Panasonic HDC-SD5EG stříbrný + DVD přenosná vypalovačka VW-BN1! Komentáře k Panasonic HDC-SD5EG stříbrný + DVD přenosná vypalovačka VW-BN1!

Zpět na detail

Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Avatar
  Dodal bych, že je kamera velmi ergonomická. Prudké pohyby, to je obecný problém kamer, je třeba přecházet plynule. Pinnacle studio 11 v plné verzi je něco úžasného a velice jednoduchého na obsluhu. Vzhledem k tomu, že každý potřebuje jinou délku HDMI kabelu, je dobře, že v balení ani není. Ten blesk je fakt dost silný, tady by to chtělo plynulou korekci záblesku. Kamera umí jen -/normal a +. Perfektní je zobrazování informací na displeji (výdrž baterie v minutách a délka-kapacita média pro iloření videa). Byl jsem mile překvapen výdrží baterie. Nevýhodou je snad jen to, že při natahování pořízeného záznamu do PC přes USB to vyžaduje připojení kamery napájecím adaptérem, takže je třeba jej tahat s sebou. Doma to ale řeším jednoduše přes čtečku SDHC. Uživatelé ocení výkonný stabilizátor obrazu, neboť kamera nemá hledáček a tímto kameraman přichází o opěrný prvek. A snad ještě zmíním větrný filtr, takžepři natáčení není slyšet "údery" větru do mikrofonu.
  Závěr: souhlasím s kolegou, že je to výborná mašinka a promítání filmu na velké obrazovce je působicé, zvláště se zvukem 5.1

  Marten, 14.03.2008 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Po týdnu zkoušení kamery a dlouholetých zkušenostech s kamerováním na formát Digital8 musím pochválit tento nový technický pokrok. Zvláště tato sada kamery s vypalovací mechanikou a přiloženým SW (HW writer 2) je kompletním řešením pro videoamatéra. V podstatě bez počítače múže provést základní střih, zálohování na důvěryhodné medium (DVD-RAM) a přehrání výsledku divákům (buď na běžném TV nebo na HD TV pomocí HDMI výstupu. Zde bych zmínil jedinou chybičku sady: neobsahuje HDMI kabel). Pokud máme k dispozici PC, lze využít SW HD writer 2. Pomocí HD Writeru lze přehrát AVCHD formát z SD nebo DVD (pomocí přiložené vypalovačky) i na monitoru počítače, stříhat i provádět konverzi AVCHD do DVD-VIDEO. Program má výhodu, že nepotřebuje tak silný procesor jako přiložený, avšak kvalitní střihový SW Pinnacle 11 (pouze trial, jinak nutno dokoupit). Na přípravu základní metráže filmu a správu videí HW writer slouží dobře.
  Při natáčení videa se kameraman musí vyvarovat rychlejšího pohybu kamery aby nedocházelo k určitému zrnění obrazu (zatím jsem zkoušel pouze rozlišení 1920x1080). Dále při stříhání je třeba počítat s nejmenší délkou scény 1 sekunda.
  Skvělou funkcí je PRE-REC 3 sekundy, ale nesmí se zapomenout ho před každou scénou aktivovat! Dále chci pochválit zvuk a funkci zoomu mikrofonu. I funkce vypnutí kamery při otočení objektivu k zemi je šikovná (není to však default, musí se aktivovat z menu).
  Fotografie z větší blízkosti pořízené bleskem se mi zdají trochu přeexponované (i když se zvolí slabší blesk).
  Závěrem: Kamera je výborná, skvěle se ovládá, natočená metráž a celé technické řešení je oproti Digital8 mnohanásobně dokonalejší. Obraz Full HD je prostě něco úžasného (ovšem může to vyvolat investici větší než je cena sady kamery). Díky Megapixelu, že tuto sadu nabízí.

  Zdenek, 19.12.2007 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím