010332
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-FX55 stříbrný
- Rozlišení snímače: 8,3 Mpx
- Optický zoom: 3,6 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-FX55 stříbrný?
„Panasonic DMC-FX55 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 24.06.2008

Panasonic DMC-FX55 stříbrný
Popis a parametry
Stylový ultrakompaktní fotoaparát FX55 se stabilizátorem obrazu, skvělým širokoúhlým objektivem Leica, snadným ovládáním a vysokým rozlišením nabízí oproti modelu FX33 navíc ještě větší displej s úhlopříčkou 3,0 palce!. Rozlišení 8 Mpx, 3,6x optický zoom (28-100 mm).
- 3.6x LEICA od 28mm
- Mega-optický stabilizátor O.I.S a inteligentní ISO (I.I.C.)
- Ovládání a menu kompletně v ĆEŠTINĚ
- CCD s rozlišením 8.32Mpx a velikostí 1/2.5"
- INTELIGENTNÍ AUTO režimy pro ISO/expozici/programy/ostření
- 3.0" POWER LCD panel (230K)
3.6x zoom LEICA od 28mm, MEGA O.I.S., INTELIGENTNÍ AUTO - i.ISO/i.detekce tváří/i.detekce scén/i.zaostřování, rozlišení 8.1Mpx s výběrem formátu 4:3/3:2/16:9, VENUS ENGINE III, JPEG, objektiv VARIO-ELMARIT f =2.8-5.6 / 28 - 100mm (35mm), rozsah závěrky 8s-1/2000s (15,30,60s v programu Hvězdné nebe), motivové programy, 3.0" POWER LCD panel (230K) s vysokým rozlišením, sériové snímání 7/3/2 snímky/s MEGA BURST do vyčerpání karty, režim makro (od 5cm), 1/3/5/bodový-autofokus a superrychlé ostření, ostření ve tmě, inteligentní zonální měření, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100-1600 + režim Vysoké citlivosti do 3200 ISO, manuální vyvážení bílé, vestavěný blesk, histogram, AUTO BRACKETING, úprava podání snímků (normální, syté, studené, teplé, ČB, sépiové), ozvučené VGA videoklipy 16:9/4:3, audiodabing, datové razítko, automatické otáční snímků, interní paměť 27MB, kompletně v češtině, přiloženo - Li-ion 3.6V / 1000mAh, USB / SW, tělo přístroje vyrobeno z hliníku
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 5 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,3 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2048x1360, 2560x1920, 3264x1840, 2560x1712, 2560x1440, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3,6 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-100 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 100 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 6,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 94,9 x 57,1 x 22,8 |
|---|---|
| Hmotnost | 143 g |
| Barva | stříbrná |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | nabíječka, akumulátor, USB kabel, AV kabel, šňůrka na ruku, Software |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,027 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FX55 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FX55 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic DMC-FX55 stříbrný
Související články s Panasonic DMC-FX55 stříbrný
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic DMC-FX55 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.














Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 19. 6. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
I
ráda bych se zeptala, který fotoaparát byste mi doporučil, jestli panasonic lumix dmc-fx33 nebo dmc-fx55. Měla jsem dmc-fx 07, se kterým jsem byla velmi spokojená. Chtěla bych si nechat poradit o koupi nového. Děkuji za odpověď
Iva, 16. 6. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 8. 5. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
HŠ
zajímalo by mě, jestli je možné do tohoto nebo podobných přístrojů, pokud jsou zakoupené v zahraničí (BTW, nevíte, zda se prodává v USA?), dodatečně nahrát češtinu (pokud tato chybí) a sehnat k nim český návod.
Děkuji
Honza Š., 7. 5. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 8. 2. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
s
váhám mezi širokoúhlými kompakty lumix-tz3, lumix fx 55 a canon ixus 860. Jde mi především o kvalitu fotek; o panasonicu se hodně píše, že se potýká se šumem, tak nevím, jestli mezi uvedenými modely panasonicu a canonu je ve výsledných fotografiích značný rozdíl.
(Také bych ráda věděla, zda model ixus 860 umožňuje zobrazení data na fotografii a zda je možno sehnat ještě jeho předchůce ixus 850.)
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
sandra, 8. 2. 2008 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 26. 12. 2007 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
W
Wenec, 22. 12. 2007 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 12. 2007 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat
V
Rada bych se zeptala na cislo modelu nasledujiciho po L(F)X07 Panasonic.
Teprve se orientuji pred koupi noveho fotaku. Preferuji 3"display i hledacek (je-li to mozne dohormady na kompaktu), stabilizator a min. 4x zoom. Mohu pozadat o radu?
Jsem amatersky fotograf - priroda, rodina, sport, ale taky architekt a potrebuji fotit modely, projekty atp.
Dekuji! Vera
Věra, 3. 12. 2007 |Panasonic DMC-FX55 stříbrný |Reagovat