5 025 232 403 882
zkopírováno do schránky
010353
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-FZ50 stříbrný
- Rozlišení snímače: 10,1 Mpx
- Optický zoom: 12 x
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-FZ50 stříbrný?
„Panasonic DMC-FZ50 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.11.2008

Panasonic DMC-FZ50 stříbrný
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FZ50 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FZ50 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Navíc DÁRKOVÝ POUKAZ zdarma! Fotoaparát pro náročné. FZ50 je EVF zrcadlovka s objektivem Leica se stabilizátorem obrazu zaručuje ty nejlepší obrazové výsledky. Rozlišení 10 Mpx, 12x optický zoom (35-420 mm), F 2,8-3,7, ISO 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, závěrka 60-1/2000 s, elektronický hledáček, polohovatelné LCD 2,0 in, české menu, paměťové karty SD/MMC, 668 g
Společnost Panasonic představuje nový digitální fotoaparát LUMIX DMC-FZ50
K základním charakteristikám nového modelu patří 12x optický superzoom Leica s optickým stabilizátorem obrazu, CCD snímač s rozlišením 10,1 megapixelu, mechanické ovládání a funkce inteligentního nastavení citlivosti ISO (I.I.C.) až do 1600 ISO. Panasonic DMC-FZ50 je ideálním přístrojem pro fotografy, kteří chtějí vlastnosti zrcadlovky v těle a ceně kvalitního kompaktu, a stejně tak potěší náročné fotoamatéry, kteří rádi pracují s manuálním nastavením.
U všech fotoaparátů Panasonic je dnes již samozřejmostí optická stabilizace obrazu MEGA O.I.S. Detekce chvění ruky probíhá frekvencí 4 000x za sekundu, takže oproti běžným přístrojům zachytí fotoaparáty Panasonic nesrovnatelně větší množství ostrých fotografií. Panasonic FZ50 je zároveň prvním fotoaparátem na světě, který disponuje unikátní funkcí inteligentní nastavení citlivosti (I.I.C.)Tato technologie výrazně snižuje riziko rozmazání při fotografování rychle se pohybujícího objektu. Při aktivaci Inteligentního ISO (I.I.C.). fotoaparát vyhodnotí pohyb objektu a automaticky přizpůsobí nastavení ISO a expoziční čas tak, aby co nejlépe odpovídal světelným podmínkám. Výsledkem jsou čisté, ostré fotografie prakticky za každé situace.
Poslední generace obrazového procesoru Venus Engine III přináší dramatické snížení digitálního šumu. Obrazový signál je zpracován v několika krocích, ve kterých jsou samostatně filtrovány barevná a jasová složka signálu. I přes výrazný nárůst výkonu je technologie zpracování obrazu Venus Engine III méně náročná na odběr energie, takže lze na jedno nabití pořídit až 360 snímků (dle standardu CIPA, při plném použití LCD i hledáčku). Příznivou spotřebu energie lze ovlivnit i aktivací úsporného režimu, ve kterém se LCD panel při delší nečinnosti automaticky vypne.
Objektiv Leica DC VARIO-ELMARIT s 12x optickým superzoomem (odpovídá rozsahu 35 - 420 mm u kinofilmu) má vysokou světelnost F/2,8 – F/3,7, což je ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek nebo pro pohodlnou práci s hloubkou ostrosti. Tři asférické čočky v kombinaci s tzv. ED čočkou minimalizují barevnou aberaci, která se občas projevuje u objektivů s vysokou světelností. K dispozici je i speciální režim Extra Optical Zoom, který prodlouží optický zoom na hodnotu 13,4x při fotografování s rozlišením 8 megapixelů, 17,1x pro 5megapixelové fotografie a 21,4x pro rozlišení 3 megapixely. V tomto režimu fotoaparát využívá pouze střední část CCD snímače.
Jednou z hlavních předností nového modelu je rychlost. Náběhová doba fotoaparátu se pohybuje kolem 0,9 sekundy a vynikající rychlostní parametry podtrhuje i hodnota zpoždění reakce závěrky 0,009 sekundy, která řadí Panasonic FZ50 mezi absolutní špičku ve své třídě.
Kromě rychlé a spolehlivé automatiky nabízí LUMIX FZ50 také možnost úplného ovlivňování veškerých hodnot. Expoziční časy, clona, ostření, zoom – to vše lze nastavovat manuálně, stejně jako u profesionálních fotoaparátů. Zoom a ostření se nastavují pomocí prstenců na objektivu; clona a expoziční časy otočnými voliči na těle přístroje. Novinkou je tzv. funkční tlačítko (Function Button), které umožňuje rychlou změnu běžných parametrů: rozlišení fotografie, měření světla, ostření, vyvážení bílé nebo citlivosti. Fotograf si může vytvořit i vlastní profily nejčastěji používaných nastavení a uložit je do paměti fotoaparátu.
Výklopný 2palcový displej lze horizontálně i vertikálně otáčet o 180°, takže umožňuje pohodlné fotografování i z nestandardních úhlů. Displej lze dokonce celý otočit LCD povrchem dovnitř, aby se nepoškrábal při přenášení nebo transportu mezi ostatními věcmi v zavazadle. K dispozici je také praktická funkce POWER LCD, která zvýší jas LCD panelu o 40 %, takže je dobře viditelný i za slunného počasí. Rozlišení LCD panelu i elektronického hledáčku je 207 000 pixelů. Vyhledávání konkrétní fotografie v režimu Playback usnadňují náhledy po 9, 16 a 25 snímcích.
Vedle standardního videozáznamu v rozlišení VGA (640x480 bodů) s frekvencí 30 snímků za sekundu umožňuje DMC-FZ50 pořídit i videosekvence ve formátu 16:9 s rozlišením 848x480 bodů. Také při natáčení videa lze zoomovat pomocí prstence na těle objektivu.
Fotoaparát umožňuje ukládat také soubory typu RAW, což jsou obrazová data přímo z CCD, která neprocházejí zpracováním, a je kompatibilní s USB 2.0, takže lze fotky kopírovat do počítače rychlostí až 480 Mb/s.
Funkce sériového snímání umožňuje fotografovat scénu rychlostí až 3 snímků za sekundu v plném rozlišení, přičemž počet snímků v řadě je omezen pouze kapacitou paměťové karty SD (do 2 GB) nebo SDHC (4 GB a více).
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,8 |
| Rozlišení snímače | 10,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 1600x1200, 3264x2448, 2048x1360, 3600x2400, 2560x1920, 3248x2160, 2560x1712, 3072x1728, 3648x2736, 3584x2016 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Objektiv
| Optický zoom | 12 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-420 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 420 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 235000 |
Displej
| Rozlišení displeje v bodech | 207000 |
|---|
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MOV, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 55 mm |
|---|---|
| Rozměry v mm | 141 x 86 x 142 |
| Hmotnost | 668 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 5 025 232 403 882 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Nabíječka, akumulátor, karta SD 32 MB, krytka objektivu, sluneční clona, AV kabel, USB kabel, řemen přes rameno, software, CZ návod |
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Související články s Panasonic DMC-FZ50 stříbrný
Související články s Panasonic DMC-FZ50 stříbrný
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic DMC-FZ50 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.
















Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
JB
Jiří Brodil, 16. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 13. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
M
na fotky typu http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=101205&gal=photo
nebo popripade http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=244308&gal=photo
si muzu nechat prejit chut ze???:(
Marta, 13. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 12. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
JF
jestli se nepletu, byl již P. FZ50 vyřazen z nabídku a nyní je opět skladem (alespoň je to tu napsané). Já stále váhám nad výběrem "ježíška" - zda tento "all in one" nebo nějakou levnější DSLR se . A můj dotaz: Jak rychle bych měl učinit konečné rozhodnutí? Jsou nějaké odhady? Děkuji :o)
Jirka F., 12. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
M
vlastnim tento fotoaparat a chci se zeptat jak bych mohl dosahnout fotek: rybi oko!! a foceni makra! jestli se daji sehnat nejake predsatky a jake???? prosim o radu popripade i o presny typ!! dekuji
Marta, 11. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
J
Jen kresbou, nebo i sumem a ostrostí?? Je to pro mě důležité, děkuji.
Jan, 8. 11. 2008 |Panasonic DMC-FZ50 stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (255)