108299
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar
- Formát snímače: 4/3
- Rozlišení snímače: 20,4 Mpx
- Typ bajonetu: Micro 4/3
- Rychlost sériového snímání: 120 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar?
„OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 02.10.2024
Alternativy k již neprodávanému OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar
Alternativy k již neprodávanému OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar
Panasonic Lumix DC-G97 tělo - zpětná sleva 2 400 Kč
5 (1×)
16 990 Kč

Cashback 2 400 Kč
Panasonic Lumix DC-G9 II tělo - zpětná sleva 2 400 Kč
5 (1×)
38 990 Kč

Dárky za 3 990 KčCashback 2 400 KčProtiúčetBonus 10 %
OM System OM-1 Mark II tělo - zpětná sleva 8 500 Kč
5 (7×)
54 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 KčCashback 8 500 KčProtiúčetBonus 15 %
Nikon Z5 tělo
4.9167 (12×)
36 990 Kč

Dárky za 5 940 KčProtiúčetBonus 10 %

OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
zákazníků
“Boží”
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ivana, Dolní Lhota, 25.11.2023
Popis a parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Mimořádný výkon v kompaktním provedení
OM-1 se vyznačuje kompaktním a lehkým designem, který je pro OM SYSTEM symbolický, s váhou pouhých 599 gramů včetně baterie a paměťové karty. Fotoaparát disponuje novým skládaným BSI CMOS snímačem a nejnovějším obrazovým procesorem TruePic X, který je až 3x rychlejší než předchozí modely. Olympus OM-1 přináší vyjímečnou kvalitu obrazu, která přesahuje očekávání velikosti snímače. Nejen, že plně využívá výkon objektivů M.Zuiko Digital s vysokým rozlišením a poskytuje úchvatné rozlišení, ale nová technologie zpracování šumu zvyšuje maximální nativní citlivost ISO na hodnotu 25600 a rozšiřitelnou citlivost ISO na hodnotu 102400. Vylepšení se díky nejnovější technologii zpracování obrazu dočkal i dynamický rozsah, který je nyní rozšířen o +1 EV. Výkonná pětiosá stabilizace obrazu je schopna kompenzovat až 8 EV v kombinaci s kompatibilním stabilizovaným objektivem a až 7 kroků se samotným tělem. Nová funkce Handheld Assist pomáhá v situacích při použití delších časů, které dříve vyžadovaly stativ.

Nově vyvinutý systém automatického ostření
Konfigurace čtyřdílné fotodiody umožňuje detekci fáze na snímači ve vertikálním i horizontálním směru. Schopnosti vysokorychlostního výpočtu nového procesoru TruePic X a nového algoritmu AF zaručují vysoce rychlé a přesné zaostření na objekt bez ohledu na to, kde se v záběru nachází. OM-1 je navíc vybaven funkcí AI Detection AF. Kromě dosud nejrychlejšího a nejpřesnějšího rozpoznávání a sledování objektů dokáže tento model rozpoznat vozy formule, motocykly, letadla, vrtulníky, vlaky a ptáky, stejně jako zvířata (psi a kočky). Funkce je kromě C-AF podporována také u S-AF pro fotografování širší škály scén. Výrazně se zlepšila přesnost detekce, výkon sledování a odezva AF s prioritou obličeje/očí. Došlo také k exponenciálnímu vylepšení výkonu sekvenčního fotografování, kdy bylo dosaženo rychlosti až 50 sn./s bez blackoutu s AF/AE sledováním při rozlišení přibližně 20,37 Mpx. Při použití funkce Pro Capture si můžete užít sekvenční snímání s rychlostí až 50 sn./s se sledováním AF/AE a až 120 sn./s s uzamčením AF/AE.

Stvořen pro video
Stabilní nahrávání videa i z ruky je nyní možné díky kompaktnímu, lehkému tělu a špičkové stabilizaci obrazu. Kreativní funkce videa zahrnují 4K 60fps pro plynulá videa ve vysokém rozlišení a vysokorychlostní záběry Full HD 240fps. OM-1 podporuje H.264 (8bit), H.265 (10bit) a Multi Frame Rate pro nahrávání videí delších než 30 minut. Kromě výstupu dat RAW až do 12 bit 4:4:4 na externí zařízení pro pokročilou postproduci podporuje fotoaparát i OM-Log. Pro pohodlnější záznam HDR videa byl přidán nový obrazový režim videa HLG (Hybrid Log Gamma).

Odolná konstrukce a vylepšený hledáček
Použití těsnících materiálů na pevném, lehkém těle z hořčíkové slitiny zajišťuje odolnost proti prachu a stříkající vodě IP53 třídy 6 a mrazuvzdornost až do -10 °C. Vzhledem ke kompaktnímu a odolnému designu fotoaparátu OM-1 je ideálním spojencem při fotografování v náročných podmínkách. Pro zaručení maximálního podolní při fotografování byl zoptimalizován výkonu hledáčku, který disponuje rozlišením přibližně 5,76 milionu bodů, zvětšením hledáčku až 1,65x, zpožděním zobrazení 0,005 sekundy a výkonem vysokorychlostního zobrazení 120 fps. Nejen, že obsahuje všechny nejlepší aspekty optického hledáčku, ale spojuje je s výhodami elektronického hledáčku, díky kterému je možné sledovat objekty a kontrolovat expozici i na tmavých místech. Přepracování se dočkalo i menu, položky byly rozděleny, sloučeny a překlasifikovány a popisy byly zjednodušeny, aby bylo snazší najít požadované funkce a usnadnit změny nastavení pro začínající uživatele.

OM SYSTEM M.ZUIKO ED 12-40 mm f/2,8 Pro II
Vysoce výkonný, standardní objektiv s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 24-80 mm. Optický design sestává ze 14 členů v 9 skupinách pro vynikající rozlišení v celém rozsahu zoomu. Konstantní světelnost f/2,8 umožňuje fotografovat v horších světelných podmínkách a usnadňuje práci s hloubkou ostrosti. Odolnost vůči povětrnostním vlivům umožňuje fotografovat i v nepříznivém počasí.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Pokročilý, Poloprofesionální, Profesionální |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV, +-5 EV po 1EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 102400 |
| Rychlost sériového snímání | 120 sn./s |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ne |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 1053 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 4/3 |
| Rozlišení snímače | 20,4 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 5184x3888 |
| Technologie snímače | BSI Live MOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 17,4x13 |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/250 |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Typ patice blesku | Panasonic-Olympus |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | 3,5 mm jack (sluchátka), HDMI |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | BLX-1 pro OM System |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB-C |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | TruePic X |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Micro 4/3 |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/32000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 5760000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +2 |
| Zvětšení hledáčku | 1,65 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1620000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264, H.265 |
| Stereo zvuk | Ano |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 138.8 x 91.6 x 72.7 |
| Hmotnost | 599 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Značka | OM System / Olympus |
|---|---|
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 95 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 90 % |
| Konstrukce a zpracování | 90 % |
| Ovládání | 90 % |
| Funkční výbava | 95 % |
| Poměr cena/výkon | 90 % |
Bezdrátové sítě
| Wi-Fi | Ano |
|---|
Doporučené objektivy
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Bateriové gripy
- Dálkové / kabelové spouště
- Klece
- Nabíječky
- Očnice
- Poutka / popruhy
- Mikrofony
- Propojovací kabely / adaptéry
- Trvalá / LED světla
- Čtečky karet
- Akumulátory / baterie
- Stabilizátory
- Externí disky
- Síťové zdroje
- Další produkty
Doporučujeme
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Bateriové gripy
Dálkové / kabelové spouště
Klece
Nabíječky
Očnice
Poutka / popruhy
Mikrofony
Propojovací kabely / adaptéry
Trvalá / LED světla
Čtečky karet
Akumulátory / baterie
Stabilizátory
Externí disky
Síťové zdroje
Další produkty
Související články s OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II použitý fotoaparát
Související články s OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II použitý fotoaparát
Dobrodružství čeká: Ušetřete až 9 500 Kč
Připravte se na sezónu s profesionální výbavou OM SYSTEM. Nyní můžete získat zpět až 9 500 Kč při nákupu vybraných těl, zvýhodněných setů i špičkových objektivů řady M.ZUIKO. Špičková odolnost a…
16. 4. 2026 v 9:28

Jarní cashback až 15 000 Kč s OM System
Pořiďte si od 26. 2. do 6. 4. 2026 vybrané fotoaparáty a objektivy OM SYSTEM, získejte zpět až 15 000 Kč a k vybranému modelu navíc grip zdarma!
25. 3. 2026 v 13:05

Získejte prodlouženou záruku 5 let a ušetřete až 15.000 Kč díky zimní akci cashback OM System
Zvažujete nákup fototechniky modelové řady OM System? Díky zimní akci cashback můžete při nákupu vybraných produktů od 13. 11. 2025 do 6.1.2026 ušetřit až 15 000 Kč a navíc získat prodlouženou záruku…
MARTIN LUKEŠ • 10. 11. 2025 v 12:55

Ušetřete až 15 000 Kč v akci OM System telezoom cashback
Pořiďte si od 2. 10. do 29. 10. 2025 vybrané produkty OM System a ušetřete až 15 000 Kč.
ŽANETA SIKOROVÁ • 1. 10. 2025 v 16:34

Dotazy k OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II použitý fotoaparát
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.





































Komentáře
Dobrý den, bohužel set nejde rozdělit a prodat separátně.
Prodejce Megapixel.cz, František Hýl, 7. 7. 2025 |OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar |Reagovat
ML
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli byste nám prodali samotné tělo bez objektivu, a popř. za kolik. Děkuji za odpověď
Lukeš
Marek Lukeš, 3. 7. 2025 |OM System OM-1 + 12-40 mm PRO II bazar |Reagovat