Digitální kompakt Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB

 • Značka: Panasonic
 • Rozlišení: 6 Mpx
 • Optický zoom: 12 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB?

„Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Kombinace vynikající optické kvality se stabilizací obrazu ukryté v malém těle, rozlišení 6 Mpx, 12x optický zoom (36-432 mm), velký rozsah citlivosti ISO 80 - 1600, české menu. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Parametry a popis

Společnost Panasonic představuje nový kompaktní fotoaparát LUMIX DMC-FZ7 jako nástupce nejlépe hodnoceného (evropský superzoom roku) a nejprodávanějšího superzoomu v Česku roku 2005, modelu DMC-FZ5. Nový model FZ7 nabízí unikátní optický stabilizátor obrazu MEGA O. I. S., kompenzující otřesy ruky při fotografování, výjimečný dvanáctinásobný superzoom LEICA DC (36 - 432 mm při přepočtu na kinofilm) a rozlišení 6,0 megapixelů.

Jednou z mnoha technických inovací, kterými se novinka pyšní, je ovládací joystick, který umožňuje snadné manuální ostření, nastavení expozice a tzv. rychlé menu. Také u LCD panelu došlo k vylepšení - je nyní větší (2.5") a poskytuje jasnější obraz i hůře osvětlených scén. Další inovaci představuje nový akumulátor o kapacitě 710 mAh, s kterým je možné pořídit až 340 snímků na jedno nabití (CIPA standard). Při fotografování s velkým přiblížením, v tlumeně osvětlených interiérech či v noci bez stativu se každý fotograf setká s problémem roztřesení způsobeným chvěním lidského těla. Právě v takových případech se nepostradatelným pomocníkem stává unikátní optický stabilizátor MEGA O.I.S., který vám umožní i v tak náročných podmínkách pořizovat vysoce kvalitní a ostré snímky. Nový model FZ7 navíc disponuje zvláštním režimem pro nastavení citlivosti až na hodnotu ISO 1600, který umožňuje použití kratších expozičních časů v situacích, které vyžadují zachycení rychle se pohybujících subjektů v horších světelných podmínkách.

Skutečným mozkem modelu FZ7, starajícím se o obrazovou kvalitu a rychlost odezvy přístroje, je obrazový procesor LSI Venus Engine II. Ten koriguje chromatickou aberaci projevující se při velkém zoomu jako tenké barevné kontury kolem kontrastních hran objektů, odstraňuje vinětaci a zlepšuje podání detailů. Dále umožňuje sekvenční snímání rychlostí až 3 snímků za sekundu bez omezení počtu, tedy až do zaplnění paměťové karty. Jedinečnost fotoaparátu DMC-FZ7 spočívá v kombinaci vynikající obrazové kvality s podporou optické stabilizace a rychlému a snadnému ovládání pomocí joysticku.

Neocenitelnou předností je jistě i kompletní lokalizace přístroje do češtiny. Model FZ7 tak nabízí začátečníkům i pokročilým fotoamatérům nový rozměr zábavy při fotografování. Panasonic Lumix DMC-FZ7 se objeví na českém trhu v březnu letošního roku v cenové hladině 10 - 15 000 Kč.

Výjimečný objektiv Leica DC s 12X optickým superzoomem v kompaktním těle. Digitální fotoaparát LUMIX DMC-FZ7 je vybaven objektivem s proměnnou ohniskovou vzdáleností LEICA DC VARIO-ELMARIT, který je schopen při světelnosti od 2,8 do 3,3 nabídnout dvanáctinásobný optický superzoom s ohniskovou vzdáleností 36 až 432 mm (ekvivalent klasického kinofilmu). Kombinace tří asférických členů a optická technologie Panasonic daly vzniknout objektivu s vynikajícími optickými vlastnostmi při zachování příjemně kompaktních rozměrů celého přístroje. Pomocí funkce Extra Optical Zoom je možné zvýšit rozsah optického zoomu až na 16,5násobné přiblížení za použití středové části CCD snímače při rozlišení 3 megapixely. Při kombinaci funkce extra optického a 4x digitálního zoomu se celkový rozsah zvýší na 66násobné přiblížení.

MEGA O. I. S. - optický stabilizátor obrazu Panasonic považuje optický stabilizátor obrazu za nezbytnou součást každého digitálního fotoaparátu a proto jej začlenil do všech produktů nové řady LUMIX. Díky vysoké účinnosti se optický stabilizátor stal nepostradatelným nástrojem pro fotografy, kteří se požadují brilantně ostré fotografie i ve ztížených podmínkách, navíc bez ztráty kvality. Ostrost fotografií zajišťuje automatická detekce a kompenzace každého nepatrného záchvěvu ruky (4000krát za sekundu). Stabilizátor Mega O.I.S. pracuje ve dvou režimech. V Režimu 1 stabilizátor kompenzuje vibrace neustále, v Režimu 2, potlačuje neostrosti vzniklé chvěním ruky pouze v době expozice, tedy v okamžiku, kdy fotograf stiskne spoušť. Oproti běžným fotoaparátům je se stabilizátorem obrazu možné fotit z ruky s až třikrát delšími expoziční časy, což je výhodné při fotografování se silným zoomem nebo za špatných světelných podmínek, například v interiéru nebo v noci.

Model FZ7 nabízí nově tzv. režim vysoké citlivosti (High Sensitivity Mode). Tato funkce umožňuje zvýšit citlivost až na 1600 ISO a tím docílit ostrých záběrů subjektů, které se rychle pohybují a za normálních okolností by byly na snímku rozmazané. Režim vysoké citlivosti je efektivní například při pořizování záběrů dětí v interiéru. Výsledkem jsou dokonale ostré fotografie v kvalitě bohatě postačující pro velikost pohlednicového formátu (10 x 15 cm). Použití optického stabilizátoru obrazu a režimu vysoké citlivosti tedy dokáže kompenzovat záchvěvy rukou i pohyby fotografovaného subjektu, což výrazně rozšiřuje možnosti použití přístroje FZ7 prakticky pro každou situaci, vždy při zachování vynikajících výsledků.

O rychlou odezvu fotoaparátu a precizní zpracování obrazu se po stisku spouště stará procesor Venus Engine II. Pomocí přidání jasového signálu od zelených pixelů z oblastí s vodorovnými a svislými liniemi dokáže procesor zvýšit vodorovné i svislé rozlišení obrazu o více než 10 % (ve srovnání s předchozí generací procesoru) při zachování vynikajícího diagonálního rozlišení. Multitaskingový obvod LSI zajišťuje skvělé hodnoty prodlevy spouště 0,008 s a interval závěrky 0,5 s. Procesor umožňuje též superrychlé sériové snímání rychlostí až tří snímků za sekundu v plném rozlišení až do zaplnění kapacity paměťové karty.

Pohodlné a rychlé manuální nastavení expozice i manuální ostření u modelu FZ7 zajišťuje nový ovládací joystick umístěný na zadní stěně přístroje. Při manuálním ostření je na displeji zobrazena vzdálenost, ale také hodnota hloubky ostrosti v závislosti na zvoleném ohnisku a hodnotě clony. Manuální ostření navíc usnadňuje pomocné zvětšení středu obrazu v hledáčku nebo na LCD panelu (tzv. lupa). Ovládací joystick je možné využít i k okamžitému přístupu k často používaným funkcím, jako například nastavení vyvážení bílé, hodnoty ISO, velikosti snímku nebo kompresního formátu. Stačí jen stisknout a podržet příslušné směrové tlačítko na joysticku. Při manuálním nastavení expozičního času lze využít rozsahu od 60 s do 1/2000 s.

Ve srovnání s předchozími modely u FZ7 nalezneme rozměrnější a jasnější LCD panel o velikosti 2,5 palce. Panel má výrazně širší pozorovací úhel, což je důležité při fotografování s přístrojem nad hlavou (např. v davu) nebo z výrazného podhledu s aparátem u země. Při fotografování na prudkém slunci není problém skokově zvýšit jas displeje o 40 %, takže obraz zůstane jasný a dobře čitelný. Díky velikosti panelu je možné zobrazit fotografie i po 9 nebo 25 miniaturách při zachování dobré čitelnosti jednotlivých záběrů.
Pro české fotografy je důležitá informace, že všechny nové modely fotoaparátů Panasonic LUMIX včetně FZ7 s nimi budou komunikovat česky.

Model FZ7 nabízí výběr z několika režimů automatického ostření podle situace a umístění fotografovaného subjektu: 9bodové, 3bodové, 1bodové, případně spot. Režimy 1 a 3bodového ostření lze nastavit také v režimu superrychlého ostření. Jev chvilkového „znehybnění" sledovaného děje na displeji v průběhu ostření se v tomto režimu projevuje pouze minimálně. V režimu 1bodového ostření s normální rychlostí je dokonce eliminován úplně.

Kromě statických snímků výjimečné kvality dokáže model FZ7 natáčet videosekvence v rozlišení VGA (640x480) a dokonce v širokoúhlém formátu 16:9 (848x480), oba rychlostí 30 snímků za sekundu. Oproti předchozímu modelu bylo dosaženo zvýšení nejen velikosti obrazu videosekvencí, ale též kvality a jasu obrazu. Videozáznam včetně zvuku lze bez problémů přehrát na běžném televizoru prostřednictvím přiloženého kabelu.

S přístrojem LUMIX DMC-FZ7 je každý fotograf připraven na nejrůznější situace. K dispozici je 16 motivových programů, díky nimž bude každý snímek vyfotografován optimálním způsobem. Nový režim „Dítě" pro fotografování miminek ještě více podtrhuje roztomilost a výraz malých dětí a zároveň u každé fotografie automaticky uloží věk dítěte podle data narození, které nastavíte do paměti přístroje. U modelu FZ7 umožňuje nastavit data narození dokonce pro dvě děti. Zajímavý je též režim Noční obloha, se kterým lze dosáhnout efektních a emotivních záběrů hvězdnatého nebe, díky možnosti nastavit až 60sekundovou expozici. Režim Tele-Makro je zase ideální pro fotografování drobných předmětů s efektně rozostřeným pozadím. Tento režim je možné aktivovat při maximálním zoomu, kdy přístroj dokáže zaostřit už od vzdálenosti 100 cm. Tím může fotograf dosáhnout minimální hloubky ostrosti a oddělit tak fotografovaný subjekt od rozostřeného popředí a pozadí.

Tvůrčí záměry fotografa takřka neomezeně rozšiřuje další volitelné příslušenství. Tele-předsádka prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivu 1,7krát na 734 mm (ekvivalent kinofilmu), širokoúhlá předsádka naopak rozšiřuje nejširší úhel záběru 0,7 krát na 25,2 mm (opět ekvivalent kinofilmu). K dispozici jsou např. i dva šedé filtry různé intenzity, náhradní baterie, atd.

Ostatní
Značka: Panasonic
Příslušenství v balení: nabíječka, akumulátor, SD paměťová karta 16 MB, krytka objektivu, sluneční clona, AV kabel, USB kabel, řemen přes rameno, software: USB driver, LUMIX Simple Viewer, PhotoFun Studio Viewer, ArcSoft Photo Base, ArcSoft Photo Impression, ArcSoft Panorama Mak
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 6 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1280x960, 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2303x1728, 2816x1584, 2816x1880, 2816x2112, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-108
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 108 mm
Konstrukce objektivu: 11 členů (3 asférické) / 8 skupin
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm
Makro od: 5 cm
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: portrét, jemná pleť, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, švenk pro sport, potraviny, párty, světlo svíček, ohňostroj, noční obloha (15, 30, 60 s), dítě 1, 2, sníh, vysoká citlivost
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 114000
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 114000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
Bracketing: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 112,5 x 72,2 x 79
Hmotnost: 310 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic DMC-FZ7 černý + SD 512 MB

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (21 - 12)

 • 21

  Bouška
  Reaguje na 20 | Dobrý den, předpokládám, že dva týdny se ještě prodávat bude... :)

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.02.2007 | Reagovat

 • 20

  Avatar
  Dobrý den,
  měl bych zájem o Panasonic FZ7, ale jeho koupi bych chtěl uskutečnit do max. 15 dní. Jalikož je dloho na trhu chtěl bych jse zeptat kolik jich máte na skladě.

  Václav, 27.02.2007 | Reagovat

 • 19

  Bouška
  Reaguje na 18 | Dobrý den, k těmto bleskům se dodává rameno, které se připevní do závitu na stativ.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.02.2007 | Reagovat

 • 18

  Avatar
  dekuju, ale este budu chvili otravovat. ale zajimalo by me jak ho k fz7 pridelam?...tohle konstrukteri od panasonika trochu zvorali, kolejnicky chybej a moc.

  Ondra Novak, 23.02.2007 | Reagovat

 • 17

  Bouška
  Reaguje na 16 | Dobrý den, použít lze pouze takový, který se aktivuje pomocí záblesku vestavěného blesku. Například http://www.megapixel.cz/soligor-dg-20-a

  Luděk Bouška - Megapixel, 20.02.2007 | Reagovat

 • 16

  Avatar
  dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli je mozne pouzit u tohoto fotaku externi blesk? dekuju

  Ondra Novak, 20.02.2007 | Reagovat

 • 15

  Bouška
  Reaguje na 14 | Dobrý den, FZ7 panorama nemá, ale Olympusy ano. Cenu nového modelu zatím nevíme.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.01.2007 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Má tento fotoaparát funkci panorama ? Tutéž otázku mám k přístroji OLYMPUS SP 510 ULTRA ZOOM a OLYMPUS SP 550 ULTRA ZOOM. Jaká bude cena nové 550-ky ? díky za odpověď. J.Ž.

  Jiří žemlička, 31.01.2007 | Reagovat

 • 13

  Bouška
  Reaguje na 12 | Ano, podporuje. Nicméně s touto značkou nemáme vůbec dobré zkušenosti, karty byly velmi poruchové. Je to asi daň za jejich nízkou cenu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 26.01.2007 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tento fotoaparát podporuje také paměťové karty značky A-DATA? Popřípadě kde by se to dalo zjistit. Předem děkuji za odpověď

  Vojta, 25.01.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím