ID: 004348

Digitální kamera Panasonic HDC-SDT750

 • Optický zoom: 12 x

Sháníte Panasonic HDC-SDT750?

„Panasonic HDC-SDT750“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

S novou kamerou HDC-SDT750, první 3D Full HD videokamerou určenou pro běžné spotřebitele, si můžete bez obav troufnout na trojrozměrné záběry, jaké vznikají ve filmových studiích. Stačí nasadit 3D objektiv a vaše vzpomínky získají další rozměr. Produktová sekce: Videokamery Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic HDC-SDT750

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic HDC-SDT750

Parametry a popis

3D videokamera HDC-SDT750 - první, která dá i vašim vzpomínkám třetí rozměr.

Začněte natáčet trojrozměrně již teď! Přehrávat můžete podle svých možností - dnes v 2D, zítra na novém 3D televizoru i s třetím rozměrem

Zkuste si naživo to, co bylo doteď jen výsadou profesionálů! S novou kamerou HDC-SDT750, první 3D Full HD videokamerou určenou pro běžné spotřebitele, si můžete bez obav troufnout na trojrozměrné záběry, jaké vznikají ve filmových studiích. Stačí nasadit 3D objektiv a vaše vzpomínky získají další rozměr. I bez objektivu pro natáčení ve 3D můžete počítat se záznamem v nejvyšší možné kvalitě Full HD. Nová kamera je totiž vybavena špičkovým tříčipovým 3MOS systémem se zdokonalenou technologií redukce šumu (NR), režimem progresivního snímání 1080 (1080/50p) a novým systémem hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S. Zkušení uživatelé ocení bohaté možnosti manuálního ovládání, začátečníci zase oblíbenou funkci iA (Inteligentní automatika), která nastaví všechny parametry tak, aby byl výsledek jednoduše perfektní.

Jak funguje natáčení 3D záběrů s 3D objektivem?
Přirozené prostorové vidění je způsobeno tím, že člověk vnímá obraz jinak pravým a jinak levým okem. Tento rozdíl se nazývá binokulární disparita a lidský mozek díky němu vnímá prostor i jeho hloubku. Videokamera SDT750 je vybavená speciálním 3D objektivem, který simultánně snímá obraz pro levé a obraz pro pravé oko přes dvě optické soustavy, které ho tvoří. Obraz snímaný touto metodou „side-by-side" má rozlišení 960 x 1080 pixelů pro každé oko zvlášť. Videozáznam lze přehrát i na běžných televizorech v 2D, prostorový 3D záznam je možné reprodukovat pouze na kompatibilních 3D televizorech.

O maximální kvalitu záznamu se stará tříčipový 3MOS systém. Využití třech MOS snímačů s plným HD rozlišením zaručuje vysokou kvalitu obrazu v dynamických i statických záběrech s celkovým počtem 7 590 000 pixelů (3 x 2 530 000 pixelů). Kombinací 3MOS systému, nového objektivu LEICA DICOMAR (F1,5 - 2,8) a procesoru Crystal Engine Pro zvýšil Panasonic efektivitu zachycování světla i citlivost, a současně snížil šum až o polovinu. Videozáznam má vynikající kvalitu i při natáčení v horších světelných podmínkách.

Obsluhu kamery výrazně usnadňuje Inteligentní automatika iA1, která se sama postará o nastavení nejvhodnějšího záznamového režimu. Kromě funkcí, jako jsou rozpoznávání tváří, sledování zaostření/expozice AF/AE Tracking, inteligentní výběr scény, detekce tváře a inteligentní řízení kontrastu obsahuje inteligentní automatika i novinku - nový systém hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S.2. Vyspělý systém koriguje rozostření způsobené chvěním ruky pomocí optické soustavy objektivu i elektronicky. Při elektronické stabilizaci obrazu se využívá ta část snímače, která zůstává nevyužitá při zoomování. To umožňuje účinnou korekci i při natáčení v pohybu nebo právě při zoomování.

Pro ještě účinnější korekci chvění rukou je kamera vybavená funkcí O.I.S. Lock. Po stisknutí tlačítka O.I.S. Lock na LCD panelu se citlivost detekce maximálně zvýší a korigují se všechny nežádoucí pohyby videokamery.

Videokamera SDT750 je vybavená procesorem Crystal Engine PRO, který garantuje mimořádně jasné a ostré dynamické snímky. Funkce inteligentního zoomu umožňuje až 18x přiblížení, přičemž zachovává obraz ostrý do posledního detailu. Nová funkce redukce šumu (Noise Reduction) zase minimalizuje šum při snímání slabě osvětlených scén.

Objektiv Leica Dicomar minimalizuje zkreslení a degradaci kontrastu a rozlišení, která se projevuje u objektivů s větším ohniskovým rozsahem. Objektiv se světelností F1,5 má velký 46mm průměr a poskytuje výrazně jasnější obraz než předcházející objektivy. Širokoúhlý objektiv se dobře hodí pro natáčení architektury a přírodních scenérií nebo u skupinových záběrů v interiéru, s omezeným prostorem, kde nemá kameraman možnost pohybu zpět za dosažením komplexní scény.

Prstenec manuálního ovládání poskytuje jednoduchý a praktický způsob ovládání při ostření, zoomování, nastavování expozičních parametrů (clony a rychlosti závěrky) a vyvážení bílé. Použití prstence je výrazně pohodlnější než přístup přes menu a neklade meze kreativitě uživatele.

Další funkce:

5.1kanálový systém prostorového zvuku Surround Sound3
5.1kanálový systém záznamu zvuku využívá 5 mikrofonů, takže při reprodukci záznamu na systému domácího kina jsou diváci obklopeni čistým a detailním zvukem, který působí tak věrně, jako by byli středobodem události.

Eliminace šumu větru
Nová technologie Wind Noise Canceller automaticky zjistí a potlačí hluk větru a zachová tak přirozené zvuky se živou atmosférou.

Rychlé zapnutí
Videokamera se zapíná a vypíná otevřením nebo zavřením LCD panelu. To umožňuje spustit záznam v průběhu 1 sekundy od okamžiku otevření LCD panelu. Díky rychlému zapnutí vám neuniknou ani nečekané momenty a zároveň šetříte energii, když se nesnímá.

Snímání s dotykovým ovládáním
Videokamera je vybavená velkým 3palcovým LCD dotykovým panelem, na kterém je možné jednoduše volit jednotlivé ikony dotykem prstu a funkce ovládat intuitivně, bez přerušení sledování snímaného objektu.

Intervalové nahrávání
Zrychlené přehrávání se používá jako zvláštní efekt, když potřebujete přehrát scény, jako jsou západ slunce nebo kvetení květu v neobvykle krátkém časovém intervalu. Funkce intervalového nahrávání umožňuje zaznamenávat podobné jedinečné scény s pomalými ději. Nastavením intervalu snímání na 1 sekundu, 10 sekund, 30 sekund, 1 minutu nebo 2 minuty je možné přehrát jinak dlouhý záznam ve zredukovaném časovém intervalu. Například když se záznam vytvoří s nastavením časového intervalu 1 sekunda, 10minutový záznam západu slunce se dá přehrát přibližně za 10 sekund. Intervalové snímání je k dispozici i s 3D objektivem.

Možnosti propojení:

Reprodukce 3D záznamů
Prostorový 3D záznam pořízený videokamerou SDT750 se lze přehrát po připojení k 3D kompatibilnímu televizoru jako například VIERA TX-P50VT20. 3D záznamy uložené na paměťových kartách SD je možné přehrávat i prostřednictvím přehrávače nebo rekordéru kompatibilního s formátem AVCHD.

Kopírování 3D obsahu
Když se videokamera SDT750 připojí USB kabelem k DVD vypalovačce Panasonic (volitelný doplněk), jediné stisknutí tlačítka stačí na spuštění kopírování 3D videozáznamů z paměťových karet SDXC, SDHC nebo SD na DVD disk (DVD-RAM/DVD-R/DVD-R DL/DVD-RW, DVD+R/DVD+R DL/DVD+RW). Videozáznamy se dají vypalovat i na DVD nebo Blu-ray disky prostřednictvím rekordéru kompatibilního s formátem AVCHD.

Stejně tak jediné stisknutí tlačítka stačí na spuštění kopírování 2D videoklipů. Videokamera umožňuje vybrat si záznamový formát AVCHD nebo MPEG-2 podle prostředí, ve kterém se bude přehrávat.

PC střih
Videokamera SDT750 je vybavená softwarem HD Writer AE 2.6T (pro OS Windows), který umožňuje úpravu 3D videozáznamů a jejich uložení do PC nebo na BD a DVD disky. HD Writer AE 2.6T má inteligentního průvodce, který se spustí ihned po připojení videokamery k PC. Podle pokynů na monitoru zvládnou zkopírovat videoklipy do PC nebo na BD a DVD disky i ti, kteří to dělají poprvé. HD Writer AE 2.6T též umožňuje jednoduchý upload videoklipů na YouTube a na Facebook.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/4,1
Rozlišení: 3 Mpx
Typ snímače: MOS
Rozlišení fotografií: 2560x1920, 2880x1920, 3072x1728, 3200x2400, 3600x2400, 3840x2160, 4032x3024, 4608x3072, 4864x2736, 640x480
Počet snímačů: 3
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 700
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-420
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 420 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejkratší - eqv. 35mm): 35 mm
Světelnost objektivu zoom: 1,5-2,8
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 1,5
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8
Typ stabilizátoru: Optický
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/2
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230400
Dotykový displej: Ne
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Počet audio kanálů: 5.1
Video formát: H.264, MPEG-4, MPEG-4, AVC/H.264
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 66 x 69 x 138
Hmotnost: 375 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (9)

Zobrazeny komentáře (9 - 1)

 • 9

  Lukeš
  Reaguje na 8 | Dobrý den, ne jde jen o přesné technické označení kamery.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 10.02.2011 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Dobrý den, produkt se dá najít i pod názvem HDC-SDT750EP, znamená to nějaký rozdíl? Pavel Sedlák

  Pavel Sedlák, 10.02.2011 | Reagovat

 • 7

  Lukeš
  Reaguje na 6 | Dobrý den, pro běžné účely je tato kamera výborná. Mohu jí tedy doporučit.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 09.02.2011 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda tato kamera je dobrá. Ohledně 3D jsem se dočetl určitých pochybností, ale co se týče běžného natáčení? Nebo můžete doporučit něco v této cenové sféře. Jde mi o natáčení ve stísněných prostorách a i nižší světelné kvalitě. Rychlé záběry sportu, dobrý a kvylitní zoom a kompatibilitu s Pinacle studiem. Děkuji

  František Dráček, 08.02.2011 | Reagovat

 • 5

  Lukeš
  Reaguje na 4 | Dobrý den, máte v podstatě pravdu. Efekt je největší právě na kratší vzdálenost. V lLdické ulici máme kameru i 3D TV. Obojí si můžete přijít vyzkoušet.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 31.01.2011 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Možná naivní otázka: Jak může kamera, která má pro 3D snímání objektivy těsně u sebe, dávat realistický 3D efekt. Lidské oči jsou od sebe mnohem dále, než objektivy ve 3D nástavci. Nebude mít 3D efekt jen na osoby v blízkosti? To co bude 10 m a dále už bude asi bez efektu. Nebo se pletu a elektronika tu iluzi prostoru dokáže vytvořit? Rád bych viděl záběry pořízené touto kamerou. Je možné někde v nějaké prodejně vidět ve 3D televizi závěry pořízené touto kamerou? Děkuji za odpověď.

  Václav Codl, 28.01.2011 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Ještě počkáme.... :-)

  hanick, 19.10.2010 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Podle mne bude s kamerou rada problemu: - optika zrejme vyuziva jen jeden spolecny chip = bude to mit rozliseni 1/2 na oko (3D je reseno nastavcem na normalni kameru) - neda se menit separace pohledu = da se s tim natacet jen jeden typ 3D zaberu

  Michal Husak, 19.10.2010 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Zajímavé dělo, podle 3 CMOS snímačů by mohlo dobře zvládat přechodové kontrasty mezi nebem a zemí.

  Winterschlag, 19.10.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím