Digitální kompakt
Panasonic DMC-FZ8 černý
- Rozlišení snímače: 7,2 Mpx
- Optický zoom: 12 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-FZ8 černý?
„Panasonic DMC-FZ8 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 27.01.2008

Panasonic DMC-FZ8 černý
Popis a parametry
Skvělá optická kvalita, množství funkcí včetně manuálního nastavení, možnost snímat v RAW formátu pro dosažení té nejvyšší kvality a ještě spoustu dalších vymožeností, to nabízí FZ8EG, který svými vynikajícími vlastnostmi nadchne i náročnější fotografy. Rozlišení 7,2 Mpx, 12x optický zoom (36-432 mm), velký rozsah citlivosti ISO 100-3200, české menu.
12x superzoom LEICA, MEGA optický stabilizátor obrazu, úplný manuál, RAW soubory, rozlišení 7.38Mpx s výběrem formátu 4:3 / 3:2 / 16:9, VENUS ENGINE III, JPEG/RAW, objektiv VARIO-ELMARIT f =2.8-3.3 / 36 - 432mm (35mm), průměr objektivu 52/55mm, rozsah závěrky 60s-1/2000s, 20 motivových programů, priorita času/clony, manuální režim, program shift, 2.5" LCD panel (207K), 0.44" LCD hledáček (188K) s dioptrickou kor. a vysokým rozlišením, sériové snímání 3/2 snímku/s MEGA BURST do vyčerpání karty, režim makro (od 5cm), kontinuální zaostřování, 1/3/5/bodový-autofokus a superrychlé ostření, možnost výběru/posunu ostřicí plochy u AF/MF, ostření ve tmě, zonální/preference středu/bodové měření, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100/200/400/800/1250 + režim Vysoké citlivosti do 3200 ISO, Inteligentní ISO (I.I.C.), 2x paměť pro manuální vyvážení bílé, výklopný blesk, histogram, AUTO BRACKETING, úpravy ostrosti/ kontrastu/ saturace/ redukce šumu, ozvučené VGA videoklipy 4:3/16:9, audiodabing, automatické otáční snímků, interní paměť 27MB, nápověda v češtině, přiloženo - Li-ion 7.2V / 710mAh, sluneční clona, USB / SW (i pro RAW
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2048x1360, 2560x1920, 3072x1728, 3072x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | Venus Engine III |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 12 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-108 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 108 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 188000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 207000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 112,5 x 72,2 x 79,0 |
|---|---|
| Hmotnost | 310 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Nabíječka, akumulátor, krytka objektivu, sluneční clona, USB a AV kabel, řemen přes rameno, software |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,027 GB |
|---|
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FZ8 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-FZ8 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic DMC-FZ8 černý
Související články s Panasonic DMC-FZ8 černý
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic DMC-FZ8 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 6. 10. 2010 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
G
Vlastním Panasonic DMC-FZ8 ale stříbrný a scháním podvodní pouzdro do cca 40m na tento tip fotoaparátu.Případné odkazy kde nebo odkud by se dal sehnat,popř.ceník . Děkuji
George, 6. 10. 2010 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 30. 1. 2008 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
VŠ
nemohu se rozhodnout mezi Olympus SP 550 a Panasonic DMC - FZ8, jaký by jste mi doporučil. Děkuji
Vladimíra Šípová, 30. 1. 2008 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 1. 2008 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
V
lze na tento kompakt připevnit polarizační filtr? Doporučte mi typ. Předpokládám, že objektiv nedisponuje závitem.
V případě, že lze připevnit polarizační filtr, lze zároveň mít nasazenou sluneční clonu?
Děkuji
Václav, 16. 1. 2008 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 8. 10. 2007 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Z
Zuzana, 8. 10. 2007 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 5. 10. 2007 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Z
je možné s foťákem DMC-FZ8 pri natáčení videa zoomovat, nebo se "drží" ta vzdálenost, kterou tam mám než začnu točit? Děkuji.
Zuzana, 3. 10. 2007 |Panasonic DMC-FZ8 černý |Reagovat
Všechny dotazy (16)