DC-GH5M2E
zkopírováno do schránky
076346
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
- Formát snímače: 4/3
- Rozlišení snímače: 20 Mpx
- Typ bajonetu: Micro 4/3
- Rychlost sériového snímání: 12 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo?
„Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 27.06.2024
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 1 702 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Panasonic Lumix DC-G9 II tělo
5 (1×)
38 990 Kč

Dárky za 3 990 KčProtiúčetBonus 10 %
Sony Alpha A7 III tělo - zpětná sleva 3 750 Kč
4.8947 (95×)
29 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 4 980 KčStudentský cashback 3 750 KčProtiúčetBonus 10 %
Panasonic Lumix DMC-G80 tělo
4 (2×)
13 990 Kč

Dárky za 3 990 Kč
Canon EOS RP tělo
4.9286 (14×)
21 990 Kč
Cena se slevovým poukazem 19 790 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Sleva s kódem 2 200 KčDárky za 3 990 Kč

Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
90 %
Panasonic Lumix GH5 už je na trhu nějaký ten pátek a fandové této řady fotoaparátů netrpělivě čekají na aktualizaci. Jenže to se snáze řekne, než provede. GH5 přišla s relativně nevídanými parametry ve fotoaparátu své doby. Desetibitové nahrávání videa při barevné hloubce 4:2:2 bez nutnosti…
Ondřej Vachek, 02.09.2021

Popis a parametry
Panasonic Lumix DC-GH5 druhé generace je, jak již název napovídá, vylepšeným modelem celosvětově velmi oblíbené a funkcemi našlapané GH5. V relativně malém, avšak skvěle odolném těle přináší skvělý univerzální stroj pro tvůrce fotografií i videa v jednom balení. 20-ti megapixelový snímač je schopen fotografovat při až 12-ti snímcích za vteřinu. Video je GH5 II schopna zachytit v rozlišení Cinema 4K (4096x2160px) při rychlostech až 60 snímků za vteřinu při 10-ti bitové barevné hloubce. Při natáčení do barevného prostoru 4:2:2 pak natáčí do 30fps. Dále zvládá nahrávat anamorfní 6K (4992x3744) video s okamžitým tzv. desqueezem. Vylepšení se dostalo i v oblasti streamování, které je nyní umožněno i bezdrátově. USB-C konektor s možností napájení fotoaparátu za chodu celý systém dále nese o třídu výše.
Skvělý pro fotografy
Vylepšený 20,3MP Live MOS snímač poháněný vysokorychlostním Venus Engine procesorem, který byl vyvinut z předchůdce použitého v GH5 je schopen fotografovat při až 12-ti snímcích za vteřinu, rozpoznat lidské obličeje, oči, postavy i zvířata a efektivně na ně přeostřit. Integrovaná mechanická stabilizace umožňuje prodloužit expozici o až 6,5 stop.
Odolnost proti prachu i nepříznivému počasí, USB-C nabíjení a USB-C power delivery jsou ideální vlastností pro práci v terénu.
Vynikající pro video
Široký výběr nahrávacích parametrů:
- C4K (4096x2160) 30p, 400Mbps, 10-bit, 4:2:2 ALL-Intra (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio*)
- C4K (4096x2160) 60p, 200Mbps, 10-bit, 4:2:0 ALL-Intra (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio*)
- 4K (3840x2160) 30p, 400Mbps, 10-bit, 4:2:2 ALL-Intra (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio*)
- 4K (3840x2160) 60p, 200Mbps, 10-bit, 4:2:0 ALL-Intra (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio*)
- Anamorfní 6K (4992x3744, 4:3) 30p, 400Mbps, 10-bit, 4:2:2 ALL-Intra (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio*)
- Anamorfní 6K (4992x3744, 4:3) 60p, 200Mbps, 10-bit, 4:2:0 ALL-Intra (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio*)
- FHD (1920x1080) 50p, 200Mbps, 10-bit, 4:2:2 ALL Intra
*High-Res Audio je možné s volitelným příslušenstvím DMW-XLR1
... a spousty dalších. U všech těchto je nastavitelné HLG (Hybrid Log Gamma). Variabilní snímková frekvence mezi 1 a 180 fps (1080p), či 1-60 fps (4K). Interní nahrávání bez časového limitu odemyká možnosti nahrávání delších eventů, rozhovorů a dalších.
Netřeba nic odemykat
Předinstalovaný V-Log L s dynamickým rozsahem až 12EV + LUT asistent spolu s barevným prostorem 4:2:2, HDR videem, V-Gamut barevnou reprodukcí a vysoce kvalitním All-intra 400Mbps nahráváním delají z GH5 II perfektní nástroj i pro náročné profesionální tvůrce videa.
Interně i externě
Panasonic GH5 II zvnádá nahrávat interně i externě ve stejnou dobu (HDMI 4K 10-bit výstup). Dále obsahuje dva sloty na SD karty (UHS-II V90, UHS-I) s podporou tzv. "hot swap". Díky tomu lze karty měnit během nahrávání, pokud na nich již dochází místo.
Konektivita a odolnost
Tělo obsahuje dva 3,5mm konektory pro připojení externího mikrofonu a sluchátek, HDMI A, USB-C a podporuje užívání XLR mikrofonů.
Integrovaná WiFi 2,4Ghz/5GHz pro připojení s telefonem, počítačem a pro bezdrátové živé vysílání. Dále fotoaparát obsahuje Bluetooth modul v4.2 (Bluetooth Low Energy)
Tělo je plně utěsněné proti nepříznivému počasí, prachu i mrazu. Funkční teploty jsou v rozmezí od -10°C do +40°C.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Pro Youtubery a vloggery, Odolný, Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionální, Profesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 25600 |
| Rychlost sériového snímání | 12 sn./s |
| Panorama | Ne |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 4/3 |
| Rozlišení snímače | 20 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 5184x3888 |
| Technologie snímače | Live MOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 17,3x13 |
| Crop faktor | 2 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/250 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ne |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ano |
| Typ patice blesku | Panasonic-Olympus |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | Venus Engine |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Micro 4/3 |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/16000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 3680000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
| Zvětšení hledáčku | 1,52 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1840000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MP4, MOV |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | DCI-4K (4096 x 2160) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264, MPEG-4 HEVC/H.265 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 60 sn./s |
Rozhraní a napájení
| Výdrž baterie ve snímcích | 410 snímků |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor, z USB |
| Typ baterie | DMW-BLK22E pro Panasonic |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB 3.1 (3.1 Gen2), 3,5mm jack (sluchátka), 3,5mm jack (mikrofon), USB-C |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 138.5 x 98.1 x 87.4 |
| Hmotnost | 727 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | DC-GH5M2E |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Krytka těla, krytka sáněk blesku, očnice, krytka sync. konektoru, krytka battery grip konektoru, popruh, baterie, nabíječka, AC adaptér, USB-A do USB-C kabel, uchycení kabelů |
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 90 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 85 % |
| Konstrukce a zpracování | 85 % |
| Ovládání | 85 % |
| Funkční výbava | 95 % |
| Poměr cena/výkon | 90 % |
Ke stažení
| GH5II - Návod.pdf |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Dálkové / kabelové spouště
- Klece
- Nabíječky
- Poutka / popruhy
- Pouzdra na karty / baterie
- Síťové zdroje
- Bateriové gripy
- Mikrofony
- Trvalá / LED světla
- Čtečky karet
- Akumulátory / baterie
- Stabilizátory
- Externí disky
- Stativové hlavy
- Náhledové monitory / rekordéry
- Další produkty
Doporučujeme

Panasonic Leica DG Macro-Elmarit 45 mm f/2,8 ASPH. MEGA O.I.S.
20 290 Kč
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Dálkové / kabelové spouště
Klece
Nabíječky
Poutka / popruhy
Pouzdra na karty / baterie
Síťové zdroje
Bateriové gripy
Mikrofony
Trvalá / LED světla
Čtečky karet
Akumulátory / baterie
Stabilizátory
Externí disky
Stativové hlavy
Náhledové monitory / rekordéry
Další produkty
Související články s Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Související články s Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic Lumix DC-GH5 II tělo
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.

































































Komentáře