Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma

ID: 067102

Bezzrcadlovka Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 47,3 Mpx
 • Typ bajonetu: L mount
 • Rychlost sériového snímání: 9 sn./s

Obsahem zvýhodněné sady je:

Panasonic Lumix DC-S1R tělo + Panasonic Lumix S PRO 24-70 mm f/2,8

Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8 kit. Panasonic Lumix DC-S1R fullframe fotoaparát s rozlišením 47,3 megapixelů, nahrává video v rozlišení 4K 60p/50p, funkce 6K photo, je vybavený stabilizací obrazu Dual I.S, ostří pomoc DFD kontrastní detekce, využívá duální sloty na paměťové karty XQD a SD, hledáček s vysokým rozlišením 5,7 mil. pixelů, 3osý polohovatelný LCD displej s 2,1 mil. body, 100% utěsnění proti vlhkosti a prachu, WiFi, Bluetooth. L-mount bajonet pro objektivy Leica, Sigma a Panasonic. Objektiv S PRO 24-70 mm f/2,8 je objektiv se standardním zoomem s vysokou světelností F2,8, který se může pochlubit vysokou ostrostí v celém rozsahu. Objektiv je stabilizovaný a hodí se do celé řady fotografických situací od portrétů po sport. Produktová sekce: Komunita Krajina Panasonic

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Panasonic Lumix DC-S1R tělo. Další doporučené objektivy
pro Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

Nahoru

Další zvýhodněné sady od 118 990 Kč do 167 190 Kč

Všechny zvýhodněné sady
pro Panasonic Lumix DC-S1R tělo

Výhodná sada: Panasonic Lumix DC-S1R + 24-105 mm

Výhodná sada: Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 70-200 mm f/4 O.I.S.,8

Výhodná sada: Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 50 mm f/1,4

Výhodná sada: Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

Výhodná sada: Panasonic Lumix DC-S1R + 24-105 mm + 70-200 mm

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

Parametry a popis

47,3MP CMOS snímač pro nekompromisní kvalitu

LUMIX S1 R nabízí vysoké rozlišení 47,3 megapixelů, což znamená bezkonkurenční obrazovou kvalitu s vynikající kresbou detailů, tonálními přechody i barevným podáním. O špičkové zpracování obrazových dat se stará nový procesor Venus Engine. Mezi další velké přednosti modelu LUMIX S1R patří bleskurychlé a precizní automatické ostření, díky němuž přístroj přijde vhod profesionálním fotografům v jakékoliv situaci. Aby byla scéna dobře vidět, vybavili výrobci fotoaparát elektronickým hledáčkem typu OLED s nejvyšším rozlišením na současném trhu – 5,76 MPix. Za pozornost stojí i alianční bajonet L s velkým průměrem. LUMIX S1R tak nabízí vše, co současný profesionál potřebuje – špičkovou obrazovou kvalitu, nejvyšší dosud známé rozlišení, vynikající systém ovládání, skvělý stabilizátor i vyspělé funkce pro milovníky videa.

Špičková kresba detailů

Plnoformátový Full Frame snímač CMOS o fyzických rozměrech 36 x 24 mm s rozlišením 47,3 megapixelů je zárukou špičkové kresby detailů, k čemuž přispívá i absence antialiasingového (low pass) filtru.

 • Nový typ mikročoček pro každý pixel – kvalitnější zachycení obrazového signálu při špatném osvětlení
 • Málo šumu, vysoký odstup signálu od šumu i při vysoké citlivosti
 • Režim Super vysokého rozlišení (High resolution mode) – snímky se 187 megapixely

Jednotlivé pixely na snímači překrývají nové asférické mikročočky. Ty vylepšují zachycení obrazového signálu, což způsobuje nízkou hladinu šumu i při vysoké citlivosti. LUMIX S1R nabízí rozsah citlivosti až po ISO 25 600 a hodí se tak pro fotografování i v nízkých světelných podmínkách.

Pokud chce fotograf využít co nejvyššího rozlišení, může přepnout do režimu Super vysokého rozlišení (High Resolution Mode), v němž lze vytvářet snímky s ohromující kvalitou 187 megapixelů. V takovém případě se výsledná fotografie skládá z osmi zdrojových záběrů vyfotografovaných v rychlé sekvenci, mezi nimiž se snímač vždy nepatrně posune. Výsledkem je RAW snímek velikosti 16 736 x 11 168 pixelů. V režimu zvýšeného Super vysokého rozlišení lze dokonce i potlačit pohybové rozostření v případě, že je potřeba zachytit pohybující se objekty.

Výkonný stabilizátor obrazu

Pětiosý optický stabilizátor v těle nového fotoaparátu účinně kompenzuje chvění přístroje a umožňuje fotografovat z ruky s časem o 5,5 EV delším než bez stabilizace.

V kombinaci s dvouosým optickým stabilizátorem v objektivech řady LUMIX S vytváří duální systém Dual I.S. 2 s účinností až 6 EV, jak při fotografování, tak i při natáčení videozáznamů. O měření a vyhodnocení vibrací se nestará jen gyroskopický senzor, ale také samotný snímač a akcelerometr. 

Rychlé a přesné ostření

Když se spojí osvědčená metoda porovnávání kontrastu, jedinečná technologie DFD a blesková práce obrazového procesoru, vznikne mimořádně rychlý a precizní ostřící systém. Aby se na něj uživatelé mohli spolehnout v jakékoliv situaci, komunikují spolu obrazový procesor Venus Engine, snímač CMOS a nové objektivy LUMIX S rychlostí až 480 obr. sn/s a systém tak reaguje za pouhých 0,08 s.

 • Ostřící technologie funguje i při slabém světle až do -6 EV nebo ve scénách s nízkým kontrastem.
 • Výkon ostřícího systému vylepšuje umělá inteligence
 • K systému rozpoznávání tváře přibylo ostření na oči, zorničky a rozpoznávání zvířat
 • Sekvenční Sériové snímání rychlostí 9 snímků za vteřinu v plném rozlišení, při kontiunálním ostření je rychlost 6 sn./s

Ostření vylepšuje chytrá prediktivní technologie Advanced Artificial Intelligence Technology, schopna rozpoznat lidi, kočky, psy a ptáky. Díky identifikaci objektu dovede systém lépe předvídat jeho pohyby a tomu přizpůsobit ostření. K lepšímu zaostření portrétů zase napomáhá systém rozpoznávání tváře, očí a zorniček.

V režimu 6K Photo Foto pak lze jako jednotlivé snímky v JPG použít okénka videozáznamu pořízeného rychlostí 30 obr. sn/s v rozlišení 18 megapixelů, v režimu 4K Photo Foto pak až 60 obr/s v rozlišení 8 megapixelů. To vše dokonce o 1 sekundu dříve, než stihnete zmáčknout spoušť.

Vysoké rozlišení elektronického hledáčku vás pohltí.

Hledáček s vysokým nejvyšším rozlišením a kvalitní špičkový displej Nový LUMIX S1R je vybaven hledáčkem typu OLED s nejvyšším rozlišením 5,76 megapixelů. Obraz v hledáčku má obnovovací frekvenci až 120 obr/s a prakticky nulovou prodlevu zobrazení (jen 0,005 sekundy), což umožňuje realistické překreslení pohybu. Díky vysokému rozlišení s poměrem kontrastu 10000:1 je obraz věrný a plný detailů. Poměr zobrazení lze nastavit na 0,78x, 0,74x nebo 0,7x. Nový LUMIX je vybaven elektronickým hledáčkem typu OLED.

Špičkové natáčení videa

LUMIX S1R je především profesionální fotoaparát, přesto výborně zvládá i natáčení videozáznamů v rozlišení 4K s rychlostí až 60/50p.

Funkce High Speed Video umožňuje 2x zpomalený pohyb při 60 obr. sn/s ve 4K, případně až šestinásobné 6x zpomalení ve Full-HD s frekvencí až 180 obr. sn/s.

Záznam lze ukládat přímo ve fotoaparátu na kartě SD nebo XQD, případně externě pomocí plnohodnotného portu HDMI A. K dispozici je i linkový vstup pro 3,5 mm mikrofon a rovněž 3,5 mm výstup pro sluchátka. V případě potřeby je možné vylepšit zvuk pomocí mikrofonního adaptéru DMW-XLR1 zapojeného v patici pro externí blesk. Do něj lze připojit profesionální mikrofony a další zdroje s konektorem XLR. Plnohodnotný HDMI konektor lze bezpečně přichytit k těle S1 přes přiložený adaptér a zabránit tak nechtěnému vytržení kabelu, či poškození konektoru. 50p jen v oblasti PAL. Maximální délka záznamu ve 4K/60p je 15 minut, ve Full-HD není délka nijak omezená.

Splní požadavky profesionálů

Panasonic LUMIX S1R je určený profesionálům, z čehož vyplývá i pevná konstrukce s předním a zadním šasi z hořčíkové slitiny, případně ochranné prvky na všech kloubech a ovládacích prvcích. Přístroj je odolný proti prachu a vlhkosti, funguje i v mrazu do -10°C.

Závěrka je stavěná tak, aby vydržela 400 000 cyklů. Umožňuje nastavit expoziční čas až 1/8000 s, což bohatě stačí i na hodně rychlý pohyb. Velkou předností je i mimořádně krátký synchronizační čas blesku 1/320 s.

Rozložení ovládacích prvků vychází z ergonomické studie – je řešené tak, aby se uživatel mohl soustředit výhradně na fotografování nebo natáčení. Práci urychluje a usnadňuje i osmisměrný joystick a vylepšené uživatelské rozhraní. Aretační páčka brání nechtěným akcím (uživatel může určit, jaké funkce se mají při jejím použití zamknout).

Fotografové mohou chránit svá autorská práva mimo jiné i tím, že se do metadat každého snímku (Exif) budou automaticky vkládat informace o autorovi a copyrightu. K dispozici jsou dva sloty na paměťové karty SD (UHS-II) a XQD, v blízké budoucnosti se počítá i s kompatibilitou s formátem CF express.

Možnosti pro kreativní uživatele

Fotoaparát nabízí celou řadu možností, jak ovlivnit vzhled snímků. K dispozici je bohatá nabídka obrazových stylů profilů, to ale není vše – další styly profily si uživatel může sám vytvářet a ukládat. A pokud vás baví spíše úpravy v počítači, lze využít styl Flat s plochou křivkou, nízkým kontrastem a barevnou sytostí, ideální pro postprodukci. Mezi nové fotografické styly patří režimy HLG Photo (Hybrid Log Gamma) s posíleným dynamickým rozsahem. Snímky vzniklé v těchto režimech se dají zobrazit například na obrazovkách nových televizorů Panasonic s rozlišením 4K a podporou HLG (při připojení přes HDMI kabel), nebo na jiných kompatibilních zařízeních. Fotografie pořízené v režimu HLG lze uložit v rozlišení 8K ve formátu HSP, ale také v konvenčním formátu JPG či jako RAW soubor.

Při fotografování portrétů přijde vhod nová přednastavená varianta vyvážení bílé AWBw s lehce načervenalým nádechem. Nový režim Highlight Weighted Light zachovává detaily v nejjasnějších oblastech snímku a brání přepalům. Kreativní možnosti rozšiřují i nové panoramatické poměry stran 65:24 (Film Panorama) a 2:1. HLG (Hybrid Log Gamma) je mezinárodní standard HDR (ITU-R BT.2100)

Konektivita

Konektivita a dálkové ovládání LUMIX S1R podporuje LUMIX Tether, který umožňuje fotoaparát ovládat dálkově z počítače přes USB. Kromě toho je k dispozici živý streaming a přenos fotografií do PC přímo při fotografování. K dispozici je nová aplikace LUMIX Sync pro mobilní zařízení s operační systémy iOS nebo Android*. Díky ní lze fotoaparát ovládat přímo z telefonu nebo tabletu a také fotografie ihned kopírovat. Díky podpoře Bluetooth 4.2 lze připojit fotoaparát k mobilnímu zařízení trvale s minimální spotřebou energie. Přes Bluetooth lze také přenášet aktuální nastavení fotografických parametrů z jednoho modelu LUMIX S1R do jiného. Mezi další přednosti patří Wi-Fi ve standardu 5 GHz (IEEE802.11ac) i 2,4 GHz (IEEE802.11b/g/n) – díky němu je spojení s mobilními zařízeními ještě rychlejší a bezpečnější.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití: Pokročilý, Poloprofesionální, Profesionální
 
Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 47,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 8368 x 5584
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine
 
Objektiv
Typ bajonetu: L mount
Stabilizátor optický: Ne
Crop faktor: 1 x
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 225
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 9 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Panorama: Ano
HDR: Ano
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 5760000
Velikost hledáčku: 21 "
Zvětšení hledáčku: 0,78 x
 
LCD
Velikost displeje: 3,2 "
Rozlišení displeje: 2100000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/320
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
Externí blesk v balení: Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, XQD
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam: Ano
Bracketing: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Počet audio kanálů: 2.0
Video formát: MP4
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Ano
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 360 snímků
Rozhraní: USB, HDMI, Jack 3,5 mm
Typ akumulátoru: DMW-BLJ31
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 148,9 x 110 x 96,7
Hmotnost: 1020 g
Barva: černá
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Krytka těla, kryt patice Hot Shoe, očnice, ramenní popruh, baterie, nabíječka baterie, napájecí adaptér, USB kabel
Značka: Panasonic

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8 naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Související články s Panasonic Lumix DC-S1R + S PRO 24-70 mm f/2,8

 • Barevná hra v oblacích aneb Jak se fotí polární záře v podání Ole Salomonsena Barevná hra v oblacích aneb Jak se fotí polární záře v podání Ole Salomonsena

  Říčka vinoucí se krajinou s horami v pozadí. V popředí může být skála a nahoře malý kousek zatažené oblohy – to jsou prvky, které byste obvykle očekávali v klasické fotografii krajiny. Ale co když je hlavním účinkujícím na scéně právě obloha? Jak byste vyfotili malebnou scénu v popředí, když se vám nad hlavou míhá polární záře? Přesně s takovými situacemi se potýká Ole Salomonsen.

 • Profoto odpalovač s 50% slevou nebo zcela zdarma! Jak na to? Profoto odpalovač s 50% slevou nebo zcela zdarma! Jak na to?

  Ke všem zábleskům Profoto B10 nebo B10 plus nyní získáte odpalovač Protoro Air TTL s 50% slevou. Pokud si pořídíte Profoto B10 dual kit, dáme vám odpalovač zdarma jako dárek.

 • Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 25. díl - SVĚTELNOST OBJEKTIVU Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 25. díl - SVĚTELNOST OBJEKTIVU

  V životě každého majitele fotoaparátu s výměnným objektivem nastala dříve či později fáze, kdy začal řešit rozšíření své fotovýbavy o další optiku. Na trhu je ale nepřeberné množství objektivů, a tak někdy není jednoduché vybrat ten správný. Dělí se na zoomy a pevná ohniska a dále podle toho, pro jaký bajonet a jaký formát snímače jsou určeny. Dalším důležitým parametrem je minimální zaostřovací vzdálenost, ale co by se mělo u každého objektivu řešit jako první, je vždy ohnisková vzdálenost a především pak světelnost. Poslední jmenovaný parametr určuje to, jak může fotograf kontrolovat hloubku ostrosti a v jak špatných světelných podmínkách lze daný objektiv používat. A právě o světelnosti bude řeč v dalším díle našeho seriálu.

 • Máte krásné fotky? Fotoobraz je ideální dárek pro vaše blízké k Vánocům Máte krásné fotky? Fotoobraz je ideální dárek pro vaše blízké k Vánocům

  Štědrý den se jako každý rok blíží nezastavitelným tempem. Nenechávejte nákupy dárků na poslední chvíli jako minulý rok a připravte se už dnes! Využijte slevu 20 % na tisk fotoobrazů, vdechněte svým fotkám život a obdarujte své blízké originálním dárkem, který bude zdobit jejich domov.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím