010520
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-FX2
- Rozlišení snímače: 4 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2 "
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-FX2?
„Panasonic DMC-FX2“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 29.12.2005

Panasonic DMC-FX2
Ukázkové snímky
Parametry
Ultrakompaktní digitální fotoaparát, CCD 4,2 Mpx, 3x optický zoom LEICA (35-105 mm), optický stabilizátor obrazu, F2,8-5,0, ISO 64, 100, 200, 400, závěrka 8-1/2000 s, LCD 2,0 in, karty SD/MMC, JPEG, MOV, konektor - USB, audio/video výstup
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 4 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2303x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94 x 50 x 24 |
|---|---|
| Hmotnost | 148 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | AC síťový adaptér, nabíječka, akumulátor, SD paměťová karta 16 MB, AV kabel video, USB kabel, šňůrka na ruku, software – USB driver, SD Viewer for DSC, ArcSoft PhotoBase, ArcSoft PhotoImpression, ArcSoft Panorama Maker |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Panasonic DMC-FX2
Související články s Panasonic DMC-FX2
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic DMC-FX2
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.













Komentáře