010239
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic Lumix DMC-FS20 černý
- Rozlišení snímače: 10,1 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic Lumix DMC-FS20 černý?
„Panasonic Lumix DMC-FS20 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 28.07.2009

Panasonic Lumix DMC-FS20 černý
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Nový model Panasonic FS20 je na první pohled nenápadný kompaktní přístroj, který ale překvapí nejednoho fotografa, tím co ukrývá ve svém elegantním hliníkovém těle. Rozlišení 10 megapixelů umožňuje bez problému tisknout zvětšeniny, případně výřezy až do velikosti A3 (30 x 42 cm). Širokoúhlý…
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát FS20 se širokoúhlým objektivem a stabilizací obrazu, rozlišení 10,1 Mpx, 4x optický zoom (30-120 mm), ISO 100-6400, LCD 3,0 palce, 132 g.
4x zoom LEICA od 30mm, MEGA O.I.S., INTELIGENTNÍ AUTO - i.ISO/i.detekce tváří/i.detekce scén/i.předostření, 1/2.33" CCD s rozlišením 10.7 Mpx s výběrem formátu 4:3/3:2/16:9, VENUS ENGINE IV, JPEG, objektiv VARIO-ELMARIT f =3.3-5.8 / 30 - 120mm (35mm), rozsah závěrky 8s-1/2000s (15,30,60s v programu Hvězdné nebe), 20 motivových programů, 3.0" POWER LCD panel (230K) s vysokým rozlišením, sériové snímání až 6 sn./s MEGA BURST do vyčerpání karty, makro (od 5cm), kontinuální zaostřování, 1/9/ vícebodový-autofokus a superrychlé ostření i ve tmě, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100-1600 + režim Vysoké citlivosti do 6400 ISO, manuální vyvážení bílé, blesk, histogram, AUTO BRACKETING, vysoce kvalitní VGA videoklipy 16:9/4:3, audiodabing, interní paměť 50MB, datové razítko, vkládání textů, kompletně v češtině, přiloženo - Li-ion 3.6V / 1000mAh, USB / SW, tělo přístroje vyrobeno z hliníku
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,33 |
| Rozlišení snímače | 10,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 2048x1360, 2560x1920, 3648x2056, 2560x1712, 2560x1440, 3072x1728, 3648x2736, 3648x2432, 3072x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 30-120 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 30 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 120 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2,5 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 5,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hliník |
|---|---|
| Rozměry v mm | 94,9 x 57,1 x 22,9 |
| Hmotnost | 132 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Nabíječka, akumulátor, AV kabel, USB kabel, pouzdro na akumulátor, šňůrka na ruku, software, návod |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,05 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-FS20 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-FS20 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic Lumix DMC-FS20 černý
Související články s Panasonic Lumix DMC-FS20 černý
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic Lumix DMC-FS20 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.
























Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 8. 4. 2009 |Panasonic Lumix DMC-FS20 černý |Reagovat
PM
Jedná se mi o kvalitu. Sony má jinou čočku a to mě mate.
LEICA se mi více zamlouvá.Jelikož je skoro stejné cenové kategorije díky za Info.
Petr Mertl, 7. 4. 2009 |Panasonic Lumix DMC-FS20 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 12. 2008 |Panasonic Lumix DMC-FS20 černý |Reagovat
M
Michal, 10. 12. 2008 |Panasonic Lumix DMC-FS20 černý |Reagovat