PN: DMC-FT1EP-S, ID: 010276

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 4,6 x
 • Velikost displeje: 2,7 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný?

„Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný?

Začít s výkupem

Na splátky bez navýšení! Zcela nový fotoaparát DMC-FT1 je naprosto výjimečný. Nárazuvzdorný - odolá pádu až z 1,5 m, vodotěsný až do hloubky 3 m. Kromě těchto jedinečných vlastností nabízí FT1 také širokoúhlý objektiv LEICA s 4,6x optickým zoomem (28-128 mm), rozlišení 12,1 Mpx a především vynikající HD video ve formátu AVCHD Lite. FT1 je připraven odvést prvotřídní práci v jakýchkoliv podmínkách. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

FT1 je zcela novou koncepcí z produkce Panasonic. Jedná se o první model se zvýšenou odolností vůči vodě a nárazu. Převeden byl vyšší standart objektivu Leica s charakteristickým širokoúhlým
Celá recenze

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný

Parametry a popis

ODOLNÝ VIDEO FOTOAPARÁT S ŠIROKOÚHLÝM OBJEKTIVEM Lumix DMC-FT1

První vodotěsný, nárazu-vzdorný a prachotěsný fotoaparát s HD videoklipy AVCHD Lite *

*k 27. lednu 2009

Lumix DMC-FT1 je určen pro ty, kteří nejspíš nějaký ten fotoaparát zničili. Odolný přístroj pro milovníky aktivního trávení volného času vydrží ponor pod mořskou hladinu, prach a písek pouští a pláží a i nějaký ten pád. Pokud se tedy rádi vydáváte za dobrodružstvím na vodu či do hor, je určený právě pro vás. Odolný přístroj, který je zároveň fotoaparátem i kvalitní kamerou, pořídí skvělé fotografie i HD videa v podmínkách, které jiné přístroje nevydrží.

Model FT1 je odolný proti nárazu, prachu i vodě a je s ním možné špičkové HD videoklipy ve formátu AVCHD Lite. Díky v této kategorii unikátnímu 28mm širokoúhlému objektivu Leica, 4,6x optickému zoomu a Inteligentnímu Auto režimu s ním můžete vyrazit i do toho nejtěžšího terénu a přinést zpátky skvělé snímky. Fotoaparát FT1 byl testován stejně jako odolné notebooky TOUGHBOOK, takže je vodotěsný do hloubky 3 metry, odolá pádu až z výšky 1,5 metru a nemusíte se bát ani prachu. Díky tomu je to dokonalý přístroj pro dobrodruhy - můžete se s ním bez obav vydat tam, kam jste se dosud s fotoaparátem neodvážili.

Objektiv LEICA DC VARIO-ELMAR s 4,6x optickým zoomem přináší rozsah od 28 do 128 mm, díky kterému můžete fotit úžasné detaily krajiny, či naopak krásné a barevné podvodní snímky, které by s běžným ohniskem nešlo tak snadno pořídit. Rozlišení 12,1 Mpx poskytne kvalitní obrázky vhodné k tisku i výřezům. Pokud by vám nestačil standardní rozsah zoomu objektivu, můžete využít funkci Extra optický zoom, která zvyšuje rozsah zoomu až na 9x (252 mm).
Videozáznam bude díky formátu AVCHD Lite ve vysokém rozlišení HD, ale zároveň zabere na paměťové kartě polovinu místa než běžné JPEG video formáty. Dolby Digital Creator zajistí špičkový zvuk a speciální funkce se postará o odstranění rušivých zvuků větru. Model FT-1 je díky tomu skvělou kombinací fotoaparátu a videokamery se snadným ovládáním, vhodný pro každé dobrodružství.

Při nahrávání videa je zoom funkční v celém rozsahu. Na výběr je ze 17ti různých nastavení pro nejrůznější situace. Při záznamu do AVCHD Lite je možné zvolit ze tří úrovní kvality záznamu: SH (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps). Pokud je tma, automaticky se při záznamu rozsvítí zabudované LED světlo. Pro nahrávání videa je určeno speciální tlačítko na zadní straně přístroje.

Inteligentní Auto režim, který je chloubou fotoaparátů Lumix, je nyní dostupný i při nahrávání videa. Automaticky zvolí nejvhodnější scénický režim a pomáhá s korekcí chvění rukou, ostřením a správným nastavením jasu. Díky tomu je dokonalým řešením pro zaznamenání skvělých fotografií i videa. Funkce Rozpoznávání tváří je novinka, která si zapamatuje obličeje z předchozích snímků. Pokud se známá tvář objeví v dalším záběru, automaticky na ni zaostří i ve skupině a postará se o skvělý snímek. Inteligentní volba scény automaticky volí mezi režimy Normal, Portrét, Makro, Krajina a Šero ten nejvhodnější pro nejlepší snímky. Inteligentní zaostřování AF udržuje vybraný cíl zaostřený i při pohybu.

Funkce Rozpoznání tváří si v modelu FT1 pamatuje tváře konkrétních lidí. Pokud opakovaně fotíte téhož člověka, fotoaparát vás vyzve k zadání jména. Kdykoli pak najde tento obličej v záběru, zobrazí jméno na displeji a automaticky zaostří přímo na něj. Můžete zvolit ikonu, která bude se jménem spojená a zadat věk. Všechny snímky s ním pak budou automaticky označeny jménem a věkem. Pokud zaznamenáte dítě mladší než tři roky, fotoaparát se automaticky přepne do režimu Dítě, kdykoli se objeví v záběru. Při promítání pak můžete nechat zobrazovat pouze snímky obsahující konkrétní osobu. Díky tomu je mnohem snazší také třídění a archivace.

Kromě již zmíněných pokročilých funkcí, aktivuje iA režim podle potřeby i standardní funkce, bez kterých se dobrý digitální fotoaparát neobejde. Optická stabilizace obrazu Mega O.I.S. se postará o nechtěné chvění rukou, Inteligentní ISO zajistí ostré záběry i u pohybujících se objektů. Optický stabilizátor obrazu Mega O.I.S. má nyní navíc kromě úrovně 1 a 2 i nastavení Auto, kdy fotoaparát sám zvolí vhodnou míru podle zoomu. Inteligentní expozice nastaví správně hodnoty pro každou část snímku, takže se vyhnete příliš tmavým stínům i příliš světlým místům. Barevné přechody a detaily jsou pak dokonale zachyceny a vyrovná také případné protisvětlo. Rychlé zaostření AF zaostří obraz ještě před stisknutím spouště, takže neztrácíte vzácné vteřiny čekáním. Proto málokdy zmeškáte záběr.

Díky formátu videa AVCHD Lite stačí vložit paměťovou kartu do SD slotu televizoru Viera a hned přehrát*. Další možností je připojit fotoaparát k televizoru mini-HDMI kabelem a pomocí dálkového ovladače prohlížet fotografie i video. Zobrazit je můžete jako časovou linku, v kalendáři nebo třena podle toho, v jakém scénickém režimu byly pořízeny. Pro prohlížení v terénu skvěle poslouží i 2,7palcový Inteligentní displej s rozlišením 230.000 bodů a širokým pozorovacím úhlem, který automaticky upravuje jas podle okolních světelných podmínek.

Fotoaparát FT1 přidává další scénické režimy pro fotografie, takže jejich počet stoupl na 26. Nově - přesně podle určení tohoto fotoaparátu - přibyly režimy Pláž & Surfování a Panorama Asistent. Režim Pláž & Surfování se vyznačuje především nastavením bílé přesně pro písek na pláži a mělkou vodu. Panorama asistent vás provede tvorbou vertikálních i horizontálních panoramat. Na displeji budou zobrazeny vodící čáry, podle kterých stačí záběr jednoduše upravit. Přiložený program PanoramaMaker je potom perfektně složí dohromady. S modelem FT1 zaostříte již od 3 cm. Funkce Makro zoom umožňuje fotit ještě vetší detaily díky 3násobnému digitálnímu zoomu.

Inteligentní LCD s vysokým rozlišením automaticky volí jednu z 11ti úrovní jasu podle úrovně okolního světla. Díky tomu je vždy perfektně jasný a čitelný. Menu je jasné a mohou se v něm snadno orientovat i senioři. Procesor Venus Engine HD umožňuje výrazně rychlejší prohlížení fotografií- asi 17x rychleji vykresluje náhledy a 4x rychleji zobrazuje jednotlivé obrázky dokonce i v nejvyšším rozlišení 12,1 megapixelů.

Součástí balení je i software PHOTOfunSTUDIO HD Edition, který je určený pro prohlížení a editaci fotografií a videa. S jeho pomocí je také možné ukládat videa na YouTube či vypalovat DVD.

Nově vyvinutý procesor Venus Engine HD je více než dost rychlý pro zvládnutí videa ve vysokém rozlišení. Díky dvěma CPU se může pochlubit zhruba 2,4 krát větším výkonem, který zrychluje i všechny operace fotoaparátu. Nový procesor zvyšuje umělou inteligenci přístroje a umožňuje výstup v HD přes HDMI. Zlepšil i zpracování obrazu, takže již při ukládání je redukován šum a výsledkem jsou krásné, jasné a ostré záběry s dokonalými barvami.

Procesor Venus Engine HD zkracuje prodlevu při zapnutí fotoaparátu na pouhých 1,3 sekundy. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je pouhých 0,005 sekundy, což je skvělé pro zachycení momentek. Model FT1 je schopen uložit asi 2,3 snímky za vteřinu v rozlišení 12,1 Mpx*. V režimu vysokorychlostního sériového snímání** zvládne neuvěřitelných 10 snímků za vteřinu. Počet snímků při sériovém snímání je neomezený,*** takže můžete držet spoušť, dokud se nezaplní paměťová karta.

I přes vysoký výkon je spotřeba procesoru Venus Engine HD nižší než u Venus Engine IV. Díky tomu došlo k prodloužení výdrže baterií až na 340 snímků (CIPA).

* Max. 5 snímků v standardním / 3 snímky ve vysokém rozlišení
** 3 Mpx (4:3), 2.5 Mpx (3:2), 2 Mpx (16:9) záznam. (10fps při režimu Priorita závěrky / 6fps při režimu Priorita obrazu).
*** Rychlost sériového snímání se liší podle paměťové karty, velikosti a kompresi souboru. Počet snímků závisí na velikosti paměťové karty, kapacitě baterií, velikosti a kompresi souboru.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 12,1 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2560x1440, 2560x1712, 2560x1920, 3264x1840, 3264x2176, 3264x2448, 4000x2248, 4000x2672, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 4,6 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-128
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 128 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/3000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
Scénické režimy: portrét, jemná pleť, transformace, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, autoportrét, potraviny, párty, světlo svíček, ohňostroj, noční obloha (15, 30, 60 s), dítě 1, 2, domácí mazlíček, sníh, západ slunce, panoramatický asistent, vysoká citlivost
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,1 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 40 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98 x 63 x 23
Hmotnost: 163 g
Barva: stříbrná
 
Ostatní
Číslo produktu:DMC-FT1EP-S
Příslušenství v balení: Akumulátor, nabíječka, šňůrka, USB kabel, AV kabel, pouzdro na akumulátor, software
Značka: Panasonic

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-FT1 stříbrný

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (56 - 47)

 • 56

  Avatar
  Dobrý den, foťák mám delší dobu (kromě DSRL) a používám ho na ty aktivity, ke kterým je svou nerozbitností určen. DOTAZ: video: chci-li poslat mailem nahrané video (nebo nahrát na DVD), musím ho nutně konvertovat z .mts Poraďte mi něco jednoduchého. Osvědčeného. Měla jsem FREE HD CONVERTOR, ale nějak mi to teď nejde. Díky. MB

  Milada Bláhová, 28.08.2010 | Reagovat

 • 55

  Bouška
  Reaguje na 54 | Dobrý den, pro Vaše účely je FT1 určitě vhodný.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.03.2010 | Reagovat

 • 54

  Avatar
  Dobrý den, uvažuji o koupi foťáku cenově do 10.000,-. Měl by být rozměrově takový, abych ho občas mohl vzít na kolo do kapsy a aby byl odolný proti nárazu, ale hlavně aby dělal kvalitní snímky (10x15), aby měl otpický stabilizátor apod. Je vůbec možné takový foťák do této ceny sehnat? Patří k nim právě Panasonic Lumix? Díky moc

  Lukáš, 29.03.2010 | Reagovat

 • 53

  Avatar
  Reaguje na 52 | Dobrý den, určitě by bylo dobré směřovat debatu alespoň do komentářů jednoho ze zmiňovaných fotoaparátů (: . Jinak to nevnímejte prosím jako vyhýbání odpovědi, ale minulost už nám ukázala, že rozdíl mezi katalogovým popisem a praxí může být velký. Na takové porovnání a doporučení je ještě brzy.

  Bohouš Brož - Megapixel, 10.03.2010 | Reagovat

 • 52

  Avatar
  Dobrý den, prosím o radu s výběrem odolného fotoaparátu vybírám a rozhoduji se mezi Panasonic Lumix DMC-FT2 nebo Sony CyberShot DSC-TX5 (zatím není dostupný ani jeden). Který by jste mi doporučil?

  Petr, 10.03.2010 | Reagovat

 • 51

  Avatar
  Reaguje na 50 | Dobrý den, na počet snímků má vliv celá řada aspektů, proto se může tento údaj velmi různit, podle normy CIPA je to 340 snímků .

  Bohouš Brož - Megapixel, 09.03.2010 | Reagovat

 • 50

  Avatar
  dobrý den chtěl bych se zeptat, jak je to tedy skutečně s tím počtem fotografií na jedno nabytí???

  peli, 09.03.2010 | Reagovat

 • 49

  Avatar
  Lonska recenze vodotesnych fotaku: http://www.dpreview.com/reviews/Q209waterproofgroup/

  Radek, 12.02.2010 | Reagovat

 • 48

  Lukeš
  Reaguje na 47 | Dobrý den, myslím že jste vybral správně. Z odolnějších fotoaparátů v této třídě se nabízí právě tento Panasonic a nebo Olympus mju 6010. Ten má obdobné technické parametry a je o trochu levnější.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 01.02.2010 | Reagovat

 • 47

  Avatar
  Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jaký digitální fotoaparát bych si měl pořídit? Budu používat pro běžné použití a ocenil bych i jeho větší odolnost vůči prachu, vodě a nárazu. Cenu bych viděl tak kolem 7.000,-Kč.Děkuji za odbornou odpověď.

  Arny, 30.01.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím