010472
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-TZ2 stříbrný
- Rozlišení snímače: 6 Mpx
- Optický zoom: 10 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-TZ2 stříbrný?
„Panasonic DMC-TZ2 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 16.06.2008

Panasonic DMC-TZ2 stříbrný
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-TZ2 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-TZ2 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Kompaktní fotoaparát TZ2EG s širokoúhlým objektivem Leica se stabilizátorem obrazu a s 10x optickým zoomem (28-280 mm) je vhodný i pro méně zkušené fotografy. Díky jeho rychlosti a snadnému ovládání s ním pořídí kvalitní snímky i při horším osvětlení, nebo velikém přiblížení. Rozlišení 6,0 Mpx, ISO až 3200, LCD 2,5 palce, české menu.
10x superzoom LEICA od 28mm, MEGA optický stabilizátor obrazu, rozlišení 6.0Mpx s výběrem formátu 4:3 / 3:2 / 16:9, VENUS ENGINE III, JPEG, objektiv VARIO-ELMAR f =3.3-4.9 / 28 - 280mm (35mm), rozsah závěrky 8s-1/2000s (15,30,60s v programu Hvězdné nebe), 22 motivových programů, 2.5" LCD panel (207K) s vysokým rozlišením, režim makro (od 5cm), série 2 sn/s do vyčerpání karty, kontinuální zaostřování, 1/3/9/bodový-autofokus a superrychlé ostření, ostření ve tmě, zonální/preference středu/bodové měření, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100/200/400/800/1250 + režim Vysoké citlivosti do 3200 ISO, Inteligentní ISO (I.I.C.), manuální vyvážení bílé, vestavěný blesk, histogram, úprava podání snímků (normální, syté, studené, teplé, ČB, sépiové), ozvučené VGA videoklipy 4:3/16:9, audiodabing, automatické otáční snímků, interní paměť 12.7MB, nápověda v češtině, přiloženo - Li-ion 3.7V / 1000mAh, USB / SW, tělo přístroje vyrobeno z nerezové oceli
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,33 |
| Rozlišení snímače | 6 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 2976x1984, 2048x1360, 2560x1712, 2816x2112, 2560x1440, 3072x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | Venus Engine III |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 10 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-280 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 280 mm |
| Konstrukce objektivu | 11 členů (3 asférické) / 9 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 207000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,2 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 105 x 59,2 x 36,7 |
|---|---|
| Hmotnost | 222 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Nabíječka, akumulátor, USB a AV kabel, šňůrka na ruku, Software - USB driver, LUMIX Simple Viewer, PhotoFun Studio Viewer, ArcSoft PhotoImpression, ArcSoft Panorama Maker, ArcSoft PhotoBase |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,0127 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Panasonic DMC-TZ2 stříbrný
Související články s Panasonic DMC-TZ2 stříbrný
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic DMC-TZ2 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.














Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Up
Urban petr, 20. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
M
Marek, 20. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
L
Rozhoduji se mezi Panasonic T3-5, nebo IXUS 860 IS, Olympus FE 350
Canon A460 (nebo jiný ?) . Který mi vy doporučíte ?
Děkuji za odpověď
Luděk, 14. 5. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 3. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
V
Vašek, 14. 3. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 1. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
M
Děkuji
Monika, 19. 1. 2008 |Panasonic DMC-TZ2 stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (22)