Panasonic DMC-FX100 stříbrný Komentáře k Panasonic DMC-FX100 stříbrný

Zpět na detail

Zobrazeny komentáře (44 - 1)

 • 44

  Bouška
  Reaguje na 43 | Dobrý den, můžete to posoudit na ukázkových snímcích, podle mého je na tom o něco lépe Ixus 860 IS.

  Luděk Bouška - Megapixel, 20.06.2008 | Reagovat

 • 43

  Avatar
  Dobrý den, prosím o Váš názor při srovnání Canon Ixus 860 IS a Panasonic FX 100, oba mají širokoúhlé objektivy, tudíž téměř srovnatelné přístroje, přesto který z těchto FD dělá lepší fotky? Děkuji.

  karel, 18.06.2008 | Reagovat

 • 42

  Avatar
  Vy vsichni, nadseni a uvazujici o koupi kterehokoliv modelu, bez hledacku....az s nim, na slunicko vyjdete, uvazte si ho k ruce, protoze s nim budete chtit seknout, kdyz na displeji neuvidite, co vlastne fotite...:-)
  Jeste neco, ekv. 28 mm, je skvely na papire, jinak se to kaci, az hruza...o aberaci radeji pomlcle co, zacit se s necim musi...a to Megapixel nabizi i jine modely....

  sys, 09.03.2008 | Reagovat

 • 41

  Bouška
  Reaguje na 40 | Dobrý den, při snížení rozlišení se využívá stále celá plocha snímače, ale při digitálním zoomu už ne.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.02.2008 | Reagovat

 • 40

  Avatar
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat v souvislosti s neostrostmi v rozích při 28 mm (i když prakticky nevýznamné u FX100): při sníženém rozlišení se využívá menší plocha snímače, nebo je pouze záznam "řidčí" s využitím celé plochy snímače? Jak se tyto skutečnosti projeví při použití el. zoomu. Děkuji Jirka

  Jirka, 29.02.2008 | Reagovat

 • 39

  Bouška
  Reaguje na 38 | Dobrý den, tento model umí v kuse natočit 15 minut, přístrojů s neomezeným videem je celá řada, například http://www.megapixel.cz/canon-ixus-960-is a nebo spousta jiných.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.02.2008 | Reagovat

 • 38

  Avatar
  Chtěl bych se zeptat jestly tento fotak umi natáčet video neomezenou dobu třeba 1 hodinu v kuse nebo jenom těch 15 minut co píšou a nebo kterej foták umi neomezený video

  Kelly, 17.02.2008 | Reagovat

 • 37

  Avatar
  - to ja se asi budu rozhodovat mezi TZ5 a canon G9 s Lensmate adapter a Custom G9 Grip:
  http://www.lensmateonline.com/newsite/G7.html
  http://kleptography.com/rf/

  podle M.Reichmann http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/ G9-Japan.shtml

  TANSTAAFL, 13.02.2008 | Reagovat

 • 36

  Avatar
  Tak jsem si půjčil ten TZ3 a testoval se svým FX-100 a výsledky jsou sporné. TZ3 v místnosti osvětlené zářivkama pořád používal blesk, zatímco FX-100 byl spokojen bez něj (oba blesk na auto) a od toho se odvíjelo vše ostatní, tedy že většina fotek z TZ3 byla přesvícená a s nepřirozenými barvami, díky přemíře světla pak nebyl tak znatelný šum, se kterým u FX100 bojuji.
  Po celkovém zhodnocení několika desítek fotek focených ve větších místnostech jsem došel k názoru, že raději budu mít občas trochu šumu v pozadí, ale ostřejší fotky s věrnějším barevným podáním, než vše přesvícené a mírně mázlé, jak to nakonec spočítá a uloží TZ3. Nehledě na to, že je větší, těžší a není tak hezký.
  Shodou okolností jsme byli opět o víkendu u známých s tou dlouhou mírně osvětlenou místností, ve které mi fx-100 udělal před měsícem hromadu naprosto nepoužitelných fotek, zkusil jsem oproti minule zakázat AI focus a zaostřoval si sám pomocí rámečku, výsledky jsou mnohem lepší a šum v pozadí prostě ignoruji, jinak to nejde, prostě s kompaktem a špatně osvětlenou místností nemohu nikdy čekat zázraky a nezbyde než se s tím smířit, v každém případku bych si výměnou za TZ3 či budoucí TZ5 moc nepomohl, není nad to,než je mít oba v ruce a testovat...

  Weiny, 11.02.2008 | Reagovat

 • 35

  Avatar
  Je to žiaľ tak, že vyrobcovia sa ženu len za megapixelmi, lebo tie vysoké čísla sa dobre vynímajú na krabici. To že sa zvyšuje šum, v slabom osvetlení sa nedajú takmer urobiť poriadne fotky to už ich nezaujíma.

  Ešte k D40. Je to síce malá zrkadlovka, ale chýba jej veľa parametrov. O tisícku, dve sa dajú kúpiť podstatne lepšie zrkadlovky. Môj typ je Pentax K100 Super.

  cico, 07.02.2008 | Reagovat

 • 34

  Avatar
  OK
  :)

  "Tam kde se chci bavit, strčím foťák do ruky ženě či komukoli po ruce a řeknu foť, co se nepodaří vymažu. Tohle by se zrcadlovkou nešlo."

  - ale šlo, jen to jednou zkuste. Dyt D40 ani neni poradna zrcadlovka - to budete koukat, jake fotky z toho polezou.
  A se setovym obj. je to prece snesitelna velikost.

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Ale já nepsal,že tak fotím furt, já psal, že třeba zrovna na silvestra. Jindy si dávám záležet, ale u žádného foťáku jsem takhle se šumem nebojoval, jinak bych si tu nestěžoval. Tam kde se chci bavit, strčím foťák do ruky ženě či komukoli po ruce a řeknu foť, co se nepodaří vymažu. Tohle by se zrcadlovkou nešlo.
  Řvu tady proto,že jsem chtěl pořádný foťák a nechal se nalákat na obrovské megapixely. Už v úvodu diskuse mě pan Bouška doporučoval Ixus, co se týče šumu. Já se ale nechal zlákat parametry a o to víc mě naštvalo, když se mi dostaly do ruky kolegovy fotky z TZ3, které skoro žádný šum neobsahovaly, a to byly z místnosti téměř všechny a v původní velikosti! Což jsem u svých fotek dělaných s péčí nikdy neviděl. A to je kolega takový antitalent, že jsem mu tam po víc jak měsíci užívání k jeho obrovskému překvapení nastavil češtinu! Neměl ani páru o nějakém menu, zvolil první volbu co se namanula a fotil. A šum nikde, tak kde je chyba?
  Zítra si ho půjčím a budu testovat, jestli ale TZ3 sám o sobě šum potlačuje (i za cenu mírného máznutí které si doostřím), nebudu snad ani čekat na TZ5 (a riskovat že výsledek bude zase jiný) a koupím hned TZ3, který se navíc dá sehnat i za 6500kč a teoreticky bych nemusel ani nic prodělat. Co mi vadí jsou ty rozměry a váha, ale než ten šum, raději to oželím.

  Weiny, 06.02.2008 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  Tak vidíte - v tom se lišíme. Udělat správnou kompozici a vystihnout správný okamžik je pro mě to rozhodujícií.
  I na Silvestra.
  Je to pro mě mnohem důležitejší než šum.

  Mačkat bez rozmyslu a pak se divit jak to hrozně dopadlo je k ničemu.

  To si klidně můžete nechat ten panasonic, co teď máte, protože ZARUČENĚ nenajdete žádný kompakt, který vám za každých okolnosti udělá super fotky.

  Hromadné potlačení šumu - to je nesmysl. To nikdy nepotřebujete. Každá fotka je jiná.

  Pokud investujete pár korun, všechno co potřebujete s fotkou udělat vám poskytne Zoner 10.

  Když mi šum OPRAVDU vadí, natáhnu fotku do Capture NX a udělám takřka libovolné úpravy. Dokonce i ze starých ne-nikoních jpg.

  Pokud chcete jenom cvakat bez uvažování a s bleskem, vždy bude přijatelné jenom určité procento záběrů.
  K tomu účelu nejlíp vyhovují levné canony - nař. A550
  Pokud budete aspoň minimálně uvažovat než zmáčknete spoušť, polezou vám z toho výstavní fotky. Koukněte jak se s ním dá fotit:
  http://www.kenrockwell.com/canon/compacts/a550.htm

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 31

  Avatar
  To příspěvek 29:
  Tyhle rady mám nejraději. Na to mám kompakt, abych mohl když chci vypustit a nafotit si pár fotek ze silvestra, kde jsou jiné starosti než nastavování kompozice.
  A když zvolím volbu na kterou jsem zvyklý a všechny fotky jsou jeden velký šum, vytočí to. Šum mizí jen při focení objektů do cca 2m vzdálenosti a přestože blesk letí ještě další 4 metry, zbytek je nekoukatelný a jeden velký flek, a to i po zmenšení. Z jiných akcí v menších místnostech to tak hrozné není, ale z úzké dlouhé mírně osvícené místnosti je to katastrofa. A to byl poslední hřebíček do rakve FX100, nadávám pokaždé když to dám do PC, ale tohle to dovršilo, všechny fotky mohu smazat, bo se vytočím i s odstupem desíítek let, kdykoli tohle uvidím...

  Weiny, 06.02.2008 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Doporučte nej soft na hromadné potlačení šumu. Já zatím všechny fotky proháním hromadnou transformací přes jednoduchý XnView,kde mám vytvořeny dávkové akce na zmenšení pro můj 22" wide monitor, kde navíc používám funkci doostření, která šum o to víc vyzdvihne. Ale zase fotkám z přírody to pomůže. To zmenšení na velikost 1680xzbytek je taky jediný způsob, jak dostat fotky do podoby, aby se na ně dalo dívat. Originál na max. velikost je vždy se šumem, ať s menším či větším, prostě se ho nemohu zbavit, a již vím že je to tím nepoměrem 12mpx & 1/1,72"...
  Takže by mi vlastně stačily 2 či max. 3Mpx, kdyby byly fotky ostré a bez šumu, nemusel bych se s nimi navíc potom v PC tolik drbat.
  Fakt bezva, do malých objektivů nacpat 12Mpx a ať si to pak lidi zmenšujou v PC,aby se na to vůbec dalo koukat, tomu říkám produktivita práce...
  Powershot G9 mě přestal zajímat po zjištění 35mm objektivu. Panasonic cpe 28mm už i do modelů za 6 litrů a Canon ho nedá do vrcholového kompaktu, další záhada.
  Hodil jsem svůj dotaz i zde, tam mi vždy poradili nejlíp...
  http://forum.fotografovani.cz/read.php?140,2443354

  Weiny, 06.02.2008 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  pro Weiny - ještě jednou:

  Je téměř jedno čím fotíte - Your camera does not matter!

  Naučte se správně využívat to, co vaše kamera nabízí. Naučte se nastavit korekci expozice, uvažujte, než zmáčknete spoušť.

  Žádný foťák za vás skvělou fotku neudělá.

  Skvelé fotky dělá fotograf.

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  pro Weiny -
  - ještě jsem zapoměl jeden zdroj. Ken Rockwell fotí hodně na kompakty s krátkým ohniskem.
  Ale to je zdroj který asi znáte:

  http://kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.ht m

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  ja fotim uz hodne dlouho. Na digi jiz taky radu let.
  Nyní mám D80 a 18-200 - což je zatím to nejlepší, co mě ve fotografii potkalo.
  Ale - taky hledám dobrý kompakt se širokouhlým objektivem.
  Zatím by mi vyhovoval pouze ten canon 860 IS.
  Kdyby tak powershot G9 měl širší objektiv, moc bych neváhal. Hlavně teda kvůli RAWu.

  Honba za MP mě nezajímá, nové foťáky budou mít ale i jiné nové vlastnosti, než více MP.
  Sklamal mě canon, že nic nového do kompaktů nepřidal.

  Osobně bych nyní preferoval ty kompakty od Panasonic. Šum mě zas tolik netrápí - dá se celkem dobře potlačit v PC, pokud opravdu hodně vadí.

  Zatím vyčkám až po PMA a nechávám se inspirovat Gordonem Laing - má skvělé recenze včetně verdiktu s video záznamem, například ten canon 860 is:
  http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_ SD870_Ixus_860IS/video_review.shtml

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Díky za rady, ale zrcadlovku určitě nechci, zaprvé bych nikdy nechtěl hledět do hledáčku a za druhé s sebou nebudu tahat půlkilovou potvoru. Takže tady mám jasno.
  Co se týče Canonů, měl jsem předtím 3 Ixusy, nejlíp fotil ten první Ixus500 (ten fotil ze všech kompaktů nejlíp,za tím si stojím), zbavil jsem se ho kvůli malému LCD a videím jen 320x240 při 30fps a od té doby v tom plavu. Poslední Ixus 65 dělal při slabším světle (mírný opar) tak hnusné fotky,že jsem se ho opět po roce rozhodl vyměnit, šum jsem občas taky vnímal, nejen na snímcích z místnosti. Pak jsem začal studovat Panasonicy a zjistil, že mají bezkonkurenčně aspoň papírově nejvýhodnější parametry a nechal se zlomit pro FX-100. Ovšem pokud se mi zdál šum špatný u Ixusu, kam ten se hrabe na FX-100. Fotky jsou super jen na slunci, z delší místnosti nevidím nic než hromadu šumu a stydím se fotky někomu ukázat.
  Krám jeden pitomý. Parametry mu Ixus 860 slabě konkuruje, nemá wide video a má menší snímač, nechce se mi znovu prodělávat, když si parametrově nepomůžu.
  Zítra si od známého půjčím jeho TZ3 a zkusím fotit stejné místo jím a mým FX-100 a pak to srovnám.
  Pokud TZ3 nižším šumem zvítězí, FX-100 půjde okamžitě z domu. Pak už budu jen čekat, jestli TZ5 nebude mít horší fotky než TZ3, jelikož už vím,že nejsou vždy lepší fotky z novějšího dražšího modelu a celý svět nesmyslně propadl honbě za co nejvíc megapixely, které jsou zdá se v tomto případě a zváště u kompaktů ve výsledném obrazu nakonec jen a jen ke škodě, pan Bouška mi dá jistě za pravdu...
  W

  Weiny, 06.02.2008 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  milý Weiny,

  musíte se rozhodnout, co od svého foťáku požadujete. Pokud chcete kvalitní obraz o vysokém rozlišení a s minimálním šumem, zvolte některý budget DSLR. Například t.č téměř nepřekonatelný NIKON D40 http://www.megapixel.cz/nikon-d40-18-55-mm-ed-ii

  Žádný (současný) kompakt nebude nikdy mít podobně kvalitní výstup. Protože kompakty mají (zatím) menší čipy.
  (Což za pár měsíců nemusí být pravdou.)

  Pokud chcete kvalitní top kompakt a nechcete ztrácet čas manuálním nastavováním, je pro vás ideální například IXUS 860 IS http://www.megapixel.cz/canon-ixus-860-is

  Pokud chvíli vydržíte, objeví se za chvíli, jako obvykle po PMA, nové a určitě zcela úžasné foťáky, například PANASONIC TZ4 anebo 5.

  Ty budou mnohem lepší ale zcela jistě nebudou dokonalé. Protože za dalších pár měsíců se objeví opět výkonnější technika za nižší ceny.

  Takže nezoufejte, neváhejte a nakupujte.
  :)

  TANSTAAFL, 06.02.2008 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  Tak nevím, po půl roce používání tohoto přístroje jsem stále rozpolcen,zda to byla správná volba, už jsem si tu párkrát stěžoval, mé podezření se stále prohlubuje a tento foťák už nechci, zkusím jej za nějakých 6800kč prodat, kvůli šumu, který je prostě neskutečný.
  Z jiných diskusí zde jsem se dozvěděl,že je nesmysl se honit za mpx a že je to přesně naopak: http://www.megapixel.cz/olympus-sp-570-ultra-zoom? stranka=komentare
  Takže mít 12mpx při snímači 1/1,72" je sebevražda a fotky z FX100 v místnosti a při menším světle mi to naprosto potvrzují, i při zmenšení na 1680xzbytek je věšina fotek nepoužitelná,děs.
  Měl jsem v ruce fotky z TZ3 a to je úplně o něčem jiném, po šumu téměř ani stopa. To zase na jiné diskusi sepsuli,že je to ztráta detailů:
  http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-N102B32AF89B8 C58AC12573E100258794.html?&all=1
  Teď dumám jestli lepší ztráta detailů nebo nekoukatelný šum. Přitahuje mě počkat si na TZ5, jenže ten nejen že bude dražší, ale má už 9.1mpx (10celkově) a mám strach,že to opět obrazu neprospěje, při snímači 1/2.33" to zas nebude stíhat.
  Canony jsou v této kategorii zase s poloviční výbavou a 28mm objektiv má jen jeden Ixus, to je prostě bída :-((((
  W

  Weiny, 06.02.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Dobrý den mohl by mi někdo poslat ukázku videa v plném rozlišení i se zvukem? Neumím si to moc představit. velikost videa nerozhoduje. Adresa: viza2@seznam.cz předem děkuji. Vítek

  Vítek, 05.02.2008 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, jedná se o kartu http://www.megapixel.cz/kingston-2-gb-sd nebo podobnou od jiného výrobce, ale stejných vlastností. Pokud chcete rychlou kartu, výměna je samozřejmě za určitý doplatek možná. Je to věcí dohody přímo na prodejně.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.01.2008 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Prosím o sdělení jaká karta je k dispozici v setu za 9990,- Kč...? Mám zájem pouze o rychlou kartu, min cca 80x... Lze si vybrat?

  RoK, 07.01.2008 | Reagovat

 • 20

  Bouška
  Reaguje na 19 | Dobrý den, videem jsem se nikdy do hloubky nezabýval, ale tak, jak to píšete, to má logiku, rozlišení má vliv pouze na výslednou velikost obrazu, takže na větším monitoru může být větší rozlišení výhodou.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.12.2007 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Pokud budu natáčet filmové klipy v pohybu, nastavím si to na 848 x 480. Ale statické, dejme tomu, makro video barevných květin bude asi lépe vypadat v režimu 1280 x 720, přestože mi to bude snímat jen 15 snímků za sekundu. Máte takovou zkušenost, pane Bouško?

  HANS, 08.12.2007 | Reagovat

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, záleží na tom, jaké máte nároky. Vybíral bych mezi Ixusem 960 IS a FX100. FX100 má velkou výhodu v širokoúhlém objektivu, IXUS má zase o kousek lepší fotky při nastavení vyšších citlivostí.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.11.2007 | Reagovat

 • 17

  Avatar
  Dodrý den,chtěl jsem se Vás zeptat na názor a výběr fotoaparátu.Jsem ve focení amater!
  Vybral jsem si z modemů lumix fx100, lumix tz3 a isux 960.Mohl by jsme mi prosím poradit s výběrem?Nebo popřípadě poradit něco jiného.Děkuji

  Libor, 30.11.2007 | Reagovat

 • 16

  Bouška
  Reaguje na 15 | Dobrý den, při videu nezoomuje vůbec.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.10.2007 | Reagovat

 • 15

  Avatar
  Umí FX 100 digitálně zoomovat při natáčení videa? Pokud ano, kolikrát (rozlišení 848x480) a je toto plynulé a je možné kombinovat s přednastaveným optickým zoomem? Děkuji Jirka

  Jirka, 30.10.2007 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Omlouvám se za předešlé příspěvky, až jsem vychládl a trochu se v tom zorientoval, pochopil jsem, že hlavní je mít 28mm objektiv a díky tomu, že mám hodně mega, můžu si kvalitní 16:9 (či raději 3:2) vytvořit i bez wide snímače, s ním totiž zase foťáky ořezávají formát 4:3. Takže pardon za zbytečnou zlobu, kdyžtak to smažte. Já jsem spokojen, na tom fóru výše mi to kluci jen potvrdili a se známým co má Leica D-lux3 jsme si vysvětlili výhody a nevýhody wide snímače, o který už ani nestojím. Mějte se tu.
  W

  Weiny, 28.07.2007 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Super, takže jsem se napálil. Viz: http://forum.fotografovani.cz/read.php?41,2167193
  FX100 nemá 16:9 snímač, ale jen objektiv, tedy jen ořezává obraz, což je opravdu převratná funkce a je mi úplně naprd, mohl jsem zůstat u Ixusu. Snímač 16:9 (a dokonce i displej) má údajně asi jako jediný kompakt na trhu práve LX2. Takže Vám pane Boušku děkuji, to bylo přesně to, co jsem se ptal, jaký je mezi nima rozdíl. Napsal jste že manuální ostření, které nevyžaduji, malý detail o CCD snímači který má LX2 jako jediný 16:9 jste neuvedl, přestože jsem psal,že chci měnit hlavně kvůli 16:9. Takže ani Ixus 850 to nevytrhne, všechny umí jen ořezat a nechápu, proč se vůbec prodávají, když je to obyčejný marketingový tah a podvod na hlupáky, co to uspěchají jako já. Teď mám 10 litrů ve foťáku co mi nic nového nepřinesl. Za 8 litrů prodám, má někdo zájem?

  Weiny, 27.07.2007 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Koupil jsem dnes tu novinku, Panasonic DMC-FX100, přechod na něj z Ixusu mě vyšel se vším příslušenstvím na hezkých pár tisíc, udolal mě k tomu wide formát, ve kterém umí fotit. Pak jsem ale s hrůzou zjistil, že veškeré širokoúhlé nastavení jak fotek tak videa spočívá pouze v tom,že to foťák jen ořeže a o to míň pak ve finále zachytím. Tzn. že pokud si před sebe dám krabici a budu ji fotit ve stejné pozici 16:9, 3:2 a 4:3, tak oba wide formáty jí kus uřežou a až klasické 4:3 ji vyfotí celou. Přitom do šířky se celou dobu nic nezvětší, pouze se ořeže výška. Tomu odpovídá i rozlišení, které foťák píše, tedy 12Mpx, 9 a 7Mpx (mám ten pocit). Tak k čemu je ten objektiv širokoúhlý? :S
  Měl jsem za to,že narozdíl od 4:3 objektivu mi zůstane např. při pokusu s krabicí stejná výška, ale zabere víc plochy na šířku, to se ale zdá se neděje, pouze mi ořeže výšku, což nepotřebuji a mohl jsem si to pak dělat třeba akcí v Photoshopu, na co tedy všude píšou "konečně širokoúhlý objektiv"?
  Jsem z toho tak na prášky že s tím snad šlahnu, těšil jsem se jak si konečně na svém 22"wide monitoru vychutnám fotky přes celou obrazovku, ale když vidím že jsem to samé mohl udělat i s předešlým Ixusem55 a stačilo fotky jen ořezat je mi nanic, vysvětlí mi někdo v čem spočívá to kouzlo wide objektivu?

  Weiny, 27.07.2007 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  No jo, jenže já zrovna patřím do skupiny lidí, co se nechce na dovolené či oslavě zabývat tím, co má v menu nastavit, ale chci mít za každého osvětlení v rámci možností co nejlepší fotky. Takže preferuji kvalitní automat, který bude mít co nejmíň šumu. Fotil jsem s Ixusem 55 snímky při mírné mlze, tedy jen malinko zhoršené viditelnosti, kdy oko problém nemělo, ale co z toho vylezlo za šedý paskvil jsem nechápal. Předešlý Ixus 500 měl mnohem lepší fotky, nemohu si pomoct. Vyměnil jsem jej kvůli váze a displeji a pak se bil do hlavy.A stál mě před 3-mi lety 15000kč... Snad s tím Panasonicem FX100 nedopadnu stejně...

  Weiny, 26.07.2007 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 8 | Je to objektivem a právě možností manuálního nastavení expozice, čímž je možno ovlivnit i obrazovou kvalitu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.07.2007 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Myslíte že lepší fotky než s oběma jmenovanými pořídím s LX2? V čem se to "o třídu výš" projevuje? Které parametry to dokazují?

  Weiny, 26.07.2007 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  No po přečtení dvou recenzí na oba modely se přikláním k FX100:
  http://www.fotografovani.cz/art/forec_amater/panas onic-lumix-fx100-recenze.html?pos=4
  http://www.fotografovani.cz/art/forec_amater/Canon -IXUS-850-IS-rec.html?pos=4
  Ixus850 sepsuli pro nepříliš kvalitní optiku, zatímco FX100 všechny nadchnul. Asi ho risknu. Fascinuje mě jeho velikost (drobnost) při těch parametrech. Šum je prý dobrý do ISO100 (u Canonu do 200), zkusím s tím laborovat. Zajímá mě jak dopadne fotka, kde nastavím ISO100 a bude mít málo světla.
  Díky.

  Weiny, 26.07.2007 | Reagovat

 • 6

  Bouška
  Reaguje na 3, 4, 5 | Dobrý den, mám pocit, že Vy říkáte moaré barevnému šumu... Canon je na tom většinou v tomto ohledu o něco lépe, než Panasonic. Jinak FX100 nabízí velice dobré výsledky, LX2 je o třídu výš a těžko se tedy porovnávají. Pokud nechcete nic nastavovat, je lepší volba FX100, ale jestli chcete co nejmenší šum, tak je Ixus 850 IS ještě lepší.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.07.2007 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Co mě nepotěšilo je barevné moaré u sochy co je focená potmě zde v galerii, přesně tohle na fotkách nesnáším, problémy s tmavou barvou při nedostatku světla, mají je i Ixusy a Panasoniky ho pro změnu ještě zabarvují, takže se na to nedá dívat vůbec. Jsem z toho vedle, nevím zda Ixus 850 přece jen nebude lepší volba :-(((

  Weiny, 26.07.2007 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  FX100 má "jen" 3x zoom (oproti 4x u LX2), ale zase má krom jmenovaného větší snímač a hlavně už se nemusí vysouvat blesk, což muselo být dobře otravné. Já v něm vidím jasného favorita, jen chci slyšet názor člověka, co se s oběma modely fyzicky setkal, třeba je tam něco, co mi ušlo, především preferuji kvalitu obrazu. A automatické funkce, nerad něco nastavuji. Díky.

  Weiny, 25.07.2007 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Zdravím Vás, jsem dlouho majitel Ixusů (Ixus5 a pak Ixus55) a z důvodu přechodu na 22"wide monitor chci změnit i foťák, poslední Ixus mě ale s obrazem nepotěšil, na všem tmavém je moaré, proto uvažuji o Panasonicu, víceméně díky Vaším příspěvkům, líbil se mi LX2, ale pak jsem objevil novinku FX100 a líbí se mi mnohem víc, má menší rozměr, 12,2mpx a je lehčí, jaktože je u Vás levnější než LX2 a nikde se o něm nějak moc nezmiňujete? Co byste doporučil, když už je na trhu, zůstat u ověřené LX2 nebo bude přece jen FX100 vybavenější při kompaktnějších rozměrech? Nemohu to z těch údajů vyčíst a zaráží mě i nižší cena novinky. Díky moc za odpověď.

  Weiny, 25.07.2007 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, je univerzální, tedy 100-250V.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.07.2007 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobry den,

  v jakem napeti lze pouzivat prilozenou nabijecku? Jen 230V nebo v rozsahu 110-250V 50/60Hz?

  Dekuji mnohokrat,

  JV

  Jan Velik, 13.07.2007 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím