010210
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic Lumix DMC-F2 černý
- Rozlišení snímače: 10,1 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Panasonic Lumix DMC-F2 černý?
„Panasonic Lumix DMC-F2 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 12.12.2010

Panasonic Lumix DMC-F2 černý
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-F2 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-F2 černý použitý fotoaparát v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Velmi příjemný fotoaparát s jednouduchým ovládnáním a nenápadným zpracováním osloví každého rodinného příslušníka. Pokročilá funkce iAuto (inteligentní automatika) si automaticky nastaví jeden z 22 přednastavených režimů pro to, co je zrovna foceno, ať už se jedná o makro na vzdálenost 5cm nebo…
Popis a parametry
Využijte nákup na splátky s 0% navýšením do 31. 12. 2010! Cenová relace dělá z Panasonicu Lumix DMC-F2 fotoaparát vhodný pro začínající fotografy a třeba i děti. Nicméně neubírá na jeho kvalitách. DMC-F2 abízí vedle čtyř násobného optického zoomu a nadprůměrné kresby třeba i Li-on akumulátor jako součást balení, nebo celou řadu scénických režimů.
4x optický zoom a režim Auto Scene rozšířený o funkci inteligentní detekce scény.
V režimu Auto Scene přístroj detekuje okolní podmínky a podle nich automaticky zvolí režim Krajina, Portrét, Makro, Noční portrét nebo noční krajina. Souběžně s režimem Auto Scene se aktivují také dvě detekční funkce; Detekce tváří AF/AE detekuje tváře v rámci snímku a Inteligentní řízení ISO detekuje pohyb subjektu. Díky funkci Auto Scene, která provede všechna komplikovaná nastavení za vás, dosud nikdy nebylo fotografování snazší.
Režim Intelligent Scene Selector (Inteligentní detekce scény) automaticky nastaví vhodnou scénu pro focení (Krajina, portrét, makro, noční portrét nebo noční scéna). DMC-F2 dále umožňuje volbu režimu inteligentní detekce scény společně s režimem západ slunce. Díky těmto inteligentním funkcím dokáže DMC-F2 automaticky nastavit nejvhodnější úroveň jasu a scény.
Fotoaparát DMC-F2 se 4x optickým zoomem (kinofilmový ekvivalent: 33-132 mm). 4x optický zoom s plným rozlišením 10,1 megapixelů zachytí krásné záběry skupiny lidí nebo krajiny.
Extra optický zoom využívá CCD pro navýšení 4x optického zoomu při rozlišení menším než 10,1 megapixelů. Toto navýšení může být až 7,1x (kinofilmový ekvivalent: 234mm) a to při 3-megapixelovém či menším rozlišení.
DMC-F2 má velký displej 2,5" s rozlišením 230 000 bodů. Uznávaná funkce Intelligent LCD fotoaparátů LUMIX automaticky nastavuje jas displeje v 11 krocích podle okolních podmínek. Tento LCD displej poskytuje ostrý a jasný obraz prakticky za všech podmínek, od focení v noci po jasné denní scény, včetně snímků z nadhledu i z podhledu. Díky tomu si můžete snímky prohlížet s rodinou i přáteli.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 10,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 2048x1360, 2560x1920, 3648x2736, 3648x2432 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 33-132 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 33 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 132 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 5 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 1,7 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 6,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 97,6 x 55,4 x 24,8 |
|---|---|
| Hmotnost | 112 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Značka | Panasonic |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,05 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Panasonic Lumix DMC-F2 černý
Související články s Panasonic Lumix DMC-F2 černý
Lumix s extra bonusem 7 200 Kč!
Využijte časově omezenou nabídku LUMIX TRADE-IN a získejte štědrý bonus 7 200 Kč na pořízení profesionální techniky Panasonic. Tato mimořádná podpora se vztahuje na vybrané modely řady S1 II a S1R II…
28. 4. 2026 v 15:17

Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Dotazy k Panasonic Lumix DMC-F2 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.






















Komentáře
BB
A tato označení neshledávám nikterak hanlivými, jsou určující cenou a nabídkou funkcí ne kvalitou.
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 14. 10. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
L
To připomínám proto, že hodnocení "jednoduchý" neznamená, že fotografie z něj nebudou perfektní. Naopak, je jednoduchý pro obsluhu a má všechno, co si pro normální běžné focení člověk může přát. Podle zde prezentovaných snímků plné velikosti v měřítku 1:1 je kvalita úžasná a nepochybná.
Hlášky, jako "vhodné pro děti" jsou zbytečné - nejde o žádnou hračku nebo o imitaci, je to skvělý přístroj.
Lubek, 14. 10. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
L
Lubek, 14. 10. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
BB
Stabilizátor je bezesporu užitečnou pomůckou, při focení za horších světelných podmínek, tzn. v místnosti, za šera atd.
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 21. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
M
Marie, 20. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
BB
Akumulátory pak zaměnitelné podle specifikace nejsou. Součásti balení jsou akumulátor, nabíječka, napájecí kabel, USB kabel, CD s ovladači, sw a návody, stručný tištěný návod, záruční list a řemínek na fotoaparát viz. http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-f2-ruz ovy#videoprezentace
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 20. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
M
Marie, 19. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
M
Marie, 19. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
BB
Prodejce Megapixel.cz, Bohouš Brož, 10. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
K
Karel, 9. 9. 2010 |Panasonic Lumix DMC-F2 černý |Reagovat
Všechny dotazy (12)