Recenze Panasonic Lumix DMC-G7 + 14-42 mm II černý

Hodnocení

Hodnocení

Musím říci, že focení s G7 jsem si opravdu užil, a to i přes počáteční nejistotu. Doporučil bych ho každému, kdo je zvyklý na nastavování fotoaparátu a ne na automatické hodnoty a věřím, že bude přínosem i uživateli, který chce spíše natáčet video.

Celkové
hodnocení

75 %


Obrazová kvalita:

75 z 100

Konstrukce a zpracování:

90 z 100

Ovládání:

90 z 100

Funkční výbava:

90 z 100

Poměr cena/výkon:

95 z 100

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Rychlé a přesné ostření
 • Dobré zpracování ISO
 • Velký hledáček
 • Otočný dotykový displej
 • 4K video
 • 11 funkčních tlačítek

Co se nám nelíbí

 • Plastové tělo

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Panasonic Lumix DMC-G7 tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Panasonic Lumix DMC-G7 tělo v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Panasonic Lumix DMC-G7 tělo

Ukázková videa

Ukázková videa

Představení Panasonic Lumix DMC-G7 tělo

Představení Panasonic Lumix DMC-G7 tělo

Oproti svému předchůdci, který nesl označení Panasonic G6, dostál G7 velkých změn, ať už je to přidání 4K videa či celková stavba těla. Aby se uživateli lépe ovládalo natáčení videa, přibylo množství tlačítek na fotoaparátu a ten je tak mohutnější a lépe se drží a také elektronický hledáček dorostl do větších rozměrů a lepšího rozlišení.

 

Při prvním kontaktu s fotoaparátem jsem ocenil velký grip, díky kterému se G7 dobře drží a skvěle padne do ruky, že si pomalu člověk myslí, že má zrcadlovku. Až tedy na to plastové tělo. Na vrchní straně se nachází spoušť, okolo které je roller, dále tlačítko natáčení, volič režimů, samozřejmostí jsou manuální a prioritní režimy a také možnosti scénických a artových režimů. Na druhé straně, vedle výklopného blesku nalezneme další volič, tentokrát s režimy pohonu, kde máme možnost zvolit standartní, sekvenční snímání, 4K photo, bracketing, timelapse (v tom jsem objevil velkou výhodu mít tuto volbu přímo na těle a nehledat to složitě v menu) a samospoušť. Pro natáčení videa je fotoaparát opravdu dobře přizpůsoben, nechybí zde port pro externí mikrofonu, který je umístěn z boku. Na zadní straně se nachází výklopný dotykový displej, na který jsme zvyklí např. u Canonu 80D a také elektronický OLED hledáček s rozlišením 2 360 000 px, který překvapil svoji velikosti a dobrým podáním barev, i když pořád to není hledáček jako např. Sony, kde mi vykreslení barev přijde realističtější. Ovládání fotoaparátu mi nejprve přišlo lehce složité, ale když jsem si navolil na každé z jedenácti funkčních tlačítek funkce, které nejčastěji využívám, hned se mi s ním pracovalo lépe.

 

Srdcem fotoaparátu je již tradičně 4/3 CMOS snímač s rozlišením 16 Mpx. Je schopný zpracovat citlivosti od 100 do 25600 s tím, že velice dobrých výsledků dosahuje ještě na hodnotě 3200. Až jsem byl sám překvapený. S ostřením, které primárně ostří na bázi detekce kontrastu jsem problém neměl, bylo velice rychlé a přesné a výborně si umí poradit i se sledováním objektu. Jediné, co mi opravdu lezlo na nervy byl dotykový displej, když jsem ostřil přes hledáček. V tomto případě jsem dotyk vypínal, jelikož jsem se často displeje omylem dotkl a vybral tak jiný ostřící bod. Expoziční časy se pohybují od 60 s do 1/4000 s, při použití elektronické závěrky se dostaneme na hodnotu až 1/16000 s.

 

Samostatnou kapitolou je natáčení videa, kterým je Panasonic proslulý už od svého modelu GH4. Samozřejmostí je možnost pořizování Full HD videa, které se ukládá do AVCHD nebo mp4 formátů. Dále přibyl formát 4K a také možnost pořizovat 4K snímky z videa rovnou ve třech modech: s trvale namáčknutou spouští, start-stop či funkce, která se nazývá PRE-BURST- dvousekundové sekvence, kdy se zaznamenává jedna sekunda před namáčknutím a spouště a sekundu po jejím zmáčknutí.

 

Nechybí ani přistup přes Wi-Fi či NFC.

 

Musím říci, že focení s G7 jsem si opravdu užil, a to i přes počáteční nejistotu. Doporučil bych ho každému, kdo je zvyklý na nastavování fotoaparátu a ne na automatické hodnoty a věřím, že bude přínosem i uživateli, který chce spíše natáčet video.

 

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

4.6

Mám od Vás už Lumix-G1,s G7 jsem zatím velmi spokojen,hlavně co se týká rychlosti ostření,hledáček skvělý.Až ho více vyzkouším,napíšu více.Ještě jsem chtěl poděkovat za tištěný návod a cd,jste velmi profesionální firma,kéž by to takhle fungovalo v celém státě,zdravím a děkuji!

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Bílá Třemešná, 30.09.2015

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Nový fotoaparát Panasonic Lumix DMC-G7 nabízí mimo jiné natáčení videozáznamů v rozlišení 4K a novou funkci 4K Photo. Funkce 4K Photo je v modelu LUMIX DMC-G7 k dispozici hned ve třech odlišných režimech: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. Základem je ve všech případech zmíněná možnost ukládat samostatná okénka z videozáznamu ve 4K. Panasonic LUMIX DMC-G7 je vybaven snímačem Digital Live MOS s rozlišením 16 megapixelů, díky němuž se uživatelé se mohou těšit na maximální kvalitu obrazu s minimem šumu.

Nový fotoaparát využívá stejný systém automatického ostření jako ostatní modely řady LUMIX G. Systém založený na porovnávání kontrastu zvládá přenos digitálního signálu na frekvenci až 240 obr/s, ostření je proto neobyčejně rychlé a spolehlivé.

Automatické ostření se navíc ještě zrychluje díky technologii Depth From Defocus. Tato technologie dokáže vypočítat vzdálenost fotoaparátu od objektu porovnáním dvou obrazů s odlišnou úrovní ostrosti a současnou analýzou optické charakteristiky aktuální kompozice. Výsledkem je mimořádně rychlé automatické ostření, trvající jen 0,07 s. Takto extrémní rychlost je velkou výhodou především při použití objektivu s delším ohniskem.

Univerzální a praktický fotoaparát pro každou situaci

Panasonic LUMIX DMC-G7 je vybaven velmi kvalitním elektronickým hledáčkem typu OLED. Jeho rozlišení narostlo oproti předchozímu modelu na 2 360 000 bodů, poměr zobrazení činí 1,4x / 0,7x (při přepočtu na 35 mm fotoaparát). Výklopný dotykový displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6cm a rozlišení 1 040 000 bodů.Pokrytí činí v obou případech celých 100% scény, takže nehrozí, že by se na okraj fotografie vloudil nějaký nechtěný motiv. 

Viditelnost obrazu v hledáčku se výrazně vylepšila díky nové konstrukci očnice. Mezi displejem a hledáčkem se obraz přepíná automaticky, pomáhá v tom oční senzor umístěný u hledáčku (přepínání šetří energii). Výhodou technologie OLED není jen vyšší rozlišení a kvalitnější obraz, ale také rychlejší překreslení pohybu s minimální prodlevou, což ocení zejména milovníci akčních a sportovních záběrů. 

Kvůli snadnějšímu ovládání (zejména pro pokročilejší uživatele) výrobce nový model vybavil jako první fotoaparát řady LUMIX G samostatným voličem způsobu snímání. Ten doplňuje tradiční systém voličů a příkazových koleček. Nové ovládání umožňuje přímý přístup k nejrůznějším funkcím, například k režimům 4K Photo, což opět znamená vyšší rychlost a lepší spolehlivost při fotografování. Clona a expoziční čas se nastavuje tradičně pomocí příkazových koleček, která v různém kontextu slouží i k nastavení dalších parametrů.

Snadné bezdrátové připojení k mobilním zařízením přes Wi-Fi

LUMIX DMC-G7 je vybaven Wi-Fi portem, což usnadňuje sdílení snímků na sociálních sítích, ale také to dále rozšiřuje kreativní možnosti při samotném fotografování. Jediným stiskem tlačítka lze fotoaparát připojit k chytrému telefonu nebo tabletu, takže upload fotografií či videozáznamů na Facebook či jiné sociální sítě nebo webové stránky trvá pouhé vteřiny. Totéž platí pro rozesílání snímků e-mailem. Displej mobilního zařízení lze použít i jako dálkový ovladač – lze na něm ostřit, nastavit clonu, expoziční čas či citlivost, funguje ovšem i jako dálková spoušť.

Výběr z dalších zajímavých funkcí:

 • Kompatibilita s novými paměťovými kartami UHS-II SDXC
 • Nejkratší expoziční čas 1/16000 s
 • Vylepšený režim pro kreativní panorama (360 stupňů)
 • Konektor pro externí mikrofon (3,5 mm)
 • Zvětšení části záběru při ostření
 • Tichý režim
 • Digitální vodováha
 • Bracketing vyvážení bílé
 • Kreativní efekty (22 filtrů)
 • Systém časosběrného snímání a animace ve stylu stop motion
 • Základní škála expozičních režimů (programová automatika, priorita clony, priorita času, manuál) při fotografování i při natáčení videozáznamů
 • Inteligentní automatika iA+ pro fotografování i natáčení videozáznamů
 • Režim průvodce se 20 vzorovými situacemi

 

Ostatní

Číslo produktu DMC-G7EG-K
Typ produktu Brzzrcadlovka
Příslušenství v balení Sada DMC-G7M/Kryt patice Hot Shoe, krytka těla, baterie, nabíječka baterie, USB kabel, ramenní popruh, DVD, síťový kabel*, krytka objektivu a zadní krytka objektivu
Značka Panasonic

Expozice a fotografování

Scénické režimy Ano
Poměr stran snímku 16:10, 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Rozsah korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600
Rychlost sériového snímání 8 sn./s
Panorama Ano
HDR Ano
Datové razítko Ne
Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
Bracketing Ano

Obecné

Podle použití Pro začátečníky, Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače 4/3
Rozlišení snímače 16 Mpx
Rozlišení fotografií 4592x3448
Technologie snímače Live MOS
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 4:3
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 17,3x13
Crop faktor 2 x

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru Venus Engine

Objektiv

Typ bajonetu Micro 4/3
Stabilizátor obrazu Ne

Ostření

Pomocné světlo AF Ano

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 60
Nejkratší expoziční čas 1/16000
Bulb Ano

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku v bodech 2360000
Dioptrická korekce -4 až +4
Zvětšení hledáčku 0,7 x

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 1040000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku 1/160
Korekce expozice blesku ± 3 EV po 1/3 EV
Směrné číslo blesku 6
Sáňky pro externí blesk Ano
Dálkové řízení extreního blesku Ne
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ne

Paměťové karty

Typ paměťové karty SD

Záznam

Formáty souborů MP4, JPEG, RAW, AVCHD
Maximální rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Video formát AVCHD, MP4
Stereo zvuk Ano
Snímková frekvence u videa 60 sn./s

Bezdrátové sítě

GPS Ne
Wi-Fi Ano

Rozhraní a napájení

Výdrž baterie ve snímcích 360 snímků
Rozhraní USB, HDMI, vstup na mikrofon
Způsoby napájení Akumulátor
Typ baterie DMW-BLC12 pro Panasonic

Fyzikální specifikace

Materiál těla Plast
Rozměry v mm 125 x 86 x 77
Hmotnost 350 g
Odolnost Utesnění proti prachu a vlhkosti

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 75 %
Obrazová kvalita 75 %
Konstrukce a zpracování 90 %
Ovládání 90 %
Funkční výbava 90 %
Poměr cena/výkon 95 %

Ke stažení

G7 - Návod.pdf

Zobrazit popis a parametry

Doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

Všechno příslušenství