010474
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic DMC-TZ3 modrý
- Rozlišení snímače: 7,2 Mpx
- Optický zoom: 10 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Panasonic DMC-TZ3 modrý?
„Panasonic DMC-TZ3 modrý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 04.05.2008
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Panasonic DMC-TZ3 modrý
Alternativy k již neprodávanému Panasonic DMC-TZ3 modrý

Panasonic DMC-TZ3 modrý
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-TZ3 modrý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic DMC-TZ3 modrý použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Panasonic konečně uvedl dlouho očekávaný slavného nástupce TZ1. Ten byl dlouho dobu nekorunovaným králem ultrazoomových kompaktů a tento model po něm beze sporu na dlouho dobu převezme žezlo. Rozsah objektivu 28-280mm s desetinásobným přiblížením, které je podpořeno optickým stabilizátorem, z…
Popis a parametry
Kompaktní fotoaparát TZ3EG má širokoúhlý objektiv Leica se stabilizátorem obrazu a s 10x optickým zoomem (28-280 mm) pro snadné snímání detailů a vzdálených objektů, zaručuje kvalitní snímky i u méně zkušených fotografů. Je velmi rychlý s jednoduchým ovládáním a skvělé jsou i malé rozměry. Rozlišení 7,2 Mpx, ISO až 3200, LCD 3,0 palce, české menu.
10x superzoom LEICA od 28mm, MEGA optický stabilizátor obrazu, rozlišení 7.2Mpx s výběrem formátu 4:3 / 3:2 / 16:9, VENUS ENGINE III, JPEG, objektiv VARIO-ELMAR f =3.3-4.9 / 28 - 280mm (35mm), rozsah závěrky 8s-1/2000s (15,30,60s v programu Hvězdné nebe), 22 motivových programů, 3.0" LCD panel (230K) s vysokým rozlišením, sériové snímání 3/2 snímku/s MEGA BURST do vyčerpání karty, režim makro (od 5cm), kontinuální zaostřování, 1/3/9/bodový-autofokus a superrychlé ostření, ostření ve tmě, zonální/preference středu/bodové měření, korekce expozice +/- 2EV po 1/3EV, ISO 100/200/400/800/1250 + režim Vysoké citlivosti do 3200 ISO, Inteligentní ISO (I.I.C.), manuální vyvážení bílé, vestavěný blesk, histogram, AUTO BRACKETING, úprava podání snímků (normální, syté, studené, teplé, ČB, sépiové), ozvučené VGA videoklipy 4:3/16:9, audiodabing, automatické otáční snímků, interní paměť 12.7MB, nápověda v češtině, přiloženo - Li-ion 3.7V / 1000mAh, USB / SW, tělo přístroje vyrobeno z nerezové oceli
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 5 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,35 |
| Rozlišení snímače | 7,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1280x960, 1600x1200, 3072x2304, 2048x1360, 2560x1920, 2560x1712, 2560x1440, 3328x1872, 3216x2144 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | Venus Engine III |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 10 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-280 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 280 mm |
| Konstrukce objektivu | 11 členů (3 asférické) / 9 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 4,2 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 105 x 59,2 x 36,7 |
|---|---|
| Hmotnost | 232 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Nabíječka, akumulátor, USB a AV kabel, šňůrka na ruku, Software - USB driver, LUMIX Simple Viewer, PhotoFun Studio Viewer, ArcSoft PhotoImpression, ArcSoft Panorama Maker, ArcSoft PhotoBase |
|---|---|
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,0127 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Panasonic DMC-TZ3 modrý
Související články s Panasonic DMC-TZ3 modrý
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic DMC-TZ3 modrý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.














Komentáře
DM
Dobrý den, pokud to jde, resetujte do továrního nastavení. Pokud to nepomůže, obraťte se na prodejce s reklamací. Na dálku to asi nevyřešíme.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 3. 1. 2014 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
V
Dobrý den,
mám otázku ohledně Pana DMC - TZ3. Foťák nedokáže přenést focený objekt na displej je černý a v podstatě vyfotí černou fotku. Nejsem si vědom žádného mechanického hodnocení. Foťák v pohodně naběhne, displej funguje při změnách nastavení atp. všechno se tváří v pohodě ale jak se dá jakýkoliv režim focení displej zčerná nezobrazí fotografovaný objekt a při vyfocení je tam černý snímek ..
Děkuji za odpověď.
Václav, 1. 1. 2014 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
Dobrý den, uvedené potíže vypadají na špatné nastavení. Pokud fotoaparát v automatickém režimu zvýší ISO z důvodu španých světelených podmínek, může být pak fotka zrnitá.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 17. 10. 2011 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
K
Dobrý deň,tento foťák máme už tri roky ale začal robiť velmi zrnité fotky.Kvalitnú fotku urobí iba vonku za veľmi slnečného počasia.Jakmile sa zamračí,fotky su nekvalitné.Tak isto reaguje aj v slabšie osvetlených priestoroch.Vedeli by ste mi poradiť,ako tento problém vyriešiť? Absolútne neviem,či je problém v nastavení alebo v niečom inom.
Katka, 16. 10. 2011 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 7. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
p
popeye, 11. 7. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 16. 4. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
M
Chci se zeptat jak si TZ3 stojí oproti Olympus Mju 1010 a Canon SX100 IS? zajímá mě hlavně výsledná kvalita fotek. A ještě by mě zajímalo který z fotoaparátu má lepší stabilizaci?
děkuji za odpověď.
MICHAL, 15. 4. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 4. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
O
Ozzy, 10. 4. 2008 |Panasonic DMC-TZ3 modrý |Reagovat
Všechny dotazy (116)