ID: 010489

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený

 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Optický zoom: 12 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený?

„Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 380 Kč?

Začít s výkupem

Kompaktní digitální fotoaparát DMC-TZ7 je pokračovatelem velmi úspěšné řady ultrazoomů s nejmenšími rozměry ve své třídě. Model TZ7 vyniká hned několika vylepšeními. Výjimečný je rozsah zoomu pokrývající ohniska 25-300 mm v přepočtu na kinofilm, ale také možnost nahrávání HD videa ve formátu AVCHD Lite. Díky snadnému ovládání a programu Inteligentní Auto tak mohou s TZ7 dosáhnout naprosto vynikajících výsledků i méně zkušení fotografové. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený

Nahoru

Recenze

Parametry a popis

VIDEO FOTOAPARÁT S ROZPOZNÁNÍM ZNÁMÝCH TVÁŘÍ

Ultrakompaktní, 25mm ultraširokoúhlý, 12x ultrazoom se záznamem videoklipů AVCHD ve vysokém rozlišení HD a stereo zvukem v kvalitě Dolby Digital

*k 27. Lednu 2009
**ekvivalent 35mm kinofilm: 25-300 mm

Nový Lumix DMC-TZ7 nabízí univerzální fotoaparát a kvalitní videokameru v jednom. Tento extrémně kompaktní přístroj poslouží uživateli nejen jako vynikající fotoaparát se superzoomem, ale umožní také zaznamenávat video v HD rozlišení. Díky Rozpoznávání nových tváří budou snímky vašich blízkých automaticky označeny jejich jménem a věkem, což konečně vnese pořádek do vašeho rodinného archivu.

Společnost Panasonic představuje Lumix DMC-TZ7 - světově nejmenší a nejnovější přírůstek do rodiny řady TZ. 12x optický superzoom řadí tento fotoaparát s rozlišením 10,1 megapixelů a 25mm ultra širokým objektivem mezi celosvětové oblíbené kompaktní a univerzální foto kamery s extrémním rozsahem.

Model TZ7 je výkonný a mnohostranný. Objektiv LEICA DC VARIO-ELMAR má ve srovnání se staršími modely delší zoom a širší ohnisko v menším, tenčím a lehčím těle. DMC-TZ7 je první digitální video fotoaparát, který ukládá videoklipy ve vysokém rozlišení ve formátu AVCHD Lite. AVCHD Lite umožňuje dlouhodobý a snadno přehratelný záznam ve vysokém rozlišení HD. Díky skvěle navrženým ovládacím prvkům, včetně speciálního tlačítka pro záznam videa, je DMC-TZ7 skvělý jako fotoaparát i videokamera.

Inteligentní Auto režim, který je chloubou fotoaparátů Lumix, je nyní dostupný i při nahrávání HD videa. Automaticky zvolí nejvhodnější scénický režim a pomáhá s korekcí chvění rukou, ostřením a správným nastavením jasu. Je tedy dokonalým řešením pro zaznamenání skvělých fotografií i videa. Rozpoznávání tváří je novinka, která rozezná a zapamatuje si obličeje konkrétních lidí z předchozích snímků. Pokud se známá tvář objeví v záběru, fotoaparát ji okamžitě identifikuje automaticky na ni zaostří i ve skupině a postará se o to, aby ona důležitá osoba byla vyfocena co možná nejlépe.. Inteligentní volba scény automaticky volí mezi režimy ten nejvhodnější pro nejlepší snímky či video.

Díky formátu videa ve vysokém rozlišení AVCHD Lite stačí vložit paměťovou kartu do SD slotu televizoru Viera a hned přehrát*. Další možností je připojit fotoaparát k televizoru mini-HDMI kabelem a pomocí dálkového ovladače prohlížet fotografie i video. Zobrazit je můžete jako časovou linku, v kalendáři nebo třeba podle toho, v jakém scénickém režimu byly pořízeny. Pro prohlížení v terénu skvěle poslouží i 3palcový (7,62 cm) Inteligentní displej s rozlišením 460.000 bodů a širokým pozorovacím úhlem, který automaticky upravuje jas podle okolních světelných podmínek.

Vynikající objektiv Leica s rozsahem 25 - 300 mm je v tak tenkém těle takřka neuvěřitelný. Pokud by vám však nestačil, můžete využít funkci Extra optický zoom, která zvýší rozsah zoomu až na 21,4x při rozlišení 3 Mpx. Model TZ7 má 12 Mpx CCD, který ukládá fotografie v rozlišení až 10 megapixelů. Čip může snímat se třemi různými poměry stran - 4:3, 3:2 nebo 16:9 - takže si můžete vybrat ten nejlepší pro zachycení dané scény. Lze také fotit každý snímek ve všech třech rozměrech zároveň.

Videozáznam bude díky formátu AVCHD Lite ve vysokém rozlišení HD, ale zároveň zabere na paměťové kartě polovinu místa než běžné JPEG video formáty. Dolby Digital Creator zajistí špičkový stereo zvuk a speciální funkce se postará o odstranění rušivých zvuků větru. Při nahrávání videa je zoom funkční v celém rozsahu. Na výběr je ze 16ti různých nastavení pro nejrůznější situace. Při záznamu do AVCHD Lite je možné zvolit ze tří úrovní kvality záznamu: SH (17 Mbps), H (13 Mbps) a L (9 Mbps).

Inteligentní Auto režim je nyní dostupný i při nahrávání videa. Optická stabilizace obrazu MEGA O.I.S. zabrání rozmazání obrazu způsobené chvěním rukou při dlouhých ohniscích nebo v interiéru. Funkce Detekce tváří najde tváře v záběru a nastaví clonu, expozici, kontrast a barevné podání pro co nejlepší snímek. Inteligentní expozice kontroluje úroveň světla a vyrovnává rozdíl mezi světly a stíny. Inteligentní volba scény automaticky volí mezi režimy Normal, Portrét, Makro, Krajina a Šero ten nejvhodnější pro nejlepší snímky.

Funkce Rozpoznání tváří, která je součástí Inteligentního Auto režimu, si pamatuje tváře konkrétních lidí. Pokud opakovaně fotíte téhož člověka, fotoaparát vás vyzve k zadání jména. Kdykoli pak najde tento obličej v záběru, zobrazí jméno na displeji a automaticky zaostří přímo na něj. Můžete zvolit ikonu, která bude se jménem spojená a zadat věk. Všechny snímky s ním pak budou automaticky označeny jménem a věkem. Pokud zaznamenáte dítě mladší než tři roky, fotoaparát se automaticky přepne do režimu Dítě, kdykoli se objeví v záběru. Při promítání pak můžete nechat zobrazovat pouze snímky obsahující konkrétní osobu. Díky tomu je mnohem snazší také třídění a archivace.

Inteligentní zaostřování AF udržuje vybraný cíl zaostřený i při pohybu. Kromě již zmíněných pokročilých funkcí, aktivuje iA režim podle potřeby i standardní funkce, bez kterých se dobrý digitální fotoaparát neobejde. Optická stabilizace obrazu Mega O.I.S. se postará o potlačení chvění rukou, Inteligentní ISO zajistí ostré záběry i u pohybujících se objektů. Optická stabilizace obrazu Mega O.I.S. má nyní navíc kromě úrovně 1 a 2 i nastavení Auto, kdy fotoaparát sám zvolí vhodnou míru podle zoomu. Inteligentní expozice nastaví správně hodnoty pro každou část snímku, takže se vyhnete příliš tmavým stínům i příliš světlým místům. Díky tomu jsou barevné přechody a detaily dokonale zachyceny. Vyrovnává také případné protisvětlo. Rychlé zaostření AF zaostří obraz ještě před stisknutím spouště, takže neztrácíte vzácné vteřiny čekáním. Proto málokdy zmeškáte záběr. Inteligentní volba scény automaticky volí mezi režimy Normal, Portrét, Makro, Krajina a Šero ten nejvhodnější pro nejlepší snímky. Počet ostřících bodů byl zvýšen z 9 na 11. Všechny tyto pomocné funkce aktivujete volbou režimu Inteligentní auto.

Na zadní straně fotoaparátu TZ7 najdete 3palcový Inteligentní displej s 460.000 body a širokým pozorovacím úhlem. Displej automaticky upravuje jas v 11ti krocích podle okolních světelných podmínek. Díky tomu a díky velké úhlopříčce a vysokému rozlišení je vždy skvěle čitelný a zobrazuje jemné detaily fotografií i videí. Díky možnosti nastavení velikostí písma je menu skvěle čitelné i pro seniory.

Procesor Venus Engine HD je při prohlížení fotografií výrazně rychlejší - asi 17x rychleji vykresluje náhledy a 4x rychleji jednotlivé obrázky dokonce i v nejvyšším rozlišení 12,1 megapixelů.

Při přehrávání obsahu paměťové karty si můžete vybrat, zda zobrazovat pouze fotografie či pouze videa, dokonce lze omezit i video podle formátu. Pro přehrávání je k dispozici řada přechodových efektů a dokonce i hudba. S volitelným mini HDMI kabelem je možné k zobrazení použít HD televizor.

Fotoaparát TZ7 přidává další scénické režimy pro fotografie, takže jejich počet stoupl na 27. Nově přibyl Panorama Asistent, který vás provede tvorbou vertikálních i horizontálních panoramat. Na displeji budou zobrazeny vodící čáry, podle kterých stačí záběr jednoduše upravit. Přiložený program PanoramaMaker je potom perfektně složí dohromady. S modelem TZ7 zaostříte již od 3 cm. Funkce Makro zoom umožňuje fotit ještě vetší detaily díky 3násobnému digitálnímu zoomu.

Součástí balení je i software PHOTOfunSTUDIO HD Edition, který je určený pro prohlížení a editaci fotografií a videa. S jeho pomocí je také možné ukládat videa na YouTube či vypalovat DVD.

Nově vyvinutý procesor Venus Engine HD je více než dost rychlý pro zvládnutí videa ve vysokém rozlišení. Díky dvěma CPU se může pochlubit zhruba 2,4 krát větším výkonem, který zrychluje i všechny operace fotoaparátu. Nový procesor zvyšuje umělou inteligenci přístroje a umožňuje výstup v HD videa přes HDMI. Zlepšil i zpracování obrazu, takže již při ukládání je efektivně redukován šum a výsledkem jsou krásné, jasné a ostré záběry s dokonalými barvami.

Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je pouhých 0,006 sekundy, což je skvělé pro zachycení momentek. Model TZ7 je schopen uložit asi 2,3 snímky za vteřinu v rozlišení 10,1 Mpx*. V režimu vysokorychlostního sériového snímání** zvládne neuvěřitelných 10 snímků za vteřinu. Počet snímků při sériovém snímání je neomezený,*** takže můžete držet spoušť, dokud se nezaplní paměťová karta. Režim Sériový blesk umožňuje nepřetržité focení s bleskem****.

I přes vysoký výkon je spotřeba procesoru Venus Engine HD nižší než u Venus Engine IV. Díky tomu došlo k prodloužení výdrže baterií až na 300 snímků (CIPA).
Fotoaparát TZ7 je menší a lehčí než jeho předchůdci, ale přesto má v kompaktním těle zabudovaný vynikající objektiv s obrovským rozsahem. Díky tomu je skvělým společníkem pro každou příležitost.
* Max. 5 snímků v standardním / 3 snímky ve vysokém rozlišení
** 3 Mpx (4:3), 2.5 Mpx (3:2), 2 Mpx (16:9) záznamu. (10 fps při Prioritě času/6 fps při režimu Priorita obrazu).
*** Rychlost sériového snímání se liší podle paměťové karty, velikosti a kompresi souboru. Počet snímků závisí na velikosti paměťové karty, kapacitě baterií, velikosti a kompresi souboru.
****Max. 5 snímků při 3 Mpx (4:3), 2.5 Mpx (3:2), 2 Mpx (16:9) záznamu.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 10,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2112x1408, 2208x1248, 2560x1920, 2656x1768, 2784x1568, 3072x2304, 3168x2112, 3328x1872, 3648x2736, 3776x2520, 3968x2232, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine HD
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 25-300
Minimální ohnisková vzdálenost: 25 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 300 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 2,3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: portrét, jemná pleť, transformace, krajina, sport, noční portrét, noční krajina, autoportrét, potraviny, párty, světlo svíček, ohňostroj, noční obloha (15, 30, 60 s), dítě 1, 2, domácí mazlíček, sníh, západ slunce, panoramatický asistent, vysoká citlivost
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 460000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,3 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 40 MB
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 103 x 60 x 33
Hmotnost: 206 g
Barva: červená
 
Ostatní
Základní příslušenství: Akumulátor, nabíječka, šňůrka, USB kabel, AV kabel, pouzdro na akumulátor, software

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-TZ7 červený

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (18 - 9)

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, ano, zoomování při videu není problém. Pokud nechcete využívat možnosti manuálního nastavení expozice, vybral bych TZ7.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.06.2010 | Reagovat

 • 17

  Avatar
  Dobry den, rozhoduji se mezi tz7 a tz8. A porad nevim ktery. Cena je stejna, takze rozhoduji parametry... Zajimalo by me jestli se da u tz7 zoomovat pri videu. A ktery by jste mi jako laikovi doporucil. dekuji

  vw, 10.06.2010 | Reagovat

 • 16

  Bouška
  Reaguje na 15 | Dobrý den, z baterky nemusíte mít žádné obavy, vydrží hodně. Starý nefunkční foťák je dobrý asi jedině pro "vědecké účely", pokud Vás zajímá, jak to vypadá uvnitř... :)

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.06.2010 | Reagovat

 • 15

  Avatar
  Dobrý den, muj stary fotak SONY DSC-W1 odesel do vecnych lovist. uvazuji o koupi noveho a zaujal me tz7 hlavne velkym zoomem. ale obavy mam z baterie, u tuzkovych se to dalo ovlivnit (mah) ale tady to asi nebude mozne jinak nez si dokoupit druhou baterii do zasoby... nebo se mylim.. jinak ma urcite same plus. nevite co se starym fotakem? da se nejak vyuzit, nebo radeji usporadat pohreb.. :-) dekuji za odpoved.

  Dalibor, 02.06.2010 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Reaguje na 13 | Dobrý den, pokud jste s mířena s určitou hladinou šumu v interiéru, jak píšete - klidně bych v poměru cena výkon zůstal u TZ7.

  Bohouš Brož - Megapixel, 07.05.2010 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  dobry,den chtela bych si koupit fotak ,ale nevim si rady.Chtela bych aby mel velky zoom aspon 10 a aby mel HD video trocha sumu mi nevadi hlavni je obraz a taky bych chtela dobry blesk hlavne v noci a mistnostech.No a dulezity je aby to nebyl velky fotak asi tak jako tento a ceny tak do 7000kc cim mensi cena tim lepsi :-) existuje vubec takovy fotak...???? dekuji za odpoved

  Gábina, 05.05.2010 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Reaguje na 11 | Dobrý den, doporučuji navštívit Vašeho prodejce a přezkoušet s jiným modelem. Pokud se totožný zvuk objeví i u jiného modelu jde o zvukový projev AF a objektivu. Toho se zbavit stoprocentně nelze.

  Bohouš Brož - Megapixel, 21.04.2010 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Dobrý den,mám foťák Panasonic DMC-TZ7.Při natáčení videosekvence se zaznamenává do zvuku takové cvakání nebo klapání?Můžete mi poradit,jak se toho dá zbavit?Děkuji.

  Katka, 21.04.2010 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Reaguje na 9 | Dobrý den, pro pohyb (děti) a focení za horších světelných podmínek (v noci, v interiéru) bych raději volil http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-wx1 - velmi rychle ostří a reaguje na pohyb, hladina šumu je podstatně nižší. Pokud by byl prioritou rozsah zoomu - můžeme zůstat u TZ7.

  Bohouš Brož - Megapixel, 17.01.2010 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Přeju pěkný den! Poradil by mi prosím někdo jaký fotoaparát zvolit jako rodinný.Na dovolené focení rodiny hlavně dcery i v pohybu po Čechách i k moři na pláž ve dne i v noci a nějaké to video taky může být. Aby z něj byli pěkné fotky.Mám skoro 4 letou dceru a zatím na momentky jsme řešili telefonem,ale fotky jsou někdy rozmazané. Dostal jsem typ od dvou kamarádů na Panasonic Lumix DMC-TZ7 a další nazor jsem dostal na panasomic řady 6. Děkuju za odpověď. Stenly

  Stanislav , 14.01.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím