ID: 010237

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý?

„Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý?

Začít s výkupem

Stylový fotoaparát DMC-FS15 přináší skvělý výkon v elegantním těle. Díky kvalitnímu širokoúhlému objektivu Leica s ohniskem již od 29 mm a stabilizátorem obrazu a vysokému rozlišení 12 Mpx v sobě skrývá úctyhodný výkon. Inteligentní Auto režim zajistí správnou expozici za každých podmínek, široká nabídka režimů a funkcí ale umožní také kreativní přístup. FS15 je ideální volbou pro všechny, kteří hledají jednoduchost, kvalitu a výkon. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pestrá škála fotoaparátů Lumix v nabídce Panasonicu dokáže uspokojit každého fotografa. Od úplných začátečníků, až po zkušené, na techniku náročné uživatele. FS-15 patří svojí výbavou a parametry
Celá recenze

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý

Parametry a popis

Panasonic LUMIX DMC-FS15 29mm širokoúhlý Leica DC objektiv s 5x optickým zoomem a nejsnadnější ovládání s režimem Inteligentní Auto

Kombinace štíhlého elegantního vzhledu s praktickým rozsahem objektivu a vyspělým Inteligentní Auto režimem

Stylový a reprezentativní fotoaparát LUMIX DMC-FS15 přináší skvělý výkon v elegantním těle. Díky kvalitnímu širokoúhlému objektivu Leica vyfotíte i to, co se běžnému kompaktu do záběru nevejde a navíc můžete kvalitně zaznamenat i videoklipy ve standardním (4:3) nebo širokoúhlém (16:9) formátu. Inteligentní Auto režim vám umožní nechat nastavení zcela na fotoaparátu, ale široká nabídka režimů a funkcí vám také umožní kreativní přístup. Automatika či vlastní rozhodnutí - volba je zcela na vás. Ať se však rozhodnete jakkoli, DMC-FS15 vás nezklame. Pro rodinný archiv se jistě bude hodit funkce Mé dítě, která přidá ke každému snímku vašeho dítěte informaci o jeho věku.

Stylový fotoaparát DMC-FS15 dostal do vínku  širokoúhlý 29mm objektiv Leica DC, 5x optický zoom a rozlišení 12,1 Mpx. Nová řada FS, sestra oceňované a oblíbené série FX, si klade za cíl nabízet snadno ovladatelné přístroje špičkového vzhledu pro všechny, kdo se chtějí radovat z focení.

Režim iA (Inteligentní Auto režim) pomáhá vytvářet skvostné snímky dosud nejsnadnějším způsobem. Tento iA režim byl pro nový model FS15 vylepšen tak, aby sám v případě potřeby automaticky aktivoval celou řadu nastavení a funkcí pomáhajících k pořízení krásného snímku. Oproti jiným modelům byl iA režim rozšířen o inteligentní AF sledování pohybu, které chytře označí a sleduje zaostřený objekt a neustále jej doostřuje, i když je v pohybu. Takto je možné kdykoliv pořídit perfektně ostrý snímek v tom pravém okamžiku.

Inteligentní Expozice v závislosti na fotografované scéně zesvětlí příliš tmavé plochy a ztmaví příliš světlé plochy pro co největší dynamický rozsah, tak aby snímek samotný co nejvíce odpovídal tomu, jak jej vidí člověk svýma očima. Model FS15 také neustále sleduje zdroj světla a automaticky aktivuje kompenzaci protisvětla, například při focení postav na světlém pozadí jako je sníh nebo moře, či při focení proti oknu.

Díky vylepšené funkci Detekce tváří přístroj neustále upřesňuje zaostření a expozice AF/AE, i když se lidé hýbou, či se otáčí profilem k objektivu. Fotografování tváří usnadňuje také okamžitá Inteligentní korekce červených očí vyvolaných bleskem. Na horní stranu fotoaparátu bylo nově přidáno samostatné tlačítko pro zapnutí režimu iA. Pohodlné, snadné focení a radost z krásných snímků, to jsou hlavní přínosy iA režimu.

Fotoaparát DMC-FS15 je vybaven 2,7palcovým displejem s rozlišením 230.000 bodů, který umí rozpoznat okolní světelné podmínky a automaticky upravuje jas na jednu z 11ti úrovní. Výsledkem je výborně viditelný obraz za každých podmínek.

DMC-FS15 má elegantní vzhled a díky tenkému kovovému tělu příjemně sedí v ruce a snadno se ovládá. Zájemci o DMC-FS15 si budou moci vybrat mezi stříbrnou, černou a modrou barevnou variantou.

1. iA (Inteligentní Auto) režim se stále vyvíjí - každý může být dobrým fotografem

Panasonic vyvíjí a neustále vylepšuje Inteligentní Auto režim ve snaze skutečně nejsnazšího ovládání při současně nejvyšší pravděpodobnosti pořízení krásných fotografií. Tento režim je u nového modelu ještě vylepšen o Inteligentní AF sledování pohybu a Inteligentní Expozici. Funkce Detekce tváří dokáže také digitálně odstraňovat efekt červených očí. V režimu iA se o všechno postará sám přístroj, aktivuje Inteligentní zaostřování AF, optický stabilizátor MEGA O.I.S., Inteligentní ISO, Inteligentní detekci scén, Detekci tváří a Inteligentní expozici. Díky tomu je fotograf osvobozen od starostí a může se plně soustředit na kompozici a správný okamžik pro stisknutí spouště s jistotou, že snímek bude ostrý, krásný a správně exponovaný.

Nová funkce Inteligentní AF sledování pohybu umožňuje zaměřit pohybující se cíl a čekat na správný okamžik. Fotoaparát automaticky doostřuje při každém pohybu bez nutnosti držet namáčknutou spoušť. Díky tomu je mnohem snazší zvolit ten správný okamžik pro vyfocení dětí, zvířat či sportovních zážitků a nejrůznějších momentek.

Inteligentní expozice zesvětlí příliš tmavé plochy a ztmaví příliš světlé plochy, takže snímky vypadají přirozeně. Model FS15 také neustále sleduje zdroj světla a pokud jej detekuje za fotografovaným objektem, automaticky aktivuje kompenzaci protisvětla. Byla také vylepšena přesnost rozpoznávání tváří. V kombinaci s inteligentním AF ostřením pomáhá detekce tváří zaznamenat speciální okamžiky jako například měnící se výrazy na tváři dítěte. Model FS15 také koriguje červené oči způsobené bleskem již při pořizování fotografie.

Inteligentní detekce scén sama vybere jedno z pěti tématických nastavení - Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a Noční krajina - které nejlépe vyhovuje fotografované scéně. Inteligentní AF ostření udržuje fotoaparát zaostřený i bez neustále namáčknuté spouště. Díky tomu je větší šance na pořízení nejlepších záběrů.

Společně se všemi pokročilými funkcemi jsou součásti iA režimu i běžné funkce, bez kterých se dobrý digitální fotoaparát neobejde: optický stabilizátor obrazu pomáhá udržet ostrý obraz i v chvějících se rukou, inteligentní ISO upravuje citlivost a expozici u rychle se pohybujících objektů pro dosažení ostrého snímku. Funkce MEGA O.I.S. u starších modelů měla nastavení 1 a 2, nyní se k nim přidala i varianta AUTO, kdy je výběr závislý na použitém zoomu.

Všechny tyto automatické pomocné funkce je možné aktivovat stisknutím jednoho tlačítka na horní straně fotoaparátu. Díky tomu je model FS15 tím nejvhodnějším automatickým fotoaparátem pro snadné zaznamenání ostrých, krásných a bezchybných fotografií.

2. Širokoúhlý 29mm objektiv Leica DC VARIO-ELMAR s 5x zoomem (29-145mm), čip s rozlišením 12,1 megapixelů a výkonný procesor Venus Engine IV

Ve fotoaparátu DMC-FS15 se spojuje vysoké rozlišení vynikajícího 29mm širokoúhlého objektivu Leica DC VARIO-ELMAR s 5x optickým zoomem (29-145mm*) se snímačem o rozlišení 12,1 Mpx ve štíhlém a elegantním těle. Objektiv, který je složený ze sedmi prvků v šesti skupinách, obsahuje tři asférické čočky a čtyři asférické plochy a přináší vynikající kvalitu i v kompaktním těle a zároveň splňuje přísné požadavky na kvalitu, kterými jsou produkty značky Leica proslulé. Pokud zvolíte rozlišení 3 megapixely, získáte díky funkci Extra Optical Zoom další zvětšení. Takto je lze dosáhnout až 9,8 násobného přiblížení (294 mm*). Při aktivaci této funkce je použita pouze střední část snímače. Použitý procesor Venus Engine IV je vybaven pokročilými funkcemi, díky kterým dokáže vytvořit obraz vysoké kvality a dosahuje vysokých rychlostí při jeho zpracování.

Fotoaparát reaguje velice rychle - prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je pouhých 0,007 sekund. Díky tomu je snadnější zachytit náhlé děje a vytvořit skvělé momentky. V režimu vysokorychlostního sériového snímání zvládne neuvěřitelných 5,5 snímků za vteřinu. Počet snímků při sériovém snímání je neomezený, takže můžete držet spoušť, dokud se nezaplní paměťová karta. Venus Engine IV také podporuje režim vysoké citlivosti, který umožňuje pracovat až s ISO 6400. Při této citlivosti je možné fotografovat momentky v téměř úplné tmě bez blesku.

3. Velký inteligentní monitor s úhlopříčkou 6,9 cm a rozlišením 230.000 bodů pro snadné focení a prohlížení

Lumix DMC-FS15 je vybaven velkým, dobře čitelným penelem s vysokým rozlišením 230.000 bodů, který oceníte při focení i prohlížení fotografií. Inteligentní LCD displej rozpozná úroveň okolního světla a při focení v jasném slunečním světle automaticky zvýší jas a kontrast monitoru až o 40 %. Jas panelu je nastavitelný v 11ti krocích a díky přesnému zhodnocení okolního světla je vždy výborně čitelný bez zvýšených nároků na energii. Monitor má speciální režim, který zajišťuje jeho dobrou čitelnost i pokud držíte fotoaparát vysoko nad hlavou, třeba při focení v davu.

4. Více radosti z fotografování

Fotoaparát Lumix nabízí celou řadu dalších možností, které zvýší vaši radost z fotografování.
Model DMC-FS15 může promítnout vyfocené snímky i za doprovodu hudby. Stačí vybrat obrázky a zvolit náladu/styl, které nejlépe odpovídají jejich obsahu - natural, slow, urban či swing - a výsledkem je emotivní prezentace s přechodovými efekty, kterou již nemusíte dále upravovat. Kvalitní monitor potěší oči a nově přidaný reproduktor zase uši diváků.

Všechny fotoaparáty Lumix mohou pořizovat snímky přímo ve vysokém rozlišení 1920x1080 pixelů, které je vhodné pro prohlížení na moderních širokoúhlých (16:9) Full HD TV. Panasonic se již dlouho zaměřuje na to, aby z fotografování učinil příjemnou zábavu. Proto je velice snadné prohlížet fotografie přímo na televizorech Panasonic Viera TV pomocí SD slotu umístěného přímo v televizoru.

Ani video nový DMC-FS15 neminulo. Zaznamenávat můžete 16:9 širokoúhle WVGA (848 x 480) s frekvencí 30 snímků za vteřinu a samozřejmě také 4:3 VGA (640 x 480).

5. Další vlastnosti

Nový DMC-FS15 je vybaven řadou dalších funkcí, které usnadňují fotografování a zvyšují pohodlí uživatelů.

Uživatel si může vybrat z několika ikon, které signalizují zaostření na objekt. Kromě obvyklé tečky je na výběr květina, auto a řada dalších tvarů. Nový režim Fotorámeček přidá kolem snímku atraktivní okraje. Po vytištění tak mohou fotografie vypadat jako zarámované pohlednice, což z nich učiní skvělý dárek.
Nově bylo přidáno i nastavení Moje scény, které majiteli umožní přiřadit jim vlastní nastavení/režim a snadno mezi nimi přepínat. Nejkratší zaostřovací vzdálenost byla u modelu DMC-FS15 snížena na 3 centimetry. Díky funkci Digitální zoom makro je možné dosáhnout ještě většího přiblížení a zachytit dramatické detaily.

O Software PHOTOfunSTUDIO 3.0

Součástí balení DMC-FS15 je nejnovější verze skvělého software PHOTOfunSTUDIO 3.0. Program je určen ke snadným úpravám a organizaci fotografií. Nová a velmi zajímavá je funkce Rozpoznávání tváří, která identifikuje a následně roztřídí fotografie podle obličejů. Obvykle, když hledáte snímek určité osoby, musíte procházet stovky obrázku jeden po druhém. Ale PHOTOfunSTUDIO 3.0 to udělá za vás bez ohledu na to, jakým fotoaparátem byly pořízeny a to i v případě, kdy přidáváte nové snímky. Software také vytváří velice poutavé prezentace a ukládá videa (MOV nebo MPEG2) přímo na YouTube.

Ostatní
Značka: Panasonic
Příslušenství v balení: Nabíječka, akumulátor, AV kabel, USB kabel, pouzdro na akumulátor, šňůrka na ruku, software, návod
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2560x1440, 2560x1712, 2560x1920, 3264x1840, 3264x2176, 3264x2448, 4000x2048, 4000x2672, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 29-145
Minimální ohnisková vzdálenost: 29 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 145 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
Scénické režimy: portrét, jemná pleť, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, autoportrét, vysokorychlostní sériové snímání, potraviny, párty, světlo svíček, ohňostroj, noční obloha (15, 30, 60 s), dítě 1, 2, domácí mazlíček, sníh, svítání, vysoká citlivost, pláž, s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,3 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 50 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 97 x 54,4 x 21,7
Hmotnost: 116 g
Barva: modrá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-FS15 modrý

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, jsou v podstatě stejné, liší se jen velikostí displeje, takže bych dal asi přednost FS25.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.09.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Reaguje na 2 | Dobry den, jaky fotoaparat byste zvolil z vyberu FS15EP a FS25EP, pripadne proc ?

  Štěpík, 28.09.2009 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, pro běžné focení jsou vhodné oba dva, FS15 nabízí o něco víc možností.

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.09.2009 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den, rozhoduji se mezi fotoaparátem Panasonic DMC- FS15 a Nikon Coolpix S60, můžete mi poradit,jaký je lepší pro běžné focení? Děkuji za odpověď. K.

  Katka, 31.08.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím