PN: DMC-LX3E-K, ID: 010396

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-LX3 černý

 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Optický zoom: 2,5 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-LX3 černý?

„Panasonic Lumix DMC-LX3 černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-LX3 černý?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 701 Kč?

Začít s výkupem

Velmi výkonný kompaktní digitální fotoaparát LX3 s kvalitním širokoúhlým objektivem Leica DC Vario-Summicron. Nároční fotografové jistě ocení možnost manuálního nastavení. Bezkonkurenční obrazový výkon. Rozlišení 10 Mpx, 2,5x optický zoom (24-60 mm), české menu, manuální režimy, ISO až 6400, video 1280 x 720, 265 g Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DMC-LX3 černý

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic Lumix DMC-LX3 černý

Parametry a popis

High-End LUMIX DMC-LX3 s nejvyšší obrazovou kvalitou v historii kompaktů Panasonic.

Extrémně světelný F2.0 extrémně širokoúhlý 24mm objektiv Leica a nové profesionální funkce v ultrakompaktním těle

Dlouho očekávaný přírůstek do řady digitálních fotoaparátů pro náročné fotografy Panasonic Lumix LX, proslulých špičkovou kvalitou obrazu, kompaktním tělem a klasickým designem, míří na náš trh. Šíře jeho záběru stejně jako šíře nabízených funkcí skýtá dosud neviděné možnosti profesionálním fotografům i vášnivým amatérům. Jedinečný širokoúhlý systém nového DMC-LX3 se skládá z extrémně světelného F2.0 a extrémně širokoúhlého 24mm objektivu LEICA DC VARIO-SUMMICRON, rozměrného nově vyvinutého nového supercitlivého CCD snímače a 3.0" LCD panelu poprvé s poměrem stran 3:2 s královským rozlišením 460 000 bodů.

Záběry viděné okem zkušeného reportéra zaznamená věrně v celé jejich hloubce i šíři. Snadno ovladatelný model chce vyvrátit předsudky, které obklopují svět digitálních kompaktů. Byl vyvinut, aby posunul kvalitu vašich fotografií o mílový krok blíž k naprosté dokonalosti. Pokud tedy víte, že úspěšná reportáž má být nenápadná, krajinka mobilní a snadno dosažitelná a architektura zachycena v celé své šíři, je Lumix LX3 tím pravým tvůrčím nástrojem vašeho originálního vidění světa.
Při vývoji nového Lumixu LX3 byl aplikován kompletně nový přístup a každý jednotlivý, i zdánlivě nedůležitý, prvek byl znovu prozkoumán a přepracován s cílem o dosažení nejvyšších obrazových výkonů v dosavadní historii kompaktních fotoaparátů.

Speciálně pro LX3 byl vyvinut i rozměrný vysoce citlivý (1/1,63") CCD snímač, který zásadním způsobem přispívá k vysoké kvalitě obrazu. Stará domněnka, že kvalitu obrazu významně ovlivňuje počet pixelů, neplatí vždy zcela. Při srovnání dvou CCD snímačů, které mají stejnou velikost a různý počet pixelů, nemusí nutně být ten s větším počtem lepší. Naopak zde vzniká větší riziko obrazového šumu zejména v nedostatečně prosvětlených částech obrazu. Právě tato snížená kvalita snímků pořizovaných při slabém osvětlení byla u kompaktních fotoaparátů obrovským problémem. Panasonic u modelu LX3 vyřešil tento problém nestandardně vzhledem k všeobecnému trendu zvyšování počtu pixelů. Snímač u modelu LX3 je nejenom nestandardně větší než je na trhu běžné, ale má vzhledem ke své velikosti rozlišení „jen" 10,1 milionu bodů. Výsledkem je dostatečný prostor pro každý obrazový bod a zároveň výjimečná citlivost a široký dynamický rozsah, který umožnilo maximální zvětšení fotodiody.

Za účelem dalšího snížení obrazového šumu byly přetvořeny a nově odstíněny i periferní obvody a další komponenty včetně odstínění šumu z baterie. Tyto novinky pomohly celkově zvýšit výkon nového fotoaparátu: zvýšila se jak citlivost, tak barevná saturace, a to o plných 40 procent v porovnání s běžnými fotoaparáty stejného rozlišení. Nový CCD snímač dokáže reprodukovat snímky pořízené objektivem v rozsahu ohnisek od 24 mm do 60 mm ve všech třech poměrech stran: 4:3, 3:2 nebo 16:9, takže lze za jakékoli situace pořídit expresivní snímky s širokou prostorovostí. Multi-aspektový režim navíc umožňuje fotit záběr ve všech poměrech simultálně a ten nejlepší vybrat až dodatečně!

Extrémně světelný objektiv DMC-LX3 LEICA DC VARIO-SUMMICRON má oproti předchozímu objektivu (u modelu LX2) dvojnásobnou světelnost F2.0. Umožňuje při stejné hladině světla používat vyšší rychlosti závěrky nebo nižší citlivosti ISO a tak pořizovat neskutečně jasné a ostré fotografie s nízkou hladinou obrazového šumu i v podstatně horších světelných podmínkách než s jinými fotoaparáty. S novým objektivem je rovněž snadné pořizovat efektní záběry s jemně rozostřeným pozadím a to díky malé hloubce ostrosti, kterou zajišťuje vysoká světelnost. Ultraširokoúhlý objektiv 24 mm, který je u fotoaparátů opravdovou raritou, dává každému fotografovi neomezené možnosti výběru kompozice. Objektiv prověřené kvality značky Leica má minimální zkreslení i na širokém konci, takže výsledkem jsou věrné a detailně prokreslené záběry.
Model LX3 dokáže zobrazit přibližně 213 % prostoru ve srovnání s tradičním 35mm fotoaparátem a 136 % prostoru, který obsáhne fotoaparát s 28mm širokoúhlým objektivem.

Model LX3 je podobně jako ostatní nové fotoaparáty Panasonic Lumix vybaven procesorem Venus Engine IV speciálně upraveným pro tento model. Již čtvrtá generace vysoce výkonného procesoru spolehlivě kontroluje obrazový šum a minimalizuje slévání barev. Je zárukou vysoké kvality snímků i při rychlém (sériovém) fotografování nebo u snímků pořízených při slabém osvětlení. Práci při skutečně nízkém osvětlení umožňuje režim vysoké citlivosti, který dosahuje hodnoty ISO až 6400.
Nový propracovaný proces redukce šumu zahrnuje separaci nízkofrekvenčního šumu a jeho eliminaci nezávisle na vysokofrekvenčním, jehož redukce by ovlivnila výslednou kresbu snímku. Přirozenost a věrnost snímků zvyšuje funkce inteligentní expozice, kterou může fotograf nyní nastavit podle svých požadavků a podmínek.

Unikátní 3palcový inteligentní LCD panel s vysokým rozlišením 460 000 bodů a poměrem stran 3:2 je velkou pomocí při fotografování i následném prohlížení snímků. Oproti předchozím modelům zobrazuje ostřeji, je čitelnější z širšího úhlu a to i při ostrém slunečním světle. Nový panel automaticky detekuje okolní světelné podmínky a inteligentně jim přizpůsobuje úroveň podsvícení. Poměr stran 3:2 vychází z tradičního poměru stran papírových fotografií a značně tak usnadňuje kompozici výsledného snímku určeného pro tisk.

LX3 je doslova „našlapán" funkcemi, jejichž cílem je udělat z fotografování snadno zvládnutelnou kreativní zábavu. Tomu je přizpůsoben i jeho snadný - intuitivní manuální režim. Je ideálním řešením pro ty, kteří chtějí prozkoumat své tvůrčí schopnosti v oblasti fotografie.
Funkce automatického zaostřování umožňuje jedním tlačítkem určit počet ostřicích bodů před pořízením snímku a po stisknutí spouště stejným tlačítkem zvětšit místo kolem těchto bodů pro kontrolu zaostření. Nároční uživatelé si mohou vybrat jakýkoliv bod v obraze a používat jej jako ostřící.
Fotoaparát umožňuje přiřadit libovolné často používané funkce a nastavení k tlačítku „Fn" na zadní straně přístroje.
Pomocí multifunkčního joysticku je možná rychlá orientace v nabízených funkcích a bezproblémové rychlé přepínání mezi jednotlivými režimy např. Macro Focus, Automatic focus a Macro AF.

Novinka Panasonic LUMIX LX3 se pyšní unikátními funkcemi, které v kategorii kompaktních fotoaparátů dosud nikdo nepoužil. Díky obrazové kvalitě, naprosté univerzálnosti a možnostem rozšíření je ideálním přístrojem i pro extrémně náročné uživatele. Právě i pro uživatele rozměrných zrcadlovek představuje LX3 skvělý doplňkový přístroj, protože jim nabídne podobný styl fotografování a kvalitu, ovšem v praktickém miniaturním balení osazený praktickou optikou. Pokročilí fotografové, kteří požadují tu nejlepší kvalitu obrazu, jednoduché ovládání, ale zároveň flexibilitu a kreativní svobodu, mají v modelu LX3 skvělého dlouhodobého partnera.
Na trh bude tato novinka uvedena v černém a stříbrném provedení kovového těla během září 2008.

Další zajímavé funkce:

 • Maximalizace výkonu pomocí přídavného příslušenství (externí blesky, předsádkové objektivy, filtry, externí optický hledáček, atd.)
 • Úplné možnosti manuálního nastavení všech hodnot včetně snímání do RAW a extrémně přesnému manuálnímu ostření včetně volně umístitelné ostřící lupy
 • Průvodce fotografováním pro možnost vidět výsledný snímek před jeho samotným pořízením
 • Funkce převzaté z profesionálních SLR fotoaparátů
 • Výběr z dvaceti tří scénických režimů
 • Výběr z šesti barevných profilů a ze třech černobílých profilů v režimu Film mode
 • HD videoklipy rozlišení 1280 x 720 bodů při frekvenci 30 snímků/s
 • Režimy „Dírková kamera" a „Pískování" pro vytvoření efektu pořízení starými fotoaparáty
 • Nabídka „podkresové" hudby, kterou lze doplnit prezentaci fotografií
  Interní paměť 50 MB
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,63
Rozlišení: 10,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2112x1408, 2208x1248, 2560x1920, 2656x1768, 2784x1568, 3072x2304, 3168x2112, 3328x1872, 3648x2736, 3776x2520, 3968x2232, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine IV
 
Objektiv
Optický zoom: 2,5 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 24-60
Minimální ohnisková vzdálenost: 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 60 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 460000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 8,3 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 50 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 108,7 x 59,5 x 27,1
Hmotnost: 265 g
Barva: černá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LX3 černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-LX3 černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-LX3 černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (421 - 412)

 • 421

  Lukeš

  Reaguje na 420 | Dobrý den, je mi líto, ale přímé srovnání těchto modelů jsme nedělali. Olympus má o něco větší zoom a více kreativních filtů. Navíc má také svtělnější objektiv. V současné době se dají porovnávat novinky Panasonic LX7 a Olympus XZ-2.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 26.12.2012 | Reagovat

 • 420

  Avatar

  Dobrý den.Vím,že je to starší fotoaparát,ale moc tomu nerozumím a chtěl bych se zeptat,jak je na tom tento Panasonic s porovnáním Olympusu XZ1.Ikdyž je tento panasonic už hodně starý,připadá mi,že fotí pořád velmi dobře a líp,než většina dnešních kompaktů ze střední třídy.Ale nejsem žádný odborník,proto žádám o radu vás. Děkuji a hezké svátky

  Martin, 23.12.2012 | Reagovat

 • 419

  Lukeš
  Reaguje na 418 | Dobrý den, já myslím, že tohle není o komunitě majitelů Panasonicu, ale v podstatě všech "digitálních fotografů"

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 30.05.2011 | Reagovat

 • 418

  Avatar
  Reaguje na 150 | Tak si to tady pročítám a nevěřím.Mám dost zkušeností abych věděl že Panasonic se neustálé potýká s nějakými problémy.Jednou je to šum, podruhé nesprávné vyvážení bílé klasická zelená obloha nebo obojí.Co je na Panasonicu fajn jsou kvalitní objektivy ale to hlavně proto, že jejich čipy to nutně potřebují.Potom prima ovládání a dostatek zajímavých funkcí, jenže seřizovat můžete co chcete a stejně ze stovky snímků jich 50 smažete.Někdy mi připadá že komunita majitelů Panasonicu je strašně nadšená když se jim povede unikátní snímek, ovšem už neuvádí kolik jich nepovedených museli smáznout.

  Čtenář, 29.05.2011 | Reagovat

 • 417

  Avatar
  Reaguje na 416 | Na reakci pracujeme

  Bohouš Brož - Megapixel, 18.10.2010 | Reagovat

 • 416

  Avatar
  Dobrý den. Lze nějakým nastavením v LX3 aktivovat pomocné světlo AF v tomto blesku DMW-FL360? Mám firmware 2.2, ale jak to vypadá výrobce tuto funkci neřeší.

  Petr, 17.10.2010 | Reagovat

 • 415

  Avatar
  Reaguje na 414 | Dobrý den, záleží na množství světla a jiných aspektech, ale ano dá se fotit.

  Bohouš Brož - Megapixel, 31.08.2010 | Reagovat

 • 414

  Avatar
  Dobrý den, dá se s LX3 fotit proti slunci?

  Pavel, 29.08.2010 | Reagovat

 • 413

  Avatar
  Reaguje na 412 | Dobrý den, nemám tyto kombinace vyzkoušené, ale patice je totožná s verzí Olympus. Tzn. nabízí se blesky této značky, nebo např. od Metze ale v provedení pro Olympus.

  Bohouš Brož - Megapixel, 11.08.2010 | Reagovat

 • 412

  Avatar
  Dobrý den, zajímalo by mne zda lze k LX3 použít jiný než originální Pansonic blesk? Např. Metz, Sigma apod.?

  Robo, 10.08.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím