PN: DMC-FS7EP-K, ID: 010268

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-FS7 černý

 • Značka: Panasonic
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-FS7 černý?

„Panasonic Lumix DMC-FS7 černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-FS7 černý?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Digitální fotoaparát DMC-FS7 nabízí kromě stylového designu především snadnou obsluhu a vysokou kvalitu fotografií. Na té se podílí vynikající širokoúhlý objektiv Leica se 4x zoomem a stabilizátorem obrazu a také vysoké rozlišení 10 Mpx. Inteligentní Auto režim se postará o perfektní snímky i bez složitého nastavování fotoaparátu, což na FS7 ocení i méně zkušení fotografové. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DMC-FS7 černý

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic Lumix DMC-FS7 černý

Parametry a popis

Stylové a dostupné modely Panasonic LUMIX DMC-FS7 a DMC-FS6 s opticky stabilizovaným objektivem Leica DC a 4x optickým zoomem

Fotoaparáty, které spojují kvalitu, snadnou obsluhu a stylový design. To jsou novinky LUMIX DMC-FS7 a DMC-FS6. Vynikající objektiv Leica a optická stabilizace ve spolupráci s Inteligentním Auto režimem se postarají o perfektní snímky i bez složitého nastavování fotoaparátu. Pokud fotíte za jasného slunce, inteligentní LCD panel vám zajistí, že si nafocené úlovky můžete prohlédnout ve svém fotoaparátu i přímo na sluníčku. Chcete být styloví na vaší párty? Díky široké škále barevných variant tyto přístroje skvěle reprezentují své uživatele: děvčata pravděpodobně ocení více model FS6, zatímco chlapci model FS7. U obou modelů jistě oceníte i možnost nahrávaní kvalitních videoklipů. Skvělé momentky i vtipná videa si můžete pak s přáteli prohlížet snadno přímo na displeji fotoaparátu jako na obrazovce televizoru. Novinka Mé dítě přidá ke každému snímku vašeho dítěte informaci o jeho věku. Že nemáte děti? Nevadí. Bude to fungovat stejně dobře i na všechny ostatní miláčky.

Oba modely mají kvalitní objektivy Leica DC s vysokou světelností F2,8 a čtyřnásobný optický zoom (odpovídá rozsahu 33 až 132 mm na 35mm fotoaparátech). Oba přístroje patří do řady Lumix FS, sestry oceňované a oblíbené série FX. Cílem řady FS je nabízet snadno ovladatelné přístroje špičkového vzhledu pro všechny, kdo se chtějí radovat z focení skvostných snímků. Lumix FS7 disponuje rozlišením 10,1 a FS6 8,1 megapixelu.

Režim iA (Inteligentní Auto režim), použitý v obou představovaných modelech, spojuje čtyři základní funkce - optický stabilizátor obrazu MEGA O.I.S., Inteligentní ISO, Inteligentní scénu a Detekci tváří. Systém MEGA O.I.S. potlačuje rozmazání obrazu způsobené chvěním rukou a Inteligentní ISO se zase postará o ostré záběry pohybujících se objektů. Inteligentní detekce scén automaticky vybere vhodný program z nejčastěji používaných, jako jsou Portrét, Krajina, Makro, Noční portrét či Noční krajina. Modely FS7 a FS6 také neustále sledují zdroj světla a automaticky aktivují kompenzaci protisvětla, pokud zjistí zdroj světla za fotografovaným objektem. U obou přístrojů byla také vylepšena přesnost rozpoznávání obličejů. Díky vylepšené přesnosti funkce Detekce tváří přístroj neustále upřesňuje nastavení zaostření a expozice AF/AE, i když se lidé hýbou, či se otáčí profilem k objektivu. Fotografování tváří usnadňuje také okamžitá Inteligentní korekce červených očí vyvolaných bleskem. Aby byl iA režim snadno dostupný, přidali tvůrci na horní stranu fotoaparátů speciální tlačítko pro jeho zapnutí. Jakmile přepnete fotoaparát do režimu iA, začnou všechny tyto funkce automaticky spolupracovat s cílem vytvořit co nejlepší snímek. Nemusíte se tedy už strachovat, zda jste nezapomněli upravit nastavení, režim iA se o technickou stránku postará sám. Na vás je pouze najít ten nejlepší záběr, zamířit a stisknout spoušť.

Výkonný procesor Venus Engine IV zaručuje špičkovou kvalitu fotografií díky pokročilému systému zpracování signálu. Přináší také značné zrychlení fotoaparátu.

Model DMC-FS7 využívá 2,7palcový LCD zatímco displej kompaktnějšího DMC-FS6 má úhlopříčku 2.5 palců. Oba displeje mají rozlišení 230.000 bodů a funkci inteligentní LCD, která detekuje úroveň okolního osvětlení a podle něj upravuje jas displeje, aby byl co nejlépe čitelný. Jas může být nastaven v 11ti krocích, takže se vyrovná se všemi světelnými podmínkami. Fotoaparáty FS7 a FS6 obsahují celou řadu dalších funkcí, jejichž cílem je učinit fotografování co nejzábavnějším.

Uživatele na první pohled zaujme kovový povrch i tenké a elegantní tělo u obou modelů. DMC-FS7 a DMC-FS6 nabízejí snadnou a zábavnou cestu ke skvělým fotografiím za rozumnou cenu. Ocení je především mladí začátečníci. Fotoaparát DMC-FS7 bude k dispozici ve stříbrném, černém, modrém, růžovém a zeleném barevném provedení. Zájemci o fotoaparát DMC-FS6 si budou moci vybrat mezi stříbrnou, černou, červenou, modrou a růžovou.

1. iA (Inteligentní Auto) režim se stále vyvíjí - každý může být dobrým fotografem

Panasonic vyvíjí Inteligentní Auto režim ve snaze dosáhnout jednoduchosti ovládání a co možná nejvíce minimalizovat množství zkažených snímků. Tento režim je u nových modelů ještě vylepšen spojením s digitálním odstraněním červených očí v režimu detekce tváří. V režimu iA se o všechno postará sám přístroj, aktivuje inteligentní zaostřování AF, MEGA O.I.S. (optický stabilizátor obrazu), inteligentní ISO, inteligentní detekci scén a detekci tváří. Díky tomu je fotograf osvobozen od starostí o fotoaparát a může se plně soustředit na kompozici a správný okamžik pro stisknutí spouště s jistotou, že snímek bude ostrý, krásný a správně exponovaný.

V modelech FS7 a FS6 byla vylepšena přesnost funkce detekce tváří, takže fotoaparáty nyní neustále upravují expozici a doostřují na rozpoznané obličeje, i když se otočí profilem. Automaticky také odstraní červené oči způsobené bleskem.

Inteligentní detekce scén sama vybere jedno z pěti tématických nastavení - Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a Noční krajina - které nejlépe vyhovuje okamžiku. Nově také sleduje zdroj světla a automaticky aktivuje kompenzaci zadního světla, pokud detekuje zdroj světla za fotografovaným objektem.
Inteligentní zaostřování AF udržuje fotoaparát zaostřený i bez neustále namáčknuté spouště. Díky tomu je větší šance na pořízení nejlepších záběrů a ostření je mnohem rychlejší.

Společně se všemi pokročilými funkcemi jsou součástí iA režimu i běžné funkce, bez kterých se dobrý digitální fotoaparát neobejde: optický stabilizátor obrazu pomáhá udržet ostrý obraz i v chvějících se rukou, inteligentní ISO upravuje citlivost a expozici u rychle se pohybujících objektů pro dosažení ostrého snímku. Funkce MEGA O.I.S. u starších modelů měla nastavení 1 a 2, nyní se k němu přidala i varianta AUTO, kdy je výběr závislý na použitém zoomu.
Všechny tyto automatické pomocné funkce je možné aktivovat stisknutím jednoho tlačítka na horní straně fotoaparátu. Díky tomu jsou modely FS6 a FS7 tím nejvhodnějším automatickým fotoaparátem pro snadné zaznamenání ostrých, krásných a bezchybných fotografií.

2. Nový vysoce světelný objektiv Leica DC VARIO-ELMARIT F2,8 s 4x optickým zoomem (33-132mm), CCD s vysokým rozlišením a Venus Engine IV

Lumix DMC-FS7 i DMC-FS6 skrývají ve štíhlém a kompaktním těle nový vysoce světelný objektiv Leica DC VARIO-ELMARIT F2,8 s 4x optickým zoomem. Objektiv, který je složený ze šesti prvků v pěti skupinách, obsahuje tři asférické čočky a čtyři asférické plochy a přináší vynikající kvalitu i v kompaktním těle a zároveň splňuje přísné požadavky na kvalitu, kterými jsou produkty značky Leica proslulé. Rozlišení snímačů je 10,1 Mpx u FS7 a 8,1 Mpx u FS6. Pokud zvolíte rozlišení 3 megapixely, získáte díky funkci Extra Optical Zoom další přiblížení a to až na 7,1 násobek (234 mm*) u modelu FS7 a 6,4 násobek (211 mm) u modelu FS6. Při aktivaci této funkce je použita pouze střední část CCD.

Procesor Venus Engine IV je vybaven pokročilými funkcemi, díky kterým dokáže vytvořit obraz vysoké kvality a dosahuje vysokých rychlostí při jeho zpracování. Fotoaparát reaguje velice rychle - prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je pouhých 0,007 (FS7) a 0,006 (FS6) sekund. Díky tomu je snadnější zachytit náhlé děje a vytvořit skvělé momentky. Při sériovém snímání zvládne DMC-FS7 2,5 snímku a DMC-FS6 3 snímky za vteřinu v nejvyšším rozlišení. V režimu vysokorychlostního sériové snímání zvládne neuvěřitelných 6 snímků (FS7) nebo 5,5 snímku (FS6) za vteřinu. Počet snímků při sériovém snímání je neomezený, takže můžete držet spoušť, dokud se nezaplní paměťová karta. Procesor Venus Engine IV také podporuje režim vysoké citlivosti, který umožňuje pracovat až s ISO 6400. Při této citlivosti je možné fotografovat v téměř úplné tmě bez blesku.

3. Velký inteligentní displej s úhlopříčkou 6,9 cm (FS7) / 6,4 cm (FS6) a vysokým rozlišením 230.000 bodů pro snazší focení a prohlížení

Přístroj DMC-FS7 je vybaven velkým, dobře čitelným displejem s rozlišením 230.000 bodů a úhlopříčkou 2,7 palce (2,5 palce u modelu FS6), který oceníte při focení i prohlížení fotografií. Inteligentní LCD detekuje úroveň okolního světla a při focení v jasném slunečním světle automaticky zvýší jas displeje až o 40 %. Jas displeje je nastavitelný v 11ti krocích a díky přesnému zhodnocení okolního světla je vždy výborně čitelný bez zvýšených nároků na energii. Displej má speciální režim, který zajišťuje jeho čitelnost i pokud držíte fotoaparát vysoko nad hlavou, třeba při focení v davu.

Díky možnosti nastavit velikost písma se v nabídkách může snadno orientovat každý a výchozí nastavení písma na „Velké" ocení nejen senioři.

4. Více radosti z fotografování

Fotoaparát Lumix nabízí celou řadu dalších možností, které zvýší vaši radost z fotografování.
Oba modely - DMC-FS7 i DMC-FS6 - mohou promítnout vyfocené snímky i za doprovodu hudby. Stačí vybrat obrázky a zvolit náladu/styl, které nejlépe odpovídají jejich obsahu - natural, slow, urban či swing - a výsledkem je emotivní prezentace s přechodovými efekty, kterou již nemusíte dále upravovat. Kvalitní displej potěší oči a nově přidaný reproduktor zase uši diváků.

Všechny fotoaparáty Lumix mohou pořizovat snímky přímo ve vysokém rozlišení 1920x1080 pixelů, které je vhodné pro prohlížení na moderních širokoúhlých (16:9) Full HD TV. Panasonic se již dlouho zaměřuje na to, aby z fotografování učinil příjemnou zábavu. Proto je velice snadné prohlížet fotografie přímo na televizorech Panasonic Viera TV pomocí SD slotu umístěného přímo v televizoru.

Zaznamenávat můžete 16:9 širokoúhle WVGA (848 x 480) video s frekvencí 30 snímků za vteřinu a samozřejmě také 4:3 VGA (640 x 480).

5. Další vlastnosti

Nové modely DMC-FS7 a DMC-FS6 jsou vybaveny řadou dalších funkcí, které usnadňují fotografování a zvyšují pohodlí uživatelů.

Uživatel si může vybrat z několika ikon, které signalizují zaostření na objekt. Kromě obvyklé tečky je na výběr květina, auto a řada dalších tvarů. Nový režim Fotorámeček přidá kolem snímku atraktivní okraje. Po vytištění tak mohou fotografie vypadat jako zarámované pohlednice, což z nich učiní skvělý dárek.

Nově bylo přidáno i nastavení Moje scény, které majiteli umožní vybrat dvě nejčastěji používané režimy a snadno mezi nimi přepínat.

O Software PHOTOfunSTUDIO 3.0

Součástí balení DMC-FS7 a FS6 je nejnovější verze skvělého software PHOTOfunSTUDIO 3.0. Program je určen ke snadným úpravám a organizaci fotografií. Nová a velmi zajímavá je funkce Rozpoznávání tváří, která identifikuje a následně roztřídí fotografie podle obličejů. Obvykle, když hledáte snímek určité osoby, musíte procházet stovky obrázků, jeden po druhém. Ale PHOTOfunSTUDIO 3.0 to udělá za vás bez ohledu na to, jakým fotoaparátem byly pořízeny a to i v případě, kdy přidáváte nové snímky. Software také vytváří velice poutavé prezentace a ukládá videa (MOV nebo MPEG2) přímo na YouTube.

Ostatní
Značka: Panasonic
Příslušenství v balení: Nabíječka, akumulátor, AV kabel, USB kabel, pouzdro pro akumulátor, šňůrka na ruku, software, návod
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 10,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2560x1440, 2560x1712, 2560x1920, 3072x1728, 3072x2048, 3072x2304, 3648x2056, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 33-132
Minimální ohnisková vzdálenost: 33 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 132 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Scénické režimy: portrét, jemná pleť, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, autoportrét, vysokorychlostní sériové snímání, potraviny, párty, světlo svíček, ohňostroj, noční obloha (15, 30, 60 s), dítě 1, 2, domácí mazlíček, sníh, svítání, vysoká citlivost, pláž, s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 6,3 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 50 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 97 x 54,4 x 21,7
Hmotnost: 117 g
Barva: černá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-FS7 černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-FS7 černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-FS7 černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (11 - 2)

 • 11

  Bouška
  Reaguje na 10 | Dobrý den, to je běžné u mnoha foťáků, fotky smažete pokud vím pouze v přístroji, například naformátováním karty.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.10.2009 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Dobrý den, koupil jsem u Vás panasonic DMC-FS7 a mám problém. Nemohu smazat fotky z foťáku přes PC,(přes foťák ano). V menu mám ochranu vypnutou. Děkuji za odpověd

  Petr Fuchs, 08.10.2009 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 8 | Dobrý den, jejich vlastnosti jsou v podstatě totožné, takže je to jedno.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.10.2009 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Dobrý den,přijde Vám jako lepší volba tento foťák nebo DMC-FS62?Díky za odpověď

  Jirka, 05.10.2009 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  DMC-FS7 jsem si koupil jako doplněk k zrcadlovce a pro přítelkyni. Je zřejmé, že od malého kompaktního fotoaparátu nelze čekat nějaké zázraky, ale vzhledem k ceně, velikosti a použitému objektivu mě FS7-čka příjemně překvapila. Pokud tedy překousnete absenci manuálního režimu (fixní ISO nastavit lze) a máte raději akumulátor místo tužkových AA-článků, mohu FS7 jen doporučit. Vhodný obal je Case logic CL-TBC301 - foťák se pak bezproblémů vejde do kapsy.

  Jan Matuška, 27.09.2009 | Reagovat

 • 6

  Bouška
  Reaguje na 5 | Dobrý den, pokud vím, tak bohužel ne. Výrobce se o kompatibilitě nezmiňuje.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.09.2009 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobrý den.Mam podvodní pouzdro pnasonic DMW-MCFS5 výrobce uvádí že je urceno pro fotaky FS3 a FS5 Chci se zeptat jestli pujde i vyssi model?Treba FS6,7??Děkuji mooc

  Jiří Vitásek, 17.09.2009 | Reagovat

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, ano, akumulátor je samozřejmě výměnný, je to http://www.megapixel.cz/panasonic-akumulator-dmw-b cf10e.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.08.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobry den, chtel bych se zeptat. Mam v planu koupit Panasonic FS7. Docetl jsem se ze je na akumulator a proto se chci zeptat jestli jde tento akumulator menit jako napriklad u zrcadlovek.A pokud by menit za plne nabity sel kde se da nahradni akumulator koupit.Predem dekuji za odpoved.

  Tomáš Belko, 08.08.2009 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, pro běžné focení jsou vynikající všechny uvedené, já bych vybral asi FS7.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.07.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím