Magazín

Produktové aktuality

Ostré záběry na cestách: Fujifilm X-S20 a XF 8 mm f/3,5

Lucie VořechováAktualizováno: 26. 5. 2023 v 10:16 • Rubrika: Produktové aktuality

Ostré záběry na cestách: Fujifilm X-S20 a XF 8 mm f/3,5

Květen nám přinesl spoustu novinek a pozadu nezůstává ani společnost Fujifilm. Uvádí na trh kompaktní a lehkou bezzrcadlovku X-S20 s autofokusem založeným na umělé inteligenci a nejširší objektiv řady XF s ohniskem 8 mm. Majitelé digitálních fotoaparátů série GFX a X potěší také nová aplikace FUJIFILM XApp, která propojuje chytrý telefon s fotoaparátem.

Obsah

Fujifilm X-S20 

Nový přírůstek do série fotoaparátů X disponuje 26,1Mpx TransTM CMOS 4 snímačem s technologií BSI a procesorem X-Processor 5. Tato kombinace zajišťuje, že i za horších světelných podmínek dosáhnete kvalitních záběrů s přirozeným podáním barev a díky novému zobrazovacímu modulu vám bude k dispozici rychlejší a citlivější AF, který využijete jak pro tvorbu fotografií, tak videí. 

Chci Fujifilm X-S20

Fujifilm pro začínající tvůrce | Megapixel

Tento pokročilý systém automatického ostření s detekcí objektů a technologií hloubkového učení zaručuje ostré záběry za každých podmínek. Umělá inteligence zvládne spolehlivě rozeznat zvířata, ptáky, automobily, cyklisty, letadla, vlak, ale i hmyz a drony. Stačí si najít správnou kompozici, nastavit si mód AF-C a ať už se váš model hýbe nebo stojí klidně před objektivem, AF jej zaostří a sleduje jeho pohyb. 

Pokud se řadíte mezi začínající tvůrce, oceníte možnost využití Automatického režimu, který za vás nastaví optimální hodnoty expozice na základě snímané scény. I při použití tohoto režimu je k dispozici automatická detekce. Můžete se tak plně soustředit na kreativní stránku svého obsahu a technické nastavení nechat na fotoaparátu. 

K dispozici máte také 19 filmových simulací, včetně Nostalgic Neg, která je charakteristická svou vyšší saturací a jemnými tóny. 

Výklopný dotykový displej Fujifilm | Megapixel

Jste rádi v pohybu? I s tím si Fujifilm X-S20 snadno poradí. Vestavěná pětiosá stabilizace s kompenzací 7 stop účinně eliminuje chvění a otřesy fotoaparátu při tvorbě z ruky, a to i za horších světelných podmínek. Vylepšená ergonomie modelu a hlubší grip zajistí lepší a stabilnější držení těla, což využijete i při natáčení videí bez použití stabilizátoru.

Pokud vás láká tvorba videí, s Fujifilm X-S20 máte možnost nahrávat vlogy v rozlišení až 6,2K při snímkové frekvenci 30p v 10 bit. Model je také vybavený 3,5mm jackem pro mikrofon nebo sluchátka. V kombinaci s rekordérem Blackmagic Video Assist 12G pak umí nahrát video v Blackmagic RAW kodeku ve stejném rozlišení a snímkovací frekvenci. Pomocí nového F-Log2 dosáhnete vyššího dynamického rozsahu při postprodukci. 

Dále vás novinka nadchne svým dotykovým a výklopným displejem, který vám usnadní tvorbu selfie, a především oceníte jeho kompaktní rozměry a váhu jen 491 g.

Nový typ baterie zajistí, že na jedno nabití pořídíte až 800 snímků. To oceníte především na cestách, kde nemáte možnost techniku pravidelně nabíjet. 

Chci Fujifilm X-S20

5osá stabilizace pro stabilní záběry | Megapixel

FUJINON Lens XF 8 mm f/3,5 R WR 

Ultraširokoúhlý objektiv s pevným ohniskem 8 mm je nejširší z celé řady XF. Zachytíte s ním skoro dvojnásobek toho, co dokáže zachytit lidské oko. To potěší především fotografy zaměřující se na focení krajiny nebo architekturu

Chci FUJINON Lens XF 8 mm f/3,5

FUJINON Lens XF 8 mm f/3,5 R WR | Megapixel

Optický design modelu se skládá z 12 prvků v 9 skupinách, včetně 3 asférických a dvou ED prvků. Tato kombinace efektivně eliminuje zkreslení, aberaci a zajišťuje maximální ostrost po celé ploše snímku. 

Rychlý autofokus zaostří již za 0,02 vteřiny, a tak budete mít i při dynamické scéně ostré záběry. Protože minimální ostřící vzdálenost činí 18 cm, nemusíte se bát ke snímanému subjektu přiblížit a zachytit ho více zblízka.

Pevná světelnost f/3,5 vám umožní fotit i v prostředí s nedostatkem světla a 9lamelová clona zase zajistí příjemný efekt bokeh, který nechá vyniknout snímaný subjekt na pozadí. 

Kromě focení objektiv využijete i pro natáčení videí. Protože se jedná o malý a lehký model vážící jen 215 g, určitě byste ho s sebou měli nosit i na delší cesty, nezabere totiž příliš místa a dobře vám poslouží pro zaznamenání jedinečných momentů. V případě, že byste rádi docílili speciálních efektů na svých výstupech, můžete si optiku doplnit o fotografický filtr s průměrem 62 mm

Chci FUJINON Lens XF 8 mm f/3,5

Ultraširokoúhlý objektiv Fujinon | Megapixel

FUJIFILM XApp pro fotoaparáty GFX a X Series

Nová aplikace FUJIFILM XApp vám umožní bezdrátové připojení fotoaparátu k vašemu chytrému zařízení. Využijete ji pro dálkové focení, nastavení expozičních hodnot, stáhnutí snímků do telefonu a dokonce přes ní zkontrolujete technické specifikace záběru, jako je například druh použitého objektivu, hodnota ISO apod. 

V porovnání se starší aplikací Camera Remote nabízí tato novinka rychlejší, stabilnější a plynulejší připojení. Všechny úkony lze provádět na mobilním telefonu (až na párování fotoaparátu přes Bluetooth). Aplikace také dostává nová upozornění na aktualizace firmwaru spárovaných fotoaparátů, a tak máte veškeré potřebné informace vždy při ruce.

Vyměňte starý model za nový s výkupním bonusem až 20 %

Máte doma nevyužitou techniku nebo jen přemýšlíte o upgradu na nový model? Přineste nám ji do našeho Bazaru. My vám za to kromě výkupní částky přihodíme i výkupní bonus až 20 %! Kolik za svou stávající techniku můžete obdržet, zjistíte v naší kalkulačce: 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Fujifilm | Megapixel

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.