5 025 232 384 730
zkopírováno do schránky
010402
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-LZ3
- Rozlišení snímače: 5 Mpx
- Optický zoom: 6 x
- Velikost displeje: 2 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-LZ3?
„Panasonic DMC-LZ3“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 28.05.2007

Panasonic DMC-LZ3
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento model je určen širokému spektru uživatelů. Přístroj se hodí jak pro rekreační, rodinné tak i pracovní využití. Díky takovým specialitám jako je 6ti násobný zoom, stabilizátor obrazu a české menu, si fotoaparát najde zalíbení jak mezi začínajícími fotografy tak i mezi mírněji pokročilými.…
Popis a parametry
Poslední kusy kompaktního digitálního fotoaparátu s optickým stabilizátorem obrazu a vynikajícím rozsahem zoomu pro přiblížení i vzdálenějších objektů. Je velmi jednoduchý a přívětivý na ovládání. Rozlišení 5,0 Mpx, objektiv s 6x optickým zoomem, ISO až 1600!
České menu, optický stabilizátor obrazu a vysoké citlivosti ISO v kompaktech Panasonic
Společnost Panasonic představuje nové digitální fotoaparáty Lumix s optickou stabilizací obrazu, vysokou citlivostí ISO a kompletním ovládáním v češtině. Model DMC-LZ5 má CCD snímač s rozlišením 6 megapixelů, DMC-LZ3 je osazen 5megapixelovým čipem. Kompakty řady LZ disponují 6x optickým zoomem (odpovídá rozsahu 37 - 222 mm u kinofilmu) a jsou napájeny dvěma tužkovými bateriemi. Vedle českého menu nabízejí oba přístroje mnoho dalších novinek a vylepšení: CCD snímač, který pro výpočet každé jednotlivé barvy porovnává informace z okolních pixelů, vyšší kvalitu videoklipů VGA (640x480 bodů) s rychlostí snímkování 30 fps, režim superrychlého jednobodového ostření, funkci Extra Optical Zoom a vysokou citlivost ISO až do ekvivalentu 1600 ISO. Nová funkce Extra Optical Zoom prodlouží 6x optický zoom na hodnotu 8,3x u LZ5 (7,5x u LZ3) při fotografování s rozlišením 3 megapixely. V tomto režimu fotoaparát používá pouze střední část CCD snímače. Oba fotoaparáty rovněž umožňují zvolit poměr stran tak, aby co nejlépe odpovídal kompozici snímku nebo typu zobrazovače, který fotograf používá k prezentaci snímků - k dispozici jsou formáty 16:9, 4:3 a běžný formát papírové fotografie 3:2. Panasonic DMC-LZ5 je vybaven LCD panelem s úhlopříčkou 2,5 palce, model DMC-LZ3 má 2palcový LCD. Vůbec poprvé na světě je u digitálních fotoaparátů této kategorie k dispozici funkce High Angle LCD, která vylepšuje viditelnost displeje z ostrého spodního úhlu, například když fotograf drží přístroj nad hlavou a fotí přes okolostojící dav lidí. Tuto funkci lze aktivovat stisknutím samostatného tlačítka. Při velkém počtu fotografií uložených na paměťové kartě usnadňují orientaci náhledy po 9, 16 a 25 snímcích. Fotograf může označit pouze ty snímky, které se mu líbí, a tento výběr pak ukazovat ve formě slideshow, nebo zadat smazání všech neoznačených fotografií. U fotoaparátů Panasonic je dnes už samozřejmostí vynikající optická stabilizace obrazu MEGA O.I.S. Díky optickému stabilizátoru nafotí kompakty Panasonic perfektně ostré snímky i tam, kde by jiné fotoaparáty zachytily jen rozmazanou siluetu. Nejčastěji se problém s roztřesením ruky projevuje při fotografování za slabého světla, například ve špatně osvětlených místnostech, a při velkých zvětšeních. Stabilizátor Mega O.I.S. pracuje ve dvou režimech. Buď kompenzuje vibrace neustále, nebo potlačuje neostrosti vzniklé chvěním ruky pouze v okamžiku, kdy fotograf stiskne spoušť. Technologie zpracování obrazu zvyšuje přesnost detekce chvění ruky a tím i účinnost optického stabilizátoru a umožňuje nastavit mnohem delší expoziční časy. Oba nové přístroje disponují technologií zpracování obrazu Venus Engine Plus, která má o 30 % nižší spotřebu energie než Venus Engine II. Přestože mají nové fotoaparáty velké LCD panely, s dodávanými tužkovými bateriemi Oxyride je možné pořídit až 235 (LZ5) respektive 250 (LZ3) snímků (dle standartu CIPA). Charakteristickým rysem digitálních fotoaparátů Panasonic je snadná a intuitivní obsluha. Oba modely mají 19 motivových režimů. Např. populární režim Baby pro fotografování miminek ještě více podtrhuje roztomilost a výraz malých dětí a zároveň u každé fotografie automaticky uloží věk dítěte podle data narození, které nastavíte do paměti přístroje. Nové fotoaparáty umožňují nastavit data narození pro dvě děti. Další z nových programů je např. Starry Sky (hvězdná obloha), který umožňuje pořizovat až minutové expozice pro expresivní noční snímky. Vestavěná 14MB paměť umožňuje fotit i bez SD karty anebo po vyčerpání její kapacity. V České republice se modely Panasonic Lumix DMC-LZ5/LZ3 objeví na přelomu března a dubna.
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 5 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2048x1360, 2560x1920, 2560x1712, 2560x1440 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Směrné číslo blesku | 4,2 |
Objektiv
| Optický zoom | 6 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 37-222 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 37 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 222 mm |
| Konstrukce objektivu | 8 členů (3 asférické) / 7 skupiny |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 3 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1/8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 85000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 100 x 62 x 45 |
|---|---|
| Hmotnost | 183 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 5 025 232 384 730 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | 2x Oxyride AA baterie, AV kabel, USB kabel, šňůrka na ruku, Software: USB driver, LUMIX Simple Viewer, ArcSoft PhotoBase, ArcSoft PhotoImpression |
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Panasonic DMC-LZ3
Související články s Panasonic DMC-LZ3
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic DMC-LZ3
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.












Komentáře
P
Petra, 19. 6. 2008 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
I
Ivan, 21. 4. 2008 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
v
vrboun, 15. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
P
Díky za odpověď
Petr, 5. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
J
JiMill, 3. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
J
JiMill, 3. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
J
JiMill, 3. 4. 2007 |Panasonic DMC-LZ3 |Reagovat
Všechny dotazy (25)