ID: 010217

Digitální zrcadlovka Panasonic Lumix DMC-L10

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Panasonic Lumix DMC-L10?

„Panasonic Lumix DMC-L10“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-L10?

Začít s výkupem

Kit obsahuje objektiv LEICA 14-50 mm F 3,8-5,6 ASPH. Digitální zrcadlovka L10 s výměnnými objektivy a živým náhledem, rozlišení 10 Mpx, ISO 100-1600, manuální režimy, výklopné LCD 2,5 palce, 480 g. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Panasonic

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Panasonic L10 je zrcadlovka, která si zaslouží pozornost všech, kteří hledají pokud možno malou zrcadlovku, ovšem s co nejlepším ovládáním, ale především s vynikajícím obrazovýn výkonem. Toho je
Celá recenze

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-L10

Parametry a popis

První na světě s Full Time LIVE VIEW živým náhledem na výklopném a otočném 2.5" LCD

 • přesné manuální ostření včetně ostřící lupy (4x, 10x)
 • přesné vyvážení bílé barvy
 • přesná kontrola kompozice (i pro různé poměry stran), barevnosti, expozice
 • kontrola aktuální hloubky ostrosti
 • výběr z až 11 volitelných AF bodů
 • možnost používání extra optického a digtálního zoomu
 • živý histogram
 • Face Detection (detekce tváří) a Inteligentní nastavení citlivosti ISO
 • SUPERSONIC WAVE FILTER automaticky sklepává nečistoty z čipu rychlostí 30 000 kmitů/s + adhézní páska pro zachytávání nečistot.
 • VENUS ENGINE III procesor.
 • LIVE MOS snímací čip s reálným rozlišením 10.1 Mpx.
 • Hybridní autofokus AF - detekce fázového rozdílu i ostření na kontrast scény
 • FILM MODE režim pro rychlou změnu mezi obrazovými profily jak pro barevné, tak černobílé snímky s možností úprav.
 • Barevné prostředí sRGB nebo Adobe RGB.
 • Vyvážení bílé barvy na bílou plochu, v Kelvinech, korekcí barevných kanálů.
 • Výklopný interní blesk.
 • Podpora optické stabilizace MEGA O.I.S (3 různé režimy - trvale / při expozici / vertikální rovina pro panoramování).
 • Snímání v poměrech stran 4:3 / 3:2 / 16:9.
 • Kompletně v ČEŠTINĚ.
 • Otevřený standard 4/3 kompatibilní s více než 27 objektivy od firem Panasonic, Leica, Sigma, Zuiko.
 • Přístroj je dodáván v setu s objektivem L-RS014050E

Digitální zrcadlovka Panasonic DMC-L10 - nekompromisní kvalita pro kreativní fotografy, kteří mají odvahu dívat se na svět jinak

Společnost Panasonic představuje fotoaparát pro náročné kreativní fotografy, kteří vyžadují flexibilní přístroj s bleskovou odezvou a přesnou optikou - digitální zrcadlovku LUMIX DMC-L10 s výměnnými objektivy. Tělo přístroje i objektiv se vyznačují nekompromisní kvalitou provedení. Digitální zrcadlovka Panasonic DMC-L10 bude standardně dodávána s vysoce kvalitním objektivem Leica D VARIO-ELMARIT 14-50 mm se světelností f/3,8 - f/5,6 ASPH. a optickým stabilizátorem obrazu MEGA O.I.S. Výborné parametry tohoto objektivu odpovídají tradičně přísným měřítkům společnosti Leica Camera AG, jejíž optika se už několik generací těší přízni profesionálních fotografů na celém světě.

Fotoaparát Panasonic DMC-L10 je postaven na standardu 4/3 a je osazen snímačem Live MOS s rozlišením 10,1 megapixelu. Snímač se vyznačuje vysokou kvalitou obrazu a na rozdíl od čipů typu CCD má nižší spotřebu energie. Protože při výměně objektivů může do fotoaparátu vniknout prach, je snímač vybaven speciálním ultrazvukovým filtrem (Supersonic Wave Filter), který automaticky odstraňuje prach z plochy snímače rychlostí 30 000 kmitů za sekundu.

Na rozdíl od běžných digitálních zrcadlovek, kde se fotograf musí spolehnout výhradně na optický hledáček, nabízí L10 také možnost „živého" zobrazení na LCD panelu. Tato funkce je k dispozici v režimu automatického i manuálního ostření a nabízí výjimečné možnosti kontroly nad obrazem: fotograf může okamžitě a s maximální přesností upravit kompozici snímku podle vodících linek či změnit poměr stran (4:3, 3:2 nebo 16:9), dále má možnost ověřit a doladit expozici pomocí reálného histogramu a upravit vyvážení bíle barvy a barevného nasycení. Je-li to nezbytné může také zcela přesně manuálně zaostřit na jakoukoliv část snímku - k tomu slouží posuvná ostřící lupa. Funkce „živého" zobrazení též umožňuje efektivní používání extra optického zoomu a digitálního zoomu.

DMC-L10 je první digitální zrcadlovkou s výklopným otočným panelem, který lze otáčet v rozsahu až 270 stupňů. Fotograf tak může snadno zkontrolovat snímek na velkém 2,5palcovém LCD panelu s rozlišením 207 000 pixelů i v situacích, kdy u běžných zrcadlovek musí fotit „naslepo", protože nemůže použít hledáček.

V režimu Film si může fotograf vybrat speciální charakteristiku barvy, kontrastu a gradace, jako kdyby fotil na diafilm. K dispozici je 9 základních variant, u kterých lze ještě jemně doladit kontrast, ostrost, saturaci barev nebo redukci šumu tak, aby fotografie co nejlépe vyjadřovala barvocit a způsob vidění světa každého fotografa.

Panasonic DMC-L10 je jednou z prvních digitálních zrcadlovek, která používá tzv. hybridní AF systém. To znamená, že při ostření měří světlo buď porovnáváním fázového rozdílu (u zrcadlovek obvyklé) anebo používá měření na principu detekce kontrastu. V tomto případě snímač fotoaparátu vyhodnocuje informace z 256 zón tak, aby zajistil optimální expoziční parametry pro celou plochu snímku.

Nový širokoúhlý objektiv Leica D VARIO-ELMARIT se ve své třídě řadí k naprosté špičce, čímž se zásadně liší od většiny běžných „setových" objektivů. Ty obvykle nabízejí pouze průměrnou kvalitu a nutí tak fotografa co nejdříve investovat do drahého objektivu lepších parametrů. Standardně dodávaný objektiv Leica D VARIO-ELMARIT díky svým optickým a mechanickým kvalitám není potřeba ničím nahrazovat a může sloužit jako výborný základní objektiv mnoho let.

Objektiv má ohniskový rozsah 14 - 50 mm (odpovídá 28 - 100 mm u kinofilmu), světelnost f/3,8 - f/5,6 a optický stabilizátor obrazu MEGA O.I.S., který umožňuje fotit i jinak než tradičními způsoby a zároveň garantuje dramaticky vyšší počet povedených snímků. Objektiv je sestaven z 15 prvků v 11 skupinách včetně dvou asférických členů. Toto pokročilé uspořádání minimalizuje zkreslení a vinětaci, která se projevuje na širokoúhlém konci zoomových objektivů. Výsledkem jsou detailní, čisté a ostré fotografie, které věrně zobrazují i ty nejjemnější tonální gradace a jasné, přirozené barvy i ve složitých světelných podmínkách (protisvětlo, nízký kontrast, reflexe apod.).

Kromě rychlé a spolehlivé automatiky nabízí DMC-L10 samozřejmě také možnost plně manuálního kontroly nad všemi funkcemi tohoto vyspělého přístroje. Zoom a ostření se nastavují pomocí prstenců na objektivu; expoziční časy a clona otočnými voliči na těle přístroje.

Fotoaparát používá osvědčenou technologii zpracování obrazu Venus Engine III, která nabízí vynikající rozlišení a přirozené barevné podání obrazu. Vylepšený processing výrazně snižuje úroveň šumu a kromě toho také zlepšuje rychlost odezvy, která je u digitálních zrcadlovek vysoce ceněnou vlastností.

LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S.

Objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/ F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. nabízí neobyčejně velký rozsah zoomu 14-150 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu: 28-300 mm). Nový objektiv má výrazně vyšší teleskopický dosah než v minulosti představený model LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/ F2.8-3.5 ASPH./ MEGA O.I.S., nicméně díky unikátní technologii není o nic větší ani těžší. Úžasné kompaktnosti se podařilo dosáhnout díky inkorporaci čtyř asférických čoček do objektivu. Asférické čočky rovněž zvyšují optický výkon, neboť minimalizují optické chyby a deformace, a to dokonce i na 28mm okraji spektra.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR je vybaven systémem optické stabilizace obrazu, který umožňuje snadnou práci s objektivem i bez stativu. Při použití objektivu v kombinaci s první digitální zrcadlovkou Panasonic LUMIX DMC-L10 lze navíc využít prstence na objektivu k rychlému a intuitivnímu ovládání clony. Ve spojení s tímto fotoaparátem lze s novým objektivem také využít nového systému ostření pomocí detekce kontrastu.

Kombinace rozsahu 28-300 mm, systému optické stabilizace obrazu a snadného prstencového ovládání clony činí z objektivu LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-5.6 ASPH./ MEGA O.I.S. dokonalý nástroj pro pořizování brilantních a výrazných záběrů širokého spektra předmětů v nejrůznějších podmínkách.

První objektiv Leica D se zoomem až 300 mm
Tento vysoce výkonný široký 10,7x teleobjektiv (35mm ekvivalent 28-300mm) je kompatibilní se standardem 4/3 a je vybaven 15 prvky v 11 skupinách, včetně čtyř asférických čoček. Rovněž je vybaven optickou stabilizací obrazu, který společnost Panasonic pokládá za naprostou nutnost u takto výkonného teleskopického objektivu. Optická stabilizace obrazu pomáhá eliminovat neostrosti, jež jsou způsobené chvěním ruky, což se ukazuje jako obzvláště palčivý problém při fotografování s teleobjektivem - díky tomuto systému pořídíte jasné, vyvážené snímky i bez nutnosti použití stativu.

Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR byl navržen speciálně pro digitální zrcadlovky a jako takový splňuje přísné standardy kvality a výkonu, které uživatelé od produktů značky Leica očekávají. Nabízí vysoké rozlišení napříč celým spektrem, velmi malou deformaci obrazu a neobyčejný rozsah zoomu. To vše při stejných rozměrech jako má běžný zoomový teleobjektiv.

Mega O.I.S. - Špičková technologie Panasonic napravující chyby způsobené nejistou rukou
Systém optické stabilizace obrazu Mega O.I.S. umožňuje uživateli fotit při výrazně nižších rychlostech závěrky. Pro detekci a korekci chyb způsobených rozechvělou rukou je objektiv vybaven vlastním špičkovým procesorem Panasonic Venus Engine LSI.

Čtyři asférické čočky a ED čočka zajišťují skvělý optický výkon
Nový objektiv LEICA D VARIO-ELMAR 14-150mm je vybaven čtyřmi asférickými čočkami a ED čočkou s extra nízkým rozptylem. Napříč celým rozsahem zoomu 28 - 300 mm nabízí objektiv vysoké rozlišení i kontrast a snímky jsou jasné v celé ploše záběru. Jednou ze čtyřech asférických čoček je velká 30mm konkávní čočka, jejíž masová výroba je při použití tradičního formování a lisování velice náročná. ED čočka potlačuje chromatické chyby a umožňuje teleobjektivem zachytit skutečně realistické snímky s minimální barevnou odchylkou.

První objektiv Leica D s technologií Extra Silent Motor (XSM)
Nový objektiv je vůbec prvním objektivem Leica D, jenž je vybaven technologií Extra Silent Motor (XSM). Ta zajišťuje rychlé, tiché a hlavně přesné ovládání automatického zaostřování. Nadzvuková oscilace poskytuje tichý, bezproblémový provoz, zatímco vysoký kroutící moment motorku zajišťuje flexibilní reakce a stabilitu zaostřování. Právě tento typ motorku se ukazuje jako ideální pro systémy automatického zaostřování v teleobjektivu.

Minimální vzdálenost zaostření 50 cm napříč celým rozsahem zoomu
Minimální vzdálenost zaostření 50 cm platí i při plném vysunutí zoomu a poskytuje 0,36násobné fotografické zvětšení (ekvivalent 35mm kinofilmu). To v kombinaci s optickou stabilizací obrazu umožňuje pořizovat skvělé makro fotky i v horním rozhraní rozsahu a bez použití stativu.

Jednoduché nastavení clony pomocí prstence
Při použití objektivu na fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-L1 nebo L10 může fotograf využít praktického způsobu nastavení clony na clonovém prstenci umístěném přímo na objektivu. Tato funkce umožňuje pohodlné a rychlé ovládání, které fotografové znají z tradičních filmových zrcadlovek.

Kruhový vějíř clony
Sedm lamel clony je uspořádáno do kruhového tvaru, což umožňuje dosáhnout naprosté jemnosti v rozostřených oblastech při fotografování s otevřenou clonou.

Série filtrů minimalizuje reflexi a přesvícení
Čočky jsou ošetřeny několika vrstvami antireflexních filtrů, které minimalizují reflexi v protisvětle a přesvícení na absolutní minimum. Objektiv se díky tomu může pochlubit optickým výkonem, jenž je hodný vysokého standardu a pověsti značky Leica.

Podpora systému automatického ostření detekcí kontrastu
Při použití objektivu na fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-L10 je možné využít nového systému automatického zaostřování pomocí detekce kontrastu. Ten fotografům otevírá nové funkce, jako je například detekce lidského obličeje.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: MOS
Rozlišení fotografií: 2048x1536, 1920x1080, 2048x1360, 3648x2056, 2816x2112, 2816x1880, 3648x2736, 2816x1584, 3648x2432
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine III
 
Objektiv
Digitální zoom: 4
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: 4/3
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: Potrét, Krajina, Makro, Sport, Noční portrét, Dítě 1/2, Domácí mazlíček, Západ slunce, Potraviny
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 207000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/160
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 134,5 x 95,5 x 77,5
Hmotnost: 480 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Nabíječka, akumulátor, krytka objektivu, krytka hledáčku, sluneční clona, AV kabel, USB kabel, řemen přes rameno, Software
Značka: Panasonic

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-L10 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-L10, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-L10

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (70 - 61)

 • 70

  Bouška
  Reaguje na 67 | Dobrý den, ano, jde i na L1.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.06.2009 | Reagovat

 • 69

  Bouška
  Reaguje na 68 | Dobrý den, pokud jde především o kvalitu fotek, je na tom určitě lépe 1000D.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.06.2009 | Reagovat

 • 68

  Avatar
  Dobrý den začínam s focením a chtěl bych si pořídit zrcadlovku...rozhoduju se mezi typem Panasonic DMC l10 a Canon EOS 1000D mohl bych dostat radu a dopuručení kterej radši? výhody a nevýhody obouch strojů? předem děkuju

  jakkon, 03.06.2009 | Reagovat

 • 67

  Avatar
  Dobrý den,zasílám dotaz,zda v příslušenství DMC-L10 přiložená krytka hledáčku funguje jako lupa a zda je možná ji v případě funkce lupy použít na Panasonic DMC-L1.Děkuji za odpověď.

  Radek, 19.05.2009 | Reagovat

 • 66

  Bouška
  Reaguje na 65 | Dobrý den, bohužel ne, je určen pro model http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-g1.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.05.2009 | Reagovat

 • 65

  Avatar
  Reaguje na 64 | Poslední dotaz před koupi:) Předpokládám, že tenhle objektiv je plně kompatibilní... http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-g-vario-7-14-mm-f-4-0-asph?stranka=komentare Děkuju

  Adam, 07.05.2009 | Reagovat

 • 64

  Bouška
  Reaguje na 63 | Dobrý den, kvalitu fotek to nijak neohrozí, jen nebudou uvedené objektivy automaticky ostřit v režimu LiveView a při přehrávání snímků nebude fungovat automatické otáčení snímků vyfocených na výšku.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.05.2009 | Reagovat

 • 63

  Avatar
  Na odkaze http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/connect/l10k.html jsou objektívy kompatibilní s DMC L10tkou. Je tam poznámka 7 - Že následné funkce nejsou dostupné: - Contrast AF(including Face Detection AF) in Live View. - The direction detection function.(the direction detection function allows the camera to recognize the flaming direction, landscape or portrait, when user takes image holding the camera vertically, and automatically shows the vertically oriented image for the one in portrait direction in Playback.) Může mě někdo přiblížit jaký to má vlyv na funkce foťáku a jestli to nejak ohrozí kvalitu fotek. Děkuju.

  Adam, 06.05.2009 | Reagovat

 • 62

  Bouška
  Reaguje na 61 | Dobrý den, atelierové blesky by neměly mít na clonu žádný vliv, nastavuje se manuálně. L10 je na tom se šumem o něco lépe, ale také to není žádný zázrak.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.03.2009 | Reagovat

 • 61

  Avatar
  dobrý den, při focení v ateliéru s již starším Panasonicem DMC-FZ50 mě nemile překvapilo, že tento výrobce nepodporuje jiné ateliérové blesky, než svoje vlastní a při focení s bleskem jiné firmy dochází k zablokování clonového čísla...změnilo s to u toho fotoaparátu? taky by mě zajímalo, zda rozdíl v obrazové kvalitě a výšce digitálního šumu při focení za horšího světla bude mezi těmito dvěma přístroji hodně výrazný? děkuji

  shua, 08.03.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím