Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

PN: 5 025 232 404 179, ID: 010215

Digitální zrcadlovka Panasonic Lumix DMC-L1 Kit

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 7,5 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Panasonic Lumix DMC-L1 Kit?

„Panasonic Lumix DMC-L1 Kit“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-L1 Kit?

Začít s výkupem

Kit obsahuje objektiv Leica 14-50 mm F 2,8-3,5 ASPH. Vlajková loď L1 z ušlechtilých slitin hořčíku s možností vyměnitelných objektivů LEICA, SIGMA, ZUIKO, rozlišení 7,5 Mpx s Live MOS snímačem, 3,5x optický zoom Leica D VARIO-ELMARIT 14-50 mm/F 2,8-3,5, optická stabilizace, plně mechanické ovládání.

Parametry a popis

První digitální zrcadlovka Panasonic s výměnnými objektivy

Panasonic představuje unikátní fotoaparát pro ty nejnáročnější uživatele - digitální zrcadlovku LUMIX DMC-L1 s výměnnými objektivy.

Již na první pohled je zřejmé, že nový fotoaparát nemá přímého konkurenta a představuje úplně novou koncepci digitální zrcadlovky. Způsob ovládání a klasický design připomínají tradiční filmové přístroje, avšak nové digitální funkce otevírají široké možnosti použití fotoaparátu v různých situacích. Z oblasti analogových přístrojů byly převzaty především otočný volič na těle a ovládací prstenec na objektivu sloužící k přímému nastavení expozičního času a clony.

Model DMC-L1 bude standardně dodáván s novým širokoúhlým objektivem Leica D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2,8-3,5, jehož vynikající parametry odpovídají tradičně přísným měřítkům společnosti Leica Camera AG. Optika této značky se už několik generací těší přízni nejnáročnějších fotografů na celém světě.

Na rozdíl od běžných digitálních zrcadlovek, kde se fotograf musí spolehnout výhradně na optický hledáček, nabízí DMC-L1 nový způsob fotografování prostřednictvím „živého" zobrazení na LCD panelu. Funkci Live View umožňuje nový Live MOS snímač, který využívá technologie Maicovicon™ vyvinuté společností Panasonic.

Model DMC-L1 je postaven na standardu 4/3 a osazen snímačem Live MOS s rozlišením 7,5 megapixelu. Ten se vyznačuje stejně vysokou kvalitou obrazu jako čipy typu CCD a zároveň má nízkou spotřebu energie známou z čipů typu CMOS. Technologie zpracování obrazu Venus Engine III výrazně snižuje úroveň šumu a také zlepšuje rychlost odezvy, která je u digitálních zrcadlovek vysoce ceněnou vlastností. Protože při výměně objektivů může do fotoaparátu vniknout prach, je snímač vybaven speciálním nízkofrekvenčním filtrem (Supersonic Wave Filter), který automaticky odstraňuje prach z plochy snímače.

Nový LUMIX DMC-L1 představuje unikátní digitální zrcadlovku, která si zachovává intuitivní ovládací prvky známé z analogových fotoaparátů, na rozdíl od většiny přístrojů typu DSLR, které nabízejí pouze nové funkce a vylepšené specifikace. Díky nekompromisní obrazové kvalitě i zpracování těla přístroje nabízí DMC-L1 nekonečné fotografické zážitky úplným začátečníkům, pokročilým amatérům i profesionálním fotografům. Otočný volič na těle a prstenec na objektivu pro nastavení expozičního času a clony.

Kromě rychlé a spolehlivé automatiky nabízí DMC-L1 samozřejmě také možnost plně manuálního ovládání. Okamžité nastavení expozičního času zajišťuje otočný volič na těle přístroje. Manuální zoom, ostření a nastavení clony je možné pomocí prstenců přímo na objektivu Leica D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2,8-3,5.

Živé zobrazení v reálném čase přináší úplně nový způsob fotografování zrcadlovkou
Propojení obrazového výstupu snímače Live MOS a mechanizmu pro vyklopení zrcadla umožňuje živé zobrazení aktuálního výstupu na LCD panelu fotoaparátu přímo ze snímače. Tato funkce je k dispozici v režimu automatického i manuálního ostření. V režimu manuálního ostření si tak fotograf může zvětšit požadovanou část obrazu a snadno zkontrolovat zaostření na velkém 2,5palcovém LCD panelu s rozlišením 207 000 pixelů. Stejně tak je možné jednoduše zkontrolovat hloubku ostrosti stisknutím tlačítka clony.

Snímač Live MOS standardu 4/3 se 7,5 MP, vysokou kvalitou a nízkou spotřebou energie
Snímač Live MOS použitý v modelu DMC-L1 umožňuje využít funkce Live View v reálném čase, ale zajišťuje též vysoce kvalitní reprodukci i nejjemnějších tonálních přechodů a širokého dynamického rozsahu jako nabízejí čipy typu CCD. Zároveň se může pochlubit sníženou spotřebou energie známou z čipů typu CMOS. Nová processingová technologie navíc výrazně snižuje úroveň šumu.

Technologie Venus Engine III
Pro fotoaparát s novým snímačem Live MOS vyvinul Panasonic technologii zpracování obrazu Venus Engine III, která po svých předchůdcích zdědila vynikající rozlišení a přirozené barevné podání obrazu. Nový processing výrazně snižuje úroveň šumu a kromě toho také zlepšuje rychlost odezvy a umožňuje režim rychlého sekvenčního snímání. I přes výrazně vyšší výkon spotřebuje Venus Engine III jen 80 % energie ve srovnání s typem Venus Engine II. Spolu s nízkou spotřebou nového snímače je výsledkem mnohem delší životnost baterií.

Systém odstranění prachu
Nejpalčivějším problémem digitálních zrcadlovek je riziko proniknutí částeček prachu na snímač uvnitř těla přístroje, ke kterému dochází během výměny objektivů. V takových případech je potřeba zvolit profesionální vyčištění přístroje v servisu. Model DMC-L1 tento problém řeší prostřednictvím vestavěného nízkofrekvenčního filtrovacího systému (Supersonic Wave Filter), který pomocí nízkofrekvenčních vibrací automaticky odstraňuje prach z plochy snímače.

Panasonic rozšiřuje možnosti domácí zábavy
Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Panasonic LUMIX i model DMC-L1 podporuje paměťové karty SD. Kromě toho je nový přístroj kompatibilní i se standardem mass-storage SD založeném na FAT32 a to včetně paměťových médií s vyšší kapacitou než 2 GB (SDHC), které se zanedlouho objeví na trhu. Panasonic tak dále rozšiřuje možnosti domácí zábavy. Fotografie, které pořídíte fotoaparátem LUMIX, si můžete prohlédnout na plazmové obrazovce Panasonic, uložit na DVD disk a vytisknout na domácí fototiskárně připojené k televizoru.

Nový firmware včetně postupu nahrávání do přístroje můžete nalézt zde:
http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/index.html

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 7,5 Mpx
Obrazový snímač: MOS
Rozlišení fotografií: 2048x1536, 1920x1080, 2048x1360, 2560x1920, 2560x1712, 3136x2352, 3136x2080, 3136x1760
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine III
 
Objektiv
Typ bajonetu: 4/3
Digitální zoom: 4
Crop faktor: 2 x
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -3 až +1
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 207000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/160
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MMC
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 145,8 x 86,9 x 80
Hmotnost: 530 g
 
Ostatní
Číslo produktu:5 025 232 404 179
Příslušenství v balení: AC síťový adaptér, nabíječka, akumulátor, krytka objektivu, krytka hledáčku, AV kabel, USB kabel, řemen přes rameno, software: USB driver, LUMIX Simple Viewer, Photo Fun Studio, SilkyPix Developer Studio (pro RAW), Adobe Reader, Quick Time
Značka: Panasonic

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-L1 Kit v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-L1 Kit, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-L1 Kit

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (30 - 21)

 • 30

  Bouška
  Reaguje na 29 | Dobrý den, jedná se o zrcadlovku - ovšem dost zvláštní konstrukce.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.09.2009 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Prosím je tento přístroj tedy dálkoměrný, nebo ne? Píšete o zrcadlovce, hledáček vidím průhledový, nebo se mýlím?

  Jj, 24.09.2009 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, můžeme Vám objednat baterku Avacom, která nahrazuje baterku Panasonic CGR-S602/S603, DMW-BL14 Li-ion 7,2V 1500mAh, je tedy ještě o něco výkonnější, než původní akumulátor. Kontaktujte prosím kolegu na mailu zbozi@megapixel.cz, zjistí Vám cenu a dostupnost.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.08.2009 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Díky za nabídku ohledně baterie - po 7 letech jsem našel návod a píše se tu: Panasonic CGR-S602E, 7,2 V, 1400mAh. LC 5 je sice pomalý v ukládání, ale perfektně se ovládá a dobře kreslí. Vozím ho stále v autě, fotím v TIFFu (na 512 MB kartu zvládne 40 záběrů), rád bych mu prodloužil život...

  LM, 10.08.2009 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, díky, hrubka odstraněna... :) Pokud jde o akumulátor, potřeboval bych znát jeho přesné označení, možná ještě sehnat půjde.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.08.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Po roce provozu: maximální spokojenost. Výtka Megapixelu: kdy konečně odstraníte hrubku v "Názoru Megepixelu" - ve slově "vydrželi" - foťáky jsou fakt neživotné, i když po tisících snímků musím uznat, že L 1 v mém případě bude žít asi ještě hodně dlouho... Mimochodem - LC5 z roku 2002 také stále úspěšně žije a mám k němu dotaz: dá se ještě sehnat baterie?

  LM, 07.08.2009 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  Zkousel nekdo dat to L1 novy firmware od Leiky Digilux 3? Lakaly by me kvalitnejsi JPGy, min prepaleny barvy a vystup do DNG RAW...

  Michal, 08.10.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Přístroj jsem nakonec zakoupil a první dojmy po cca 400 snímcích? Rozhodně to nebyla špatná volba. Plusy: rychle ostří, objektiv je perfektní v podání detailů a polotónů, přehledný hledáček, podání obrazu podobné jako u starého kompaktu DMC LC5 - o to mi šlo. Rychle ostří, jednoduché ovládání. Mínusy: slabší JPEG (doporučuji fotit na RAW a snímky potom vytřídit - s kartou 4Gb zvládne cca 160 - 180 záběrů), subjektivně mi vadí pokus o grip (bez něho by se aparát možná paradoxně držel lépe). Ovládání mi hodně připomíná starou kinofilmovou Prakticu MTL5, což osobně beru jako plus. Pohodové je fotografování s prioritou clony. Jde prostě o konzervativní fotoaparát...

  LM, 05.07.2008 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, při ISO 200 je šum na slušné úrovni, výstupy do formátu A4 budou vynikající. Jak je to se spolehlivostí ale netuším, nikdy jsme žádný problém neřešili, takže to bude asi v pohodě.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.06.2008 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Dobrý den, po roce se vracím k přístroji, který mě už jednou strašně zaujal, ale od koupě mě odradily některé výše uvedené příspěvky. Koupil jsem tedy Canon G9 - měl to být nástupce stařičkého Panasonicu DMCLC5. Po počátečním nadšení jsem ale zjistil, že se mi s konzervativně řešeným přístrojem fotí prostě pohodlněji. Obrázky z LC 5 navíc vypadají lépe - to je ovšem subjektivní. Měl jsem v ruce i LC 1 a clonový kroužek je prostě paráda (fotím už 35 let, proto ta konzervativnost, za tzv. "fajnšmekra" se nepovažuji ani náhodou). Chtěl bych se zeptat, jak vidíte u L1 tolik kritizovaný šum? Fotografuji maximálně na citlivost 200, většinou památky v exteriérech a požadavkem je kvalitní tisková reprodukce do formátu A4. Druhá otázka: Máte poznatky o tom, jak se přístroj osvědčil na poli spolehlivosti? Dá se předpokládat vyšší odolnost a delší životnost ve srovnání s konkurencí? Přeji hezký den. LM

  LM, 01.06.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím