Recenze Panasonic Lumix DC-S1H + S PRO 24-70mm f/2,8

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

Ověřený zákazník
Petr Špetla, 20.08.2020

5

Ověřený zákazník
Martin Root, 18.02.2020

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Panasonic Lumix DC-S1H + S PRO 24-70 mm f/2,8 kit. Panasonic Lumix DC-S1H - je vybaven 24.2M MOS 14-bit video snímačem s Low Pass filtrem pro ostré video bez moaré - nabízí rozlišení videa 6K v poměru 3:2 z celé plochy snímače a snímkové frekvenci 24 sn./s progresivně, dále nabízí 5.9K/30p (16:9) a 10bitový záznam ve 4K/60p, a C4K/4K 30p 4:2:2 10-bit - vše interně bez časového limitu. Součástí výbavy jsou také V-Log/V-Gamut profily, které jsou schopné zaznamenat přibližně 14 expozičních kroků dynamického rozsahu - tím a i barvami a pleťovkou odpovídá profesionální kameře VariCam. Pro záznam videa nemá časový limit. Jako ostatní z řady S sdílí i S1H bajonet aliance Leica, Sigma, Panasonic L mount. Předinstalovaný V-Log včetně přímého náhledu View Assist, HDR video, Dual Native ISO pro V-Log, HLG, Cinelike, Dynamický rozsah záznamu +14EV V-Log s plným barevným pokrytím V-Gamut (VariCam look). S PRO 24-70 mm f/2,8 je objektiv se standardním zoomem s vysokou světelností F2,8, který se může pochlubit vysokou ostrostí v celém rozsahu. Objektiv je stabilizovaný a hodí se do celé řady fotografických situací od portrétů po sport.

Nově vyvinutý snímač typu full-frame s technologií Dual Native ISO

Nově vyvinutý 24,2megapixelový full-frame CMOS snímač fotoaparátu LUMIX S1H disponuje technologií Dual Native ISO. Snímač obrazu využívá dvou obvodů pro různá nastavení ISO a poskytuje tak nízkou úroveň šumu a vynikající kvalitu obrazu při nízké i vysoké citlivosti. Tato funkce spolupracuje s procesorem Venus Engine, dosahuje maxima ISO 51200 / rozšířené ISO 204800, minimalizuje šumy při vysoké citlivosti a nádherně vykresluje tmavé oblasti obrazu. Navíc filtr low-pass efektivně redukuje efekty moaré. Všude tam, kde je potřeba profesionální výkon za špatného osvětlení, je fotoaparát LUMIX S1H připraven k akci.

Široký výběr formátů záznamu umožňující jakýkoli typ snímání

Díky širokému rozsahu nastavené záznamu pokrývá LUMIX S1H využití od kina až po televizi. Kromě 10bitového záznamu ve formátu 4:2:0 v rozlišení C4K/4K při 60p/50p* a C4K/4K při 30p/25p/24p fotoaparát také nově nabízí 10bitový záznam 4:2:0 6K/24p v 3:2 a 10bitový záznam v 5.9K při 30p/25p/24p 4:2:0 v 16:9. Anamorfní režim v rozlišení 4K je také k dispozici. Vysoká kvalita obrazu, flexibilita a výraz — LUMIX S1H je připraven na všechny požadavky dnešní doby.

*V nastavení Super 35mm a PIXEL/PIXEL.

4:2:2 10bitový interní záznam / výstup HDMI

Díky neuvěřitelně bohatému barevnému profilu lze ve fotoaparátu pořizovat 10bitový záznam videa 4:2:2 C4K/4K při 30p/25p/24p. Při nastavení na 10bitový záznam poskytuje fotoaparát 10bitový výstup 4:2:2 HDMI a umožňuje tak pořizovat vysoce kvalitní záznamy s externím nahrávacím zařízením. 4:2:2 10bitový formát má přibližně 128násobný objem datových informací 4:2:0 8bitového formátu a tento režim je schopen zobrazit více než 1 miliardu barev. Tento obrovský objem datových informací o barvách je vysoce cenný v následné produkci a umožňuje upravovat barvy dynamicky a radikálně a dokonce změnit denní scény v noční scény. Využití síly vyjadřování plně formátového fotoaparátu posune 4K video do úžasných nových dimenzí.

*HDMI, logo HDMI a High-Definition Multimedia Interface jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti HDMI Licensing LLC ve Spojených státech a v dalších zemích.

V-Log/V-Gamut s 14+ EV dynamického rozsahu

Předinstalované režimy V-Log a V-Gamut jsou kompatibilní s Cinema VariCam Look, nabízí 14+ EV dynamického rozsahu a velmi široké barevné spektrum. Uživatelé ocení neuvěřitelně přesnou reprodukci barev, jemné přechody z tmavých oblastí do jasného světla a precizní možnosti řízení barev v postprodukci. Konečným výsledkem je pak kreativnější výstup s lepším barevným výrazem. Navíc, záznamy z LUMIX S1H můžete bez potíží upravovat spolu se záznamy z fotoaparátů VariCam. Pro ještě větší pohodlí se na displeji fotoaparátu zobrazuje aplikace LUT, pokud je aktivní. V-Log fotoaparátu LUMIX S1H nabízí 14+ EV dynamického rozsahu, což odpovídá PQ požadavkům HDR, zatímco V-Gamut pokrývá plné barevné spektrum HDR a dává tak uživatelům při snímání přístup k technologii HDR, ať už jsou kdekoli.

Historicky první ventilátor ve full-frame fotoaparátu DSLM* umožňuje podporou neomezeného záznamu videa.

Poprvé v historii full-frame fotoaparátů DSLM* je model LUMIX S1H v rámci standardní výbavy vybaven integrovaným ventilátorem, který typicky bývá jen u profesionálních modelů. Ventilátor je součástí nově vyvinutého systému rozptylu tepla, který umožňuje neomezený videozáznam. Mezi další prvky tohoto systému patří design odolný proti prachu a vlhkosti,** nízká úroveň vibrací pro snížení zátěže na systém stabilizace obrazu a extrémně tichý provoz.

Ventilátor lze použít v rámci čtyřech různých nastavení. Režim AUTO1 spouští ventilátor krátce po zahájení snímání, udržuje nízkou teplotu a umožňuje dlouhou relaci snímání. Režim AUTO2 upřednostňuje tichý provoz a udržuje ventilátor ve vypnutém stavu tak dlouho, jak je to jen možné.

* Mezi full-frame fotoaparáty DSLM k 27. srpnu 2019. ** Toto označení však nezaručuje, že k takovému poškození nedojde, pokud bude fotoaparát vystaven přímému kontaktu s prachem a vodou.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 24 Mpx
Poměr stran snímku 16:9, 3:2, 4:3
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 35,6 x 23,8

Objektiv

Typ bajonetu L mount
Crop faktor 1 x

Nastavení expozice

ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 204800

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 60
Nejkratší expoziční čas 1/8000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 24 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 5760000
Zvětšení hledáčku 0,74 x

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 2330000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ano

Blesk

Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/320
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku Ano
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů MP4, JPEG, MOV, RAW
Rozlišení videa 6K
Audiozáznam Ano
Bracketing Ano
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, AVCHD, H.264, MPEG-4 HEVC/H.265

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová, Bezdrátová, Ano
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 400 snímků
Rozhraní USB-C
Typ akumulátoru DMW-BLJ31
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 51,0 x 114,2 x 110,4
Hmotnost 1164 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Příslušenství v balení krytky, popruh přes rameno, baterie, nabíječka baterií, napájecí adaptér + kabel, propojovací kabel USB (C-C), propojovací kabel USB (A-C), kabel převodníku BNC, držák kabelu
Značka Panasonic

Zobrazit popis a parametry