PN: DMC-G1KEC-K, ID: 004206

Digitální zrcadlovka Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm

 • Rozlišení: 12,11 Mpx

Sháníte Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm?

„Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm?

Začít s výkupem

Ani kompakt, ani zrcadlovka - revoluční model Panasonic G1 dokáže poskytnout fotografům všechny výhody digitálních SLR fotoaparátů (zrcadlovek), jako je obrazová kvalita, možnost výměny objektivů, bohaté příslušenství a plně manuální funkce. Přitom jim nabízí neuvěřitelně kompaktní rozměry a výrazně nižší hmotnost. Rozlišení 12 Mpx, ISO 100-3200, výklopné LCD 3,0 palce. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Panasonic

Parametry a popis

Menší, lehčí a výkonnější zrcadlovka bez zrcadla - konečně

Revoluční Panasonic LUMIX G1 - první SLR digitální fotoaparát standardu Micro 4/3 s výměnnými objektivy bez zrcadla

Společnost Panasonic uvedla první SLR fotoaparát postavený na revolučním standardu Micro 4/3, model LUMIX G1 s výměnnými objektivy. G1 je prvním ideálním fotoaparátem pro všechny aktivní nadšence, kteří nechtějí cestovat s těžkým batohem plným fototechniky, ale s fotografováním to myslí vážně, rádi experimentují a chtějí nekompromisní kvalitu snímků. Novinka totiž dokáže poskytnout fotografům všechny výhody digitálních SLR fotoaparátů (zrcadlovek), jako je výjimečná obrazová kvalita, možnost výměny objektivů, bohaté příslušenství a plně manuální funkce. Přitom jim nabízí neuvěřitelně kompaktní rozměry, výrazně nižší hmotnost, naprostou mobilitu a řadu funkcí, které dosud v digitálních zrcadlovkách nenašli.

Panasonic LUMIX G1 radikálně vyvrací předsudek, že všechny digitální SLR fotoaparáty jsou příliš velké, těžké a obtížné na ovládání. Model vychází z nového standardu Micro 4/3, který kombinuje vysokou obrazovou kvalitu fotografického standardu 4/3 a nový přístup k přenosu obrazu bez použití omezujícího hranolu a zrcadla. Díky tomu standard Micro 4/3 slibuje mnohem vyšší kompaktnost a nízkou hmotnost fotoaparátů, avšak při zachování obrovské flexibility a možností rozšíření.

Super přenosný a snadno ovladatelný Panasonic LUMIX G1 je prvním takovým příkladem. Díky vyššímu počtu elektrických kontaktů mezi tělem fotoaparátu a objektivem se zvyšuje potenciál fotoaparátu do budoucnosti. Přístroj je navíc možné používat jak s výměnnými objektivy standardu Micro 4/3, tak se staršími výměnnými objektivy standardu 4/3 (se speciálním adaptérem). To představuje velkou výhodu zejména pro ty uživatele, kteří již vlastní objektivy standardu 4/3 - stačí dokoupit adaptér a mohou je používat i s podstatně kompaktnějším tělem. Sečteno a podtrženo, nová generace řady Panasonic LUMIX G se výrazně vyčleňuje z rodiny běžných digitálních zrcadlovek.

Nejpřevratnějším prvkem konceptu Micro 4/3 v novém modelu G1 je nahrazení tradičního systému hranolu a zrcadla, které již plně nevyhovuje požadavkům 21. století, zcela novým rozměrným digitálním hledáčkem Panasonic Live View Finder s extrémně vysokým rozlišením, okamžitou odezvou a funkcí tzv. pravého živého náhledu Live View. Díky tomu je tělo fotoaparátu podstatně kompaktnější, vhodnější pro cestování a příjemnější na ovládání. Navzdory tak kompaktním rozměrům jsou fotoaparáty řady G vybaveny inovativními funkcemi, jako je například systém automatického ostření na kontrast (contrast AF) nebo Inteligentní Auto režim (iA), který sklízí úspěchy v kompaktních fotoaparátech LUMIX. Pod označením iA se skrývá celá řada velice důmyslných a užitečných funkcí - AF Tracking (sledování pohyblivých cílů), detekce tváří, inteligentní řízení ISO a inteligentní expozice. Díky tak široké a vysoce efektivní funkční výbavě lze s novým přístrojem pořizovat naprosto úžasné snímky pohotově a bez nutnosti dlouhého nastavování jednotlivých parametrů.

G1 je osazena 4/3 snímačem Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelu, který se vyznačuje širokým dynamickým rozsahem a velice nízkou spotřebou energie. Schopnosti snímače jsou navíc plně využity systémem pravého živého náhledu v reálném čase Live View, a to jak při fotografování pomocí rozměrného LCD panelu, tak při použití  revolučního hledáčku. Kontrastní automatické zaostřování pak přináší další výhody, jako je možnost přesného zaostření na jakýkoli vybraný bod obrazu nebo konkrétní oblast včetně sledování jejího pohybu (AF Tracking). Funkce „pravého živého náhledu v reálném čase" uživateli předem ukáže, jak přesně bude fotografie vypadat a jak se na výsledné fotografii projeví případná změna clony. Velký 3palcový (7,62cm) LCD panel se 100% pokrytím fotografované scény a rozlišením 460.000 bodů je velkým pomocníkem při snaze o dosažení ideální kompozice a vyladění těch nejmenších detailů. U většiny fotoaparátů s výměnným objektivem je závažným problémem prach. Proto jsou nové modely Panasonic vybaveny speciálním ultrazvukovým protiprachovým filtrem, který efektivně eliminuje i ty nejemnější částečky prachu, které ulpívají na snímači a zajišťuje tak vysokou kvalitu obrazu. K výkonu výrazně přispívá i nový obrazový procesor Venus Engine HD, jenž dokáže skvěle potlačit obrazový šum při zachování bohatých detailů a díky výstupu HDMI nabízí nové možnosti propojení s nejmodernějšími domácími audiovizuálními přístroji.

Model Panasonic LUMIX G1 ocení zejména ti, kteří aparáty s výměnným objektivem nikdy nevyzkoušeli, anebo vyzkoušeli, ale přišly jim příliš robustní a obtížné na ovládání. Fotoaparát představuje průlom i na poli designu, a to zejména tím, že oproti tradičním digitálním zrcadlovkám nabízí dramaticky menší rozměry a výběr z podstatně širší barevné škály. I proto je přímo ideální volbou pro milovníky fotografie, kteří dosud váhali s přechodem na digitální zrcadlovku.
Nový model Panasonic LUMIX G1 i amatérskému nadšenci otevře dveře do nekonečného světa kreativní fotografie.

1. Ultra kompaktní digitální fotoaparát s výměnnými objektivy postavený na standardu Micro 4/3

Model G1, který společnost Panasonic právě uvedla na trh, představuje zcela nový typ digitálního fotoaparátu, jenž se vyznačuje podobnými rysy, funkcemi a výkonem jako digitální zrcadlovky, nicméně díky vynechání hranolu a zrcadla je podstatně menší a lehčí, čímž umožňuje i menší a snazší konstrukci objektivů při dosažení stejné nebo vyšší obrazové kvality. Micro 4/3 je zcela nový standard fotoaparátů s výměnnými objektivy, který umožnil mimo jiné výrazně snížit vzdálenost mezi bajonetem a snímačem (a to o plnou polovinu: ze 40 mm u standardu 4/3 na 20 mm u standardu Micro 4/3). Podstatně se snížil i vnější průměr výstupní pupily objektivu, a to o plných 6 mm. To však nejsou jediné výhody systému Micro 4/3 - kromě toho, že bylo možné snížit velikost těla fotoaparátu, byla zvýšena kompaktnost i u objektivu, což platí zejména v případě širokoúhlých a zoom objektivů. Tato změna velikosti však nemá žádný dopad na výslednou kvalitu obrazu, která je zcela srovnatelná s objektivy standardu 4/3. Nejúžasnější na G1 je zcela nový design, který zásadně vyvrací předsudek, že fotoaparát s výměnnými objektivy musí být velký a těžký - jeden z důvodů, proč se mnoho uživatelů zdráhalo přejít k digitálním zrcadlovkám. Fotoaparát G1 disponuje rozměrným 3palcovým LCD panelem a přesto je velice kompaktní. Funkčnost ani výkon fotoaparátu však nejsou nijak omezeny.

2. Live View a automatické ostření na kontrast

U modelu G1 mohou uživatelé využívat výhod funkce Full-time Live View (pravý živý náhled v reálném čase) nejen při prohlížení snímků na LCD panelu, ale též při fotografování s hledáčkem. Ten dokáže zobrazovat objekty stejně detailně jako hledáček optický a navíc zobrazuje i údaje o nastavení fotoaparátu. Fotograf tak nemusí ani na okamžik přestat sledovat fotografovaný objekt. Hledáček je vybaven inteligentním čidlem, které dokáže rozpoznat blízkost lidského oka, takže jakmile do něj uživatel pohlédne, LCD panel se automaticky vypne a přepne do režimu hledáčku. Když uživatel oko oddálí, vrátí se opět do režimu LCD panelu. Live View má frekvenci 60 snímků za sekundu, což je hlavně zásluha snímače Live MOS, který signál přímo v reálném čase zobrazuje v hledáčku / LCD panelu.

G1 zavádí i novou funkcí automatického ostření na kontrast, jež je nejen vysoce přesné a snadno použitelné, ale též nabízí na výběr z řady přednastavených AF režimů, včetně režimu AF pro více oblastí (nastavit jich lze až 28), bodového AF s volným výběrem libovolného bodu, detekci lidských tváří a AF Tracking pro sledování objektů v pohybu. V režimu jednoduchého AF měníte velikost oblasti zaostření pouze otočným ovladačem. Fotoaparát G1 je rovněž vybaven funkcí rychlého AF (Quick AF), které začne ostřit hned po namíření fotoaparátu na objekt. Díky tomu je zaostřování výrazně rychlejší a přesnější a uživatel může objekt zachytit dřív, než přejde klíčový okamžik. Kontinuální AF zase zajišťuje nepřetržité ostření.

Objektivy, které nejsou kompatibilní s funkcí AF na kontrast, lze používat v režimu manuálního ostření. Mohou se vyskytnout i jiná omezení, pokud budou použity jiné objektivy než LUMIX G VARIO 14-45mm/F3.5-F5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. a LUMIX G VARIO 45 - 200MM/F4.0-F5.6/ MEGA O.I.S.

3. Revoluční hledáček Live View Finder a volně otočný LCD panel

Velký hledáček Live View Finder má neuvěřitelné rozlišení 1,44 miliónu obrazových bodů a nabízí velké zvětšení až 1,4x (ekvivalent 0,7 na 35mm kinofilmu) a používá se stejně pohodlně jako optické hledáčky na digitálních zrcadlovkách. Díky tomu si uživatel může být jistý, že pořízená fotografie bude dokonale odrážet obraz, který se nachází na hledáčku. Hledáček modelu G1 má dovoluje oproti klasickým SLR fotoaparátům zobrazovat nejenom barevné podání snímku, ale také poměr stran, vodící linky, histogram a mnoho dalších zajímavých informací pro co nejpohodlnější fotografování. Při manuálním ostření si může například uživatel několikanásobně zvětšit jakoukoliv část obrazu a zcela přesně zaostřit způsobem, který klasické hledáčky prostě nejsou schopny nabídnout. Hledáček i LCD panel mají velmi vysokou obnovovací frekvenci (60fps). Hledáček G1 vychází ze sekvenčního systému, který funguje na principu nezávislé sekvenční iluminace a dokáže vyprodukovat až 180 fps pro každou ze všech tří barev - díky tomu má uživatel při kompozici záběru jasný, přirozený a pohodlný náhled.

Velký, jasně čitelný LCD panel, který je otočný v horizontálním směru o 180° a ve směru vertikálním o 270°, doznal oproti předchozím modelům Panasonic značných vylepšení: jeho velikost se zvýšila na plné tři palce (7,62cm) a uživateli nabízí vysoké rozlišení 460 000 bodů, takže panel lze velice pohodlně používat jako hledáček i pro zobrazování pořízených fotografii. Vynikající poměr stran 3:2 jistě ocení uživatelé, kteří své fotografie tisknou. G1 byl navržen pro snadné používání, a to bez ohledu na to, zda bude se s fotoaparátem bude pracovat venku nebo v interiéru. Intenzita panelu se nastavuje automaticky podle okolního světla - toto zajišťuje funkce Auto Power LCD, jež automaticky zvyšuje jas až o 40 procent. LCD panel je jasný a čitelný za každého světla.

4. Skvělá fotografie není jen výsadou profesionálních amatérů - režim Inteligentní Auto

Když se nemůžete rozhodnout, který režim vám přinese ty nejlepší výsledky, anebo když najednou zahlédnete něco, co si přímo říká o fotku, ale vy zrovna nemáte čas hrát si s nastavením, jednoduše sáhněte po iA - to je inteligentní Auto režim, ve kterém fotoaparát udělá všechno za vás. Součástí tohoto vyspělého režimu je systém optické stabilizace MEGA O.I.S., který dokáže zjistit a eliminovat chvění ruky, Inteligentní kontrola ISO která dle množství světla a případného detekovaného pohybu nastaví takovou citlivost, aby byl snímek co nejkvalitnější a přitom ostrý, Inteligentní detekce tváří, inteligentní výběr scény (Intelligent Scene Selector), který zjišťuje, co zrovna chcete fotit a podle toho se sám přenastaví, dále je zde Inteligentní Expozice, která dokáže automaticky rozpoznat intenzitu osvětlení a funkce AF Tracking zase průběžně sleduje a zaostřuje na pohybující se objekt. Těchto šest funkcí pracuje automaticky a simultánně - společně jsou zárukou co nejpřesnějšího nastavení a co nejvyšší kvality fotografie.

Detekce chvění ruky - MEGA O.I.S. (Optický stabilizátor obrazu)
MEGA O.I.S., který je součástí objektivu, dokáže automaticky zjišťovat rozmazání vzniklé v důsledku chvění ruky fotografa a tyto defekty umí odstranit. Systém kontroluje aparát frekvencí 4000x/s a sebemenší chvění je okamžitě kompenzováno - výsledkem jsou neobyčejně jasné a ostré snímky. Stejně tak se díky této funkci snadno pořizují snímky v hoších světelných podmínkách, kdy nemusíte používat blesk a můžete tak dokonale zachytit atmosféru.

Detekce pohybu - Inteligentní nastavení ISO
Inteligentní nastavení ISO dokáže detekovat pohyb objektu a automaticky upravit nastavení ISO a clonu podle pohybu a světelných podmínek. Systém při každé detekci pohybu automaticky zvyšuje nastavení ISO a rychlost závěrky tak, aby se předešlo jakémukoli obrazovému defektu, např. rozmazání.

Detekce světla - inteligentní expozice
Funkce Inteligentní expozice zvyšuje hodnotu expozice pouze v podexponovaných oblastech, kdy detekuje jas podle jednotlivých částí obrazu. Pokud je na záběru nebe, které se poměrně často objevuje ve vybledlých barvách, fotoaparát automaticky nastaví clonu a rychlost závěrky tak, aby v této oblasti byla mírně podexponovaná. Toho je dosaženo mírným snížením ISO pro tuto jednu konkrétní oblast a díky tomu se lze vyvarovat nechtěného efektu vybledlé oblohy. Pokud naopak fotíte v místnosti a blesk nedokáže pozadí portrétu dostatečně osvítit, pak je naopak ISO v této oblasti zvýšeno, aniž by se to jakkoli projevilo na portrétované tváři. Při aktivaci tohoto režimu se ikonka změní z bílé na žlutou. Kromě toho lze rovněž nastavit i intenzitu samotného efektu - vysoká, střední, nízká.

Detekce tváří - AF/AE
Tato funkce dokáže rozpoznat lidské tváře a automaticky optimalizovat nastavení zaostření a expozice. Už se nemusíte bát, že vaše portréty budou rozmazané a špatně nasvícené - při fotografování dokáže tato funkce automaticky detekovat až 15 různých obličejů, a proto je jako stvořená pro skupinové fotografie. Jakmile fotoaparát detekuje určitou tvář, funkce AF Tracking ji dokáže sledovat i tehdy, když se začne pohybovat. Díky tomu lze zachytit portrét dané osoby nejen v klidu, ale i v pohybu. Aparát je samozřejmě vybaven digitální korekcí červených očí - pokud k takovému efektu při použití blesku dojde, je ještě ve fotoaparátu odstraněn.

Detekce scény - Inteligentní výběr scény
Je-li fotoaparát v inteligentním režimu (iA, Inteligentní Auto), pak je scéna vybírána automaticky, a to z následujících možností: krajina, portrét, makro, noční portrét, noční krajina. Fotoaparát sám zváží několik aspektů, jako je ohnisková vzdálenost, přítomnost lidské tváře a jas. Automatika se stará o vše, takže při náhlé změně podmínek nemusíte pracně měnit nastavení a můžete se plně soustředit na fotografování.

Sledování pohybu objektu - AF Tracking
Jednoduše se zaměřte na objekt a spouští aktivujte funkci AF Tracking. I po sejmutí prstu ze spouště bude fotoaparát automaticky sledovat a ostřit na pohybující se objekt. To je vynikající funkce pro pořizování fotografií dětí, domácích mazlíčků, anebo pro sportovní reportáže - výsledkem jsou ostré a jasné snímky. Tato funkce rovněž minimalizuje zpoždění závěrky, takže si můžete být jisti, že nepropásnete žádnou momentku a že vaše fotografie budou vždy ostré.

Všechny tyto funkce lze prostě a jednoduše aktivovat prostým přepnutím do režimu iA. To dělá z DMC-G1 úžasně flexibilní automatický model pro zachycování jasných, ostrých a především bezvadných snímků.

5. Široká škála kreativních možností

Zvláštní funkcí podporující uživatelovu kreativitu je režim My Color (Mé barvy), který umožňuje různým způsobem upravovat barvu, jas a sytost barev, přičemž nové nastavení lze snadno přímo kontrolovat na LCD panelu.

Model G1 navíc nabízí řadu ojedinělých funkcí, které najdete v sekci Film Mode (Režim filmu). Každý analogový film má své charakteristiky - jako je barva, kontrast, gradace, a toto vše má vliv na výsledný vzhled snímku. U G1 si můžete vybírat celkem z devíti nastavení: Standardní, Dynamický, Přírodní, Jemný, Nostalgický, Živý, Standardní (černobílé), Jemný (černobílé), přičemž dolaďovat lze kontrast, ostrost, nasycení a redukci šumu. Funkce MultiFilm umožňuje pořídit jeden záběr ve třech různých barevných nastaveních - nastavení pak jen potvrdíte a můžete si být jisti, že výsledek bude zcela odpovídat vašemu záměru nebo momentální náladě.
Funkce Full-time Live View (pravý živý náhled v reálném čase) umožňuje kontrolovat výsledný snímek okamžitě předem, a to tím, že upraví nastavení závěrky, clony nebo přesné vyvážení bílé (podle dvou souřadnic).

6. Vysoká kvalita obrazu díky výměným objektivům

Snímač Live MOS standardu 4/3, jímž je fotoaparát G1 osazen, nabízí to nejlepší z obou světů: špičkovou kvalitu CCD snímače a nízkou spotřebu energie, jíž se vyznačují snímače MOS. Díky nové technologii je možné simultánně číst čtyři kanály dat, funkce Live View může pracovat frekvencí 60fps a snímky pořizované ve vysokém rozlišení jsou reprodukovány věrně s náležitým detailem a odstupňováním.

Co se týče zpracování obrazu, nový procesor Venus Engine HD je vybaven širokou škálou schopností. Například dokáže dokonale oddělit chromatický šum od šumu jasového a uplatnit optimální redukci šumu na obě tyto položky - díky tomu zůstává snímek velice ostrý a detailní i při vysokém nastavení citlivosti ISO. Venus Engine HD nabízí i odstupňovanou gradaci pro každou složku barevného spektra (červená, zelená, modrá), a díky tomu jsou velice věrně zachyceny ty nejmenší barevné nuance. Venus Engine HD je velice úzce propojen se snímačem MOS a dokáže zachycovat úžasně přesné snímky v rozlišení až 12 megapixelů. Signály obsahující vysoké objemy obrazových dat jsou odesílány ze snímače Live MOS na hledáček Live View Finder, takže uživatel si může vychutnat skvělé rozlišení 1,44 milionu bodů při rychlosti zobrazení 60fps. Venus Engine HD rovněž podporuje širokou škálu funkcí, včetně výstupu na HDMI.

Značným rizikem při výměně objektivu je prach, který může proniknout dovnitř a posléze ohrozit kvalitu fotografií. I proto je LUMIX G1 vybaven speciálním systémem na redukci prachu, který toto riziko eliminuje tím, že před snímač Live MOS staví filtr. Ten vibruje frekvencí 50 000 vibrací za sekundu a zbavuje přístroj prachu a dalších nečistot.

7. Špičková rozšiřitelnost je zárukou lepší zábavy

Systém LUMIX G Micro 4/3 je kompatibilní s jakýmkoli výměnným objektivem, který vyhovuje standardu 4/3. Díky tomu má uživatel přístup k celé škále objektivů 4/3, přičemž do budoucna bude uvedena i specializovaná řada vysoce výkonných objektivů standardu Micro 4/3. Díky této rozšiřitelnosti máte prakticky neomezené tvůrčí možnosti.

8. Propojení ve Vysokém rozlišení HD

G1 má výstupní terminál HDMI. Když je tedy aparát připojen k televizoru kompatibilnímu s formátem HDMI přes specializovaný HDMI kabel (je nutné dokoupit zvlášť), lze přímo na televizi prohlížet snímky pořízené fotoaparátem. Pokud připojíte G1 k televizoru Viera vybavenému funkcí VIERA Link, pak můžete prezentaci ovládat dálkovým ovladačem.

9. Další zajímavé funkce

Když budete používat G1 v režimu manuálního ostření, pak se oblast ostření automaticky zvětší zhruba 5x nebo 10x (míru zvětšení lze nastavit), a to kvůli pohodlnému náhledu v Live View Finder. Díky tomu je manuální ostření neobyčejně snadné a přesnější než kdykoliv předtím. Pohyblivá linie umožňuje kontrolovat horizontální i vertikální pozici předmětu a scény, a to bez ohledu na to, jak je snímek komponován.

Značné změny doznalo i menu, které je v modelu Panasonic G1 v češtině a vyvinulo se do podoby samostatného rozhraní. Ovládání všech funkcí je velice snadné a pohodlné, přičemž uživatel při používání fotoaparátu vůbec nemusí přestat sledovat fotografovaný objekt. Navíc je zde k dispozici záložka, která si automaticky pamatuje pět posledních používaných položek z menu a automaticky je ukládá. Stejně tak si uživatel může vytvořit vlastní zkratky a tyto funkce pak jednoduše aktivovat stiskem směrového tlačítka. Co se týče informačního displeje, u něho lze volit ze třech různých barev - to vše přispívá k vyšší užitné hodnotě, neboť uživatel si může fotoaparát upravit podle sebe.

Obrazový snímač
Rozlišení: 12,11 Mpx
Obrazový snímač: MOS
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2816x1584, 2816x1880, 2816x2112, 4000x2248, 4000x2672, 4000x3000
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Typ bajonetu: Micro 4/3
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Scénické režimy: Portrét (normální, jemná pleť, exteriér, interiér, kreativní), Krajina (normální, přírodní, architektura, kreativní), Sport (normální, exteriér, interiér, kreativní), Makro (květiny, potraviny, předměty, kreativní), Noční snímky (portrét, krajina, osvětle
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Rozlišení hledáčku: 1440000
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 460000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/160
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 124 x 84 x 45
Hmotnost: 380 g
Barva: černá
 
Ostatní
Číslo produktu:DMC-G1KEC-K
Příslušenství v balení: nabíječka, akumulátor, krytka objektivu, krytka hledáčku, sluneční clona, USB kabel, AV kabel, řemen, software
Značka: Panasonic
 
Externí blesk
Směrné číslo: 11

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-G1 černý + G Vario 14-45 mm

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (276 - 267)

 • 276

  Avatar
  pane Bouška děkuji za radu s intalací firmware do G-1 vše funguje.

  OLDA, 25.02.2010 | Reagovat

 • 275

  Bouška
  Reaguje na 274 | Dobrý den, firmware je dostupný na http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download /fts/index.html, ale je to v AJ. Postup jednoduše popsal jeden diskutér zde http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?f=203&t=107 8857.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.02.2010 | Reagovat

 • 274

  Avatar
  Jak se nainstaluje firemware verze 1.4 pro G-1, nikde jsem nezjistil postup.

  OLDA, 23.02.2010 | Reagovat

 • 273

  Avatar
  Reaguje na 272 | Připojuji se k dotazu. Od uvedení na trh se v nabízených sestavách skoro nic nezměnilo, i když všichni nadávají na slabou nabídku objektivů. Opravdu Panasonic nic nechystá? A co třeba G2?

  Jirka, 09.11.2009 | Reagovat

 • 272

  Avatar
  Jak to vypadá s objektivem 14-140mm pro G1?

  Radim, 18.10.2009 | Reagovat

 • 271

  Avatar
  Reaguje na 270 | Ještě dodám, že pokud by do G1 namontovali pevné zrcadlo a čip dali místo matnice, systém bude stejný, jen tam bude navíc zrcadlo, jehož kvalita by nakonec negativně ovlivňovala výslednou fotku, ale byl by to podle vás už foťák zasloužící si to "honosné" označení "zrcadlovka" :-)).

  kluzo, 04.10.2009 | Reagovat

 • 270

  Avatar
  Reaguje na 14 | G1 není zrcadlovka, protože nemá zrcadlo, ale není to ani kompakt. Označení kompakt je od slova kompaktní. Význam slova kompaktní dle slovníku cizích slov: pevný, hutný, celistvý, souvislý soudržný Tzn., že označení kompakt je spíše pro foťáky bez výměnných objektivů, což G1 není taky. Co je více? Zrcadlo? Výměnné objektivy? Obrazový výkon foťáku? Obrazový výkon má díky velikosti čipu jako zrcadlovka, výměnné objektivy má jako zrcadlovka, jen nemá zrcadlo. Mimochodem, v anglickém označení zrcadlovky není o zrcadle ani zmínka (Digital Single-Lens Reflex camera). Takže podle mého má G1 mnohem blíže k označení DSLR, než ke kompaktu.

  Kluzo, 04.10.2009 | Reagovat

 • 269

  Avatar
  Nakonec jsem koupil Lumix LX3 a jsem naprosto spokojený, trochu jsem se bál foceni bez hledáčku, ale není to problém.Formát 16:9 na TV 16:9 perfektní, bez pruhů.

  Jirka, 02.09.2009 | Reagovat

 • 268

  Avatar
  Reaguje na 267 | Škoda, já jsem uz Přelouče. Najde se někdo poblíž?

  Jirkovo9, 27.08.2009 | Reagovat

 • 267

  Avatar
  Reaguje na 262 | Jsem z Kroměříže, dík.

  JIrka , 14.08.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím