One-take video

One-take video

Březen 2024

Nahrát soutěžní video

One-take video

Videoklipy nebo dokonce filmy natočené na jeden záběr, tzv. one-shot nebo one-take, můžete znát z mnoha hudebních klipů nebo dokonce hollywoodských filmů. Princip takového videa spočívá v tom, že divák během celé projekce nepostřehne žádné střihy, nebo jen jejich absolutní minimum. V běžné produkci přitom mohou mít filmy kolem 5 až 10 střihů za minutu a ve videoklipech je to často ještě více. Minutové a v krajním případě i mnohaminutové záběry bez střihu proto často působí jako zjevení a používají se spíše v artových snímcích.

U celovečerního filmu by bylo velmi složité vyprodukovat celý děj na jeden snímek a nějaké střihy tam tedy být mohou, ale často jsou provedeny tak šikovně, že je divák ani nepostřehne. A přesně takovou benevolenci dostanou i soutěžící v naší březnové soutěži. Bude na vás, jaké téma si pro svůj klip nebo mini-video zvolíte, ale mělo by být, nebo by alespoň mělo působit tak, že bylo realizováno bez střihu.

Zadání: Natočte video, které nemá nebo alespoň působí, že nemá žádný střih a je natočeno na jeden záběr – tzv. one–take nebo one–shot. Důležité je dopředu si celé video důkladně naplánovat a vytvořit si scénář a storyboard. Uzávěrka kola je 31. března. Hodně štěstí!