DC-G90MEG-K
zkopírováno do schránky
059974
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý
4.3333 (3×)- Formát snímače: 4/3
- Rozlišení: 20,3 Mpx
- Typ bajonetu: Micro 4/3
- Rychlost sériového snímání: 9 sn./s
Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý
Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý
- Panasonic Lumix DC-G90 tělo černý
- Panasonic Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.
Panasonic Lumix DC-G90 + 14-140 mm černý
- Panasonic Lumix DC-G90 tělo černý
- Panasonic Lumix G Vario 14-140mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.
Dárky v ceně 2 580 Kč
28 990 Kč
25 990 Kč
Objednejte nyní a zboží máte 8. 3. doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Bez poplatku
PPL doprava
Bez poplatku, 8. 3. u vás
Messenger
Od 249 Kč
Rezervace na prodejně
Komunardů 42, Praha
Dominikánské nám. 2, Brno
28. října 960/178, Ostrava
Nákup na protiúčet
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky
Kupte na splátky od 1 361 Kč
Chci rychle splatit
12×2 442 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×669 Kč
Vybrat splátky
Obsahem zvýhodněné sady je
Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý
Skladem 3 ks
25 990 Kč
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Mezi modely Panasonic Lumix DC-G80 a DC-G90 je rozdíl cca 2,5 roku. Za tu dobu se ve fotosvětě udála spousta věcí. Panasonic se třeba mezitím odkopal a vstoupil do full-framové trojkoalice systému L a ještě víc se vymezil vstříc videu. A co tedy G90? Rozdíly Tabulkových rozdílů moc není, takže se…
Doporučené objektivy
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 50-200 mm f/2.8-4 ASPH Power O.I.S.
49 199 Kč
48 990 Kč
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Externí blesky
Stativy
Čistící sady
Akumulátory
Trvalá světla
Mikrofony
Další produkty
Popis a parametry
Digitální bezzrcadlový fotoaparát DC-G90 s objektivem 12-60, s rozlišením 20 mpx, s funkcí 4K photo a 4K video s možností záznamu ve V-Log profilu ostření probíhá za pomocí DFD technologie rychlého kontrastního ostření. Je utěsněný proti vlhkosti a prachu. Využívá 5osého stabilizátoru obrazu Dual I.S. druhé generace, záznam na SD kartu UHS-II, pro ovládání můžete využívat Wifi nebo bluetooth. Panasonic Lumix G Vario 12-60mm f/3,5-5,6 ASPH. Power OIS poskytuje impozantní optický výkon bez kompromisů! Díky odolnosti vůči okolním vlivům je ideální na cesty. Disponuje novým systémem Dual I.S., který nabízí novou úroveň stabilizace obrazu. Dále je vybaven výkonným AF krokovým motorkem vhodným i pro natáčení videa. Objektiv je zároveň vhodný pro fotografování portrétů, reportáž, sport nebo interiéru.
Seznamte se
S vysokorychlostním hledáčkem OLED Live ViewFinder (poměr zvětšení 0,74x) či praktickým dotykovým třípalcovým displejem OLED free-angle (rozlišení 1 040 tisíc bodů) je fotografování hračka.
Vylepšený design a ergonomie
- Nová tlačítka umožňují rychlý přístup k důležitým funkcím
- Přepracovaný úchop pro pravou ruku – pohodlné a stabilní držení
- Odolnost proti vlhkosti a prachu
Design i ovládání se změnily tak, aby šlo s fotoaparátem snadno pracovat jednou rukou. Na horní straně se v řadě vedle sebe nově nacházejí tři tlačítka pro úpravu expozice, citlivosti a vyvážení bílé. Tlačítka na zadní straně jsou uspořádána kolem příkazového kolečka, takže se k často používaným funkcím dostanete snadno při fotografování, natáčení i prohlížení snímků. Dvě příkazová kolečka vpředu a vzadu umožňují rychlý přístup k mnoha funkcím a kromě toho je lze naprogramovat, aby funkce lépe odpovídaly vašim potřebám.
K tvorbě kompozice slouží elektronický hledáček typu OLED s rozlišením 2,36 MPix, 100% pokrytím záběru a poměrem zobrazení 0,74x, nebo dotykový OLED displej na zadní straně s úhlopříčkou 7,6 cm, rozlišením 1,04 MPix a výklopnou i otočnou konstrukcí.
Další předností je odolné provedení. Základem konstrukce je šasi z hořčíkové slitiny, robustně a zároveň pohodlně působí i přepracovaný úchop pro pravou ruku. Kromě toho je LUMIX G90 odolný proti vlhkosti a prachu, všechny spoje a ovládací prvky jsou vybaveny ochranným těsněním.
Klidně si vyfoťte i oblohu plnou hvězd
Nově přidaná funkce Live View Composite pak nabízí jednoduchý a praktický způsob, jak pořídit úžasné snímky oblohy plné hvězd či skvělého ohňostroje.
Připravte se na skvělé dobrodružství při fotografování a natáčení
Na vzrušující výpravě nafotit a nahrát zajímavé chvíle vám bude fotoaparát LUMIX G90 tím nejlepším společníkem. LUMIX G90 odolá vodě i prachu, přináší nejvyšší kvalitu obrazu a pokročilé funkce videa a také skvělý snímač, takže každé vaše dobrodružství zachytí v úžasných detailech.
Čisté a velmi přesné snímky
Fotoaparát LUMIX G90 využívá nejnovější 20megapixelový snímač MOS bez filtru low-pass. Díky tomu, že využívá vysoce výkonný procesor Venus Engine a neobsahuje filtr low-pass, přináší lepší rozlišení a minimalizuje efekty moaré.
Při fotografování nebo natáčení objektů v rychlém pohybu přijde vhod také bleskurychlé automatické ostření (za 0,07 s) a sériové snímání rychlostí 9 sn/s při zaostření AFS, případně 6 sn/s při průběžném přeostřování AFC. K ostření na objekty v pohybu pomáhá technologie Depth From Defocus (DFD). Díky tomu může uživatel nastavit citlivost autofokusu tak, aby ostření optimálně odpovídalo ústřednímu motivu snímku.
Díky systému rozpoznávání tváře a očí dokáže LUMIX G90 ostřit na obličej. Jiné funkce, například zvětšení ostré oblasti na displeji, umožňují precizně zaostřit na libovolnou oblast záběru. Při slabém světle přijde vhod režim Low Light AF, případně Custom Multi AF, v němž lze vybírat ze 49 ostřících zón. Při ručním ostření lze využít funkce Focus Peaking, tedy barevného zvýraznění kontur v rovině ostrosti.
Už žádné rozmazané fotografie
Díky kombinaci stabilizační technologie těla i objektivu zachytí integrovaný pětiosý duální stabilizátor obrazu ostré a nerozmazané snímky s korekcí 5-stop až po teleskopický konec*.
* Na základě standardu CIPA [boční/podélný směr: při použití modelu H-FSA14140 ohnisková vzdálenost f=140 mm (ekvivalent 35mm fotoaparátu f=280 mm).]
Zaznamenejte i tu nejrychlejší akci
Fotoaparát LUMIX G90 nabízí vysokorychlostní funkci Auto Focus (0,07 s) za použití technologie DFD (240 snímků/s), takže pořídíte úžasné snímky i velmi rychle se pohybujících objektů.
Video uspokojí všechny vaše potřeby
Nahrávání videa ještě nikdy nebylo tak pohodlné. Fotoaparát LUMIX G90 nabízí neomezený čas nahrávání v kvalitě 4K 30/25P a předinstalovanou funkci VLOG L. Dále přináší vysokorychlostní záznam v rychlosti 60, 90 a 120 snímků za sekundu a nově i zdířku na mikrofon či sluchátka.
Natáčení videa
Panasonic LUMIX G90 je plnohodnotný hybridní přístroj – na natáčení videa se při jeho vývoji myslelo stejně intenzivně jako na fotografování. Videozáznamy je možné natáčet v rozlišení 4K (3840x2140) frekvencí 30p/25p (v oblasti s normou 50 Hz), 30p (při 60 Hz) nebo 24p. Kromě toho lze použít rozlišení Full HD (1920x1080) při 60p/50p (50 Hz) nebo 60p (60 Hz) s průběžným automatickým ostřením. V režimu High Speed Video lze v rozlišení Full-HD natáčet i frekvencí 120 sn/s (1/4x), 90 sn/s (1/3x) nebo 60 sn/s (1/2x).
Externě lze záznam ukládat ve standardu 4:2:2 / 8-bit* 1 prostřednictvím micro HDMI kabelu (není součástí balení). Součástí výbavy je již předinstalovaný SW klíč V-LogL pro zvětšení dynamického rozsahu a barevné škály v postprodukci. K dispozici je rovněž konektor 3,5 mm pro mikrofon a také sluchátkový konektor.
Ve funkční výbavě samozřejmě nechybějí ani oblíbené režimy 4K Photo. Díky nim nikdy nepromeškáte optimální okamžik ke stisku spouště, protože se jednotlivá okénka videozáznamu v rozlišení 4K (30 sn/s) ukládají jako samostatné snímky. Výběr vhodného záběru ještě usnadňuje nová funkce Auto Marking, která automaticky označí záběry, na nichž se obraz změnil. Zábavná funkce Sequence Composition zase spojí „rozfázované“ záběry do jednoho efektního snímku.
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu | Kompakt s výměnným objektivem |
---|---|
Podle použití | Pokročilý |
Obrazový snímač
Formát snímače | 4/3 |
---|---|
Rozlišení | 20,3 Mpx |
Rozlišení fotografií | 5184x3888 |
Obrazový snímač | Live MOS |
Poměr stran snímku | 4:3 |
Poměr stran snímače | 4:3 |
Stabilizátor snímače | Ano |
Velikost snímače (mm) | 17,3 x 13 |
Objektiv
Typ bajonetu | Micro 4/3 |
---|---|
Crop faktor | 2 x |
Zaostřování
Počet AF bodů | 49 |
---|
Nastavení expozice
Korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
---|---|
ISO - minimální citlivost | 100 |
ISO - maximální citlivost | 25600 |
Závěrka
Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
---|---|
Nejdelší expoziční čas | 30 |
Nejkratší expoziční čas | 1/16000 |
Bulb | Ano |
Fotografování
Expoziční režimy | Auto, P, A (Av), M, S (Tv) |
---|---|
Histogram | Ano |
Rychlost sériového snímání | 9 sn./s |
Prodleva samospouště | 10, 2 |
Hledáček
Typ hledáčku | Elektronický |
---|---|
Rozlišení hledáčku | 2360000 |
LCD
Velikost displeje | 2,5 " |
---|---|
Rozlišení displeje | 1040000 |
Živý náhled (Live View) | Ano |
Dotykový displej | Ano |
Výklopný displej | Ano |
Blesk
Synchronizační čas blesku (X-sync) | 1/200 |
---|---|
Možnost připojení externího blesku | Ano, hot-shoe |
Záznam
Typ paměťového media | SD / SDHC / SDXC (UHS-I) |
---|---|
Formáty souborů | MP4, JPEG, RAW, AVCHD |
Rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
Audiozáznam | Ano |
Počet audio kanálů | 2.0 |
Video formát | AVCHD, MP4 |
Obecné
České menu | Ano |
---|
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť | Bezdrátová |
---|---|
Výdrž baterie (sn.) | 290 snímků |
Rozhraní | microUSB, micro HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon |
Typ akumulátoru | DMW-BLC12E |
Způsoby napájení | Akumulátor |
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm | 93,5 × 77,4 × 130,4 |
---|---|
Hmotnost | 533 g |
Barva | černá |
Utěsnění (prach/vlhkost) | Ano |
Ostatní
Číslo produktu | DC-G90MEG-K |
---|---|
Příslušenství v balení | Krytka těla, patice Hot Shoe, baterie, nabíječka baterie (adaptér, kabel USB), kabel USB, ramenní popruh |
Značka | Panasonic |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý v bazaru
Související články s Panasonic Lumix DC-G90 + 12-60 mm černý
Komentáře