Magazín

Krátce

OM SYSTEM oznamuje vývoj nového objektivu!

Lucie VořechováVydáno: 13. 9. 2022 v 8:30 • Rubrika: Krátce

OM SYSTEM oznamuje vývoj nového objektivu!

Společnost OM Digital Solutions Corporation přichází s inovací objektivů. Rozšiřuje stávající řadu o výkonný objektiv M.Zuiko PRO, který odráží snahu značky vyhovět požadavkům svých zákazníků.

Obsah

OM SYSTEM oznámil vývoj prvního výkonného telemakro objektivu řady M.Zuiko PRO, který umožňuje svým uživatelům fotit zblízka s maximálním zvětšením obrazu 4x. Jedná se o M.Zuiko Digital ED 90 mm f/3,5 Macro IS PRO (ekv. 180 mm), který je postavený na standardu Micro Fout Thirds a jehož uvedení na trh bylo stanovené na příští rok.

Předběžně lze fanoušky informovat, že mezi hlavní přednosti nového objektivu M.Zuiko 90 mm patří optický výkon a stabilizace obrazu, která umožňuje focení z ruky. Dále je to možnost fotografovat detaily se zvětšením obrazu až 4x a ochrana stupně IP53, která odolá prachu, stříkající vodě a umožní fotografům zaznamenávat záběry i za ztížených podmínek.

Své využití budoucí novinka nalezne pro fotografování přírody v režimu makro. Těšit se tedy můžete na detailní záběry ze světa hmyzu, ale uplatníte ho i v běžných každodenních fotografiích. 

Makro fotografie | Megapixel
Autor: Dušan Macko

Nástupem tohoto objektivu bude doplněná řada makro objektivů na tři, tedy 30 mm f/3,5 Macro, 60 mm f/2,8 Macro a již zmíněné 90 mm f/3,5 Macro

Nabídka objektivů, které jsou schopné pořizovat makro snímky s maximálním zvětšením 0,5x se rozšíří na 11 modelů. Díky tomu bude řada kompletní a umožní si pořídit přesně takový objektiv, který pro svou práci fotografové potřebují a bude co nejlépe vyhovovat jejich nárokům. 

Komunita Olympus | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.