Outdoorová fotografie s Nikonem Blog

Outdoorová fotografie s Nikonem

Luděk BouškaAktualizováno: 3. 9. 2013 v 14:31 • Rubrika: Blog

Už vlastně jen za pár dní nás čeká další velký workshop, který pořádáme ve spolupráci s českým zastoupením Nikonu. Už 13. a 14. září se tedy můžete těšit v naší pražské prodejně na zajímavé workshopy o outdoorové fotografii pod vedením zkušeného školitele Nikonu Filipa Bartáka, ale také cestovatele, kajakáře a fotografa Tomáše Mähringa.

Program na pátek 13. 9. a sobotu 14. 9.

Program bude stejný po oba dva dny, aby se dostalo skutečně na všechny. Workshopy s Tomášem Mähringem a Filipem Bartákem budou probíhat souběžně a hned po sobě se budou opakovat, abyste v jeden den mohli stihnout oba. Pro registraci na konkrétní workshop stačí kliknout na název workshopu, který vás přesměruje na konkrétní stránku. U požadovaného termínu stačí jen vyplnit základní údaje.

Místo konání: Centrum digitální fotografie Megapixel, Komunardů 42, Praha 7


  • 11:00 - 13:00 h SETKÁNÍ U FOTOTECHNIKY NIKON

    Tomáš Mähring a zástupce Nikonu Filip Barták vám budou k dispozici pro zodpovídání dotazů a samozřejmě i pro vyzkoušení veškeré dostupné fototechniky Nikon.

  • 13:00 - 15:00 h a 15:00 - 17:00 h

 Jak fotografovat na cestách - od krajiny po street foto

Cestování má mnoho podob, někdo v sobě objeví skrytého Indiana Johnese a vydá se na bádání po ztracených střípcích historie, někdo uteče do hor a lesů zcela mimo civilizaci a někdo se naopak rád ponoří do ruchu cizího města a nechá se unášet jeho odlišným tempem, vůněmi, obrazy a zvuky. Na každou výpravu sice můžete vyrazit s podobnou výbavou, ale taktéž se můžete vyprofilovat a ušetřit tak nějaké to kilo v batohu. O tom všem bude beseda s Filipem Bartákem, školitelem společnosti Nikon.

 

  • 13:00 - 15:00 a 15:00 - 17:00 h

Extrémní fotografie na cestách - zažijte dobrodružství na vlastní kůži

Někdy cítíte, že máte dost nudného života plného jistot a zatoužíte někam vypadnout. Ať už se jedná o „volání divočiny“, nebo jste si obuli „toulavé boty“, není dobré být zelenáčem… Dobrodružná cesta by se během chvíle mohla změnit v akční horor, o který možná nestojíte. Není lepší volby, než se zeptat zkušeného! Pokud vás tedy shora uvedené láká a cítíte, že vyrazíte brzy, přijďte na naši besedu. Tomáš se podělí o své zkušenosti a předá vám cenné rady, které mohou usměrnit vaše kroky.

 

  • 17:00 – 19:00 h

450 km fotografií – Grand Canyonem na kajaku

Představovat cestovatele, fotografa a dobrodruha Tomáše Mähringa je stejné, jako „nosit fotoaparáty do Megapixelu“. Takže je zcela jasné, jak bude toto vzácné setkání probíhat a co všechno se můžete dozvědět. Vydejte se tedy za účasti našeho vzácného hosta na dobrodružnou výpravu divokým Grand Canyonem a zažijte zprostředkované dobrodružství s předáním mnoha poznatků, které se vám zajisté budou hodit na vašich výpravách.

 

Měl jsem tu čest být fotografem vodácké výpravy do Grand Canyonu, která získala permit ke splutí na únor 2013. Rád bych vás pozval do centra digitální fotografie Megapixel v Praze Holešovicích na promítání fotek a besedu o tomto 450km dlouhém sjezdu Colorado river dalšími 16ti českými šťastlivci.

Možná si říkáte, proč šťastlivci? Je to jednoduché. K tomu, abyste získali permit ke splutí Colorada, musíte mít krom znalostí, prostředků a energie výpravu připravit, také štěstí v loterii. Vyhrajete permit = můžete jet.

Nabízí se další otázka, únor, je to severní polokoule, není tam zima? Odpověď: Je. Ale není to tak hrozné, přes noc bylo lehce pod nulou, ale přes den umělo být i 30 stupňů Celsia (ale i 12...).

Maximální velikost nekomerční skupiny je 16 lidí. Bylo nás tedy 16, dva jsme jeli na kajacích, ostatní jeli na raftech. Dva rafty byly veslovací "nákladní", které vezly zásoby jídla a všeho potřebného na 18 dní fungování mimo civilizaci. A zbývající 2 rafty byly klasické pádlovací, jak je všichni známe.

Colorado, jak by se mohlo zdát z těch všech televizních dokumentů, fotek a reportáží, není vodácky až tak náročné, peřeje jsou obrovské, ale nezáludné, voda má obrovský tah, ale pod každou peřejí vždy následuje pár kilometrů klidné vody. Celkově je to ale nepopsatelný zážitek. Znal jsem to také z fotek a videí, věděl jsem, že bude kaňon obrovský, ale dokud v něm nejste a nad vámi se netyčí mohutná kilometrová skalní stěna, není možné si ten rozměr pořádně představit. 13. a 14. září vždy od 17:00 v centru Megapixel se vám pokusím přiblížit nejen krásu a unikátnost Grand Canoynu, ale podíváme se na to i z té fotografické stránky.

 

Tomáš Mähring
www.foto-tom.czVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím