010386
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic Lumix DMC-LS80 černý
- Rozlišení snímače: 8,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic Lumix DMC-LS80 černý?
„Panasonic Lumix DMC-LS80 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 16.06.2009

Panasonic Lumix DMC-LS80 černý
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Přesto, že nový model Panasonic LS80 patří spíš do levnější cenové kategorie, rozhodně má co nabídnout. Ba naopak, si možná díky velice dobrému poměru mezi cenou a výkonem najde celou řadu příznivců. Tak jako každý fotoaparát této značky je i tento model vybaven optickým stabilizátorem.…
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát LS80 s optickou stabilizací obrazu, rozlišení 8 Mpx, 3x optický zoom (33-100 mm), 20 motivových programů, ISO 100-6400, LCD 2,5 palce, video 848 x 480 - 30 sn./s, 129 g.
3x zoom LUMIX od 33mm, MEGA O.I.S., INTELIGENTNÍ ISO (I.I.C.), 1/2.5" CCD s rozlišením 8.32 Mpx s výběrem formátu 4:3/3:2/16:9, VENUS ENGINE III, JPEG, objektiv VARIO-ELMARIT f =2.8-5.1 / 33 - 100mm (35mm), rozsah závěrky 60s-1/2000s (15,30,60s v programu Hvězdné nebe), 20 motivových programů, 2.5" POWER LCD panel (230K) s vysokým rozlišením, sériové snímání až 5.5 snímku/s MEGA BURST do vyčerpání karty, makro (od 5cm), kontinuální zaostřování, 1/5/ vícebodový-autofokus a superrychlé ostření i ve tmě, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100-1600 + režim Vysoké citlivosti do 6400 ISO, manuální vyvážení bílé, blesk, histogram, AUTO BRACKETING, vysoce kvalitní VGA videoklipy 16:9/4:3, audiodabing, interní paměť 20MB, datové razítko, vkládání textů, kompletně v češtině, přiloženo - 2x AA baterie, USB / SW
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 5 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 2048x1360, 2560x1920, 3264x1840, 2560x1712, 2560x1440, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 33-100 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 33 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 100 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 3 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 5,7 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 95,7 x 62 x 31,2 |
|---|---|
| Hmotnost | 129 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | 2x AA baterie, AV kabel, USB kabel, šňůrka na ruku, software, návod |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,024 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LS80 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LS80 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic Lumix DMC-LS80 černý
Související články s Panasonic Lumix DMC-LS80 černý
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic Lumix DMC-LS80 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.
























Komentáře
Dobrý den,dooručoval bych model Sony WX60, který má výbornou kvalitu snímků i videa. Případně Panasonic Lumix DMC-SZ8, ale myslím, že v tomto směru je Sony lepší především po stránce kvality snímků za horších světelných podmínek.
Prodejce Megapixel.cz, David Michalík, 14. 5. 2014 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Z
Dobrý den, mám tento fotoaparát již delší čas. S fotkami jsem spokojen jen bych chtěl lepší video. Doporučíte nějaký nový model v ceně kolem 3500,-kč kde bych byl spokojený s kvalitou fotek(abych si nepohoršil) i při nižším osvětlení a alespoň HD video(které bych mohl přenést do PC) a výměnným akumulátorem, netrvám na Panasonicu. Díky moc za tipy.
Zdeněk, 13. 5. 2014 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 16. 3. 2011 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Ap
Anonym přece, 15. 3. 2011 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 11. 1. 2010 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
M
Matus, 11. 1. 2010 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 13. 8. 2009 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
k
kata, 12. 8. 2009 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 4. 8. 2009 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
I
Ivana, 3. 8. 2009 |Panasonic Lumix DMC-LS80 černý |Reagovat
Všechny dotazy (129)