optický zoom (27-108mm*)
- Pokročilá technologie detekce tváří včetně Technologie úpravy stínů
- 12 megapixelů
- 6.9cm/ 2.7" LCD 230,000 bodů, barevné LCD
- Digitální obrazová stabilizace
- Magické filtry
- iAuto a AF Tracking
- Scénické režimy
- Super tenké tělo
- USB bateriová nabíječka
I přes velmi nízkou cenu, je fotoaparáty VG-150 plný funkcí, které vám usnadní focení, kdykoli to bude zapotřebí. Velká 2.7" barevná LCD obrazovka poskytuje čistý pohled na komponované záběry. Automatické funkce i-Auto či zaostřovací režim AF Tracking se postarají o kvalitní fotky za všech okolností. Budete-li chtít své fotky oživit o nějaký umělecký prvek, zvolte si jeden z magických filtrů, které jsou běžné u Olympus kompaktů vyšších tříd. Chcete-li zachytit jakýkoli důležitý okamžik ve svém životě, stačí vzít do ruky kompakt VG-150 a stisknout spoušť.
Fyzikální specifikace
| Materiál | Plast |
|---|---|
| Rozměry v mm | 92,0 x 54,2 x 19,8 |
| Hmotnost | 105 g |
| Barva | černá, stříbrná |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|
Ostření
| Manuální ostření | Ne |
|---|---|
| Pomocné světlo AF | Ne |
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 20 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 9 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 12 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2560x1920, 3968x2976 |
| Technologie snímače | CCD |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 6,17 x 4,55 |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Korekce expozice blesku | ne |
| Směrné číslo blesku | 4,7 |
Objektiv
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Datové razítko | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
| Počet audio kanálů | 1.0 |
Obecné
| Podle použití | Rodinný |
|---|
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 190 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | V106060BE000 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | USB kabel, nabíječka (F2AC), řemínek na ruku, Akumulátor Li-70B |
| Značka | OM System / Olympus |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,018 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Související články s Olympus VG-150
Související články s Olympus VG-150
Vyrazte do ulic s novým OM System OM-3: Exkluzivní street foto workshopy v Brně, Jihlavě a Olomouci!
Milujete kouzlo okamžiku, dynamiku městského života a momentky, které vyprávějí příběhy? Ve spolupráci s naším partnerem OM System jsme pro vás připravili jedinečnou sérii street foto workshopů.
18. 5. 2026 v 16:16

Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Dotazy k Olympus VG-150
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.


















Komentáře
L
Děkuji za radu, zkusím to. Hezký den!
Lucka, 26. 3. 2013 |Olympus VG-150 |Reagovat
DM
Dobrý den, doporučil bych resetovat nastavení. Pokud závada nezmizí, doporučím návštěvu prodejny a případnou konzultaci nebo reklamaci.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 25. 3. 2013 |Olympus VG-150 |Reagovat
L
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli při natáčení videa se zvuk nahrává automaticky nebo se musí nějak aktivovat? Zkoušeli jsme u tohoto fotoaparátu Olympus VG-150 nahrávat video, ale při přehrávání jsme žádný zvuk neslyšeli. V nastavení máme u ikonky mikrofonu nastaveno ZAP. Nenapadá mě kde jinde už by se to dalo nastavit... Moc děkuji za odpověď!
Lucka, 25. 3. 2013 |Olympus VG-150 |Reagovat
Dobrý den, video je se zvukem, zvonění telefonu jsem nezkoušel, ale mělo by to být bez problémů.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 4. 11. 2012 |Olympus VG-150 |Reagovat
J
Dobrý den, prosím Vás, umí tenhle fotoaparát nahrávat videa se zvukem, které mají velkou hlasitost jako např. zvonění zvonů? Mám problémy se zvukem, který nahrává fotoaparát Conica Minolta Dimage X1 a při silnější hlasitosti má nahrávku zkreslenou, spíše křape...Dobrý byl Fuji Film Fine Pix.
Jaroslav, 4. 11. 2012 |Olympus VG-150 |Reagovat